Karkonosze i Góry Izerskie z dziećmi

Moi Drodzy!
Nasza wycieczka to spontaniczny wyjazd na weekend, który - ze względu na moc atrakcji dla całej rodziny - przedłużył się do tygodnia! Dodatkowo niezapomniany, ponieważ towarzyszyły nam dwie pary dziadków heart. Po szybkim pakowaniu, przygotowaliśmy prowiant na drogę, w tym najważniejsze - gofry, które dodały nam sił w podróży!
 
Przygotowania do podróży - rodzinne pieczenie gofrów
 
Zmierzaliśmy do domku w ośrodku w Złotnikach Lubańskich. Ta lokalizacja to świetna baza wypadowa - 3 km do Zamku Czocha i zapory wodnej w Leśnej, 15 km do Świeradowa Zdroju, 30 km do Szklarskiej Poręby i 50 km do Karpacza i Liberca w Czechach.
 
Ponieważ doba hotelowa rozpoczynała się od 14, wycieczkę rozpoczęliśmy od uzdrowiska Świeradów Zdrój, gdzie rozegraliśmy partyjkę szachów w pięknych wnętrzach domu zdrojowego. Później wizyta na wielkim placu zabaw oraz podróż koleją gondolową na Stóg Izerski, gdzie lokalną, wakacyjną atrakcją jest wypas owiec z prawdziwym bacą i psem pasterskim.
 
 Świeradów Zdrój z dziećmi 
 
Partyjka szachów w Domu Zdrojowym w Świeradowie Zdroju
 
Plac zabaw - Świeradów Zdrój
 
Dobra zabawa w Świeradowie Zdroju
 
Wypas owiec - Świeradów Zdrój z dziećmi
 
 
Po przyjeździe do ośrodka, ciesząc się pogodą, rozpakowywanie zostawiliśmy na wieczór i zaliczyliśmy plażę z basenem i wycieczkę gokartem nad piękną zaporę wodną. 
 
 Plażujemy z dziećmi w Złotnikach Lubańskich 
 
Plaża nad Jeziorem Złotnickim
 
Wycieczka gokartem na zaporę wodną
 
Zapora na Jeziorze Złotnickim
 
Następne dni mijały nam jak zwykle bardzo aktywnie – znajomi śmieją się, że nasze wycieczki z dziećmi są jak obozy kondycyjne, ale jakoś nasze dzieciaki nie narzekają, a my nie mamy problemów z ich apetytem i spaniem, bo zmęczone aktywnością fizyczną dzieci to szczęśliwe dzieci i szczęśliwi rodzice.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
Zwiedziliśmy Zamek Czocha z tajemniczymi przejściami, łóżkiem z zapadnią i wysoką wieżą oraz zaporę w Leśnej.
 
 Zamek Czocha - wycieczka z dziećmi 
 
Plac zabaw przy Zamku Czocha w Leśnej
 
Łóżko z zapadnią w Zamku Czocha
 
Z dziećmi w Zamku Czocha w Leśnej

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Górach Izerskich<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
Następne dni, mimo pogody kratkę, spędziliśmy na wycieczkach rowerowych, łowiąc ryby oraz w grocie solnej na terenie ośrodka, a każdą słoneczną chwilę wykorzystywaliśmy na plażowanie oraz pływanie na rowerach wodnych.
 
 Pogoda nas nie odstrasza ;-) 
 
Rodzinka w grocie solnej - Złotniki Lubańskie
 
Dzieciaki na rowerku wodnym - Jezioro Złotnickie
 
W drodze powrotnej, przy pięknej pogodzie, zdecydowaliśmy się odwiedzić Szklarską Porębę. Wyjechaliśmy rano, aby uniknąć kolejek przy wyciągu na Szrenicę. Udało się zdobyć szczyt i pospacerować po górkach, a następnie odwiedzić Wodospad Szklarki. Podpowiadamy, że bilety do Karkonoskiego Parku Narodowego - obowiązkowe przy wjeździe na Szrenicę - zachowują ważność przez cały dzień i obejmują wstęp do wodospadu.
 
Z dziećmi na Szrenicy - Szklarska Poręba
 
Wyciąg krzesełkowy na Szrenicę
 
Wycieczka z dziećmi do Wodospadu Szklarki
 
 
I tak, bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu, a wszystkim polecamy taką trasę wycieczki z dziećmi. 
 
 
Do zobaczenia w trasie, bo Polska z dziećmi jest jeszcze piękniejsza!!!
 
Gabriela Jednorał
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.