Wrześniowe wakacje z dzieckiem

WRZEŚNIOWE WAKACJE Z MALUCHEM
 
Poniżej artykułu znajdziecie miejsca, w które warto pojechać na urlop z dzieckiem we wrześniu - przyjazne dzieciom pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, hotele, ośrodki wypoczynkowe, które przygotowały pakiety z animacjami i zajęcia dla maluchów oraz posiadają liczne udogodnienia dla niemowląt i małych dzieci - nad morzem, w górach i nad jeziorem.
 
Dlaczego urlop z dzieckiem we wrześniu? I gdzie pojechać na wakacje - w góry czy nad morze? A może do agroturystyki nad jezioro? 
 
Chcemy odpowiedzieć na podstawowe pytanie:  czy warto wybrać się na wakacyjny wyjazd z dziećmi poza sezonem, we wrześniu? 
 
Okrywamy naturę podczas wrześniowego wypoczynku
 

Wielu rodziców, zwłaszcza młodszych dzieci, rozważa wrześniowy wypoczynek z maluchem. Ponieważ odkryliśmy więcej korzyści niż wad wyjazdów przed i po sezonie, sami korzystamy z tej możliwości. Na wczasy z dziećmi wyjeżdżamy najczęściej w czerwcu i właśnie we wrześniu.

Bazując na naszym dość bogatym doświadczeniu w rodzinnym podróżowaniu po Polsce, postaramy się tu zebrać i przedstawić plusy oraz minusy wyjazdu z dziećmi po terminie tradycyjnych wakacji. Pod tekstem znajdziecie także linki do polecanych ośrodków wakacyjnych, które mają w swojej ofercie właśnie takie wrześniowe wakacje z dzieckiem i wrześniowe pakiety z animacjami dla dzieci.

Wrześiowy pakiet z animacjami dla dzieci w pensjonacie przyjaznym dzieciom
 
Wakacje z dzieckiem we wrześniu, czyli zalety i wady wyjazdu na urlop po sezonie.
 
Zaczniemy oczywiście od plusów:
 
1) Niskie ceny wyjazdu
 
Wszyscy wiemy, że we wrześniu w nadmorskich czy górskich ośrodkach ceny są dużo niższe. Są też w tym czasie liczne promocje lub pakiety specjalne na taki wrześniowy wypoczynek z maluchem. Pamiętajmy jednak, że wszystkie pakiety, które zawierają w sobie posiłki oraz dodatkową organizację czasu wolnego dla rodziców z dziećmi, muszą kosztować więcej niż sam nocleg, gdzie sami musimy się martwić, co robić z dzieckiem w czasie niepogody lub braku placu zabaw i towarzystwa dla naszych maluchów.
 
Dodatkowo, na kramach rozstawionych w każdym turystycznym miejscu, podobnie jak w dużych sklepach, obowiązują wyprzedaże posezonowe. To bezdyskusyjnie znacznie obniża koszty dziecięcych zachcianek, pamiątek z wakacji i upominków dla naszych bliskich :)
 
Wakacje z dziećmi po sezonie - zachód słońca nad morzem
 
2) Brak tłoku
 
Ogromnym plusem pobytu we wrześniu na wypoczynku z maluchem będzie brak tłoku i kolejek. We wrześniu na wakacjach można spotkać głównie innych rodziców z małymi dziećmi. I to bez znaczenia czy planujemy pospacerować deptakiem krynickim lub nadmorską promenadą albo wybrać się na wycieczkę do Morskiego Oka, czy przejść się po Krupówkach.

Poza tym czeka nas spokój i cisza.
 
Korzystaj z ciszy i spokoju w lesie, podczas wrześniowego wypoczynku
Atrakcje dla dzieci - we wrześniu brak kolejek
 
Mniej tłoku spotkamy również przy różnego typu wakacyjnych atrakcjach, takich jak: kolejki linowe, parki wodne, parki rozrywki, dinoparki, muzea itp. Korzystanie z tego typu miejsc z małymi dziećmi będzie dużo łatwiejsze, bezpieczniejsze, ale przede wszystkim przyjemniejsze. Małe dziecko na większej, „bezludnej” przestrzeni też będzie czuło się bardziej komfortowo. Często zdarza się, że również i w tych miejscach obowiązują ceny posezonowe.
 
Dziecięca radość i zabawa na wakacjach
 
Brak tłoku jest dobry również, kiedy nie chcemy rano biec na plażę żeby zarezerwować sobie miejsce. We wrześniu na pewno będzie sporo wolnej przestrzeni na rozłożenie leżaka czy parawanu i zabawy w dowolnym miejscu i o każdej porze.
 
Dodatkowym argumentem na plus jest brak kolejek do gastronomii czy sklepów. Również brak problemów ze znalezieniem miejsc parkingowych, nawet przy głównym deptaku w Międzyzdrojach czy przy samych Krupówkach, możemy uznać za atut bezsporny. 
 
3) Towarzystwo innych dzieci w bardzo podobnym wieku.
 
Od razu zaznaczam, iż ten argument, nie ma wad! Pamiętam nasz pierwszy wyjazd z dzieckiem, kiedy to trafiliśmy do miejsca, gdzie nie było małych dzieci. To był dobry rodzinny czas. Jednak wymagał od nas rodziców ciągłej mobilizacji i oprócz tego, że byliśmy razem, to niewiele odpoczęliśmy. Ponieważ po sezonie większość starszych dzieci jest już w szkole, to jest duże prawdopodobieństwo, że niezależnie czy to góry, czy Bałtyk, na wakacjach wrześniowych spotkamy inne rodziny właśnie z małymi dziećmi. To zapewnia kompanów do zabawy naszym dzieciom, a nam towarzystwo o podobnych oczekiwaniach i tematach do rozmowy.
 
Na plaży fajnie jest - dzieciaki także we wrzesniu znajdą towarzystwo do zabawy
 
4) Pogoda
 
Niestety na pogodę nie mamy wpływu. Jednak, patrząc na ubiegłe lata, z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć, że we wrześniu możemy trafić na pogodę lepszą niż w czasie wakacji w lipcu.
 
We wrześniu nad morzem często jest piękna słoneczna pogoda
 
Wrzesień często jest bardzo ciepły. Szczególnie pierwszy tydzień stwarza świetne warunki do rodzinnego wypoczynku. Jest to doskonały miesiąc na rowerowe wycieczki, rodzinne spacery po górach oraz dłuższe wypady do lasu i na grzybyGórskie wędrówki z dziećmi są zdecydowanie przyjemniejsze kiedy słońce nie świeci zbyt ostro. Góry nawet kiedy jest pochmurno wyglądają cudownie. Pamiętaj tylko, żeby zaczynać górską wędrówkę od niższych gór np. Beskidów i od krótszych tras, żeby sprawdzić na ile Twój maluch daje radę. Możesz też zaopatrzyć się w nosidło – na wszelki wypadek.

Nasz Bałtyk jest morzem zimnym, jednak we wrześniu woda po ciepłym lecie jest bardziej nagrzana. Poza tym zwykle nie ma upałów, więc różnica temperatur między powietrzem a wodą nie jest tak drastyczna. Dużo łatwiej się zanurzyć ;-) Zwykle uda się wykąpać, a bardziej wrażliwi przynajmniej zamoczą nogi ;)
 
Pogoda we wrześniu często sprzyja zabawom na plaży
 
Na pewno będzie pogoda przynajmniej na typowe „plażowe zabawy” jak: paskowe rzeźby, babki z piasku, zamki, budowle z muszelek i kamyków itp. Dla wielbicieli Mazur będzie też możliwość kąpieli w ciepłym jeziorze. Woda w jeziorze we wrześniu jest również cieplejsza po lecie.
 
Dodatkowym atutem posezonowego wyjazdu z dzieckiem na wakacje może być spora szansa na znalezienie bursztynów na nadbałtyckich plażach. Szczególnie po sztormach, które nie dość, że nasycają powietrze tak nam potrzebnym jodem, to wyrzucają jeszcze na brzeg spore ilości bursztynu. A że wczasowiczów we wrześniu mało, to nasze szanse na znaleziska wzrastają. 
 
 Szukamy: bursztynów, kamyczków, szkiełek, muszelek - to wszystko wakacyjne skarby 
 
Zachód słońca nad Bałtykiem - we wrześni też potrafi być pięknie nad morzem
 
5) Możliwość rezerwacji w ostatniej chwili
 
Oferta pobytów wrześniowych dla rodzin z dziećmi zazwyczaj pojawia się w połowie sierpnia. Dlatego jeszcze teraz wiele ośrodków nie ma pełnego stanu. Ponieważ obiekty noclegowe z reguły nie mają pełnego stanu Gości w tym posezonowym czasie, często oferują większe pokoje, nawet studia (dwie sypialnie połączone) w cenie standardowego pokoju.
 
 
6) Mniejszy ruch na drodze = brak problemów z dojazdem na urlop
 
Niestety zupełnego braku korków nie możemy zagwarantować (np. Zakopianka). Jednak na pewno unikniemy wielkiego tłoku w dniu wyjazdu z miasta i powrotu do domu. Z reguły jadąc na urlop oddalamy się sporo kilometrów od domu. Im krótszy czas w samochodzie z dzieckiem, bez zbędnego wydłużania podróży, tym większa na szansa na udany urlop z maluchem. Podobnie będzie z pociągami i autobusami. Nie zagwarantujemy, że się nie spóźnią, ale bilety kupimy bez problemu od ręki. 
 
7) Obcowanie z naturą

We wrześniu wszędzie jest pusto, szlaki w górach puste (pomijając studentów), na ścieżkach w lesie częściej zwierzęta niż ludzi spotkamy. To dobry czas, by połączyć przyjemne z pożytecznym i na wycieczkach po podpatrywać naszych leśnych przyjaciół. Możemy wybrać się na grzyby, zbieranie okazów flory do zielnika czy leniwy spacer leśnymi dróżkami. No i chłodniej, wiec komarów powinno być mniej ;).

Wrześniowe grzybobranie z dziećmi
Wakacje z dziećmi w lesie
 
8) Sport we wrześniu z dziećmi
 
Wrzesień to idealny czas, by zacząć uprawiać sport i zarazić tą pasją swoje dzieci. Wystarczy zacząć biegać po plaży, jeździć na rowerach czy rolkach, zacząć grać w badmintona czy po prostu wyjść na górskie szlaki. Wyjść czy wyjechać na wieżę widokową i pospacerować w koronach drzew. Można odwiedzić park linowy dedykowany dzieciom, albo pozjeżdżać na rajskich ślizgawkach, możesz też zaliczyć spływ pontonowy!

Nasze dzieci to uwielbiają!
 
Rodzinne spacery i wycieczki po pustych szlakach
 
Wrzesień jest do tego idealny, gdyż nie grożą nam letnie upały, a plaże i trasy wędrówek nie są zatłoczone.
 
Pamiętajcie o starych polskich przysłowiach: "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci" i "Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał". Jeśli nie nauczymy swoich dzieci kultury fizycznej, to najlepsza szkoła nie pomoże. Takie rzeczy młody człowiek musi wynieść z domu.
 
Jazda na rowerze to zawsze przyjemność - we wrześniu sporo pogodnych dni
 
Możecie zmotywować swoje dzieci do wysiłku udziałem w takich imprezach jak bieg ekstremalny dla dzieci: RUNMAGEDON KIDS czy wesoły i kolorowy THECOLOR RUN albo wreszcie rowerowy MINI Tour De Pologne.
 
Rodzinny czas "na sportowo"
 
Wrześniowe wakacje z dzieckiem mogą mieć również kilka minusów:
 
1) Ograniczona oferta 
 
Niestety, oferta ośrodków przyjaznych dzieciom, organizujących wakacje z animacjami dla maluchów we wrześniu jest ograniczona. Wiele ośrodków, zamyka swe podwoje równo z końcem sierpnia i rozpoczęciem roku szkolnego. Mamy na to radę: podpowiadamy, gdzie jeszcze można liczyć na wakacje wrześniowe dla rodziny z dzieckiem. Poniżej artykułu linki. W tych ośrodkach nie dość, że na pewno po sezonie będzie taniej, to w ofercie będzie organizacja czasu dla rodzin, a animacje będą dostosowane do młodszych dzieci.
 
Gdy nie ma pogody, animacje dla dzieci to dobra rzecz
 
2) Nie wszystkie czynne ośrodki mają ofertę dla dzieci
 

Jeśli nie mamy zaprzyjaźnionej rodziny, która w danej chwili mogłaby wybrać się z nami, musimy poświęcić trochę czasu, żeby sprawdzić ośrodek, do którego mamy zamiar pojechać. Wybrać ten dedykowany wyłącznie rodzinom. W innym wypadku może okazać się, że trafimy na miejsce, gdzie nie spotkamy innych dzieci i wtedy będziemy musieli sami zaangażować więcej sił na organizację wspólnego czasu.

Znamy ośrodki, które dla swoich Gości opracowują scenariusze pobytu. Prowadzą całą rodzinę za rękę przez atrakcje bliższej i dalszej okolicy. Tubylcy znają najlepiej wszystkie ciekawe zakątki i łatwiej im podpowiedzieć co można robić z dziećmi w czasie wakacji w ich regionie. Są nieliczni, którzy odrabiają to zadanie za Was. Dzielą się swoją wiedzą, tworzą listę (również atrakcji pod dachem – na niepogodę). Ty tylko wybierasz co jest odpowiednie dla Twoich dzieci, dobre pod kątem ich wieku i zainteresowań. Nie musisz tracić czasu na szukanie i planowanie.

To może być ogromna pomoc. Jeśli jesteś zabieganym rodzicem i nie masz czasu przed wyjazdem sprawdzić i zaplanować pobytu na wakacjach wybierz właśnie taki obiekt.

 
Wrzesień w górach potrafi być naprawdę piękny - Tatry z dzieckiem do świetny wybór
 
3) Pogoda
 
Jeśli nie trafimy z pogodą (choć deszczowo może być również w środku sezonu) to będziemy zdani na atrakcje ośrodka, w którym spędzamy wakacje z maluchem. Dobrze, żeby był wyposażony w salę zabaw. Najlepiej z piłkarzykami, książeczkami grami i puzzlami, gdzie dzieci w towarzystwie innych dzieci i rodziców mogą ciekawie spędzić czas. Przydałby się również sala kinowa lub choćby ekran, na którym można w czasie deszczu wyświetlić bajki. Dobry będzie X-Box, tak bardzo znienawidzony przez rodziców, ale w czasie deszczowego urlopu przynoszący ulgę wszystkim :) I najważniejsze: animacje, najlepiej rano i popołudniu, koniecznie niezależne od pogody! Jak już wspomnieliśmy wcześniej, wypoczynek z animacjami dla dzieci jest droższy (ośrodek musi wygospodarować miejsce na salę zabaw, odpowiednio ją wyposażyć, zatrudnić animatorów, zakupić sprzęt przydatny do animacji, ekran i projektor). Jednak warto dopłacić. Wakacje w Polsce zawsze, czy to w sezonie czy we wrześniu wiąże się z tym, że nikt nie zagwarantuje nam słonecznej pogody. Dlatego obiekt z animacjami i towarzystwem innych dzieci sprawdzi się znakomicie. Zawczasu eliminowanie niepotrzebnych napięć, stresów i zmęczenia w czasie urlopu jest bezcenne!
 
Dzieciaki po wrześniowej ulewie w Dolinie Kościeliskiej - było naprawdę mokro, ale wesoło
 
Brak słońca to nie powód, by się nie iść na plaże ;)
 
Naszym zdaniem wrześniowy wyjazd z maluchem na wakacje ma dużo więcej zalet niż wad winkOczywiście decyzję pozostawiamy Wam. Wrzesień nad morzem czy w górach jest coraz bardziej popularnym terminem wyjazdów wakacyjnych z małymi dziećmi. Warto wybrać ośrodek rodzinny, które przygotowuje specjalne atrakcje dla dzieci i ich rodziców
 
Jeśli tak jak my, zdecydowaliście się na wakacyjny pobyt we wrześniu, niżej znajdziecie linki do sprawdzonych i polecanych przez nas samych i innych rodziców ośrodków, które są dobrze przygotowane na pobyty rodzinne (kącik zabaw wewnątrz, plac zabaw na wenątrz, dużo udogodnień dla dzieci).W większości z nich wrześniowe pakiety zawierają również animacje dla dzieci:


NAD MORZEM:
 

Columbus, Rowy (woj.pomorskie)

Na wrześniowe wakacje z dzieckiem poleca się również ośrodek Columbus w kameralnych Rowach, w spokojnym zakątku wybrzeża, tuż obok zejścia na piękną plażę i w otoczeniu sosnowego lasu. To znakomite miejsce, by pożegnać mijające lato i przygotować się na nadejście jesieni. 

Pobyt z dzieckiem nad morzem we wrześniu - Columbus

Columbus, wielokrotnie wyróżniony jako miejsce przyjazne rodzinom, to ośrodek, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci przygotowano zewnętrzną przestrzeń do zabawy, małpi gaj z konstrukcjami wspinaczkowymi i kulkowym basenem oraz salę zabaw z mnóstwem zabawek, dmuchanym zamkiem, przyborami plastycznymi i nie tylko. Na aktywnych na miejscu czekają nowoczesne i bezpieczne boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, a nawet w badmintona. Pobliski las zachęca do rodzinnych spacerów i wycieczek rowerowych w ostatnie ciepłe dni.

Columbus - ośrodek przyjazne dzieciom

Wrześniowy pakiet pobytowy Columbus PLUS to propozycja, która pozwoli całej Waszej rodzinie odkrywać uroki wybrzeża bez tłumów. Przyjazne wciąż temperatury i słoneczne dni sprzyjają odkrywaniu uroków kameralnych Rowów. W cenę oferty na zakończenie lata wliczone zostały noclegi w komfortowych apartamentach, studiach i suitach, które sprostają potrzebom i oczekiwaniom rodzin. Podczas pobytu skosztujecie również wspaniałej kuchni - pakiet obejmuje śniadania, obiady i kolacje oraz dodatkowe zupki serwowane maluchom w południe. Tutejsza kuchnia zachwyca różnorodnością, którą docenią rodzice z dziećmi.

Jakie atrakcje przygotowano dla urlopowiczów po sezonie? Zachwycone będą zwłaszcza maluchy, na które czekać będą codzienne animacje kreatywne i ruchowe prowadzone w Klubie Dziecięcym. Ciekawym urozmaiceniem pobytu będą również spotkania kulinarne z szefem kuchni ośrodka, seanse kina bajkowego oraz spektakl Teatru Lalek. Raz w tygodniu w ośrodku odbywać się będą bale muzyczne, a chętni wezmą udział w warsztatach pszczelarskich czy ognisku z kiełbaskami i grzanym winem.

Wrześniowy urlop w Ośrodku Columbus

Więcej informacji: Columbus Rowy


Domki Tropicana Family w Bobolinie
(woj. zachodniopomorskie)
 
tropicana-family-domki-nad-morzem-z-animacjami-dla-dzieci.jpg
Nowoczesny Ośrodek Tropicana Family w Bobolinie stworzony został z myślą o rodzinach z dziećmi w różnym wieku. We wrześniu ceny są tu znacznie niższe, niż w sezonie. Do dyspozycji gości pozostają świetnie wyposażone domki parterowe i piętrowe. Na życzenie ośrodek wypożycza łóżeczko turystyczne, wanienkę, podnóżek czy wysokie krzesełko dla maluszka. Obsługa Tropicana Family udostępnia zresztą całą, bardzo szeroką, gamę akcesoriów, w tym sprzęt plażowy, hulajnogi i gokarty dla dzieci, a także rowerki.

Dzieciaki na pewno nie będą się tutaj nudzić – na wrzesień zaplanowano urozmaicone animacje (po 6 godzin dziennie!), występy artystów, ognisko z biesiadą oraz dedykowane najmłodszym kino. Dzieci mają do swojej dyspozycji bezpieczne i dostosowane do wieku 3 place zabaw i zadaszony Małpi Gaj, a w słoneczne dni - dmuchany park wodny z basenami i zjeżdżalniami
 
Plac zabaw dla dzieci - Tropicana family
domki-tropicana-wrzesień-nad-morzem-z-atrakcjami.jpg
Dla dorosłych również nie zabraknie atrakcji – ośrodek oferuje rowery turystyczne z fotelikami i kaskami oraz kijki do Nordic Walking, gry zręcznościowe czy miejsce na grilla. Dodatkowo rodzice mogą uczestniczyć w porannych zajęciach jogi, fitnessie i stretchingu. 

Plaża znajduje się 800 m od ośrodka. Co ważne, prowadzi do niej utwardzona droga, dzięki której niemal do samego morza możemy podjechać wózkiem. Jeszcze bliżej niż nad morze, goście będą mieli do lasu, a nieopodal Tropicana Family znajduje się miejsce do wędkowania i ośrodek jazdy konnej. Będąc w Bobolinie, warto nie tylko zobaczyć okoliczne lasy i pobliskie jezioro, ale też wybrać się do leżącego w odległości 4 km Darłowa. W znajdującym się tam Zamku Książąt Pomorskich można z powodzeniem spędzić cały ciekawy dzień. W przypadku niepogody, można wybrać się do Koszalina i spędzić czas na przykład w aquaparku lub zdobyć wieżę widokową.

Więcej informacji: Domki Tropicana Family w BobolinieAgroturystyka Glapki w Barzowicach (woj. zachodniopomorskie)

Wrześniowy pobyt w Glapkach to prawdziwe wakacje. Sielsko, bo wieś, zwierzaki, syto, bo 4 posiłki rozłożone na cały dzień, wygodnie, bo dom całoroczny i zabawa pod dachem, kiedy tylko uznacie, że tak trzeba. Do tego wszystkiego każdego dnia rano sami, naprawdę sami karmicie zwierzęta. Nawet najmniejszy malec może dać trawkę królikom i oczywiście je głaskać. A czy wiecie, że i kury lubią głaskanie ? A o 18, na koniec dnia - to dopiero jest uczta! Dzieci karmią zwierzęta, oczywiście, ale też odwiedza je mały krasnoludek i daje różne fajne zadania. Jest co robić smile. Tu nie ma miejsca na nudę.
 
Glapki Agroturystyka na wrzesień

W Glapkach wrzesień to czas dla dzieci małych. Jest miękko i bezpiecznie. W Glapkowych pokojach dzieci znajdą nie tylko kąciki z zabawkami i kolorowe pościele, ale też wszystko, co może pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Stołeczki do umywalek, małe nakładki sedesowe, wanienki , nocniki, łóżeczka - to stałe wyposażenie. Wiemy, że dzieci mają różne potrzeby, żeby Wam Rodzicom było łatwiej, a im naprawdę dobrze, zgromadzono w Glapkach wszystkie dziecio-rzeczy. Jest nawet zestaw ubranek od deszczu, gdyby trawa była mokra rano i zapasowe kalosze, jest też kawa i herbata dla mamy i taty, żeby mogli ją wypić w ogrodzie o 5 rano, kiedy ich maluchy postanowią tak wstać wink i dużo zrozumienia dla tego, jak to jest być małym.
 
Przyjazne dzieciom noclegi ze zwierzętami

Glapki pamiętają też o upodobaniach i potrzebach najmłodszych w kuchni. Codziennie zostaną podane 4 posiłki, rozłożone na cały dzień tak, żeby Maluszki zdołały wszystko zjeść i nie miały zbyt dużej przerwy. Rano śniadanko, potem zupka (kiedy zechcecie), po południu drugie danie, a o 19 ostatni posiłek - podwieczorek. Glapki prowadzą swoją kuchnię już od 6 lat i starają się, żeby wszystkie posiłki były odpowiednie dla najmłodszych i przez nich lubiane smile.

Jednak to, co dzieci najbardziej lubią w Glapkach, a Glapki z największym zaangażowaniem dają dzieciaczkom, to kontakt ze zwierzątkami. Spotkać tu można kózkę-miniaturkę, owieczki, świnki, kurki i króliki. Cała ekipa gospodarskich zwierzątek, na czele z psem Borysem i kotkami oczywiście.

Glapki - agroturystyka rodzinna
W Glapkach wrzesień nie jest "po sezonie". To właśnie czas dzieci. Zbierają jabłuszka, głaszczą koty i owce, tulą kury... A co tam, wolno nie spieszyć się wcale. Glapki serdecznie zapraszają, a do wygód i zabaw dodają w tym roku WRZESIEŃ NISKICH CEN ze specjalną propozycją obniżonej ceny dla wyczerpanego latem rodzinnego budżetu :)  

Więcej informacji: 
Agroturystyka Glapki w Barzowicach (woj. zachodniopomorskie)
 

Domy Morskie w Jantarze (woj. pomorskie)

Do Jantaru zapraszają Domy Morskie. To kompleks 20 murowanych i ogrzewanych domków z prywatnymi ogródkami i miejscami parkingowymi, położonych w pobliżu pięknych, szerokich plaż. Jesienią najłatwiej znaleźć na nich złoto północy, bowiem Jantar jest stolicą polskiego Bursztynowego Wybrzeża. Ten tętniący życiem kurort we wrześniu zmienia się w spokojną oazę, w której łatwo wypocząć i naładować akumulatory na całą długą zimę.

Wrzesień z dziećmi nad morzem - Domy Morskie
Tym bardziej, że pobyt w Domach Morskich to moc wygód i atrakcji. Przede wszystkim komfortowe przestrzenie, dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi, także podróżującymi z pupilami. Dla czworonogów przygotowano wybieg z torem przeszkód i zajęcia z instruktorem szkolenia psów.

W parterowych lub dwupoziomowych domkach znajdują się 1-2 sypialnie, salon z rozkładaną sofą i TV, łazienka oraz aneks kuchenny. Do dyspozycji gości pozostaje duży teren rekreacyjny z placem zabaw, trampoliną, wioską sensoryczną, kącikiem zabaw, jeździkami, hulajnogami i rowerkami.

Atrakcje dla dzieci - Domy Morskie w Jantarze
Oprócz tego miejsce na ognisko i wiata do grillowania. Jest tu także sporo atrakcji dla miłośników sportu - boiska, korty, siłownia zewnętrzna, odkryty podgrzewany basen, a w pobliżu kryta pływalnia. Tegoroczną nowością jest drewniana balia z jacuzzi i hydromasażem, z której można skorzystać za dodatkową opłatą.

Relaksujące wakacje we wrześniu
Ponadto rodzice mogą wziąć udział w porannej jodze, a dla całej rodzinki przygotowano smakowitą biesiadę przy ognisku. W recepcji można wypożyczyć rowery z krzesełkami dla dzieci czy kijki do Nordic Walking. Spacery, wycieczki rowerowe, zwiedzanie wschodniej części wybrzeża - Jantar oferuje mnóstwo aktywności, a Domy Morskie zapewniają przytulny wypoczynek z możliwością zakupu wyżywienia. Dodatkowym plusem jest bezpłatny pobyt dzieci do lat 3, brak opłat za zwierzęta i możliwość realizacji bonów turystycznych.

Więcej informacji: Domy Morskie w JantarzeW GÓRACH:
 
Plac zabaw w Pensjonacie Sekuła
Rodzinny pensjonat w Bukowinie Tatrzańskiej, po brzegi wypełniony przemiłą atmosferą. W błogi nastrój wprowadza tu Gości nie tylko piękno podhalańskiej przyrody, ale przede wszystkim oferta przygotowana z myślą o tych, którzy potrzebują wakacji, nawet jeśli lato stoi już za mgłą.

Jesienny pakiet dla rodzin obejmuje atrakcje w miesiącach od września do grudnia. W tym czasie przyjemność wypoczywania gwarantują Gościom komfortowe pokoje (niektóre z balkonem i widokiem na góry), a także pobyt w saunie, jacuzzi, łaźni parowej, grocie solnej, tężni solankowej czy pobliskich Termach Bukovina. Przez całą dobę można nieodpłatnie korzystać z kącika kawowego, kuchenki mikrofalowej, parkingu oraz Wi-Fi dostępnego na terenie całego obiektu. Podczas smacznych śniadań i obiadokolacji każdy może natomiast zjeść to, na co akurat ma ochotę.

Gdy za oknem deszcz i wiatr, dziecięce brzuszki rozgrzeje filiżanka pysznej czekolady, a radości dostarczy zabawa w bawialni wyposażonej w Xbox + kinect, planszówki, duży ekran do oglądania bajek, zabawki oraz małpi gaj ze zjeżdżalnią, torem przeszkód i basenem z kulkami.
 
Bawialnia w Pensjonacie Sekuła
Alternatywę stanowią prowadzone trzy razy w tygodniu od 16:00 do 20:00 ciekawe animacje dla dzieci.

Gdy pogoda dopisuje, dzieci chętnie korzystają z placu zabaw na zewnątrz. Wypożyczając w pensjonacie rowery wraz z fotelikami do przewozu małych pasażerów, można je również zabrać na rodzinną przejażdżkę śladami złotej polskiej jesieni.

Jesienne wczasy z dziećmi w pensjonacie Sekuła to wspaniała propozycja dla rodzin z dziećmi. Warto z niej skorzystać również ze względu na specjalną jesienną ofertę cenową.
 

Kameralny pensjonat w samym sercu gór Beskidu Sądeckiego - "Tylickie Wzgórze".

Dlaczego właśnie tutaj na wrześniowe wakacje z dzieckiem?

Tutaj znajdziesz nowoczesny i wygodny design i to w góralskim wydaniu. To miejsce z duszą, tworzone z pasją i poszanowaniem natury. Wśród zieleni, na wzgórzu, idealnie wkomponowane w pejzaż Beskidu. Z pysznym jedzeniem i mnóstwem udogodnień dla maluchów i kreatywnych warsztatów, nawet w czasie niepogody.

Pokoje z klimatem w Tylickim Wzgórzu

Propozycja wrześniowych wakacji skierowana jest do rodziców dzieci, którzy inaczej niż na co dzień, bez pośpiechu i zgiełku miasta, chcą w pełni oddać swój czas dzieciom.

"Tylickie Wzgórze" - tutaj rodzice z dziećmi bawią się razem, wędrują szlakiem źródełek mineralnych, pluskają się w basenie, pieką bułeczki, biesiadują przy ognisku, robią maskotki i tworzą drewnianą zabawkę.

Rodzice towarzyszą dzieciom w czasie karmienia zwierząt, jazdy konnej czy meczu piłki nożnej. Płyną pontonem i wspinają się w parku linowym na wysokość swoich możliwości. Program pobytu jest ułożony tak, żeby każdy miał tu co robić w razie deszczu, i przy słonecznej pogodzie, czerpiąc z tego dużo radości i dobrze się bawiąc.

Animacje dla dzieci

Tutaj czujesz się swobodnie w dużym ogrodzie, otoczonym hektarami łąk i zielonych pagórków, gdy dzieci szaleją na placu zabaw i boisku, z dala od ruchliwych dróg... Tutaj smacznie jesz, w otoczeniu innych rodzin, bez cierpkich spojrzeń, kiedy rozsypią się płatki śniadaniowe... Tutaj wreszcie zwalniasz tempo, oddajesz siebie i swój czas dzieciom... Tutaj spotykasz rodziny, które szukają tego samego dobrego czasu razem...

I teraz najważniejsze: tutaj i Ty możesz dobrze odpocząć. Bez planowania, co na obiad, zakupów i zmywania naczyń! 100% czasu dla rodziny. Co z nim zrobić? Wykorzystać na górskie wędrówki, spacery, zwiedzanie. Tu dostaniesz listę z opisem miejsc wartych zobaczenia z dzieckiem w Beskidach. Dostaniesz rozpiskę na każdy dzień. Nie musisz z niej korzystać, jednak masz alternatywę.

Klimatyczne wnętrza pensjonatu Tylickie Wzgórze

A może nie lubisz aktywnego wypoczynku? Może wolisz się błogo nudzić, patrząc na maluchy bawiące się z rówieśnikami w piaskownicy? Nic prostszego! Rozłóż koc i delektuj się rodzinnym czasem. Tu robisz to, co chcesz! 

Polecamy tę sielską miejscówkę!  Znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz, żeby prawdziwie wypocząć!

 


INNE OFERTY NA WRZESIEŃ Z DZIECKIEM NAD MORZEM ZNAJDZIECIE TUTAJ:

Domy Morskie w Jantarze 
(woj. pomorskie)

Agroturystyka Glapki w Barzowicach 
 (woj. zachodniopomorskie)

Domki Tropicana Family w Bobolinie (woj. zachodniopomorskie)
 
 
Primavera Jastrzębia Góra (woj. pomorskie)
 
Columbus w Rowach (woj. pomorskie)
 
 
WRZEŚNIOWE WAKACJE NAD JEZIOREM:
 


WRZEŚNIOWE WAKACJE W GÓRACH:

Pensjonat Sekuła w Bukowinie Tatrzańskiej
(woj. małopolskie, Tatry)

Tylickie Wzgórze w Tyliczu k. Krynicy Zdroju
(woj. małopolskie, Beskid Sądecki)


A MOŻE WRZEŚNIOWY WYJAZD Z DZIEĆMI DO KRAKOWA?

Vienna House Andel's Cracow - przyjazny dzieciom hotel w Krakowie przygotował wyjątkowe rabaty dla rodzin z dziećmi 

 
 
 
Wszystkie prawa zastrzeżone
 
autorzy tekstu i zdjęć:
Justyna Królikowska i 
Przemek Wróbel
 
 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi