facebook

Wakacje w górach z animacjami dla dzieci

Wakacje w górach 

z animacjami dla dzieci

 

Animacje w górski ośrodku wczasowym to atrakcja dla dzieci w każdym wieku

Planując urlop z dziećmi w górach, warto pamiętać o tym, że góry, choć piękne, potrafią różnie przywitać gości. 
 
Pogoda może okazać się kapryśna, a codzienne górskie wyprawy czasem zbyt długie i kłopotliwe dla rodziny z małymi dziećmi. 
 
Dlatego wszystkim miłośnikom gór polecamy wybór takich lokalizacji, w których można nasycić płuca czystym górskim powietrzem, oczy nacieszyć pięknymi widokami i przeżyć mnóstwo fantastycznych chwil, korzystając z licznych atrakcji turystycznych. 
 
Wyróżniliśmy 10 ośrodków wypoczynkowych przyjaznych dzieciom, w których rozmaite udogodnienia ułatwią rodzicom opiekę nad maluchami, a bogaty program animacji nie pozwoli dzieciom się nudzić ani przez chwilę. 
 
Animacje sprawiają, że dzieci dobrze się bawią, kreatywnie spędzają czas, uczą czegoś nowego. Rodzice mogą w wielu takich zajęciach uczestniczyć wraz z dziećmi lub odpocząć, korzystając z tego, że wakacje z dziećmi w górach to również czas dla nich. Warto go przeznaczyć na odpoczynek od pracy i codziennych obowiązków. 
 
 
Agropensjonat U Grzegorza w Beskidzie Sądeckim
 
 
 
Planując wymarzone wakacje z dziećmi w górach, można zatrzymać się w Tyliczu, U Grzegorza - w agropensjonacie przyjaznym rodzinom, w którym na dzieci czeka basen i brodzik z podgrzewaną wodą, plac zabaw, spotkania ze zwierzętami w minii zoo i stadninie koni, a także liczne zajęcia animacyjne
 
W programie m.in. warsztaty plastyczne, taneczno - ruchowe, filcowania i szycia, robotyki czy spotkanie pt. "Sekrety pszczółek w ulu ukryte”, połączone z degustacją miodu i robieniem świec. Czas dzieciom uprzyjemniają tu również występy teatrzyku kukiełkowego oraz seanse letniego, bajkowego kina.
 
Gospodarze organizują swoim Gościom przejażdżki konne, ogniska, górskie wyprawy Quest, wyjścia do parku linowego, spływy pontonowe i grę w paintball. Zapewniają również miejsce do gry w piłkę nożną, badmintona, ping-ponga i innych gier zespołowych. Oferują też możliwość wynajęcia profesjonalnej opiekunki dla dzieci. Dzięki  temu rodzice mogą się zrelaksować - mamy na zajęciach aerobicu lub na warsztatach tworzenia torebek, tatusiowie - na strzelnicy. 
 
W pensjonacie można również wypożyczyć rowery z fotelikami i kaski dla dzieci, a także akcesoria w duchu rodzicielstwa bliskości takie, jak nosidełka i chusty idealne na wyprawę w góry z dzieckiem.
 
Urlop z dziećmi w górach w pensjonacie U Grzegorza to bez wątpienia czas po brzegi wypełniony rozrywką i śmiechem.
 
Więcej o Agropensjonacie U Grzegorza 
 
 
Villa Źródło w Beskidzie Sądeckim
 
 
 
Będąc w Tyliczu, warto rozważyć jeszcze jedną opcję i wziąć pod uwagę inny pensjonat z animacjami dla dzieci - Villę Źródło. To kameralne miejsce, w którym dzieci otrzymują status Vipa.
 
Sala zabaw z monitoringiem wyposażona w drewnianą kolejkę, ściany tablicowe do rysowania, telewizor LCD, liczne zabawki, multimedialna sala z konsolami do gier, 2 place zabaw - jeden dla maluszków, drugi dla starszych dzieci o powierzchni 30 arów, basen i brodzik, to tylko część atrakcji dla dzieci.
 
Willa zaprasza również na wakacje z animacjami dla dzieci. Organizuje warsztaty dedykowane dzieciom w różnym wieku oraz rodzicom. W ofercie m.in. „Kreatywne warsztaty manualne” - program zajęć plastycznych, w ramach którego dzieci mają okazję własnoręcznie stworzyć rodzinne fotografie, zaprojektować własny T-shirt czy wykonać porcelanowe dzieła sztuki. 
 
Przedpołudnia umilają dzieciom wizyty na Farmie LaMa połączone ze zwiedzaniem farmy i karmieniem jej mieszkańców, rodzinne zawody, przejażdżki na koniu i zdobienie kamieni techniką decoupage. Na terenie obiektu, przy dźwiękach lokalnych muzyków odbywają się ogniska oraz spektakle Teatru Lalek Bajka, które zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych.
 
Będąc na wakacjach z dziećmi w górach, warto wybrać się na spływ pontonowy rzeką Poprad, skosztować regionalnych przysmaków takich, jak galicyjski grzaniec, kaszanka czy bigos. Willa Źródło dba o wszystko, o atrakcje, smaczne jedzenie i udogodnienia dla rodziców ułatwiające opiekę nad dziećmi.
 
Więcej o Villi Źródło w Tyliczu 
 
 
Hotel Górski Raj w Gorcach
 
 
 
Hotel przyjazny dzieciom - Górski Raj położony w miejscowości Poręba Wielka w Małopolsce  to kolejna propozycja na wakacje w górach z animacjami dla dzieci. Sąsiedztwo Gorczańskiego Parku Narodowego, górskie szlaki w otoczeniu bujnej zieleni, piękne widoki, cisza i spokój sprzyjają tu wypoczynkowi i gwarantują udany rodzinny pobyt. 
 
W okolicy działają stoki narciarskie, które stwarzają wyśmienite warunki do szusowania. Malownicze ścieżki rowerowe zachęcają do aktywności ruchowej w terenie, a pobliska stadnina koni, do odwiedzin i spędzenia czasu w towarzystwie zwierząt. W pogodne dni właściciele organizują przejazdy wozem konnym, ogniska i pikniki na świeżym powietrzu.
 
Gdy pogoda nie dopisuje, dzieci mogą pobawić się  wewnątrz budynku w kąciku zabaw, obejrzeć bajki na DVD lub na dużym ekranie albo zrobić pamiątkowe zdjęcie w Foto budce. Górski Raj to hotel z animacjami dla dzieci, w związku z czym nie zabraknie tu zajęć na basenie, warsztatów plastycznych, na których dzieci tworzą pocztówki z gór, zajęć przyrodniczych i wieczorów z grami planszowymi dla całej rodziny. Dla dorosłych przewidziano atrakcję w postaci degustacji regionalnych piw.
 
Na terenie obiektu działają wypożyczalnie sprzętu. Można wypożyczyć narty, kijki do nordic walkingu, rowery, skorzystać z licznych udogodnień przydatnych w pielęgnacji niemowląt, wynająć profesjonalną opiekę dla dziecka, a kiedy maluch zachoruje, posłużyć się apteczką i lista dyżurujących lekarzy.
 
Więcej o Hotelu Górski Raj
 
 
Pensjonat Szczebel w Gorcach
 
 
 
Mszanie Dolnej niedaleko Poręby Wielkiej, jest również przyjazny dzieciom pensjonat o nazwie Szczebel. Lokalizacja tuż przy rzece Rabie, widok na Beskidy i duży zielony ogród z mnóstwem atrakcji to doskonała propozycja na udany wakacyjny wypoczynek z dziećmi w górach. 
 
Dzieci mają tu do dyspozycji kącik zabaw w restauracji, a w ogrodzie plac zabaw, na którym prócz typowych sprzętów takich, jak huśtawki czy trampolina można pozjeżdżać na tyrolce lub na torze pontonowym. Zimą natomiast właściciele udostępniają górkę saneczkową i lodowisko.
 
Szczebel to również pensjonat z animacjami dla dzieci. Zajęcia tematyczne dostosowane do wieku dzieci prowadzą wykwalifikowani animatorzy, którzy chętnie zaopiekują się dzieckiem pod nieobecność rodziców. Rodzice mogą również skorzystać z pomocy tutejszego przedszkola, które od poniedziałku do piątku zorganizuje dziecku czas. W programie animacji i rozmaitych warsztatów dla dzieci znajdują się m.in. zajęcia sportowe w terenie organizowane w ramach Akademii Aktywnego Dziecka, Zabawa Z Tenisem Dla Dzieci, czyli lekcje nauki gry w tenisa z instruktorem, warsztaty w laboratorium chemicznym, wycieczki edukacyjno - przyrodnicze po terenie Gorczańskiego Parku Narodowego, szkolenia górskie, podchody z mapą, a także Mini Disco, Rodzinna Olimpiada, różne zabawy i kultowe gry znane z podwórka.
 
Więcej o Pensjonacie Szczebel
 
 
Apartamenty Górska Legenda w Beskidzie Śląskim
 
 
 
Wakacje z dziećmi w górach w pensjonacie z animacjami dla całej rodziny. To propozycja Apartamentów Górska Legenda ze Szczyrku
 
Aby Goście miło i kreatywnie spędzili tu urlop, przygotowano mnóstwo atrakcji, które nie pozwolą im się nudzić. Na dworze znajduje się plac zabaw, w budynku natomiast niesamowita i jedyna w swoim rodzaju sala zabaw zwana Baśniową Krainą. Dzieci mogą tu spędzić wiele godzin, bawiąc się w zamku ze zjeżdżalnią, rysując po specjalnej ścianie i wcielając się w rolę prawdziwych artystów na kolorowej mini scenie.
 
Jeżeli dzieci mają ochotę na towarzystwo, pensjonat zaprasza do udziału w animacjach dla dzieci, które integrują uczestników. Zainteresowani mogą wziąć udział w zajęciach plastycznych, warsztatach kulinarnych, podczas których przygotują samodzielnie ciastka lub czekoladę, zabawie Odyseja Umysłu, która wspiera kreatywność i rozwija wyobraźnię oraz różnego rodzaju grach.
 
Poszczególne propozycje wspomagają rozwój twórczego myślenia, wpływają na spostrzegawczość, koncentrację, pamięć, stymulują zmysły wzroku, słuchu, dotyku i powonienia. 
 
Specjalnie dla dzieci prowadzone są tu również zajęcia jogi i zabawy w poszukiwaczy skarbów, odbywają się występy mini teatrzyku, a także wspólne czytanie książek.
Goście mają do dyspozycji również basen. Dzięki systemowi podgrzewania wody w  sezonie od maja do września można się tu relaksować w Basenie BioDesign filtrowanym solą himalajską. Ze względu na minimalne użycie chloru, woda w nim jest przyjaznym również dla alergików. Poza tym przy basenie funkcjonuje plaża, na której można się opalać. 
 
Więcej o Apartamentach Górska Legenda
 
 
Hotel Wierchomla Ski Resort & SPA  w Beskidzie Sądeckim
 
 
 
Wakacje z animacjami dla dzieci można spędzić również w Hotelu Wierchomla w miejscowości Wierchomla Mała w województwie małopolskim. To całoroczny obiekt turystyczny przyjazny rodzinom położony w spokojnej lokalizacji na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, nieopodal stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla czynnej latem i zimą.
 
Program hotelowych animacji dla dzieci obejmuje przede wszystkim wycieczki z przewodnikiem po górskich szlakach i leśnych bezdrożach. W czasie wypraw organizowane są gry terenowe połączone z poszukiwaniem magicznego zioła oraz gry typu Questing. Dzieci mają okazję posłuchać echa rozbrzmiewającego w górskim lesie, przekonać się jak wygląda życie góralskich pasterzy, poszukać śladów życia wilków, odwiedzić Bacówkę i wziąć udział w warsztatach z Babą z gór w prawdziwej łemkowskiej chacie. 
 
Po powrocie z takiej wyprawy w hotelu czeka je jeszcze sporo atrakcji - wizyty w mini zoo, kąpiele w rekreacyjnym basenie, zabawa w kąciku zabaw w restauracji i harce na placu zabaw w ogrodzie otoczonym drzewami.
 
Wierchomla to hotel przyjazny rodzinom dlatego i dzieci i rodziców zaprasza do zabawy w parku linowym, na spotkania z artystą rzeźbiarzem, do udziału w sportowej olimpiadzie i na wieczorne szaleństwa na dyskotece. 
 
Można tu wypożyczyć rowery z fotelikami i kaskami dla dzieci, kijki do nordic walkingu, zagrać w piłkę czy skorzystać ze sprzętu w siłowni.  Goście otrzymują voucher do SPA, w ramach którego dzieci mogą skorzystać z dedykowanych im zabiegów, rodzice natomiast odpocząć w saunie, solarium czy w gabinecie masażu.  Na czas pobytu rodziców w SPA dla dziecka można zorganizować indywidualną opiekę.
 
Więcej o Hotelu Wierchomla
 
 
Willa Karla w Beskidzie Sądeckim (Krynica Zdrój)
 
 
 
 
Lasy, zieleń, spokojna lokalizacja - w takich okolicznościach przyrody, w rejonie Beskidu Sądeckiego w Małopolsce należy szukać kolejnego pensjonatu w górach z animacjami dla dzieci - Willi Karla.
 
Blisko stąd do wyciągu narciarskiego Słotwiny Arena i Krynicy Zdrój, jednak wychodzić wcale się nie chce, ponieważ bogaty program animacji dla dzieci  w wielu 4+ zachęca do udziału we wszystkich zajęciach. W czasie wakacji, w godzinach popołudniowo-wieczornych w ośrodku słychać pląsopiosenki i radosny śmiech dzieci. Animatorzy opowiadają o przygodach nietoperza Podkowca i zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Poza tym dzieci mają do dyspozycji plac zabaw w ogrodzie, a wewnątrz budynku salę zabaw, w której mogą miło spędzić czas, gdy za oknem pada lub wieje.
 
Willa Karla to rodzinny pensjonat przyjazny dzieciom, który doskonale wie, czego potrzeba Gościom z małymi jak i dużymi dziećmi. Prócz licznych udogodnień ułatwiających opiekę nad maluchami oferuje atrakcje dla całej rodziny. Wśród nich m.in. przejażdżki dorożką, pieczenie kiełbasek i przyśpiewki góralskiej kapeli, wyprawy z przewodnikiem, spływy pontonowe i zabawa w parku linowym. 
 
Więcej o Willi Karla
 
 
 
Kompleks Świętokrzyska Polana w Górach Świętokrzyskich
 
 
 
W otoczeniu lasów Gór Świętokrzyskich, na terenie Suchedniowsko - Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego, niedaleko Kielc jest miejscowość Chrusty, a w niej całoroczny ośrodek wypoczynkowy przyjazny dzieciom - Kompleks Świętokrzyska Polana.
 
Świętokrzyska Polana to ośrodek wypoczynkowy przyjazny rodzinom z dziećmi, osobom niepełnosprawnym oraz zwierzętom, co oznacza, że na urlop z dziećmi w górach można zabrać również czworonożnego członka rodziny.
 
Z myślą o dzieciach powstała tu Kraina Zabawy - strefa rekreacyjna z dmuchańcami, karuzelą, przestrzenią do gier, parkiem linowym, łódkami, wodnym zorbingiem i eurobungee. Dzieci mają okazję nauczyć się pływać w tutejszym basenie oraz skorzystać z lekcji jazdy konnej lub na kucyku.
 
Mogą odwiedzić Brzozową Zagrodę, w której mieszkają świnki wietnamskie, pawie, miniaturowe owieczki i króliczki, podziwiać wodne stworzenia z całego świata w wielkoformatowych akwariach Oceanika oraz poznać najpiękniejsze zabytki województwa prezentowane w tutejszym parku miniatur. 
 
W hotelu można wypożyczyć rowery, wędki, kijki do nordic walkingu, a także zamówić indywidualną opiekę dla dziecka, np. na czas pobytu rodziców na krytym basenie, w saunie, jacuzzi, siłowni czy w gabinecie masażu. 
Rozległy teren rekreacyjny, zajęcia animacyjne dla dzieci i liczne atrakcje dla całej rodziny sprawią, że wczasy z dziećmi w górach w Świętokrzyskiej Polanie będą udane i pełne wrażeń.
 
Więcej o Świętokrzyskiej Polanie
 
 
Kowalowe Wzgórze w Górach Stołowych
 
 
Jedną z atrakcji dla dzieci w Kowalowym Wzgórzu jest asystowanie przy dojeniu krowy.
 
Ciekawe i pełne wrażeń wczasy z dziećmi w górach można spędzić również w województwie dolnośląskim. W rejonie Kotliny Kłodzkiej, w Kamieńcu niedaleko Polanicy Zdrój wznosi się Kowalowe Wzgórze - agroturystyka przyjazna dzieciom
 
Dzięki licznym animacjom i atrakcjom mali Goście nigdy się tu nie nudzą. Z myślą o nich powstał program warsztatów mydlarskich, na których uczestnicy dowiadują się jak powstaje mydło i mają niepowtarzalną okazję stworzyć własne kolorowe mydełko, pszczelarskich połączonych z degustacją miodu i malowania gipsowych odlewów. 
Mnóstwo frajdy czeka dzieci przy dojeniu krowy, ubijaniu masła, zabawach w przeciąganie liny i wspólnym biesiadowaniu przy ognisku.  Gospodarze zapraszają na rodzinne łowienie ryb w jednym ze stawów znajdujących się na terenie gospodarstwa, zachęcają do korzystania z plaży lub wybrania się na plażę nad Zalewem Radkowskim, z którego widać Góry Stołowe. 
 
Poza tym będąc na wakacjach w Kowalowym Wzgórzu dzieci mają do dyspozycji plac zabaw usytuowany w rozległym, zielonym ogrodzie i salę zabaw w budynku. Zimą mogą pozjeżdżać na sankach lub skorzystać z lekcji nauki jazdy na nartach, latem natomiast - odwiedzić gospodarskie zwierzęta lub wybrać się z rodzicami na wycieczkę rowerową po okolicy.
 
Więcej o Kowalowym Wzgórzu
 
 
Górska Leśniczówka w Beskidzie Żywieckim
 
 
Górska Leśniczówka pomimo położenia na uboczy oferuje sporo animacji dla dzieci
 
Górska Leśniczówka w miejscowości Zubrzyca Górna to budynek z lat 30. XX w., którym niegdyś zarządzali Orawscy Nadleśniczy. Aktualnie to gospodarstwo agroturystyczne przyjazne dzieciom, które zaprasza na rodzinne wczasy z dziećmi w górach, w rejonie Beskidu Żywieckiego. 
Dzieci mają tu do dyspozycji kącik zabaw w budynku, a w ogrodzie o powierzchni 4 ha świetnie wyposażony plac zabaw, na którym mogą skakać na trampolinie, szaleć w basenie i małpim gaju.
 
Górska Leśniczówka to również agroturystyka z animacjami dla dzieci, która organizuje obóz przetrwania i podchody oraz zaprasza do udziału w warsztatach kulinarnych, pszczelarskich „nasza zagroda” i na łonie natury zwanych „leśną przygodą”. Podczas zajęć dziećmi zaopiekuje się animatorka, dzięki czemu rodzice mogą spędzić trochę czasu tylko we dwoje. 
 
Goście mogą wypoczywać na werandzie, w ogrodzie, gdzie można rozpalić ognisko lub w terenie. Piękna okolica zachęca do spacerów i wycieczek na rowerach lub motocyklach. Właściciele polecają przejażdżki off-roadowe, spływy kajakowe, wycieczki krajoznawcze w regionie Beskidu oraz grę w paintball i wizyty w parku linowym.
 
Więcej o Górskiej Leśniczówce
 
 
 
Pogoda bywa kapryśna i może czasem uniemożliwić zwiedzanie okolicy czy harce na placu zabaw. 
 
Hotelowe atrakcje i bogaty program animacji dla dzieci mogą jednak uratować urlop i dobre samopoczucie dzieci. A gdy dzieci są zadowolone, również rodzice będą szczęśliwi. wink 
 
 
Aby więc nie wracać z wakacji z poczuciem nie do końca wykorzystanego urlopu, warto wybrać hotel, pensjonat czy gospodarstwo agroturystyczne z animacjami dla dzieci. Mamy wtedy gwarancję dobrej zabawy i miło spędzonego czasu nawet, gdy za oknem deszcz...
 
Warsztaty ceramiczne to jedna z wielu ciekawych ofert górskich ośrodków wakacyjnych przyjaznych dzieciom
 
 
 
Pogoda nie ma znaczenia gdy ośrodek w górach zapewnia animacje dla dzieci
 
 

Protected by Copyscape

 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl 

 Sierpień 2018

Promowane miejsca przyjazne dzieciom:

AGROPENSJONAT U GRZEGORZA - Dla Wymagających Rodzin z Dziećmi
Tylicz k/Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
VILLA ŹRÓDŁO - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Tylicz k. Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
KOWALOWE WZGÓRZE
Kamieniec - dolnośląskie
Kotlina Kłodzka (Sudety - Góry Stołowe)
HOLIDAY PARK KACZE STAWY
Łeba-Nowęcin - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
PRIMAVERA JASTRZĘBIA GÓRA - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Jastrzębia Góra - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
HOLIDAY PARK & RESORT w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku

Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom:

VILLA SIELANKA
Ruska Wieś - warmińsko-mazurskie
Mazury
DOMY MORSKIE
Jantar - pomorskie
Mierzeja Wiślana
BIAŁA PAPROTKA
Szalejów Górny - dolnośląskie
Góry Stołowe (Sudety)


Powrót na górę strony

wyszukaj noclegi przyjazne dzieciom

Wakacje z dziećmi :

konkurs
Ciekawe miejsca na wycieczki z dzieckiem
poleć miejsce przyjazne dzieciom
oceń obiekt przyjazny dzieciom
dodaj obiekt przyjazny dzieciom

Najbliższe wydarzenia w Polsce ciekawe dla dzieci

Kalendarz imprez w Polsce ciekawych dla dzieci

Sierpień 2018
P W Ś Cz Pt S N
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031