facebook

Relacja z warsztatów Wspierający Rodzic

WSPIERAJĄCY RODZIC - WARSZTATY RODZINNE W REYMONTÓWCE - LIPIEC 2014'

 

Z ogromną przyjemnością przekazujemy relację z lipcowych Warsztatów w Reymontówce "Wspierający Rodzic - Rodzina w Harmonii 2014" - widziane oczami trenerki oraz uczestniczących w nich rodziców.

 

A oto, jak swoje wrażenia z Warsztatów organizowanych w lipcu przez Fabrykę Szczęśliwości - po raz pierwszy połączonych z wakacyjnym wypoczynkiem w górach - opisuje sama trenerka i mentorka budowania relacji rodzinnych, Marzena Kopta:

 

"Wspierający Rodzic na wakacjach w Reymonówce, w Kościelisku, okazał się strzałem w dziesiątkę!!! Absolutny hit, trafiajacy w potrzeby Rodziców.

 

Jak było? Trudno określić to jednym słowem: chyba tylko słowo MAGICZNIE tu pasuje.

 

Przyjechali świadomi Rodzice. Świadomi swoich potrzeb i wyzwań. Chcieli lepszego porozumienia i wzajemnego zrozumienia. Każdy z nich zrealizował swoje cele. Byli maksymalnie zaangażowani.  Codziennie przybywali na warsztaty i ćwiczyli, a także dzielili się swoimi refleksjami.  Codziennie wchodzili o stopień wyżej i wprowadzali w życie to, czego się nauczyli.

 

Grupa zgrała się i dograła w ciągu jednego dnia - to znaczy pierwszego dnia.  Od pierwszego dnia trzymali się razem - na wycieczki, na pogaduchy. Razem wspierali dzieci i pomagali sobie nawzajem. Nikt nikogo nie oceniał, każdy dawał serducho.

 

Reymontówka stanęła na wysokości zadania na 1000%. Animacje dla dzieci, dostawa kofeiny na czas, i na wszystkie prośby odpowiadali TAK.

 

Ja sama czuję radość i wdzięczność, że ONI wzbogacili moje życie, że brali pełnymi garściami.  Były wieczorne konsultacje i codzienna troska o potrzeby Rodziców. Mam nadzieję, że wszystkich ich usłyszałam. Sama weszłam na zupełnie nowy poziom.

 

Wszystkim uczestnikom dziękuję i wierzę, że zobaczymy się ponownie gdzieś na rodzicielskiej ścieżce."

 

Marzena Kopta

Poniżej przedstawiamy relacje Rodziców:

 

"Tydzień w Reymontówce to były zdecydowanie najlepsze wczasy w moim życiu w kategorii wyjazdów rozwojowo odpoczynkowych. Miały na to wpływ cztery elementy.

1.    WARSZTATY - Prowadząca warsztaty Marzena jest wspaniałym ciepłym człowiekiem oferującym rodzicom bardzo spójny, logiczny i naturalny świat komunikacji i wychowania. Warsztaty prowadzi w sposób bardzo interesujący (ma nieprawdopodobne wręcz zdolności aktorskie), daje dużo czasu na wypowiedzi rodziców i zawsze je empatycznie komentuje. Sama zawartość warsztatów pokazała mi jakim skarbem jest dziecko i że tego skarbu nie trzeba szlifować, a raczej dać mu się samemu oszlifować, jednocześnie szlifując skarb jakim się jest jako rodzic i jako człowiek!

2.    REYMONTÓWKA - bardzo dobrze zaprojektowany i wyposażony pensjonat. Obsługa bardzo miła, bardzo pomocna, nie robiąca problemów, a nawet sama proponująca rozwiązania! Np pożyczyli mi raz pieniądze i doliczyli to do rachunku! Młodzi ludzie zajmują się logistyką, recepcją, podawaniem posiłków oraz opieką nad naszymy dziećmi podczas warsztatów.

3.    POZOSTALI UCZESTNICY WARSZTATÓW - bardzo fajni ludzie, ludzie na poziomie, z ambicjami dotyczącymi prawdziwego szczęścia naszych dzieci. Szybko złapaliśmy kontakt.

4.    KOŚCIELISKO - stokroć lepsze niż Zakopane, bez tłumów, ze wspaniałymi widokami, z bliskością do Orawy (Dzianisz, Witów, Chochołów) i Dolin. We wsi też jest fajny plac zabaw dla dzieci oraz kilka wspaniałych knajp.

Piotr M


 

"Warsztaty wyjazdowe z Marzeną to niezbędnik dla każdego rodzica.

 

Jeśli nie wiesz w co zainwestować pieniądze to pamiętaj, że jest takie miejsce jak Reymontówka w Kościelisku, gdzie Twój czas spędzony na warsztatach z Marzeną jest bezcenny. Dzieci w trakcie warsztatów mają zapewnioną fachową opiekę i masę atrakcji więc Ty rodzicu możesz w pełni poświęcić się zgłębianiu wiedzy na temat: jak być wspierającym rodzicem.

 

Po tygodniu w Reymontówce mam pewność, że przyjazd tutaj był jedną z najważniejszych moich decyzji. Jak dla mnie to każdy rodzic już na etapie ciąży  powinien zaplanować sobie czas na tą tygodniową pracę i naukę. Zapewniam, że będzie mu wtedy łatwiej zrozumieć potrzeby dziecka już od pierwszych dni jego życia.

 

Przede mną jeszcze wyboista droga do oduczenia się starych błędów w komunikacji z dziećmi, ale teraz na zakręcie widzę już bardzo duże światło i wiem, w którą stronę podążać aby w moich dzieciach z zbudować poczucie własnej wartości, które poprowadzi je przez życie.

 

Ola M-K  mama Tomka (lat 5) i Agatki (lat 3)

 

"Dla mnie przede wszystkim ważna jest zmiana sposobu komunikacji z moim synem. Już nie jest to sterowanie, jak na pilota od telewizora - z góry poleceniami nienegocjowanymi, ale w stronę rozumienia potrzeb Dziecka - Dziecka czyli przede wszystkim małego CZŁOWIEKA. Wreszcie wiem co kryje się za Jego NIE. Rozumiem Jego zachowanie, a także swoje.

 

Uzbrojony w „specjalistyczne narzędzia” wyjeżdżam z Reymontówki z poczuciem zaufania, entuzjazmem i radością. Komunikacja bez Przemocy stała mi się bardzo bliska. Dzięki temu już mogę pomagać mojemu synowi i córce wkraczać w życie z poczuciem własnej wartości i wiary w siebie.

 

Marzena świetnie odczytuje i rozumie potrzeby zarówno Rodzica, jak i Dziecka. Działania jej podparte są ogromną wiedzę i empatię, czym zjednuje sobie uczestników. Wprowadza atmosferę porozumienia i otwarcia między uczestnikami. Zwróciła moją uwagę na jakość życia ( mojego i Dzieci).

 

Wszystko to było możliwe dzięki nieocenionej pracy pracowników Reymontówki z Karolem na czele i znakomitego przygotowania nam warunków do pracy. Dedykowani opiekunowie dla Dzieci, animacje – to wszystko pozwoliło z pełnym zaangażowaniem przepracować wiele tematów, bo czułem, że moje Dzieci są bezpieczne.

 

Dziękuje Ci, Marzeno.

 

Adrian Z

 

"Mój przyjazd na warsztaty do Marzeny nie był zaplanowany. Szukałam czegoś takiego, odkąd pojawiło się drugie dziecko i weszło w relacje z pierwszym. Szukałam zrozumienia i ogarnięcie tego, co się dzieje. Rywalizacja między rodzeństwem, wybuchy złości i agresji, wzbudzały we mnie strach i bezsilność. Próbowałam szukać pomocy, ale nie dostałam narzędzi dzięki którym, mogłabym ogarnąć sytuację.

 

Do tego trudnej sytuacji dołączyło się pójście do szkoły starszego dziecka, która pomimo bardzo pozytywnej opinii, wtłacza dzieci do ściśle określonych ram, w taki sposób, że budzi to we mnie zdecydowany sprzeciw.

 

Szukanie „złotego środka” sprawdziło mnie do Reymontówki, w której odbywały się warsztaty. Uczestnicząc w zajęciach zobaczyłam, że im bardziej „konfliktowe” dziecko, tym bardziej potrzebuje, i że potrzeba rozwoju, poprzez równe relacje, jest mu potrzebna, jak tlen i że jesteśmy dla niego najważniejsi na świecie, a nie chce nam „dokopać”.

 

Odkryłam narzędzia, dzięki wsparciu Marzeny, które z radością stosuję.

 

Nieoceniona okazała się pomoc w opiece na dziećmi w trakcie zajęć. Organizacja na doskonałym poziomie.

 

Dziękuję za wszystko."

 

W.S

 

 

A oto skrótowa fotorelacja z Warsztatów (jak widać, dzieci również świetnie się w tym czasie bawiły :)

 

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 12.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 7.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 3.jpg

 Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 5.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 17.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 21.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 24.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 18.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 8.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 11.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 23.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 27.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 22.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 14.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 10.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 16.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 4.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 26.jpg

Warsztaty Wspierajacy Rodzic Reymontowka Koscielisko Tatry z Dzieckiem W Gory z Dziecmi 2.jpg

 

   

Promowane miejsca przyjazne dzieciom:

AGROPENSJONAT U GRZEGORZA - Dla Wymagających Rodzin z Dziećmi
Tylicz k/Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
VILLA ŹRÓDŁO - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Tylicz k. Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
ZIELONY DOM
Dąbki - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
HOLIDAY PARK & RESORT w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
HOLIDAY PARK KACZE STAWY
Łeba-Nowęcin - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
PRIMAVERA JASTRZĘBIA GÓRA - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Jastrzębia Góra - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku

Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom:

DOMKI LETNISKOWE BOSMAN
Dąbki - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
MODRYNA - Modrzewiowy Dom w Bieszczadach
Strzebowiska - podkarpackie
Bieszczady
GOŚCINIEC POD GRUSZĄ
Stara Kraśnica - dolnośląskie
Góry Kaczawskie (Sudety)


Powrót na górę strony

wyszukaj noclegi przyjazne dzieciom

Wakacje z dziećmi :

konkurs
Ciekawe miejsca na wycieczki z dzieckiem
poleć miejsce przyjazne dzieciom
oceń obiekt przyjazny dzieciom
dodaj obiekt przyjazny dzieciom

Najbliższe wydarzenia w Polsce ciekawe dla dzieci

Kalendarz imprez w Polsce ciekawych dla dzieci

Luty 2018
P W Ś Cz Pt S N
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728