facebook

Narty dzieciom - wyjazd dla każdego dziecka

Serdecznie zachęcamy - weź udział w akcji "Narty Dzieciom", która nie wyklucza żadnego dziecka!

Portal DziecioChatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom zaangażował się 

Stok Kiczera w zimiew rozpropagowanie przedsięwzięcia "Narty Dzieciom". Robimy to dlatego, że przyświecająca organizatorom idea - zapewnienie każdemu dziecku, bez względu na możliwości finansowe rodziców, wspaniałego zimowego wypoczynku połączonego z nauką jazdy na nartach - jest nam bardzo bliska.

Również Twoje dziecko może wyjechać w piękne miejsce, nauczyć się jazdy na nartach, przeżyć emocjonujące chwile, świetnie się bawić, zahartować się, a przy okazji nabrać większej pewności siebie.

Narty dzieciom 2011/2012"Narty Dzieciom" to możliwość zimowego wyjazdu oraz nauki jazdy na nartach dla każdego dziecka w wieku szkolnym. Nawet takiego, którego rodzice nie są majętni i normalnie nie mogliby sobie pozwolić na wysłanie dziecka na obóz narciarski.

Zachęcamy wszystkich - powiadomcie o tym przedsięwzięciu nauczycieli swoich dzieci oraz innych rodziców. Najpierw trzeba zorganizować grupę chętnych w swojej szkole.

Celem akcji „Narty Dzieciom” jest zaoferowanie młodzieży szkolnej całodziennego pobytu na nartach, łącznie z udostępnieniem sprzętu, instruktora narciarskiego i posiłku oraz nieograniczonego dostępu do wyciągów i naprawdę rodzinnego, idealnego do nauki narciarstwa, łagodnego stoku. Dziecko musi być tylko odpowiednio ubrane, mieć dobre chęci i przyjechać do Puław Górnych w zorganizowanej przez jego szkołę grupie. Resztą zajmują się organizatorzy akcji.
Akcja Narty Dzieciom to:

  • całodzienny pobyt w ośrodku narciarskimNauka jazdy dla dzieci
  • bezpłatne wyciągi na wszystkich trasach
  • wypożyczenie kompletnego sprzętu (buty, narty, kijki, kaski)
  • opieka instruktorów i nauka jazdy na nartach
  • ciepły posiłek
  • zniżka dla rodzeństwa
  • bezpłatne korzystanie dla opiekunów
  • bezpłatne szkolenia dla nauczycieli

Koszt powyższego pakietu to 38 zł dziennie za 1 dziecko, a więc za 5 dni to 190 zł i to razem ze sprzętem, karnetami i nauką jazdy. Olbrzymia różnica w porównaniu do cen obozów narciarskich dla dzieci. Jest to możliwe dzięki temu, że organizatorzy akcji sami obniżają koszty, a dodatkowo pozyskują sponsorów, którzy pokrywają część opłat. Docelowo akcja ma obniżyć kwotę nawet do 28 zł na dziecko, jeśli zgłosi się wystarczająca liczba sponsorów.

Wyciąg krzesełkowy na Kiczerę woj. podkarpackieJeśli chcecie również pomóc, każdy z nas może zostać takim sponsorem i mieć przy tym dużo przyjemności. Wystarczy nabyć tzw. Kartę Sponsora, która kosztuje 100 zł dla osoby fizycznej, a 200 zł dla firm. Jest ona kartą na okaziciela, a więc można ją odstąpić rodzinie czy znajomemu. Uprawnia do 50% zniżki na wszystkie wyciągi w Ośrodku Narciarskim KiczeraSki do 23 grudnia 2013 oraz od 1 marca 2014 do końca sezonu. A więc oprócz satysfakcji ze sprawienia wielkiej frajdy dzieciakowi, daje wymierne korzyści ;-)

Można wesprzeć akcję "Narty Dzieciom" również na inne sposoby. Wszystkie są mile widziane.

Jeszcze kilka informacji o ośrodku, który jest organizatorem akcji "Narty dzieciom".

To Ośrodek Sportów Zimowych Ośrodek Sportów Narciarskich KiczeraSkiKiczeraSki w Puławach k.Rymanowa-Zdroju, na stoku góry Kiczera w woj. podkarpackim. Znajduje się tu dwuosobowa kolej krzesełkowa dł. 900 m, wyciąg talerzykowy dł. 420 m i wyciąg dla początkujących dł. 150 m oraz 3 zróżnicowane trasy zjazdowe, ratrakowane, naśnieżane i oświetlone.

 

Wyciąg talerzykowy, o stałym, łagodnym wzniosie, wyprowadzi dzieci wraz z opiekunami bezpośrednio na najłagodniejszy i najszerszy fragment Dzieci na wyciągu talerzykowymstoku Kiczery, osłonięty od wiatru, na którym w dodatku leży najlepszy śnieg, a jazda na nartach jest możliwa nawet w czasie odwilży, w zasadzie bez względu na warunki atmosferyczne. Długość trasy to około 600 m. Nachylenie łagodnego stoku wynosi przeciętnie 12%, a jego szerokość pozwala na pełne odizolowanie dzieci od innych narciarzy i spokojne pobieranie nauki jazdy na nartach. Liczba narciarzy w dni powszednie jest niewielka - stąd bezpieczeństwo i poczucie pełnego komfortu.

Dodatkowe możliwości do stawiania 

Obóz narciarski dla dziecipierwszych kroków dla tych najbardziej ostrożnych nauczycieli i dla najmłodszych dzieci, stanowią wyciąg zaczepowy - zupełnie odizolowany od trasy głównej - oraz kolejny wyciąg talerzykowy w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Obydwa są w pewnej odległości od głównej trasy, nieco na uboczu, tuż przy wypożyczalni, w której uczniowie otrzymają narty, buty, kije i kaski.

 

  Restauracja - miejsce posiłku i zajęć dydaktycznych - znajduje się Wyjazd na narty dla dziecibezpośrednio przy dolnej stacji wyciągu, dosłownie po odpięciu nart wchodzimy do ciepłego wnętrza. Restauracja jest na tyle duża, że możliwe jest odseparowanie zachodniej części sali i prowadzenie zajęć dla uczniów w komfortowych warunkach. Dysponuje projektorem i ekranem. Część socjalna jest naprawdę czysta. Zarówno Restauracja jak i cała miejscowość to strefa wolna od alkoholu. W ramach programu „Narty Dzieciom” uczniowie otrzymają ciepły posiłek. Będą mogli również ogrzać się, zjeść kanapki przywiezione ze sobą, wypić herbatę, ale i skorzystać z oferty Restauracji.

Ośrodek Narciarski Kiczeraski jest strefą wolną od alkoholu co zwiększa bezpieczeństwo dzieci i chroni je przed kontaktem z negatywnymi wzorcami.

Podsumowując:

Nauka jazdy na nartachIdeą "Narty Dzieciom" jest: udostępnić aktywny wypoczynek na świetnym poziomie, połączony ze zdobyciem trudnej umiejętności jazdy na nartach dla każdego dziecka, nawet albo przede wszystkim dla dzieci, które nigdy nie miały nart na nogach, których rodzice nie są majętni i których nauczyciele - niekoniecznie narciarze - obawialiby się w normalnych warunkach zorganizować wyjazd na narty.

Naprawdę warto skorzystać z tej wspaniałej inicjatywy lub po prostu ją wspomóc!

Podajemy numer telefonu: +48 607 697 621 oraz adres strony internetowej, na której znajdziecie więcej informacji: Narty Dzieciom

 

Górna stacja wyciągu narciarskiego KiczeraSki

Promowane miejsca przyjazne dzieciom:

AGROPENSJONAT U GRZEGORZA - Dla Wymagających Rodzin z Dziećmi
Tylicz k/Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
VILLA ŹRÓDŁO - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Tylicz k. Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
ZIELONY DOM
Dąbki - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
HOLIDAY PARK & RESORT w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
HOLIDAY PARK KACZE STAWY
Łeba-Nowęcin - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
PRIMAVERA JASTRZĘBIA GÓRA - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Jastrzębia Góra - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku

Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom:

DOMKI LETNISKOWE BOSMAN
Dąbki - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku
MODRYNA - Modrzewiowy Dom w Bieszczadach
Strzebowiska - podkarpackie
Bieszczady
GOŚCINIEC POD GRUSZĄ
Stara Kraśnica - dolnośląskie
Góry Kaczawskie (Sudety)


Powrót na górę strony

wyszukaj noclegi przyjazne dzieciom

Wakacje z dziećmi :

konkurs
Ciekawe miejsca na wycieczki z dzieckiem
poleć miejsce przyjazne dzieciom
oceń obiekt przyjazny dzieciom
dodaj obiekt przyjazny dzieciom

Najbliższe wydarzenia w Polsce ciekawe dla dzieci

Kalendarz imprez w Polsce ciekawych dla dzieci

Luty 2018
P W Ś Cz Pt S N
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728