facebook

Wycieczka w Góry Stołowe z dziećmi

Wycieczka w Góry Stołowe
 
Maj to idealna pora, żeby jeszcze przed sezonem wakacyjnym  spędzić czas na poznawaniu pięknych zakątków Polski, a przede wszystkim bardzo dobra pora na górskie wędrówki. W tym roku postanowiłam zainspirować swoje dzieci do bardziej czynnego wypoczynku i do dłuższych szlaków pieszych, ale na początek spędziliśmy  cudowny weekend w Górach Stołowych.
 
 
 
Wraz ze znajomymi „zapakowaliśmy” szóstkę naszych skrzatów i wyruszyliśmy na pierwszą wycieczkę – BŁĘDNE SKAŁY.  Błędne Skały znajdują się na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych na wysokości 853 m n.p.m, ale na parking pod same Skały można podjechać autem i my również stąd rozpoczęliśmy zwiedzanie .
 
 
Sama byłam w tym miejscu po raz pierwszy i byłam zachwycona widokami, urokiem tego miejsca , a dzieciom spacer po labiryncie między Błędnymi Skałami sprawiał ogromną radość.  
 
  
 
Możliwość przeciskania się między wąskimi szczelinami, tor przeszkód po kładkach między skałami, wydrapywanie się na skałki i punkty widokowe sprawiały dzieciakom nie małą frajdę i uśmiechy nie schodziły im z buzi.  
 
  
 
W drugim dniu naszej wyprawy pokusiliśmy się o zdobycie szczytu Szczelińca Wielkiego, czyli najwyższego wzniesienia Gór Stołowych (919m n.p.m.) . Tutaj dzieciaki i my  miały do pokonania 682 kamienne stopnie prowadzące na szczyt. Trud włożony w pokonanie drogi na górę, całkowicie zrekompensowały nam wszystkim widoki jakie ukazały nam się na szczycie.
 
  
 
Z kilku punktów widokowych można było podziwiać Ziemię Kłodzką, a także pasmo Sudetów wraz z Karkonoszami. Na szczycie dzieci zasłużyły na nagrody w postaci pysznych, zimnych lodów, a po zejściu ze Szczelińca przyszedł czas na zakup pamiątek na okolicznych straganach. 
 
  
 
Myślę, że dwie propozycje spędzania czasu z dziećmi w górach są bardzo trafione. Nie są zbyt męczące dla kilkulatków, które mogą samodzielnie pokonać opisane trasy a wrażenia pozostają na długo w pamięci nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Bardzo polecam właśnie te regiony Polski. Jeden weekend to na pewno za mało by zobaczyć wszystkie atrakcje Gór Stołowych, dlatego na pewno jeszcze tam wrócimy z naszymi pociechami. 
 
 
Renata Heród
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 
Jeśli jesteś zainteresowany naszymi konkursami,
zapisz się na nasz NEWSLETTER (znajdziesz go na stronie głównej portalu)

Promowane miejsca przyjazne dzieciom:

KARINA
Wisła - śląskie
Beskid Śląski
VILLA ŹRÓDŁO - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Tylicz k. Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
PRIMAVERA JASTRZĘBIA GÓRA - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Jastrzębia Góra - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku

Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom:

DOMKI RÓŻANE
Chłapowo - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
DOMKI PIASTOGRÓD
Jarosławiec - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
Ośrodek Wczasowy NEPTUN
Wicie - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
APARTAMENT NA WANIÓWCE
Stróża - małopolskie
Beskid Makowski
NADMORSKI PENSJONAT FALTOM***
Swarzewo k. Władysławowa - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
GÓRSKA LEŚNICZÓWKA
Zubrzyca Górna - małopolskie
Beskid Żywiecki


Powrót na górę strony

wyszukaj noclegi przyjazne dzieciom

Wakacje z dziećmi :

konkurs
poleć miejsce przyjazne dzieciom

Wasze wyprawy z dziećmi

dodaj obiekt przyjazny dzieciom
oceń obiekt przyjazny dzieciom