Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie - zwiedzanie z dzieckiem

Śladami wielkiego podróżnika

(Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie k. Poznania)

Polski podróżnik

Arkady Fiedler? A kto to jest - zapytają Wasze dzieci. Nela Mała Reporterka czy Szymon Radzimierski to współcześni łowcy przygód, których kojarzą dziś mali podróżnicy. Warto jednak przedstawić im postać polskiego przyrodnika, podróżnika i reportażysty, który już na początku XX w. odkrywał światy, tak egzotyczne, odległe i niedostępne dla wielu.

Zaczęło się od wyprawy do Brazylii. Później były Amazonia, Kanada, Wietnam, Gruzja, Laos i wiele innych, niezwykle interesujących zakątków świata. W czasie swoich wypraw słynny podróżnik badał nieznane cywilizacje, próbował lokalnych przysmaków, poznawał kulturę i obyczaje tubylców, a wszystko, czego doświadczył, opisywał w swoich książkach, które doczekały się przekładu aż na 23 języki świata.

Arkady Fiedler z dziećmi

Źródło zdjęć: http://www.fiedler.pl/

 

Dziś w dawnym domu podróżnika w Puszczykowie pod Poznaniem mieści się muzeum poświęcone jego pamięci.

Wizyta w domu Arkadego Fiedlera z dziećmi

Źródło zdjęć: http://www.fiedler.pl/

 

Muzeum Arkadego Fiedlera

Wnętrze budynku roztacza niesamowity klimat dalekich podróży. Zgromadzone eksponaty to prawdziwa mieszanka kultur, przedmiotów i związanych z nimi wierzeń. Na ścianach wiszą indiańskie maski i galeria fotografii, będąca kompendium wiedzy o wyglądzie ludzi z "końca świata". Egzotykę przywołują wielobarwne motyle wyeksponowane w gablotach, wypchane tukany, krokodyle i kajmany. Krew w żyłach mrożą pająki, skorpiony i piranie w 600 litrowym akwarium. Nie brakuje też arsenału łuków i instrumentów perkusyjnych zwanych tam-tamami. Niemały dorobek literacki prezentuje natomiast pracownia podróżnika.

Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie koło Poznania
Wnętrze muzeum polskiego podróżnika w Wielkopolsce
Atrakcje podczas weekendowej wyprawy do muzeum z dziećmi
Wystawy w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/muzeum.fiedlera/

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Ogród wokół willi

W Ogrodzie Kultur i Tolerancji okalającym willę Fiedlerów zobaczycie Santa Marię - replikę legendarnego żaglowca, którym podróżował Krzysztof Kolumb. Wasze dzieci znają Kolumba? Powiedzcie im, że to ten facet, który odkrył Amerykę, na pewno skojarzą.

Replika legendarnego statku w Muzeum Arkadego Fiedlera w Wielkopolsce
Wycieczka z dziećmi na statek Santa Maria
Atrakcja dla maluchów w Puszczykowie koło Poznania
Źródło zdjęć: http://www.fiedler.pl/

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Wielkopolsce<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Ogromne figury

Pamiątką po wielkich przygodach są rozstawione w ogrodzie egzotyczne monumenty w skali 1:1, m.in.: sięgający 6 m posąg z Wysp Wielkanocnych, indiański totem z Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, kalendarz Azteków, legendarna Brama Słońca, pomnik Sfinksa, a także piramida wzorowana na najsłynniejszej piramidzie świata - piramidzie Cheopsa. Możecie do niej wejść, by już po chwili znaleźć się w świecie starożytnych Egipcjan.

Figury z wysp wielkanocnych w Puszczykowie koło Poznania
Oglądanie figur podczas wyprawy z dziećmi do Wielkopolski
Podziwianie zabytków w muzeum z dziećmi

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/muzeum.fiedlera/

 

Wielu eksponatów można dotykać. Czy Wasze dzieci kiedykolwiek głaskały krokodyla? Nie? Tutaj mogą to zrobić, ba, mogą mu nawet zajrzeć do pyska i policzyć zęby. Wizyta w takich miejscach jak Muzeum Arkadego Fiedlera to okazja do tego, by pokazać dzieciom wielokulturowość świata, jego odmienność i piękno.

Budynek Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/muzeum.fiedlera/

 

Więcej informacjiMuzeum Arkadego Fiedlera

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi