W Karkonoszach z maluszkiem

My w tym roku byliśmy z naszym wówczas 15-miesięcznym synkiem w Karkonoszach.

Nocleg znaleźliśmy w Karpaczu, stwierdziliśmy, że jest to idealna baza wypadowa.

Pierwszego dnia postanowiliśmy wjechać na Śnieżkę kolejką gondolową od strony czeskiej. Jako, że synek jest bardzo żywiołowy i nie usiedzi w miejscu ani w żadnym nosidle było to dla nas jedyne rozwiązanie, na zobaczenie całej panoramy ze szczytu Śnieżki. Pogoda nam dopisała, widoczność była niesamowita. Kolejka bezpieczna i jak najbardziej przystosowana nawet dla takich małych turystów.

Drugiego dnia poszliśmy do Świątyni Wang, pięknego urokliwego drewnianego kościółka, a stamtąd niebieskim szlakiem do schroniska Samotnia. Droga lekko pod górkę ale utwardzona, więc spokojnie daliśmy radę wjechać tam wózkiem, a jak synek nie mógł już wysiedzieć w wózku to wysiadał i dzielnie wędrował sam. Po około 2 godzinach drogi dotarliśmy na miejsce - wspaniały widok na Kocioł Małego Stawu, naprawdę bardzo urokliwe miejsce.

Kolejny dzień to wyprawa samochodem do Harrachova, przez Szklarską Porębę, po drodze zwiedzając Wodospad Szklarki. Wodospad przepiękny, a sama Szklarska Poręba i Harrachov bardzo urokliwe i klimatyczne. Typowe górskie miejscowości, a w Harrachovie do podziwiania kompleks skoczni narciarskich i pyszne czeskie tradycyjne knedle do zjedzenia, które nawet naszemu Maluszkowi smakowały.

Następny dzień to raczej już mniejsze lub większe wędrówki po okolicy, tzn Zapora na Łomnicy, Dziki Wodospad, Park Miniatur Dolnego Śląska oraz basen w Hotelu Gołębiewskim. W międzyczasie podczas całego urlopu chodziliśmy po deptaku, jedliśmy gofry i oscypki, zwiedzaliśmy liczne place zabaw oraz parki, gdzie Mały mógł się spokojnie wybiegać. Tamtejszy deptak to takie małe Krupówki.

Naprawdę nie wyobrażałam sobie, że ten urlop spędzimy tak przyjemnie. Wszyscy znajomi mówili, że jadąc z takim małym dzieckiem nic nie zwiedzimy, a my wręcz przeciwnie, dni mieliśmy wypełnione atrakcjami. Wychodziliśmy z pensjonatu o 8 rano a wracaliśmy około 19. Zarówno my jak i nasz synek będziemy świetnie wspominać te wakacje.

Schronisko Samotnia
wypoczynek w gorach z dzieckiem

Śnieżka
wycieczka w Karkonosze z dzieckiem

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦Widok z Samotni
wakacje w gorach z maluszkiem

Widok ze Śnieżki
Karkonosze z dzieckiem

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Karkonoszach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 


Świątynia Wang
atrakcje dla dzieci Karkonosze

Wodospad Szklarki
Podroz w Karkonosze z dziecmi

W oddali skocznia w Harrachovie
wakacje w gorach z dzieckiemAgnieszka Żech


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.