facebook

Odkryj Tylicz - zimowy raj dla rodzin z dziećmi

Beskid Sądecki - Krynica Zdrój, Wierchomla? A może coś nowego?

Odkryj Tylicz – raj dla rodzin z dziećmi!

TyliczZIMA (26).jpgKochasz góry, jazdę na nartach, chcesz tę pasję przekazać swoim dzieciom, jednocześnie czerpiąc przyjemność dla siebie. Jesteś zmęczony znanymi, przeludnionymi  kurortami i tłokiem na stokach. Szukasz pięknego, ale mało znanego, spokojnego miejsca. Gdzie Ty i Twoje dzieci będziecie bezpiecznie, bez kolejek i ścisku przy wyciągu uczyć się i szusować na nartach... 

 

Odkryj Rodzinny Tylicz dla siebie i swoich dzieci. Nowe, jeszcze mało znane miejsce w Beskidach, blisko Krynicy Zdrój i granicy ze Słowacją.

To wspaniała zimowa kraina, TyliczZIMA (22).jpgze zróżnicowanymi trasami narciarskimi i nowoczesną infrastrukturą wokół. Nowoczesne, naśnieżane i oświetlone kompleksy narciarskie, kolej krzesełkowa, orczyki. Ponad 15 km tras dla uczących się i zaawansowanych narciarzy, przedszkole narciarskie, wypożyczalnie oraz świetna baza noclegowa. A wszystko blisko zaplecza dobrze znanej narciarzom Krynicy Zdrój.

 

Zapraszamy - odkryj Rodzinny Tylicz!

Tylicz w Beskidzie Sądeckim, odległy zaledwie o 6 km od Krynicy Zdrój, stał się zimowym rajem dla rodzin.

TyliczZIMA (5).jpgBeskid Sądecki charakteryzuje się średnio wysokimi wzniesieniami. Dlatego to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi uczącymi się jeździć na nartach. To także odpowiednie góry dla rodziców, którzy wypoczywając z dzieckiem również chcą się uczyć, doskonalić jazdę albo sami są już zaawansowanymi narciarzami.

Szczególnie mało jeszcze znany i niezbyt oblegany Tylicz daje możliwość świetnej zabawy w czasie ferii i nie tylko. To małe, spokojne miasteczko z wyciągami i pięknymi trasami spacerowymi.

Obok kilkunastu wypożyczalni i szkółek narciarskich, są oczywiście wyciągi. A te charakteryzują się ogromną różnorodnością. Co jest jednak najważniejsze, w jednaj stacji można znaleźć wyciągi szkoleniowe dla stawiających pierwsze kroki, wyciągi orczykowe dla doskonalących zjazdowe umiejętności i wyciąg krzesełkowy z trasą dla zaawansowanych narciarzy.  

Co za tym idzie, cała rodzina może być na jednym stoku razem albo blisko siebie. TyliczZIMA (24).jpgTato z mamą szusują na stromym wyciągu, a ich maluch pod okiem doświadczonego instruktora próbuje swoich sił na oślej łączce. Rodzice mogą co jakiś czas zaglądać do dziecka, nie tracąc czasu bezczynnie czekając na koniec lekcji.

Z doświadczenia wiemy, że lekcja nie trwa wiecznie i w którymś momencie dziecko wróci pod naszą opiekę. Wtedy samemu można ćwiczyć z dzieckiem na wyciągu szkoleniowym. I tu dodam - w Tyliczu wyciągi szkoleniowe są zupełnie bezpłatne! - co w rodzinnym budżecie ma znaczenie.

 

TyliczZIMA (21).jpgDuże Tylickie kompleksy narciarskie składają się z wyciągu szkoleniowego i kilku innych, o różnej skali trudności. Jest to świetne udogodnienie, bo w ciągu tygodniowego pobytu można przechodzić z jednego wyciągu na drugi, na coraz bardziej wymagający stok, bez zmiany miejscowości i tracenia czasu na dojazdy. Duża przepustowość nowoczesnych wyciągów, stosunkowo jeszcze mało znany teren powoduje, że nie traci się również czasu w kolejkach przy wyciągu i nie naraża się na niecierpliwość dzieci. W zamian można używać śniegu do woli!
W Tyliczu mamy też szkółki i przedszkola narciarskie dla dzieci. Można tu zostawić maluchy na dłuższy czas i być spokojnym, że dziecko oprócz nauki jazdy na nartach, będzie się świetnie bawić na specjalnie stworzonym do tego celu terenie z przeszkodami, zjazdami na pontonach i unihokejem. W tym czasie przez zabawę będzie rozgrzewać mięśnie, ćwiczyć i zupełnie o tym nie wiedząc przygotowywać się do jazdy na nartach.

 

A co z dziećmi, które nie chcą jeździć na nartach, boją się prędkości i wjazdów na wyciągu?

TyliczZIMA (12).jpgDla tych mamy szczególną ofertę - narciarstwo biegowe - 2,5 km trasy po płaskim, specjalnie w tym celu przygotowanym terenie. Jest wypożyczalnia sprzętu nawet dla najmłodszych zapaleńców oraz szkółka przygotowująca dzieci do jazdy biegowej. Dla zaawansowanych jest trasa trudniejsza, długości ok. 4 km, a dla wytrwałych trasa 12-kilometrowa, łącząca Tylicz z Krynicą, z pięknymi widokami i możliwością sprawdzenia siebie.
    

To nie wszystko. Na okolicznych wzniesieniach najmłodsze pociechy znajdą coś dla siebie. Mogą bawić się na sankach i jabłuszkach, przejechać się skuterem, uczestniczyć w różnych konkursach z nagrodami. Albo odpocząć i zagrzać się w karczmie przy wyciągu.

 

A po nartach?

Kulig z pochodniami, jazda na skuterze, wojna na śnieżki na publicznym, dużym placu zabaw, zabawa na lodowisku... A może wyprawa do stadniny i próba sił w siodle albo na zimowym torze gokartowym (również na małych gokartach dla dzieci)...  Może basen albo rodzinny seans filmowy w kinie w Krynicy… Tyyyle możliwości!TyliczZIMA (9).jpg

Położenie Tylicza stwarza dodatkowo ogromne możliwości dla całej Rodziny. Zaledwie 6 km dobrej, odśnieżanej regularnie drogi dzieli nas od Krynicy. A tam: dodatkowe wyciągi z kolejką gondolową na Jaworzynie na czele.

 

Zatem w Krynicy Zdrój:

TyliczZIMA (14).jpgGondola na Jaworzynie Krynickiej - to wyciąg również dla tych  z najmłodszymi pociechami. Tam starsze maluchy mogą próbować swoich sił na dwóch wyciągach szkoleniowych albo na trudniejszych trasach. Najmłodsi mogą wjechać wagonikiem na sam szczyt Jaworzyny (nawet w wózku) i brykać na sankach albo bawić się na placu zabaw. Rodzice sprawdzą swoje siły na czarnej trasie albo wypiją pyszną kawę na tarasie, podziwiając panoramę Tatr.

Słotwiny i CN Azoty - to dwa kolejne ośrodki położone w Krynicy obok siebie, z różnorodnością tras zjazdowych i parkiem zabaw dla młodszych dzieci.

 

Góra Parkowa oferuje świetne możliwości, TyliczZIMA (16).jpgrównież dla rodziny z dziećmi. Rajskie ślizgawki, zjazdy na pontonach i malutkich śnieżnych skuterkach, wjazdy na górę na czarodziejskim dywanie - bez obawy, że młodsze dziecko wypnie się z wyciągu i wpadnie w zaspę. Na samą Górę Parkową wciąga nas kolejka - wagonik ciągnięty po ziemi. To jest też dodatkowa frajda, nawet dla najmłodszych podróżujących jeszcze w wózkach.

W Krynicy Zdrój znajduje się również Park Linowy. I tu ciekawostką jest to, że park działa i latem, i zimą. Jest tam też trasa Bąbel dla najmłodszych dzieci - oczywiście tych, które umieją już chodzić :).

Sankostrada to kolejna atrakcja skierowana do rodziny z dziećmi. Zjazd na sankach krętą rynną na kolanach rodzica lub samemu sterując, będzie świetną zabawą nie tylko dla dziecka.
 

TyliczZIMA (11).jpgMamy tu też całoroczne lodowisko kryte ze ślizgawkami czynnymi przez cały dzień, baseny i  kino. Dla niejeżdżących są też jaskinie solne i przestronny, spacerowy deptak z muzeum zabawek i księgarnią dla dzieci. Tam też usytuowane są liczne kafejki i restauracje.

W niedalekiej odległości od deptaka, w pasażu Krynickim jest Małpi Gaj - "Mały Robinson". To centrum zabaw dla najmłodszych. Na jego terenie znajdują się zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami. Słowem: wszystko, czego dzieci potrzebują do świetnej, nieskrępowanej zabawy. W "Małym Robinsonie" odbywają się spotkania tematyczne i zajęcia dla dzieci.

Okolice Tylicza

W odległości 12 km od Tylicza znajduje się jeszcze kilka rodzinnych kompleksów narciarskich

TyliczZIMA (18).jpgm.in. połączone Dwie Doliny Szczawnik z Wierchomlą. Połączenie dwóch dolin spowodowało, że chcąc jeździć na górze Wierchomli wystarczy dojechać do Szczawnika i wyciągiem wyjechać na Wierchomlę. Można dla urozmaicenia też jeździć po dwóch stronach tej góry.

Duża różnorodność okolicy i to, że ta część Polski jest dopiero odkrywana przez narciarzy, sprawia, że nasz teren jest bardzo atrakcyjny dla rodziców z dziećmi planujących wyjazdy na ferie w góry.  

Z przekonaniem mogę stwierdzić, że nasza okolica świetnie sprawdza się też po sezonie. Z reguły w czasie ferii śniegu jest dużo i długo zalega, bo w górach temperatury są niższe, a stoki dobrze naśnieżane. Ale pod koniec marca, kiedy śnieg jest już tylko na wyciągach, dodatkowo sprawdzają się wszystkie wymienione wyżej atrakcje.

TyliczZIMA (10).jpgZachęcam do wypoczynku w Tyliczu. Świetny dojazd od strony Warszawy, jak również od Krakowa (właśnie otwarto kolejny odcinek autostrady, dzięki czemu omija się punkty, gdzie traciło się dużo czasu na staniu w korkach - Bochnię i Brzesko).

W samym Tyliczu drogi są dobrze utrzymane,  przy większości kwater są duże, bezkolizyjne parkingi. To i powyższe atrakcje, przygotowane pod kątem rodzin  z dziećmi spowoduje, że wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku będzie spokojniejszy i bardziej udany!

Jeśli chcesz naprawdę odpocząć i masz małe dzieci - ZAPRASZAMY!
 

Za tekst "Odkryj Tylicz - zimowy raj dla rodzin z dziećmi" oraz zdjęcia dziękujemy Justynie Królikowskiej, prowadzącej w Tyliczu Agropensjonat dla wymagających rodziców z dziećmi: U Grzegorza

 

Informacje:

Stacja Narciarska Tylicz: www.tyliczski.pl

Stacja Narciarska MasterSki: www.master-ski.pl

Wyciąg narciarski ExtremeSki: www.tylicznarty.com

Noclegi w okolicy:

Agroturystyka u Grzegorza Tylicz TyliczZIMA (1).jpg

- dom blisko wyciągów i górek dla maluchów. Świetne warunki noclegowe, kącik zabaw, salonik, sauna, świeże domowe posiłki (stół szwedzki z własnymi wyrobami, ser, mleko, pieczenie, pasztety), obiady z możliwością rozłożenia na dwie tury (zupka o 14). Ponadto duży teren na zimowe zabawy na śniegu, narciarnia i duży parking. Zapraszamy!

Inne Miejsca Przyjazne Dzieciom w Tyliczu, które polecamy:

Villa Źródło - Laureat Akcji Hotel Przyjazny Rodzinie

Willa Przy Potoku

Niedaleko, w Krynicy Zdrój:

Prometówka

Hotel 4 Pory Roku & SPA

Promowane miejsca przyjazne dzieciom:

AGROPENSJONAT U GRZEGORZA - Dla Wymagających Rodzin z Dziećmi
Tylicz k/Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
VILLA ŹRÓDŁO - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Tylicz k. Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
KOWALOWE WZGÓRZE
Kamieniec - dolnośląskie
Kotlina Kłodzka (Sudety - Góry Stołowe)
HOLIDAY PARK KACZE STAWY
Łeba-Nowęcin - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
PRIMAVERA JASTRZĘBIA GÓRA - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Jastrzębia Góra - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
HOLIDAY PARK & RESORT w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku

Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom:

VILLA SIELANKA
Ruska Wieś - warmińsko-mazurskie
Mazury
DOMY MORSKIE
Jantar - pomorskie
Mierzeja Wiślana
BIAŁA PAPROTKA
Szalejów Górny - dolnośląskie
Góry Stołowe (Sudety)


Powrót na górę strony

wyszukaj noclegi przyjazne dzieciom

Wakacje z dziećmi :

konkurs
Ciekawe miejsca na wycieczki z dzieckiem
poleć miejsce przyjazne dzieciom
oceń obiekt przyjazny dzieciom
dodaj obiekt przyjazny dzieciom

Najbliższe wydarzenia w Polsce ciekawe dla dzieci

Kalendarz imprez w Polsce ciekawych dla dzieci

Sierpień 2018
P W Ś Cz Pt S N
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031