W Górach Izerskich z dzieckiem

WYCIECZKA – marzec 2017 r.
 
Nowa Sól – Świeradów Zdrój Kolej gondolowa Ski&Sun – Stóg Izerski - żółtym szlakiem przez Łącznik w pobliżu Domku Myśliwskiego w kierunku Borowiny
 
Wiosną tego roku wybraliśmy się całą rodziną i z przyjaciółmi na jednodniową wycieczkę w Góry Izerskie w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, w gminie Mirsk. Swoją podróż rozpoczęliśmy wczesnym rankiem z Nowej Soli, aby ok. godziny 9.00 być na parkingu przy kolejce gondolowej Ski&Sun w Świeradowie Zdroju. Po zakupieniu biletów wjechaliśmy na sam szczyt Stogu Izerskiego
 
 
Poniżej szczytu zlokalizowane jest schronisko wybudowane w charakterystycznym stylu śląsko-łużyckim, oddane do użytku 24 października 1924 roku. Stojąc przed Schroniskiem możemy podziwiać wspaniałą panoramę Świeradowa-Zdroju. Mamy stąd również doskonały widok na dolinę Kwisy, Grzbiet Kamienicki i zachodnią część Karkonoszy.
 
 
Cała trasa wiedzie przez lasy świerkowe, uroczyska i trzęsawiska. Szczególnie pięknie jest tutaj właśnie wczesną wiosną.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
Z uwagi na swoje walory oraz położenie, Stóg Izerski stanowi ważny punkt na turystycznej mapie Gór Izerskich. Schronisko Na Stogu Izerskim jest doskonałą bazą, z której można rozpoczynać wiele ciekawych wędrówek w najbliższe i dalsze okolice. My tym razem wybraliśmy mniej wymagającą trasę - żółty szlak, z uwagi iż była z nami dwójka maluchów w wieku 3 i 4 lata i dwa psy. 
 
 
Żółtym szlakiem udaliśmy się w kierunku Borowiny. To bardzo malownicza część szlaku.
 
 
Zrobiliśmy sobie również mały przystanek przy Domku Myśliwskim, z którego rozpościera się niesamowity widok na Szrenicę w Szklarskiej Porębie. Pogoda dopisywała nam przez całą wyprawę. Świeciło piękne słońce, które odbijało się w pokrywie śnieżnej zalegającej w wyższych partiach gór. 


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Górach Izerskich<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
Dystans w jedną stronę to ok.10 km, pokonany w ok. 4 godziny. Przystanków było mnóstwo z uwagi iż maluchy musiały się posilić, napoić i naładować akumulatorki na dalszą trasę. W drodze powrotnej zjedliśmy ciepły posiłek w schronisku na Stogu Izerskim. Sam bar ma trochę dziwny klimat przez zbiór różnych bibelotów. Obok jest sala urządzona na „restaurację” w stylu PRLu. Ceny posiłków są porównywalne do cen w dużych miastach. Zjedliśmy naleśniki w cenie 12 zł i zupę gulaszową za 8 zł. Trudno było się nimi najeść i smak też nie powalił nas na kolana.
 
Na zakończenie całej wyprawy maluchy w nagrodę odwiedziły plac zabaw w samym centrum Świeradowa Zdroju.
 
 
Cennik biletów Ski&Sun w Świeradowie Zdroju:
 
dzieci do lat 4 bezpłatnie
psy bezpłatnie
rowery, wózki bezpłatnie
wjazd i zjazd dla dwóch dorosłych osób – 35 zł
wjazd i zjazd dla dwójki dzieci powyżej 4 lat – 30 zł
 
Godziny kursowania kolei gondolowej:
 
Lipiec – pn – pt – 9:00 – 17:00 | so – nd – 9:00 – 18:00 
Sierpień – pn – pt – 9:00 – 17:00 | so – nd – 9:00 – 18:00 
Wrzesień – pn – pt – 9:00 – 16:00 | so – nd – 9:00 – 17:00 
Październik – pn – pt – 9:00 – 16:00 | so – nd – 9:00 – 16:00 
 
Lokalizacja SKI & SUN 
ul. Źródlana 7
59-850 Świeradów-Zdrój
Tel: 075 615 20 20
 
Katarzyna Kiżuk
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.