Wycieczka na Halę Krupową, Policę i Babią Górę

1. Skawica - Hala Krupowa - Polica -Hala Krupowa -Skawica

Na wycieczkę z dzieckiem proponujemy Halę Krupową i Policę.

Naszą wędrówkę zaczynamy od parkingu, który mieści się trochę powyżej OSP Sucha Góra - Skawica. Początkowo trasa biegnie drogą asfaltową ale po chwili marszu jest odbicie w prawo na żółty szlak który biegnie do samego szczytu Polica 1369 m. n.p.m. Sama droga do schroniska na Hali Krupowej 1152m n.p.m. wiedzie stromo pod górę dość kamienistą ścieżką. Czas przejścia z dzieckiem i seniorami po 60 roku życia od parkingu do Hali Krupowej zajął nam 1,5 godziny. Sama Hala Krupowa nie jest zarośnięta drzewami skąd można podziwiać piękne widoki. Po krótkim odpoczynku w schronisku udaliśmy się na szczy Polica. Od schroniska jednocześnie na Policę biegną dwa szlaki żółty i czerwony.

Droga od schroniska zaczyna się bardzo stromym, ale krótkim podejściem, później szlak prowadzi przez las gdzie na trasie można napotkać powalone drzewa ale mimo tego szlak jest do przejścia bez większego wysiłku. Czas przejścia od schroniska na szczyt zajmuje godzinkę czasu.

Na szczycie znajduje się krzyż jak i również skrzydło z samolotu , które zostało postawione na pamięć po katastrofie w której zginęli wszyscy obecni na pokładzie (53 osoby) oraz jest tablica w wymienionymi wszystkimi osobami z imienia i nazwiska którzy zginęli. Samolot Polskich Lini Lotniczych LOT rozbił się 2 kwietnia 1969 r. Z samego szczyty widać królową Beskidów, a zarazem najwyższy szczyt Beskidu żywieckiego Babia Góra zwana też Diablakiem.

Po odpoczynku na szczycie udaliśmy się w drogę powrotna. Wracaliśmy czerwonym i żółtym(szlaki biegną jednocześnie) szlakiem do schroniska,a następnie niebieskim szlakiem do parkingu. Czas zejścia 1,5 godziny.

Parking i miejsce naszego startu

Parking i miejsce naszego startu

widoczki ze szlaku

Widoczki ze szlaku

Hala Krupowa

Hala Krupowa

na Hali Krupowe

na Hali Krupowej

Ekipa wypadowa na tle schroniska na hali Krupowej

Ekipa wypadowa na tle schroniska na hali Krupowej

 Pierwsze podejscie w kierunku Policy

Pierwsze podejście w kierunku Policy

Czerwonym szlakiem na Police

Czerwonym szlakiem na Policę

Cel zdobyty Polica
Cel zdobyty. Polica.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦2. Zawoja Przełęcz Krowiarki - Babia Góra - Markowe Szczawiny - Przełęcz Krowiarki

Jak wspominałam we wcześniejszej wycieczce na Police o królowej Beskidów postanowiliśmy się wybrać.Nasza wycieczkę zaczynamy na Przełęczy Krowiarki gdzie znajduję się parking, kasa żeby kupić bilet na wstęp do BPN, jak i sam początek szlaku. Po uiszczeniu opłat wybraliśmy czerwony szlak który początkowo prowadzi nas droga po schodach później już szlak biegnie kamienistą ścieżką. Po drodze mijamy kilka punktów widokowych takich jak: Sokolica 1367m n.p.m. , Kępa 1521 m n.p.m i Gówniak 1617m n.p.m. i docieramy do naszego celu czyli Babiej Góry 1725m n.p.m.

Czas przejścia od Przełęczy Krowiarki na szczyt bez przerw zajmuje ok. 2,5 godziny. Sam szczyt jest bardzo kamienisty gdzie przy pięknej pogodzie można podziwiać Pieniny, tatry jak i Zawoję. Po odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną czerwonym szlakiem do przełęczy Brona 1408m n.p.m i dalej do schroniska Markowe Szczawiny 1180 m n.p.m. Po odpoczynku w schronisku wyruszyliśmy w dalszą drogę niebieskim szlakiem gdzie po drodze mijaliśmy Mokry Stawek, a idąc dalej szlakiem doszliśmy do miejsca startu czyli parkingu na Przełęczy Krowiarki.

Droga powrotna bez przerw zajmuje: z Babiej Góry do Markowych Szczawin ok. 45 min, z Markowych Szczawin do Przełęczy Krowiarki ok. 2,20 minut.


Wejście do BPN z dzieckiem

Wejście do BPN 

 na szlaku z dzieckiem

Babiogórski Park Narodowy

szlak miedzy kosdrzewiną

Szlak między kosodrzewiną

zdobywanie szczytow z dzieckiem

Gówniak


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Beskidzie Żywieckim<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Gówniak

wakacje w gorach z dzieckie

 Szczyt zdobyty

Szczyt zdobyty

zejście z Diablaka

Zejście z Diablaka

Markowe szczawiny

Markowe szczawiny

Mokry Stawek

Mokry Stawek

Droga powrotna ze schroniska

Droga powrotna ze schroniska


Magdalena Sładkowska

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.