Wędrówka z dzieckiem po Tatrach cz. 1

01.08.2018, Zawrat, 2159 m

Mija pierwsza noc w Starej Roztoce. Wstajemy wcześnie, gdyż prognoza mówi jasno, że tego dnia będą burze.

Po siódmej rano jesteśmy na szlaku. Idąc za zielonymi znakami przez Dolinę Roztoki,(Potok w niektórych miejscach zmienił bieg! Mosty świeżo odbudowane) mijamy Siklawę. Duszno.

 

potok Roztoka zmienia koryto

Potok Roztoka zmienia koryto

odpoczynek przy Siklawie

Odpoczynek przy Siklawie

Chwilę odpoczywamy przy Wielkim Stawie, i po czynnym już, po ostatnich powodziach, mostku, zmieniamy szlak na niebieski. Wiedzie nas przez bajeczną krainę D5SP i łagodnie wznosi nad Dolinką pod Kołem do celu.


przerwa nad Wielkim Stawem

Przerwa nad Wielkim Stawem

Zawrat

D5SP i Zamarła Turnia
 

Wędrując, widzimy po kolei wszystkie stawy, nawet szósty - Wole Oko! Na przełęczy jest sporo turystów, wszyscy rozmawiają o obrywie pomiędzy Świnicą a Zawratową Turnią. Spoglądamy w stronę Dol. Gąsienicowej, ale stamtąd napływa już białe morze chmur.


w stronę Kołowej Czuby

W stronę Kołowej Czuby

wakacje w gorach z dziecmi

Pochmurno i duszno

na Zawrat

Na Zawrat
 

Po posiłku (czekolada i kabanosy) zarządzamy odwrót.

posiłek na Zawracie

Posiłek na Zawracie


Zawrat z dziecmi

Zawrat

poszłoby się na Orlą Perć

Poszłoby się na Orlą Perć

Zadni St i Wole Oko

Zadni Staw i Wole Oko

w gorach z dziecmi

Zejście

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
Trzysta metrów niżej wzdłuż szlaku towarzyszą nam kozice, odpoczywające na ścianach Kołowej Czuby. A potem słyszymy pierwszy grzmot. Burza nadchodzi w przyspieszonym tempie i zawisa nad granią Orlej Perci.

 

atrakcje dla dzieci na szlaku

Kolejna kozica na szlaku

wczasy z dzieckiem w gorach

Widok na obryw

aktywne spedzanie wolnego czasu z dzieckiem

Prosto w chmury
Na wysokości Wielkiego Stawu dosięgają nas pierwsze krople deszczu, ale na szczęście do schroniska mamy już blisko. Kłopot w tym, że jest przepełnione, turyści chronią się w nim przed ulewą. Na szczęście, najwięcej ludzi jest w jadalni, a my wspinamy się po schodach na pierwsze piętro i tam, siedząc na podłodze, przeczekujemy burzę.

 

schronisko gorskie

30 minut do schroniska


wypoczynek w gorach z dzieckiem

Tłoczno
Gdy opuszczamy schronisko, świeci słońce, ale gdzieś z oddali słychać głuche pomrukiwanie. Według mnie nie wróży to nic dobrego

 piekno gor z dziecmi

Po burzy

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Tatrach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Schodzimy najkrótszą możliwą drogą - czarnym i zielonym szlakiem, ale już w dolnej partii Dol. Roztoki dopada nas kolejny deszcz. Okrywamy się ponownie płaszczami przeciwdeszczowymi, przekraczamy asfaltówkę i po następnych 15-u minutach jesteśmy w Starej Roztoce.

 

w gory z dzieckiem

Czarnym szlakiem w dół

urlop z dzieckie m w gorach

Przyroda wciąż nas zadziwia

ulubione drzewo w dol Roztoki

Ulubione drzewo w Dolinie Roztoki


przed St Roztoką

Przed schroniskiem Stara Roztoka
Wpierw zasłużony, gorący prysznic, a potem spóźniony obiad. Wieczorem się wypogadza, więc w towarzystwie innych mieszkańców schroniska odpoczywamy na polanie przed budynkiem.

Tosia zaprzyjaźnia się z bliźniaczkami z Gdańska, a ja z ich mamą

 

 posilek w gorach

Zasłużony obiad

spedzanie czasu z dzieckie

Wspólna zabawa


Autorka tekstu i zdjęć: Izabela Szymczak
 
Opowiadanie Pani Izabeli Szymczak zostało wyróżnione w konkursie "Polska z dziećmi", organizowanym przez portal DziecioChatki - Miejsca Przyjazne Dzieciom. Dziękujemy i gratulujemy!


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.