Akademia Kubusia - przedszkole narciarskie w Tyliczu

AKADEMIA KUBUSIA W TYLICZU 

Gdy za oknem coraz szybciej robi się ciemno, liście zmieniają kolor, wybuchając paletą czerwieni i złota, a samochody nad ranem pokryte są białym szronem - to znak, że już niedługo przyjdzie zima. Dla jednych udręka, dla innych spełnienie marzeń i wielka radość.

Dla dzieci bez wątpienia zima to, oprócz mikołajkowych prezentów i wojny na śnieżki, długo wyczekiwany okres beztroskiej jazdy na nartach w górskich miejscowościach.

Jednym z takich wymarzonych kierunków zimowych jest Tylicz - górska wioska na końcu Polski, położona na granicy Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego, tuż przy Krynicy-Zdroju.

Wyciąg narciarski w Tyliczu

Oprócz nowoczesnych stacji narciarskich i tras biegowych, w Tyliczu przygotowana została specjalna infrastruktura dla najmłodszych narciarzy.

Treningi w przedszkolu narciarskim Akademia Kubusia

Znaną i rozpoznawalną marką na narciarskiej mapie Polski jest Akademia Kubusia – Przedszkole Narciarskie. Jest to projekt przygotowany już w 2012 roku z myślą o wąskiej grupie dzieci. Ta niewielka wtedy Akademia prowadziła zajęcia właśnie w Tyliczu na pobliskich stokach, zrzeszając kilku trenerów narciarstwa. Ciężka praca, autorski program nauczania i ogromna pasja do narciarstwa sprawiły, że w poprzednim sezonie do Akademii Kubusia w Tyliczu trafiło ponad 1000 dzieci z całej Polski, a program szkoleniowy realizuje prawie 50 trenerów.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Zajęcia w sezonie 2023/24 odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00 na stokach największej w regionie Stacji Narciarskiej Tylicz-Ski.

Z myślą o najmłodszych narciarzach Stacja przygotowała wiele udogodnień i atrakcji, m. in. wyciąg taśmowy SunKid, Kubusiową Polanę z zimowymi maskotkami i parkiem zabaw, specjalną górkę do zjazdu na pontonach, a także przestronną i ogrzewaną bawialnię z animatorkami.

Przedszkole narciarskie Akademia Kubusia w Tyliczu

Program Akademii został dostosowany do potrzeb i wieku młodych narciarzy, dlatego zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat prowadzone są w kilku kategoriach:

  1.  Kubuś się uczy
  2.  Kubuś już potrafi
  3.  Kubuś został mistrzem
Nauka jazdy na nartach dla kilkulatków w Akademii Kubusia w Tyliczu

Szczegółowy program nauczania w sezonie 2023/24 znajduje się na specjalnie przygotowanej stronie: Akademia Kubusia.

Dla starszych narciarzy w wieku 8-12 lat przygotowano specjalny kurs Akademia Ski-Rider, w której udział biorą dzieci i młodzież o średnich i dobrych umiejętnościach, a zajęcia na stoku często przybierają formę treningów z wykorzystaniem tyczek i pomiaru czasu.

Treningi jazdy na nartach dla starszych dzieci w Tyliczu - szkółka

Zajęcia rozpoczynają się od energetycznej rozgrzewki w postaci zabaw na śniegu, wspólnej rywalizacji w zastępach lub narciarskiej rozgrzewce fitness. Po takim rozpoczęciu dnia dzieci trafiają do swoich grup i w zespołach 4-5 osobowych trenują wybrane elementy techniki pod okiem wykwalifikowanego trenera.

Przedszkole narciarskie w Beskidach koło Krynicy-Zdrój

Przed południem czeka na wszystkich narciarzy miła niespodzianka w postaci szybkiej przekąski (batoniki, owoce, drożdżówki, soki i ciepła herbatka), a następnie powrót na stok.

Na zakończenie zajęć około godz. 13.00 wszystkie dzieci wraz z trenerami podsumowują dzień i trafiają bezpiecznie w ręce swoich rodziców i opiekunów na jednodaniowy obiadek dobrany do potrzeb dzieci.

Zajęcia w grupach dla małych dzieci w Tyliczu - przedszkole narciarskie

Na zakończenie każdego tygodnia odbywają się jeszcze zawody narciarskie z pomiarem czasu, a na zakończenie turnusu wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale, indeksy narciarskie, kominy Kubusia oraz słodką niespodziankę.

Przygotowanie do jazdy na nartach dla maluchów

Z uwagi na duże zainteresowanie Akademią Kubusia – na sezon 2023/24 wprowadzono zapisy przez internet na specjalnie przygotowanej platformie: Akademia Kubusia - Przedszkole Narciarskie

Wypełniony i przesłany Formularz Rezerwacyjny jest gwarancją zapisania dziecka, a organizatorzy przed rozpoczęciem każdego turnusu kontaktują się telefonicznie z rodzicem lub opiekunem w celu doprecyzowania szczegółów.

Akademia Kubusia w Tyliczu to jedno z największych przedszkoli narciarskich w Beskidzie Sądeckim i cieszy się od lat wysoką oceną wśród rodziców, czego dowodem są liczne komentarze i opinie w sieci, ale największym powodem do dumy są dzieci, które z roku na rok wracają do swojej ulubionej Akademii Kubusia w maleńkim Tyliczu. smile

Grupa małych narciarzy w Akademii Kubusia

Więcej informacji o Akademii Kubusia dotyczących sezonu 2023/24 znajduje się na stronie:

Akademia Kubusia - przedszkole narciarskie w Tyliczu.

Zachęcamy do kontaktu: akademiakubusia @ e-tylicz.pl

tel. 730-032-233,  505-925-979,  512-121-500

Na noclegi z dzieckiem w Tyliczu polecamy bardzo przyjazny rodzinom z dziećmi ośrodek W Dolinie Tylicza, położony blisko stacji narciarskich Master-Ski i Tylicz-Ski i oferujący zniżki do Akademii Kubusia, na karnety narciarskie i wypożyczalnię sprzętu


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi