Wędrówka z dzieckiem po Tatrach cz. 2

03.08.2018, Stara Roztoka - Chata pri Zelenom Pleso - Siroke Sedlo - Dol. Riglaneho Potoka - Zdziar - Stara Roztoka

Wstajemy skoro świt w czwarty dzień pobytu w Starej Roztoce.

Pieszo idziemy do Łysej Polany, przekraczamy granicę i czekamy na autobus linii Strama. Przyjeżdża o 6.49, a o 7.22 wysiadamy na przystanku Kieżmarska Biela Woda. Na razie jest zimno, ale zapowiada się piękna pogoda.

Wchodzimy na żółty, malowniczy szlak, który wiedzie nas wzdłuż potoku do schroniska nad Zielonym Stawem Kieżmarskim. Od samego początku zachwycamy się widokami, zwłaszcza górująca Łomnica robi na nas wrażenie.

Zielony Staw ma wodę tak czystą, że pływająca po nim kaczka rzuca cień na kamieniste dno. Szczyty wokoło są przerażająco wysokie, a ich strome granie sprawiają, że czujemy się bardzo malutkie.

Tosia z podziwem spogląda na Kieżmarski Szczyt i Jastrzębią Wieżę.

W schronisku zjadamy tradycyjne kluski. Ruszamy dalej czerwonym szlakiem w stronę Wielkiego Białego Stawu. Tu krzyżują się szlaki zielony, niebieski i czerwony. Wędrujemy tym ostatnim.

W upalnym słońcu pokonujemy Kopske Sedlo i wkraczamy na teren Tatr Bielskich. Przed nami Szeroka Przełęcz. Pomimo upału, idzie się raźnie i przyjemnie.

Szlak nie jest męczący, a przed nami wciąż otwierają się nowe widoki. Z Szerokiej Przełęczy droga wiedzie już tylko w dół przepiękną Doliną Riglaneho Potoka.

Mijamy stada kozic, podpatrujemy wygrzewającą się na kamieniach rodzinę świstaków. Jest mama i tata oraz ich maleństwo. Wciąż towarzyszą nam kruki. Do „szczęścia” brakuje tylko spotkania niedźwiedzia! Podobno to jego tereny.

Droga dnem doliny się dłuży, a my jesteśmy coraz bardziej zmęczone. Doliną Monkową docieramy do przystanku w Zdziarze.

Zdążamy na ostatni powrotny autobus o 18.45. Wysiadamy na Łysej Polanie i wciąż prężnym krokiem (wszak kolacja czeka na nas w schronisku) wracamy do Starej Roztoki. Powracający znad Morskiego Oka patrzą na nas dziwnie i głośno komentują: „Niektórzy dopiero teraz idą w góry?!”Tatry

Tatry wysokie

slowackie Tatry wysokie

Dolina zielonej kiezmarskiej

wakacje z dzieckiem w gorach

 wczasy z dzieckiem w gorach

Tatry z dzieckiem

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Tatry wysokie z dzieckiem

w gory z dzieckiem

aktywne spedzanie czasu z dzieckiem

gory i dziecko

zarazic dziecko miloscia do gór


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Tatrach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

w gorach z dzieckiem

 urlop z dzieckiem w gorach

urlop z dzieckiem w Tatrach

Tatry z dzieckiemAutorka tekstu i zdjęć: Izabela Szymczak
 
Opowiadanie Pani Izabeli Szymczak zostało wyróżnione w konkursie "Polska z dziećmi", organizowanym przez portal DziecioChatki - Miejsca Przyjazne Dzieciom. Dziękujemy i gratulujemy!


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.