1. Skawica - Hala Krupowa - Polica -Hala Krupowa -Skawica
Na wycieczkę z dzieckiem proponujemy Halę Krupową i Policę.
Naszą wędrówkę zaczynamy od parkingu, który mieści się trochę powyżej OSP Sucha Góra - Skawica. Początkowo trasa biegnie drogą asfaltową ale po chwili marszu jest odbicie w prawo na żółty szlak który biegnie do samego szczytu Polica 1369 m. n.p.m. Sama droga do schroniska na Hali Krupowej 1152m n.p.m. wiedzie stromo pod górę dość kamienistą ścieżką. Czas przejścia z dzieckiem i seniorami po 60 roku życia od parkingu do Hali Krupowej zajął nam 1,5 godziny. Sama Hala Krupowa nie jest zarośnięta drzewami skąd można podziwiać piękne widoki. Po krótkim odpoczynku w schronisku udaliśmy się na szczy Polica. Od schroniska jednocześnie na Policę biegną dwa szlaki żółty i czerwony.
Droga od schroniska zaczyna się bardzo stromym, ale krótkim podejściem, później szlak prowadzi przez las gdzie na trasie można napotkać powalone drzewa ale mimo tego szlak jest do przejścia bez większego wysiłku. Czas przejścia od schroniska na szczyt zajmuje godzinkę czasu.
Na szczycie znajduje się krzyż jak i również skrzydło z samolotu , które zostało postawione na pamięć po katastrofie w której zginęli wszyscy obecni na pokładzie (53 osoby) oraz jest tablica w wymienionymi wszystkimi osobami z imienia i nazwiska którzy zginęli. Samolot Polskich Lini Lotniczych LOT rozbił się 2 kwietnia 1969 r. Z samego szczyty widać królową Beskidów, a zarazem najwyższy szczyt Beskidu żywieckiego Babia Góra zwana też Diablakiem.
Po odpoczynku na szczycie udaliśmy się w drogę powrotna. Wracaliśmy czerwonym i żółtym(szlaki biegną jednocześnie) szlakiem do schroniska,a następnie niebieskim szlakiem do parkingu. Czas zejścia 1,5 godziny.
Jak wspominałam we wcześniejszej wycieczce na Police o królowej Beskidów postanowiliśmy się wybrać.Nasza wycieczkę zaczynamy na Przełęczy Krowiarki gdzie znajduję się parking, kasa żeby kupić bilet na wstęp do BPN, jak i sam początek szlaku. Po uiszczeniu opłat wybraliśmy czerwony szlak który początkowo prowadzi nas droga po schodach później już szlak biegnie kamienistą ścieżką. Po drodze mijamy kilka punktów widokowych takich jak: Sokolica 1367m n.p.m. , Kępa 1521 m n.p.m i Gówniak 1617m n.p.m. i docieramy do naszego celu czyli Babiej Góry 1725m n.p.m.
Czas przejścia od Przełęczy Krowiarki na szczyt bez przerw zajmuje ok. 2,5 godziny. Sam szczyt jest bardzo kamienisty gdzie przy pięknej pogodzie można podziwiać Pieniny, tatry jak i Zawoję. Po odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną czerwonym szlakiem do przełęczy Brona 1408m n.p.m i dalej do schroniska Markowe Szczawiny 1180 m n.p.m. Po odpoczynku w schronisku wyruszyliśmy w dalszą drogę niebieskim szlakiem gdzie po drodze mijaliśmy Mokry Stawek, a idąc dalej szlakiem doszliśmy do miejsca startu czyli parkingu na Przełęczy Krowiarki.
Droga powrotna bez przerw zajmuje: z Babiej Góry do Markowych Szczawin ok. 45 min, z Markowych Szczawin do Przełęczy Krowiarki ok. 2,20 minut.