facebook

Nowa Sól - Świętobór - Sława

WYCIECZKA maj 2017 r.
 
Nowa Sól - Wieża widokowa przy polanie Świętobór – Sława
 
Na majówkę w tym roku wybraliśmy się całą rodzinką w okolice Sławy w województwie lubuskim, powiat wschowski. W sąsiedztwie polany rekreacyjnej Świętobór zlokalizowana jest wieża widokowa „Joanna”. Obiekt posiada szkieletową konstrukcję drewnianą i mierzy ok. 40 m wysokości.
 
 
 
Na samą górę wdrapaliśmy się całą rodziną i podziwialiśmy przepiękną panoramę na sławskie lasy i jeziora, w szczególności na Jezioro Sławskie. Nasz synuś i psina bez problemu pokonali kilkadziesiąt schodów na górę. 
 
 
Wieżę wybudowano w ramach zrealizowanego przez Nadleśnictwo Sława Śląska w latach 2013-2015 projektu "Budowa i modernizacja systemu ścieżek turystycznych w Nadleśnictwie Sława Śląska dla zabezpieczenia obszarów Natura 2000", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
Po zejściu na polanę rekreacyjną Świętobór przy miejscowości Święte skorzystaliśmy z placu zabaw. Polana rekreacyjna wyposażona jest również w dużą wiatę turystyczną wraz z wyznaczonym miejscem na rozpalenie ogniska wokół którego można przysiąść na drewnianych ławkach, a w razie konieczności schronić się przed deszczem pod drewnianymi zadaszeniami. Przy wiacie zlokalizowane jest 10 kolorowych tablic edukacyjnych, z których można dowiedzieć się wielu przyrodniczych ciekawostek. W bezpośrednim sąsiedztwie polany zlokalizowana jest stadnina koni, która najbardziej spodobała się naszemu synkowi.
 
 
 
Po zakończeniu zwiedzania urokliwego miejsca w okolicach miejscowości Święte, udaliśmy się na spacer do Sławy, która leży nad Jeziorem Sławskim i jest obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w województwie lubuskim.
 
Prawdziwym skarbem tutaj jest przyroda i jej walory turystyczne. Wokół jeziora zlokalizowanych jest około 40 ośrodków wypoczynkowych o zróżnicowanym standardzie, liczne pola namiotowe oraz kluby żeglarskie.
 
 
 
 
Wszystkie ośrodki, łącznie ze Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku położonym nad samym brzegiem Jeziora Sławskiego, oferują szeroki wachlarz usług turystyczno-rekreacyjnych.
 
Sława jest wymarzonym miejscem, które  gwarantuje spokój i piękne widoki. W Sławie co roku organizowane są Regaty i Zawody Żeglarskie. Od roku 2008 na Jeziorze Sławskim odbywają się Regaty o Puchar Polski w klasie Omega – Puchar Ziem Zachodnich. Jezioro Sławskie jest wprost wymarzonym miejscem dla żeglarzy! Wędkarze również znajdą coś dla siebie. Wszystkie wody objęte są strefą ciszy dlatego można tu miło spędzić czas i choć przez chwilę poczuć prawdziwy oddech przyrody. Zimą natomiast można wziąć udział w wyścigach bojerami oraz zawodach łyżwiarskich.
 
Na terenie gminy znajdują się również ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne: szlak zielony, żółty oraz dwie ścieżki przyrodniczo-leśne. 
 
Na zakończenie całej wyprawy zajadaliśmy się pysznymi lodami i podziwialiśmy widoki Jeziora Sławskiego. 
 
 
Katarzyna Kiżuk
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 
Jeśli jesteś zainteresowany naszymi konkursami,
zapisz się na nasz NEWSLETTER (znajdziesz go na stronie głównej portalu)

Promowane miejsca przyjazne dzieciom:

KOWALOWE WZGÓRZE
Kamieniec - dolnośląskie
Kotlina Kłodzka (Sudety - Góry Stołowe)
AGROPENSJONAT U GRZEGORZA - Dla Wymagających Rodzin z Dziećmi
Tylicz k/Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
VILLA ŹRÓDŁO - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Tylicz k. Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
HOLIDAY PARK & RESORT w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
HOLIDAY PARK KACZE STAWY
Łeba-Nowęcin - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
PRIMAVERA JASTRZĘBIA GÓRA - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Jastrzębia Góra - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku

Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom:

DOMY MORSKIE
Jantar - pomorskie
Mierzeja Wiślana
BIAŁA PAPROTKA
Szalejów Górny - dolnośląskie
Góry Stołowe (Sudety)
HOTEL GÓRSKI RAJ *** - laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Poręba Wielka - małopolskie
Gorce (okolice Rabki)


Powrót na górę strony

wyszukaj noclegi przyjazne dzieciom

Wakacje z dziećmi :

konkurs
Ciekawe miejsca na wycieczki z dzieckiem
poleć miejsce przyjazne dzieciom
oceń obiekt przyjazny dzieciom
dodaj obiekt przyjazny dzieciom