Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu

Płynne złoto

(Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu k. Poznania)

"Mam w spiżarni dwanaście garnczków, które wołają mnie już od godziny."

Czy Wasze dzieci wiedzą, kto mógł to powiedzieć? Jeśli intuicja podpowiada im, że autorem tych słów jest mały żółty miś, to mają rację. To Kubuś Puchatek, największy smakosz miodku, który nigdy nie potrafi sobie odmówić małego co nieco. Jeśli Wasze dzieci również lubią miód, zabierzcie je do nietypowej "fabryki" tego słodkiego przysmaku - Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu niedaleko Poznania. Po wizycie w tym niezwykłym miejscu będą one wiedzieć o miodzie znacznie więcej niż tylko to, że jest żółty, lepki i niezwykle słodki.

Odwiedziny z dziećmi w Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu niedaleko Poznania
Źródło zdjęć: http://www.muzeum-szreniawa.pl/imuzeum/web/app.php/vortal/

 

Historia miodu i nauka o pszczelarstwie

Ekspozycję podzielono na 3 działy tematyczne dotyczące bartnictwa, pasiecznictwa i pszczelarstwa. Poznacie na nich historię chowu oraz hodowli pszczół w Polsce. Dowiecie się, jak wyglądały dawne metody gospodarki pasiecznej i jak na przestrzeni lat ewoluowały dzięki coraz lepszym narzędziom wykorzystywanym w produkcji miodu.

Poznawanie z dziećmi historii miodu w Muzeum Pszczelarstwa w Wielkopolsce
Wizyta w Swarzędzu z dziećmi i zwiedzanie muzeum
Nauka dla dzieci o miodzie i pszczołach w Swarzędzu koło Poznania

Źródło zdjęć: http://www.muzeum-szreniawa.pl/imuzeum/web/app.php/vortal/

Zobaczycie drzewo bartne oraz mnóstwo narzędzi wykorzystywanych w pszczelarstwie. Dowiecie się, do czego służą miotełki z piór, prasy do wosku, podkurzacze, miodarki czy poławiacze pyłku. Poznacie również rośliny, które warto sadzić w sąsiedztwie pasiek oraz takie, które znajdują zastosowanie w medycynie ludowej.

Dawne narzędzia wykorzystywane w pszczelarstwie
Wycieczka do Muzeum Pszczelarstwa z dziećmi i nauka o pszczołach
Eksponaty w muzeum w Swarzędzu

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
 

Pszczele domy

Spacerując dookoła pawilonu wystawienniczego, Wasze dzieci przekonają się, że ule, tak jak ludzkie domy mogą mieć różne, czasem zaskakujące kształty. Plenerowa ekspozycja prezentuje ewolucję pszczelich uli na przestrzeni wieków. Między drzewami i krzewami stoi całkiem pokaźne, liczące ponad 250 uli osiedle pszczelich domków. Niektóre z nich mają nawet od 100 do 600 lat.

Plenerowa ekspozycja uli w Muzeum Pszczelarstwa w Wielkopolsce
Zwiedzanie z dziećmi Muzeum Pszczelarstwa
Źródło zdjęć: http://www.muzeum-szreniawa.pl/imuzeum/web/app.php/vortal/

Kolekcja przedstawia ule kłodowe, bezdenki, ule Dzierżona, ramowe i współcześnie stosowane. Nie zabrakło akcentów związanych z architekturą (ule w kształcie wiatraków, kościołów i chat), a także zwierząt, wśród których króluje pięknie wyrzeźbiony niedźwiedź.

Kolekcja uli dla pszczół w wielkopolskim muzeum

Źródło zdjęć: http://www.muzeum-szreniawa.pl/imuzeum/web/app.php/vortal/

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Wielkopolsce<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Najprawdopodobniej największe jednak wrażenie na Waszych pociechach zrobią ule figuralne przedstawiające ludzi, m.in.: Kujawiankę, górala, chłopa, diabła, pasterza, św. Ambrożego - patrona pszczelarzy, księdza, szlachcica i wielu innych.

Wystawa uli dla dzieci i dorosłych
Niecodzienne kształty uli w muzeum w Swarzędzu
Niezapomniane atrakcje plenerowej wystawy

Źródło zdjęć: http://www.muzeum-szreniawa.pl/imuzeum/web/app.php/vortal/

 

Dlaczego wybrać Muzeum Pszczelarstwa?

Wizyta w Muzeum Pszczelarstwa to nie tylko lekcja historii dotycząca produkcji miodu. To również lekcja szacunku do przyrody i pszczół, które wkładają wiele wysiłku w to, byśmy mogli cieszyć się płynnym złotem o cudownych walorach zdrowotnych. Na pamiątkę z wizyty w skansenie możecie kupić pocztówki, na których przybijecie oryginalną pieczęć.

Wycieczka rodzinna z dziećmi do Swarzędza

Źródło zdjęć: http://www.muzeum-szreniawa.pl/imuzeum/web/app.php/vortal/Więcej informacji: www.muzeum-szreniawa.pl  -> Muzeum Pszczelarstwa w SwarzędzuPrzeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi