facebook

Cudowne rodzinne wakacje w polskich górach

Cudowne rodzinne wakacje w polskich górach.
 
Tegoroczne wakacje zaplanowane były już od dłuższego czasu. Cała nasza, trzyosobowa rodzinka nastawiła się na aktywny wypoczynek, a w związku z tym, iż na co dzień mamy morze na wyciągnięcie ręki, postawiliśmy na piękne góry. Tatuś szukał takiej bazy, z której swobodnie moglibyśmy zwiedzać okoliczne miejscowości.
 
I tym sposobem znaleźliśmy w Międzybrodziu Żywieckim, położonym na południowo-wschodnim brzegu Jeziora Międzybrodzkiego, w powiecie żywieckim.
 
Zatrzymaliśmy się w cudownym pensjonacie, pełnym atrakcji dla naszego czterolatka - między innymi odkryty basen, plac zabaw i mnóstwo zieleni do biegania i grania w piłkę. 
 
Wakacje w Międzybrodziu Żywieckim
 
 Basen w pensjonacie  
 
 
Pogoda nam dopisywała, dlatego w pełni mogliśmy korzystać z uroków cudownej miejscowości położonej nad pięknym jeziorem.
 
Jednego dnia postawiliśmy na wypoczynek nad jeziorem. Kolejnego, udaliśmy się na wycieczkę, podczas której zdobyliśmy górę Żar - korzystając z kolei liniowych, bez problemu znaleźliśmy się z naszym maluchem na samym szczycie.
 
Czekał tam na nas tor saneczkowy, z którego nasz synek mógł swobodnie skorzystać ze swoim tatusiem, oraz zapierające dech w piersiach widoki.  
 
Na Górze Żar
Szczyt góry Żar
 
 
Przed wejściem do kolejki można obserwować startujące szybowce i ludzi skaczących ze spadochronami. Początek trasy do kolejki warto pokonać pieszo podziwiając krajobraz - jest na co patrzeć. 
 
 U podnóża Góry Żar
U podnóża góry Żar 
 
 
 Z dzieckiem na Górze Żar
Szczyt góry Żar
 
Położenie miejscowości, w której się zatrzymaliśmy, umożliwiło nam organizowanie wycieczek do okolicznych miejscowości, takich jak Żywiec czy Bielsko-Biała, które nie są typowo turystyczne, ale na pewno są warte odwiedzenia.
 
 Rynek w Żywcu
Centrum miejscowości Żywiec
 
Dużo czasu spędzaliśmy na pięknych rynkach tych miast, gdzie chętnie korzystaliśmy z szerokiej oferty licznych kawiarni i objadaliśmy się pysznymi lodami. Była to dla nas chwila relaksu z jednoczesnym poznawaniem nowej miejscowości. 
 
Bielsko-Biała to miejsce narodzin Reksia i Bolek i Lolek. Na ulicach można spotkać pomniki tych małych  bohaterów. Malownicze kamieniczki i nieziemski klimat to „Mały Wiedeń” w Bielsku-Białej. Tamtejszy ratusz jest jednym z najpiękniejszych tego typu budynków w całej Polsce. Klimatyczne uliczki, kawiarenki sprawiły, że przez chwilę poczuliśmy się naprawdę jak w Wiedniu ;) 
 
 Bielsko-Biała Mały Wiedeń 
„Mały Wiedeń”  w Bielsku-Białej
 
Miejscem, które obowiązkowo należy odwiedzić jest Zator, ze wspaniałym parkiem rozrywki - Energylandia. Totalny raj dla maluszków, gdzie również dorośli mogą świetnie się bawić. Cały dzień spędzony w tym miejscu sprawił nam wiele radości i uśmiechu. 
 
 Energylandia w Zatorze 
Wejście do Energylandii
 
W Międzybrodziu Żywieckim spędziliśmy tydzień urlopu, korzystając każdego dnia z okolicznych atrakcji. Polecam to miejsce, bo stanowi świetną bazę wypadową, oferuje piękne widoki, jak również niesamowity klimat spokoju i relaksu. 
 
Nasz synek był zachwycony, a my zadowoleni, że poznał kawałek naszej pięknej Polski. Podczas pobytu w Szczyrku miał również możliwość uczestniczenia w koncercie plenerowym z okazji Tygodnia Kultury Beskidzkiej.
 
 Z dzieckiem w Szczyrku 
 
To był cudowny tydzień z polską kulturą, polskimi  górami, polskimi krajobrazami. Wakacje te zostaną na zawsze w naszej pamięci. 
 
Olga Nitka
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 
Jeśli jesteś zainteresowany naszymi konkursami,
zapisz się na nasz NEWSLETTER (znajdziesz go na stronie głównej portalu)

Promowane miejsca przyjazne dzieciom:

KOWALOWE WZGÓRZE
Kamieniec - dolnośląskie
Kotlina Kłodzka (Sudety - Góry Stołowe)
AGROPENSJONAT U GRZEGORZA - Dla Wymagających Rodzin z Dziećmi
Tylicz k/Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
VILLA ŹRÓDŁO - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Tylicz k. Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
HOLIDAY PARK & RESORT w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
HOLIDAY PARK KACZE STAWY
Łeba-Nowęcin - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
PRIMAVERA JASTRZĘBIA GÓRA - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Jastrzębia Góra - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku

Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom:

DOMY MORSKIE
Jantar - pomorskie
Mierzeja Wiślana
BIAŁA PAPROTKA
Szalejów Górny - dolnośląskie
Góry Stołowe (Sudety)
HOTEL GÓRSKI RAJ *** - laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Poręba Wielka - małopolskie
Gorce (okolice Rabki)


Powrót na górę strony

wyszukaj noclegi przyjazne dzieciom

Wakacje z dziećmi :

konkurs
Ciekawe miejsca na wycieczki z dzieckiem
poleć miejsce przyjazne dzieciom
oceń obiekt przyjazny dzieciom
dodaj obiekt przyjazny dzieciom