U źródła Wisły - czyli podbój Baraniej Góry

Wisła Czarne - Barania Góra

czerwiec 2018

Czas przejścia: 5h15min
Dystans: 14km
Stopień trudności: umiarkowany - nasz 5 latek i 8 latek dali radę

U źródła Wisły, czyli podbój Baraniej Góry

Nasz weekendowy wypad w Beskidy, postanowiliśmy rozpocząć od wejścia na Baranią Górę.

Niebieski szlak prowadzący na szczyt rozpoczyna się przy parkingu pod Ochotniczą Strażą Pożarną w Wiśle Czarne (parking płatny).

Pierwszy odcinek jest bardzo łatwy, trasa prowadzi płaską, asfaltową drogą, którą urozmaicają skały oraz małe wodospady. Wzdłuż drogi płynie Biała Wisełka.

Po około 30-minutowej rozgrzewce, szlak odbija w prawo i zamienia się w kamienistą ścieżkę, wśród potężnych jodeł i świerków (nawet 170 letnich!!!). Ten odcinek szczególnie przypadł do gustu dzieciom. Pomimo czerwcowych upałów, po szlaku płynęła woda, dlatego ku uciesze chłopców, stąpając z kamienia na kamień, buty często lądowały po kostki w wodzie.

Szliśmy powoli, ale równo, dostosowując tempo do możliwości naszych dzieci. Poziom trudności wzrastał stopniowo, więc nie odczuwaliśmy gwałtownego wzrostu wysokości.

Mijając malownicze Kaskady Rodła podziwialiśmy liczne wodospady na Białej Wisełce. Przyjemny szum Wisełki towarzyszył nam przez większość czasu.

Pierwszy dłuższy postój zrobiliśmy, kiedy dotarliśmy do miejsca skąd rozpościerał się piękny widok na góry.

Stąd na szczyt było już około 45min. Trasa pięła się coraz bardziej w górę, a las robił się coraz rzadszy. Rozglądaliśmy się, ale wieży (wyznaczającej wierzchołek) wciąż nie było widać. „Wspinaliśmy się” więc dalej i dalej, podziwiając przy okazji odsłaniającą się panoramę Beskidów.

Aż wreszcie po ok.3 h godzinach od startu na horyzoncie ukazała się metalowa konstrukcja wieży widokowej. Chłopcy choć zmęczeni, prawie biegiem pokonali schody prowadzące na platformę widokową, wznoszącą się na wysokość 15 metrów.

Pogoda dopisała, Beskidy zaszczyciły nas pięknym widokiem.

I jak zwykle przy zdobywaniu szczytów, zmęczenie i trud zastąpiła satysfakcja z doskonale wykonanej pracy ;)

Po krótkiej sesji zdjęciowej na szczycie, udaliśmy się w drogę powrotną na parking. Nogi same niosły nas w dół, więc nawet nie zauważyliśmy, kiedy dotarliśmy do asfaltowego odcinka. I choć trasa ta sama to w drodze powrotnej zawsze coś innego przykuwa uwagę i sprawia wrażenie jakby szło się tędy pierwszy raz.

Szczyt Baraniej Góry zdobyty, ale wrócimy tu z pewnością jeszcze nie raz!!!

Szczególnym atutem tej trasy jest fakt, że można ją dostosować do możliwości piechurów. Z dzieckiem w wózku można wybrać się na spacerek tylko asfaltowym odcinkiem. Z 3-4 latkiem można ten odcinek przedłużyć o dojście tylko do Kaskady Rodła. Ze starszakami można próbować podbić szczyt nam się udało! Brawo Antek (5) i Adam (8)!!!


wycieczki w gory z dzieckiem Startujemy na szczyt

Startujemy na szczyt

wycieczki w gory z dziecmi

Kierownik wycieczki sprawdza trasę, a chłopcy wyjadają przekąski

.barania gora

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦Pierwszy postój na podziwianie widoków

zdobywanie szytow z dzieckiem

U celu

atrakcje na szczycie dla dzieci

Wejście na wieżę widokową

atrakcje dla dziecka na szczycie

Widok z wieży

wypoczynek wgorach z dzieckiem

Poznajemy szczyty

ku pamięci walczących o_niepodległość

Ku pamięci walczących o niepodległość

barania gora z dzieckiem

Chwila na wspólne zdjęcia

aktywny wypoczynek z dzieckiem

Droga powrotna

podrozowanie po gorach z dzieckiem

Tyle km na liczniku, a oni mieli jeszcze siłę biegać...Anna Durzyńska


 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi