facebook

Rodzinka na rowerach na Ziemi Raciborskiej

ZacznieMY od przedstawienia się :-) MY to:
 
- mama Agata, w tym roku okrągłe 35 lat
- tata Grzegorz – 38 lat
- i dwie córki: Anielka – okrągłe 5 lat i Malwinka – 2,5 roku
 
Jesteśmy rowerową rodzinką. Z tradycjami ;-) Jedną z takich tradycji są nasze coroczne wyjazdy na Centralne Zloty Turystów Kolarzy organizowane, z ramienia PTTK, przez różne środowiska kolarskie, co roku w innym zakątku Polski.
 
W tym roku gospodarzem Zlotu był Oddział PTTK w Raciborzu, a turyści kolarze mieli możliwość zwiedzenia przepięknej Ziemi Raciborskiej. Zlot trwał tydzień, przez ten czas udało nam się odbyć 5 wycieczek rowerowych, które zaprowadziły nas m. in.:
 
- do Miejsca Odrzańskiego i nad Odrę, gdzie mieliśmy możliwość pojeździć po przepięknych bezdrożach, przeprawić się promem przez rzekę i dowiedzieć się, że w tym rejonie Polski sklepy w poniedziałki na ogół są nieczynne
 
 
 
- do przerażającego – nie tylko eksponatami – Muzeum Horroru zlokalizowanego w Pałacu w Wojnowicach (jak to mawiają – więcej szczegółów na priv, ale tego miejsca dla rodzin z dziećmi zdecydowanie nie polecamy) 
 
 
- do przepięknego Pałacu w Krowiarkach, przepięknego chociaż już dzisiaj w opłakanym stanie, który obrazuje losy wielu takich miejsc w Polsce po II wojnie św.; najpierw zlokalizowany był tutaj sierociniec, potem szpital ortopedyczny, a po zlikwidowaniu szpitala pałac stał opuszczony i niszczał przez wiele lat; obecny właściciel próbuje zabytek ratować, ale jest to nie lada wyzwanie…
 
 
Dzisiaj pałac nawiedzają białe damy… gdyż jest to jeden z ulubionych plenerów sesji ślubnych w tym regionie 
 
 
 
- do odrestaurowanego dzięki charyzmie proboszcza klasztoru cysterskiego w Rudach Raciborskich
 
 
Tutaj mieliśmy także możliwość odbyć przejażdżkę zabytkową kolejką wąskotorową – jest to ulubiona ostatnio atrakcja Malwinki 
 
 
- a także za granicę :-) a dokładnie do Opawy w Czechach i przepięknego pałacu w Kravare, gdzie udało nam się strzelić mistrzowską fotkę Malwince (przekonajcie się sami)
 
 
 
Są to miejsca, które najbardziej zapadły w naszej pamięci. Ale przez te pięć dni odwiedziliśmy również wiele innych przepięknych zakątków. W sumie wykręciliśmy prawie 300 km, wszystkie trasy zarejestrowaliśmy na endomondo, aby osoby, które kiedyś by chciały ruszyć naszym śladem wiedziały gdzie jechać :-) https://www.endomondo.com/users/12587755/workouts/983403886
 
A teraz garść informacji praktycznych:
 
1. Jak dotarliśmy na Zlot? Na Zlot dojechaliśmy własnym autem, rowery i przyczepkę przywiózł nam dziadek swoim busem. Podróżowaniez dziadkami, to nasz sprawdzony patent na przewóz większych gabarytów :-)
 
2. Gdzie mieszkaliśmy? Na polu namiotowym – prowizorycznym, zorganizowanym na czas Zlotu na raciborskim stadionie. Rodzicom, którzy chcieliby wyjechać z dziećmi pod namiot, ale zastanawiają się czy nocowanie pod namiotem z małymi dziećmi to dobry pomysł – mówimy: zdecydowanie warto. Dla naszych dziewczyn tegoroczne wakacje były pierwszymi namiotowymi, początki były trudne, szczególnie zasypianie, ale jak już złapały bakcyla, to po powrocie nawet w domu chciały spać na materacu i w śpiworach. A teraz pytają kiedy znowu pojedziemy pod namiot :-)
 
 
3. Jak jeździmy z dziećmi rowerem? My postawiliśmy na przyczepkę rowerową.
 
 
 
Zaczynaliśmy jeździć z dziewczynami jak były naprawdę małe (Anielka miała 18 msc, Malwinka roczek) i od początku wiedzieliśmy, że będą to raczej dłuższe dystanse (do 100 km dziennie) Fotelik nie zapewnia takiego komfortu na dłuższej trasie jak przyczepka. Ale tak naprawdę turystyka rowerowa z dzieckiem, to temat rzeka. My jeździmy już od 4 sezonów, mamy wiele przemyśleń, gdyby ktoś potrzebował rady nt jeżdżenia z dziećmi rowerem, to zapraszamy. Mamy wiele przygód za sobą i na pewno możemy służyć wsparciem :-) A wszystkie nasze rowerowe przygody opisujemy na blogu: rowerowelove.blogspot.com Prowadzenie bloga polecamy każdemu, wszystkie wspomnienia w jednym miejscu, na jedno kliknięcie :-)
 
 
Agata Kukowka
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 
Jeśli jesteś zainteresowany naszymi konkursami,
zapisz się na nasz NEWSLETTER (znajdziesz go na stronie głównej portalu)

Promowane miejsca przyjazne dzieciom:

KOWALOWE WZGÓRZE
Kamieniec - dolnośląskie
Kotlina Kłodzka (Sudety - Góry Stołowe)
AGROPENSJONAT U GRZEGORZA - Dla Wymagających Rodzin z Dziećmi
Tylicz k/Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
VILLA ŹRÓDŁO - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Tylicz k. Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
HOLIDAY PARK & RESORT w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
HOLIDAY PARK KACZE STAWY
Łeba-Nowęcin - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
PRIMAVERA JASTRZĘBIA GÓRA - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Jastrzębia Góra - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku

Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom:

DOMY MORSKIE
Jantar - pomorskie
Mierzeja Wiślana
BIAŁA PAPROTKA
Szalejów Górny - dolnośląskie
Góry Stołowe (Sudety)
HOTEL GÓRSKI RAJ *** - laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Poręba Wielka - małopolskie
Gorce (okolice Rabki)


Powrót na górę strony

wyszukaj noclegi przyjazne dzieciom

Wakacje z dziećmi :

konkurs
Ciekawe miejsca na wycieczki z dzieckiem
poleć miejsce przyjazne dzieciom
oceń obiekt przyjazny dzieciom
dodaj obiekt przyjazny dzieciom