Mazurowo Mrągowo - urlop z maluchami

MAZUROWO - MRĄGOWO

W tym roku naszą rodzinką postanowiliśmy się wybrać na Mazury, a dokładnie pod lupę wzięliśmy Mrągowo. Każdy z nas w pierwszym momencie pomyśli: przecież to kraina słynąca z festiwali, kabaretów oraz innych plenerowych imprez. My jednak po tym wyjeździe mamy inne zdanie. Zresztą zobaczcie sami.

Urlop z maluchami w Mrągowie nad jeziorem

Witamy w Mrągowie

 

Dzień 1.

Po przyjeździe na miejsce, po odstawieniu bagaży i zakwaterowaniu ruszyliśmy w teren.

Obok naszego wynajętego mieszkania mieliśmy restaurację, a naprzeciwko staw, na którym kaczki miały swój raj, a nasi Panowie radość z oglądania tych ptaków.

Mrągowo z dzieckiem
Wycieczka z maluchem nad staw

Nad stawem

Kolejna atrakcja naszego spaceru to mrągowskie molo, a na nim oczywiście rozrywka w postaci gokartów na pedały. Ale to nie tylko dla dzieci, bo my dorośli także mieliśmy ubaw. Jak widać, 4-latek radzi sobie bez problemu, a i 14-miesięczny syn zadowolony, i tata, a mama robi zdjęcie.

Molo w Mrągowie - gokarty
Zabawa dla całej rodziny
Atrakcja nad jeziorem - gokarty na molo

Gokartem przez Mrągowo!

 

Dzień 2.

Zaraz po zjedzeniu śniadania nasza rodzinka udała się na molo, aby móc przepłynąć tramwajem wodnym na drugi brzeg.

Wycieczka tramwajem wodnym
Urlop z maluchami na Mazurach

Tramwaj wodny w Mrągowie

Chłopcy byli pełni wrażeń z takiej atrakcji. Na drugim brzegu postanowiliśmy wypożyczyć łódkę z silnikiem, aby popływać po jeziorze. Wszystko w granicach rozsądku i bezpiecznie.

Z dzieckiem po jeziorze
Rodzinny czas w Mrągowie
Zadowoleni na wczasach

Nasza łódź!

Dla naszych chłopców była to ogromna frajda z płynięcia, a dla 4-latka możliwość sterowania łodzią pod kontrolą taty.

Zwiedzanie Mrągowa łodzią
Piękne Mazury

Jezioro

 

Dzień 3.

Dzisiejszego dnia zdecydowaliśmy się na wypożyczenie rowerów. Pierwszy raz mieliśmy możliwość przejażdżki rowerami elektrycznymi.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Nasza wycieczka zaczęła się od zwiedzenia zagrody pełnej zwierząt, w której dzieci podziwiały zwierzaki z bliskiej perspektywy, a jednocześnie mogli karmić i dotykać.

Zwierzęca zagroda
Atrakcja dla maluchów - zwierzaki w Mrągowie
Z nowym przyjacielem

Karmimy zwierzaki

Frajda dla każdego - i małego, i dużego.

Po zwiedzeniu całego mini zoo udaliśmy się do Muzeum Sprzętu Wojskowego. I tutaj na pewno Państwu nasuwa się pytanie: do muzeum z dziećmi? Dokładnie tak! Sprzętów można dotykać, do niektórych nawet wsiadać, więc dla dzieci to ogromna frajda. Sama wielkość sprzętów robi wrażenie.

Zwiedzamy Muzeum Sprzętu Wojskowego z dziećmi
Muzeum w Mrągowie przyjazne dzieciom
Podziwiamy zabytkowy sprzęt wojskowy
Spacer po muzeum z maluchami
Ciekawe miejsce dla rodzin w Mrągowie

Muzeum Sprzętu Wojskowego

W drodze powrotnej zaliczyliśmy jeszcze mrągowskie źródełko miłości, ale nie wszystkim udało się dotrwać do końca wycieczki.

Mrągowskie źródełko miłości
Drzemka na spacerze

Spacerem po Mrągowie 

 

Dzień 4.

To już nasz ostatni dzień z pobytu w Mrągowie, więc jeszcze przed wyjazdem udaliśmy się na ostatni spacer pożegnalny do centrum Mrągowa na miejskie fontanny, a także ostatni spacer po molo.

Zwiedzanie Mrągowa z maluchami na wakacjach
Piękne miasto na Mazurach
Mrągowo - nasz urlop z dziećmi

Zwiedzamy, zwiedzamy!

Podsumowując nasz krótki, spontaniczny wyjazd, bo taki on właśnie był, jak widać z dziećmi jest to możliwe. Atrakcji dla dzieci naprawdę dużo i nie można się tu nudzić, w sumie z dziećmi to nawet się nie da, nie ma kiedy smile.

Pozdrowienia od całej naszej rodzinki: najmłodszego Ernesta, 4-latka Mieszka, mamy Karoliny i taty Artura.

Rodzinne wakacje nad jeziorem - Mrągowo

Chwile z dziećmi smile

 
Karolina Tabara
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
 
"Polska z dziećmi 2022"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi