Giżycko z dziećmi

"Nie zawsze potrzebujesz planu. Czasem po prostu trzeba z ufnością wziąć głęboki oddech, odpuścić i zobaczyć co się stanie."

- Mandy Hale

I tak zapadła decyzja o wspólnym wyjeździe na Mazury. Wspólnym dla matki i jej dwojga wspaniałych i tak różnych od siebie dzieci.

Tak po prostu: znaleźć nocleg, wyszukać połączenia pociągów, zabrać dobry humor i ruszyć przed siebie.

Wyruszyliśmy o 6.12 rano z stacji Zabrze do stacji Giżycko. Podróż długa ale przyjemna - raz, że miała postój i przesiadkę w Poznaniu - idealny czas na zjedzenie "obiadu" (kebab i frytki) oraz gorącą kawę dla mnie. Dwa - można było bez pomocy tableta, laptopu czy telefonu porozmawiać z ludźmi jadącymi z nami w przedziale (nie obeszło się bez śmiechu i swoich historii). Trzy "odkurzyliśmy" już zapomniane przez nas gry Uno czy Dobble (zabawa była przednia). Cztery - to ta magia widoków za okna pociągu - te kolory drzew, te odcienie traw, te piękne jeziora, dzikie zwierzęta czy błękit nieba…. Widoki tak obce dla ludzi z miasta - gdzie szum ulic, klakson samochodów, ciągły tłum czy korki - to obraz dnia codziennego.

Wieczorem dotarliśmy do celu do Giżycka. Giżycko - jak zapewne nie jedna osoba pisała czy mówiła-piękne miejsce. Miejsce bardzo czyste , zadbane , z wieloma atrakcjami turystycznymi takimi jak most obrotowy z drugiej połowy XIX wieku , który ze względu na typ konstrukcji jest jednym z kilku tego typu mostów w Europie .

Port - który przyciąga wzrok pięknymi łodziami czy statkami. Molo -długie idealne na spacery , dostosowane dla osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi ( posiada windę dzięki której można wjechać do góry i podziwiać piękne widoki ) .

Zarówno port jak i molo mają  swoją promenadę -gdzie można kupić pamiątki , zjeść coś dobrego i przetestować swoje siły kopiąc w piłkę lub uderzając w worek treningowy ( ulubiona atrakcja moich dzieci ).Kolejnym ciekawym miejscem jest Twierdza Boyen -wzniesiona w latach 1844-1856 , Twierdza która posiada trzy trasy i jest idealnym miejscem na poznanie ciekawej historii czy podziwianie  pięknej panoramy Giżycka .  

Ludzie w tym mieście są bardzo życzliwi i pomocni-doradzą , wskażą drogę , chętnie przepuszczą pieszych na pasach. Nam udało się znaleźć nocleg z dala od centrum miasta- cisza i spokój-inny świat. Wielkim plusem dla nas w tej sytuacji były sklepy i markety , bary i restauracje oraz bezproblemowy dostęp do banków czy bankomatów.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy tak jak i nasze niezapomniane 5  dni .

Dlaczego akurat Giżycko? Bo jest dla mnie pięknym wspomnieniem miło spędzonych wspólnych chwil- chwil , których tak nam brakuje w szarości dnia codziennego .Bo te parę dni na nowo przypomniało mi co znaczy być rodzinną, jak miłe i ważne są rozmowy , wspólne spacery czy wspólnie zjedzenie śniadania.

Właśnie Giżycko było tym miejscem gdzie pierwszy raz 17-sto latek ( po bardzo trudnym i ciężkim dla siebie roku ) i 8-latek pojechali razem. Gdzie znowu widziałam uśmiech na twarzy mojego dziecka. Gdzie dość spora różnica  wieku nie miała tu znaczenia.

Dlatego nie bójmy się podróży pociągiem czy autokarem - znajdźmy czas na chwilę szczęścia i odrobinę przyjemności.

Pozdrawiam serdecznie.
Gizycko

wakacje w Gizycku z dzieckiem

wakacje w Gizycku z dziecmi

wakacje z dzieckiem.


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

waminsko-mazurskie z dzieckiem
warminsko-mazurskie

wczasy z dzieckiem


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin na Mazurach i Warmii<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Twierdza Boyen

Twierdza Boyen - zwiedzanie z dziecmi
 
Twierdza BoyenIwona Krawczyk

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.