facebook

Warsztaty dla rodziców z dziećmi - Wspierający Rodzic

 

WSPIERAJĄCY RODZIC - RODZINA W HARMONII

 

Największe marzenia wszystkich Rodziców dotyczące Dzieci?

Żeby nasze dzieci były szczęśliwe...

 

- żeby były szczęśliwe

- żeby ufały Rodzicom i zwracały się do Nich w każdej potrzebie

- żeby były ludźmi pełnymi wiary w siebie i nigdy się nie poddawały

 

Dopisz jeszcze swoje marzenia.

Na to, jakie będą nasze Dzieci, jak będą sobie radzić w życiu, czy będą nieśmiałe czy przebojowe, czy będą ufać nam, innym ludziom, a może będą wycofane i zamknięte w sobie - mamy wpływ. Jak będą podchodzić do porażek i zwycięstw - mamy wpływ. Czy będą cierpliwe, czy też będą szybko się zniechęcać  - mamy wpływ. W kim będą mieć oparcie? W Rodzicach, czy może w innej grupie. Czy będą mieć poczucie akceptacji, czy też nie? Na to wszystko mamy wpływ. MY RODZICE.

 

Wspieraj dziecko słowamiNie tylko poprzez przykład, ale również przez słowa.

 

Twoje słowa naprawdę mają ogromne znaczenie. Twoje emocje w słowach odbijają się w Dziecku  i również mają na nie wielki wpływ. To w dzieciństwie kształtujesz pierwsze przekonania, poczucie własnej wartości, wiarę w siebie, poczucie akceptacji, motywację. To w dzieciństwie uczą się Dzieci radzić sobie z emocjami - tymi wspaniałymi i tymi trudnymi.

Jako Rodzice jesteśmy tylko ludźmi. Być może zmęczeni, często zabiegani. Czasem niesłuchający i niecierpliwi, mimo największych chęci. Mamy swoje potrzeby, trudne sytuacje i uczucia. W codziennej bieganinie i szybkim życiu bywa, że trudno znaleźć czas na słuchanie, wspieranie, odpowiadanie. Jako Rodzice też potrzebujemy wsparcia. Potrzebujemy otrzymać wsparcie, aby dawać je swoim Dzieciom. Najprościej przez słowa, ale także najtrudniej. Nasze słowa mogą uskrzydlić dziecko, a mogą zepchnąć je na dno rozpaczy. Czy wspierasz swoje Dziecko słowami?

A może czasem krzyczysz i karzesz, choć wiesz, ze to nie służy nikomu? Może czasem nie wiesz, jak radzić sobie ze swoimi emocjami? Może nie wiesz, jak pomóc dziecku, gdy przeżywa trudne chwile.

Może masz nieśmiałe, wycofane Dziecko, a może agresywne, zadziorne i uparte? I to cię martwi, niepokoi.

Wakacje to dobry czas na serdeczne, wspierające bycie razem. Na słuchanie siebie, na zaspokajanie potrzeb, na uważność na siebie i pogłębianie relacji.

Wredny bachor - dziś najadłam się wstydu za moje dziecko a dodatkowo jestem kłębkiem nerwów...” 

Warsztaty Jak radzić sobie z dziecmi 2014to cytat z pierwszego lepszego forum rodzinnego… jest ich niestety tysiące. Jakkolwiek autorka w dalszej części koryguje zdecydowanie zbyt brutalny epitet i przywraca sobie opinię kochającej matki, to jednak jest to znamienne, że wszyscy my rodzice czasem wybuchamy. Wybuchamy werbalnie, rzadziej motorycznie ( na szczęście), a często wewnętrznie. I to, że bezpośrednio nie przeciwko naszym zstępnym, to nie oznacza że i tak nie „oberwą” rykoszetem.

Niby wiemy, że proces wychowawczy to w większości nie to, co świadomie artykułujemy pociechom. Wychowanie to ogólnie całość naszej szeroko pojętej komunikacji w rodzinie, zarówno z Dziećmi, jak i resztą naszej podstawowej komórki społecznej, łącznie z psem, sąsiadką czy szefem…

Uświadommy sobie nasze relacje z otoczeniem, obezwładniające nas stresy, odbierające siłę problemy, zabijające w nas radość życia konflikty, pochłaniające czas natręctwa - to świadomie kreuje jakość naszej rodzinnej atmosfery.  

Fabryka Szczęśliwości zaprasza na RODZINNE WARSZTATY POŁĄCZONE Z WYPOCZYNKIEM. Letni czas warto wykorzystać na budowanie głębokich i pełnych miłości relacji, na przyjrzenie się, jak jeszcze pełniej możemy się nawzajem wspierać.

Reymontowka2014.jpgPodczas tygodnia spędzonego na podhalańskiej  ziemi, można nie tylko naładować akumulatory z dala od cywilizacji, uspokoić się dzięki kontemplacji  najwspanialszych tatrzańskich widoków, ale i oddając dziecko pod fachową opiekę animatorów Reymontówki***  (między innymi prowadzącymi unikatowe warsztaty robotyki z klockami LEGO), popracować nad sobą wraz z nieznaną grupą podobnie zainteresowanych tematem wakacjuszy i przy merytorycznym wsparciu wybitnej trenerki komunikacji i mentorki budowania relacji rodzinnych  Marzeny Kopty.

Warsztaty będą odbywać się w dogodnych dla wszystkich porach dnia, uzależnionych od panującej aury i potrzeb najmłodszych uczestników wyjazdu.

W nieformalnych warunkach – także w plenerze podczas rodzinnego pikniku nad potokiem czy wyprawy w góry, lub podczas wieczornego wspólnego „ winka” kiedy dowiemy się dlaczego Dzieci mówią nam NIE i co się za tym kryje? Czy dzieci są uparte i buntownicze? Skonsultujemy jak mówimy i czy ważne są słowa. Czy możemy słowami wspierać Dziecko? Czy nasze słowa mogą być gorsze od kary… Podczas wspólnego rozpalania ogniska przećwiczymy jak mieć współpracujące dziecko, aby chciało nam mówić TAK i po zmroku zgłębimy tajniki motywacji bez manipulacji i karania, czyli obudzimy motywację wewnętrzną. 

Reymontowka Warsztaty Z Dziecmi W Gorach 2014 Przyjdzie także czas na istotny temat, dotyczący wspierania Dziecka w trudnych dla niego sytuacjach i  budowania poczucia  własnej wartości i wiary w siebie. Podczas warsztatów dzielimy się wiedzą i kładziemy nacisk na doświadczenie. Będziemy ćwiczyć w sytuacjach i relacjach dziejących się tu i teraz.

Podczas całego pobytu Trener jest dostępny także dla Państwa w ramach prywatnych konsultacji.

Ileż to pokrętnych rad mamy od znajomych. Jakżeż to nie wierzymy internetowi, kiedy z kolei mamy czas i ochotę na fachowe publikacje… Nie tracąc czasu, pod wakacyjnym górskim słońcem, przy wsparciu empatycznej grupy bez naruszania intymności i przede wszystkim dzięki uznanemu autorytetowi zapewnij sobie spokój :-)
 

A co mówi o Warsztatach sama Trenerka - Marzena Kopta?

Zapraszam na warsztaty budowania pełnych szacunku relacji, nauki radzenia sobie z emocjami Dzieci, wdrażania nowych nawyków rozmowy, aby wspierać się i pomagać Dzieciom.

Proponujemy:

Warsztaty dla rodziców z dziećmi

- warsztaty dla rodziców, w godzinach dopołudniowych lub popołudniowych

- podczas warsztatów dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę

 

Chcemy poruszyć następujące tematy:

Warsztaty Wspierający Rodzic - Rodzina w Harmonii  Dlaczego Dzieci mówią nam NIE i co się za tym kryje? Czy dzieci są uparte i buntownicze?

- Jak mówimy i czy ważne są słowa?  Czy mogę słowami wspierać Dziecko? Czy moje słowa mogą być gorsze od kary?

- Jak mieć współpracujące dziecko, aby chciało nam mówić TAK?

- Motywacja bez manipulacji i karania, czyli budzimy motywację wewnętrzną

- Jak wspierać Dziecko w trudnych dla niego sytuacjach i nie stracić cierpliwości?

- Jak budować poczucie własnej wartości i wiarę w siebie

- Konflikty i negocjacje czyli porozumienie w Rodzinie i między rodzeństwem

Rozmowy z rodzicamiPodczas warsztatów dzielimy się wiedzą i kładziemy nacisk na doświadczenie. Będziemy ćwiczyć, w sytuacjach i relacjach dziejących się tu i teraz.

Otrzymasz: wiedzę z zakresu psychologii, komunikacji i budowania relacji.

Wsparcie: Jako trener służę pomocą i wsparciem, w budowaniu pełnych szacunku i miłości relacji

Korzyści z uczestnictwa:

- nauczysz się nowego, skutecznego sposobu komunikacji, bez krzyku, kar, manipulacji,

- dowiesz się jak mówić, aby mieć współpracujące Dziecko

- pogłębisz relacje i rozwiążesz konflikty,

- nauczysz się motywować i podawać informacje zwrotną Dziecko

- nauczysz się budować wiarę w siebie i poczucie własnej wartości.

- staniesz się wspierającym Rodzicem, któremu Dziecko ufa

Ponieważ wspólnie spędzamy czas, wszystkie trudne sytuacje są mile widziane. Wszystkie emocje i konflikty również. Rodzice będą mieli okazję zacząć budować nowe nawyki, wdrażać nowe narzędzie w codziennych sytuacjach w Rodzinie.

Nie wprowadzamy ograniczeń wiekowych, zapraszamy Rodziców dzieci w każdym wieku. Każdy znajdzie odpowiedź na swoje pytania.

Więcej informacji i zapisy na : Reymontówka - Warsztaty Wspierający Rodzic

Wspieraj dziecko słowami – Twoje słowa są zawsze najważniejsze!!!

Wreszcie mamy dopięte WARSZTATY Z WYPOCZYNKIEM 2016 !!! Czuję radość i szczęście, bo mam dla Rodzin wspaniałe miejsce. Pensjonat Reymontówka z Kościeliska, zaprosił mnie do współpracy.

Reymontowka Warsztaty Jak Wychowac Szczesliwe  Dziecko 2014 Już w tym sezonie odbędą się tam dwa turnusy warsztatów "Wspierający Rodzic". 7 dni - 4 godziny dziennie, moja stała obecność, możliwość rozmów, konsultacji i wzajemnego wsparcia.

Turnusy w warsztatami odbędą się: 18-25.06.2016 oraz 20.08-27.08 2016.

Uczestniczyć może jeden Rodzic lub oboje. Dzieci będą miały zapewniona opiekę i zabawę. Zapraszam Rodziców z Dziećmi w każdym wieku.

Wszystkie informacje na stronie Pensjonatu Reymontówka

 

DziecioChatki polecają! :-)

 

   

Promowane miejsca przyjazne dzieciom:

AGROPENSJONAT U GRZEGORZA - Dla Wymagających Rodzin z Dziećmi
Tylicz k/Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
VILLA ŹRÓDŁO - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Tylicz k. Krynicy Zdrój - małopolskie
Beskid Sądecki
KOWALOWE WZGÓRZE
Kamieniec - dolnośląskie
Kotlina Kłodzka (Sudety - Góry Stołowe)
HOLIDAY PARK KACZE STAWY
Łeba-Nowęcin - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
PRIMAVERA JASTRZĘBIA GÓRA - Laureat akcji HOTEL PRZYJAZNY RODZINIE
Jastrzębia Góra - pomorskie
Wybrzeże Bałtyku
HOLIDAY PARK & RESORT w Ustroniu Morskim
Ustronie Morskie - zachodniopomorskie
Wybrzeże Bałtyku

Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom:

VILLA SIELANKA
Ruska Wieś - warmińsko-mazurskie
Mazury
DOMY MORSKIE
Jantar - pomorskie
Mierzeja Wiślana
BIAŁA PAPROTKA
Szalejów Górny - dolnośląskie
Góry Stołowe (Sudety)


Powrót na górę strony

wyszukaj noclegi przyjazne dzieciom

Wakacje z dziećmi :

konkurs
Ciekawe miejsca na wycieczki z dzieckiem
poleć miejsce przyjazne dzieciom
oceń obiekt przyjazny dzieciom
dodaj obiekt przyjazny dzieciom

Najbliższe wydarzenia w Polsce ciekawe dla dzieci

Kalendarz imprez w Polsce ciekawych dla dzieci

Sierpień 2018
P W Ś Cz Pt S N
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031