Bocheńszczyzna - prawdziwa gratka dla Małych Odkrywców

W każdym dziecku drzemie dusza niestrudzonego odkrywcy! I nawet dzisiaj, kiedy malucha częściej można spotkać przed ekranem komputera lub telewizora niż śledzącego wędrówkę małej mrówki – instynkt dzielnego badacza nie zagubił się tak zupełnie. Wielu rodziców staje przed niełatwym dylematem wyboru miejsca na wczasy dla całej rodziny. Z jednej strony pojawia się pragnienie błogiego relaksu, z drugiej jednak chęć aktywnego wypoczynku.

 

Otóż istnieje takie miejsce, które pozwoli zachować zdrową równowagę bez konieczności rezygnowania z czegokolwiek - Bocheńszczyzna.

 

Bocheńszczyzna na wakacje dla małych odkrywców 

Bochnia - nauka i zabawa. Z wizytą w Solnym Grodzie. Dzieci z całą pewnością będą zachwycone wizytą w Solnym grodzie – Bochni, gdzie znajduje się najstarsza w Polsce kopalnia soli. Zwiedzanie podziemnych wyrobisk to niezwykłe i ciekawe doświadczenie zarówno dla małych, jak i dorosłych turystów. Można zobaczyć jak w ciągu ośmiu stuleci kopalnia zmieniła się w swego rodzaju miasto podziemne z wykutymi w skałach solnych kaplicami i rzeźbami, a także zobaczyć jakimi urządzeniami posługiwali się przed wiekami tutejsi górnicy.

 

 Kopalnia Soli w Bochni ciekawe miejsce na wyjazd z dziećmi  

Ekscytującym przeżyciem będzie także przeprawa podziemną koleją, zjazd 140 metrową zjeżdżalnią oraz przeprawa łodziami! Całej wyprawie towarzyszyć będzie jedyna w swoim rodzaju podziemna ekspozycja multimedialna. Dzięki filmom, animacjom i słuchowiskom emitowanym przez specjalne wideoprojektory, holo szyby oraz tablice interaktywne, zwiedzający nie będą mogli pozbyć się wrażenia, że oto znajdują się właśnie w tętniącej życiem i pracą kopalni, doświadczą niezwykłej podróży w czasie.

 

 Ciekawy wyjazd z dzieckiem atrakcje Kopalni Soli w Bochni  

Opowieści snute przez przewodnika uzupełniane są wypowiedziami polskich królów, żupników, czy ducha mnicha! Dzieci będą miały okazję usłyszeć o podziemnym życiu sprzed wieków, ale – co najważniejsze – poczują wszystkimi zmysłami opowiadaną im historię. Tak innowacyjne rozwiązanie pozwoli nie tylko zainteresować małych podróżnych oraz ich opiekunów, ale także ułatwi zapamiętanie na dłużej treści dotyczących życia kopalni.

 

  Ciekawy wypoczynek i atrakcje w Kopalni Soli w Bochni   

 

Po zakończeniu zwiedzania dzieci mają do dyspozycji boisko sportowe i mini plac zabaw – gra w koszykówkę 250 metrów pod ziemią to zupełnie inny wymiar zabawy!

Strona WWW: Kopalnia Soli Bochnia

 

Park Archeologiczny "Osada VI Oraczy". W Bochni znajduje się również Park Archeologiczny „Osada VI Oraczy”, który stanowi wspaniałą rekonstrukcję osady wiejskiej pochodzącej z XIII wieku.

 

 Bocheńszczyzna na wakacje z dzieckiem 

 

Wizyta w tym miejscu pozwala przenieść się w czasie do średniowiecznych bocheńskich realiów. Podglądanie rzemieślników wykonujących dawne zawody i ubranych w stroje z tej epoki pozwoli przenieść się w czasie. Mali odkrywcy zaś będą mogli odebrać ciekawą lekcję na świeżym powietrzu podczas samodzielnej pracy w chacie tkaczki, garncarza, czy zielarki! Istnieje możliwość zachowania wykonanego przez siebie przedmiotu, co dodatkowo zachęca do wzięciu udziału w tych warsztatach.

 

 Okolice Bochni - Osada VI Oraczy - ciekawe wakacje z dzieckiem 

 

Muzeum Motyli Arthropoda. Obowiązkowym punktem podróży dla każdego małego przyrodnika jest bocheńskie Muzeum Motyli Arthropoda.

 

 Muzeum Motyli na Bocheńszczyźnie - dla Małych Odkrywców 

 

Znajduje się tutaj największa w Polsce stała ekspozycja motyli świata. Ponad cztery i pół tysiąca okazów pochodzących z łowów m.in. w Afryce, Europie, Ameryce Południowej oraz środkowej z pewnością zaciekawi zwiedzających. Ta niecodzienna lekcja biologii pozwoli odkryć, że nie wszystkie ćmy są szare, a motyl może być sową, liściem, a nawet tygrysem! W Muzeum zobaczyć można również modliszki, cykady, chrząszcze, pluskwiaki i straszyki.

 

 Muzeum Motyli Arthropoda w Bochni 

 

Zamek Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu. Ciekawym urozmaiceniem dla małych księżniczek i królewiczów oraz ich rodziców może okazać się wycieczka do położonego o około 10 km od Bochni Wiśnicza, gdzie znajduje się zamek Kmitów i Lubomirskich. Dzieci będą mogły przekonać się, jak wygląda prawdziwy zamek królewski, a także zobaczyć pozostałą po potopie szwedzkim część wyposażenia m.in. imponującą kolekcję starych dział i moździerzy. Stojąc na zamkowym balkonie rodzina zrelaksuje się podziwiając piękną panoramę całej okolicy.

 

Pałac Goetzów w Brzesku. Skoro mowa o zamkach i zamczyskach, warto także udać się do odnowionego Pałacu Goetzów w Brzesku, położonym niespełna 15 kilometrów od Bochni.

 

 Pałac w Brzesku na wycieczkę z dzieckiem 

 

Przepiękne wnętrza oraz przylegający do pałacu ogród pozwolą dzieciom wyobrazić sobie jak może wyglądać w rzeczywistości dom króla Maciusia Pierwszego albo księżniczki Sissi. Dorośli natomiast będą mogli podziwiać wnętrza, po których kiedyś przechadzał się baron Goetz – założyciel browaru okocimskiego.

 

 Okolice Bochni - pałac w Brzesku 

 

Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek znajduje się zaledwie 50 km na wschód od Krakowa i cieszy się popularnością zwłaszcza wśród osób, które pragną odpocząć od miejskiego zgiełku i spędzić aktywnie czas będąc blisko natury. Miejsce to jest także rajem dla małych odkrywców poszukujących wielkich wrażeń!

 

 Centrum Wypoczynku Borek Wakacje z Dziecmi  

 

Centrum Borek to wiele różnych opcji przemyślanych dla rodzin z dziećmi. Adrenaliny i niesamowitych emocji dostarczą atrakcje takie jak ściana wspinaczkowa, park linowy o łącznej długości 120 metrów oraz zjazd kolejką tyrolską nad akwenem wodnym pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

 

 Centrum Wypoczynku Borek aktywnie z dziećmi 

 Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek ciekawe wakacje z dziecmi  

 Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek ciekawe miejsce na wakacje z dziećmi 

 

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji! Tym razem coś dla małych i dużych miłośników czterech kółek! Aby poczuć wiatr we włosach, cała rodzina może zorganizować swoje prywatne wyścigi gokartowe! (do dyspozycji są małe oraz duże gokarty) Pojazdy te są bardzo łatwe w obsłudze, a nad bezpieczeństwem czuwają wyszkoleni instruktorzy. Oprócz jazdy na torze można również sprawdzić się w szusowaniu quadami po wertepach, w nieco bardziej ekstremalnych warunkach.

 

Również plac zabaw jest tutaj nietuzinkowy. „Świat solnych skał” to park tematyczny, który składa się z drewnianych labiryntów, wieżyczek, statku wyglądającego jak ten, który niegdyś transportował sól, a także tajemniczej kryjówki zbója Szyca. W tym miejscu można bawić się godzinami, dowiadując się równocześnie wielu ciekawostek o wydobywaniu soli.

 

 Wakacje z Dziecmi w Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek 

 

Centrum Borek jest miejscem, gdzie nie ma czasu na nudę, a mnogość atrakcji różnego pokroju sprawia, że zarówno rodzice jak i dzieci opuszczą to miejsce zdrowo wypoczęci, z walizką pełniejszą o przyjemne wspomnienia.

Bocheńszczyzna – wczasy bez cienia nudy! Odwiedzając Bochnię i jej okolice można być pewnym, że atrakcji nie zabraknie. Rodzice narzekają raczej na zbyt małą ilość czasu, aby skorzystać z wszystkich ciekawych możliwości. Bocheńszczyzna to bardzo dobry przykład na to, że nie trzeba wcale daleko uciekać od miasta, aby znaleźć upragniony spokój i wytchnienie, a – co  najważniejsze – by zyskać setki powodów do uśmiechu swoich małych odkrywców.

 

 
autor: Judyta Borowiec

 

 

Za artykuł o Bocheńszczyźnie i jej atrakcjach dla rodzin z dziećmi dziękujemy Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek. To pięknie położone miejsce, doskonałe na ciekawy, pełen atrakcji wyjazd z dziećmi. Mali odkrywcy na pewno nie będą się tu nudzić!

 

Centrum Borek posiada m.in. Certyfikat Znak Jakości KidZone pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz jest laureatem konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie, w którym otrzymało bardzo wysoką ocenę - 4,5 słoneczka na 5 możliwych.

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi