facebook

Wakacje z dziećmi - miejsca przyjazne dzieciom

Kategoriena terenach zielonychWIOSKA POD KOGUTEM - Agroturystyka z pomysłem
WIOSKA POD KOGUTEM - Agroturystyka z pomysłem
Miejscowość: Krępa k. Zalesia Górnego
Województwo: mazowieckie
Region: Mazowsze
Rodzaj obiektu: Gospodarstwo agroturystyczne przyjazne dzieciom

Rodzaj obiektu: gospodarstwo agroturystyczne przyjazne dzieciom

Zakwaterowanie: pokoje z łazienkami, domki

Miejscowość: wieś Krępa k. Zalesia Górnego pod Warszawą (woj. mazowieckie)

Najbliższe duże miasto: Warszawa (ok. 25 km do centrum)

Obiekt dostępny: cały rok

Położenie: ciche, spokojne miejsce

Odległość do lasu: 5 m

DLA DZIECI: łóżeczko z pościelą odpłatnie, wanienka, przewijak, podnóżek, wysokie krzesełko do karmienia, podgrzewacz do butelek, plastikowe naczynia, wózki spacerowe, miejsce na wózki, piłki, książeczki, gry planszowe, plac zabaw (huśtawki, zjeżdżalnia, domek, ogromna piaskownica, zabawki do piasku), trampolina, letnie baseny ogrodowe, indiańskie namioty "tipi", rowerki, „błotowisko”, górka saneczkowo-wspinaczkowa, sanki, Mini-ZOO, karmienie zwierząt, jazda na koniach i kucykach, hipoterapia, możliwość opieki nad dzieckiem, organizacja zajęć dla dzieci, specjalne menu dla dzieci

ATRAKCJE DLA CAŁEJ RODZINY: duży zielony teren, łąka, las, staw z możliwością wędkowania, jazda konna, boisko do piłki nożnej, boisko i kule do gry w bulle, boisko i sprzęt do gry w krykieta, rowery odpłatnie, biblioteczka, skansen maszyn rolniczych, przejazdy bryczką, altana, grill, miejsce na ognisko, na zamówienie grup zorganizowanych zorbing, park linowy i inne atrakcje

ISTOTNE INFORMACJE: możliwość wyżywienia, udogodnienia dla niepełnosprawnych, zwierzęta akceptowane odpłatnie, palenie papierosów tylko w wyznaczonych miejscach; parking, internet bezprzewodowy, restauracja, bar, świetlica, sala konferencyjna, dostęp do żelazka, pralki, sprzętu audio, DVD; pokoje z łazienkami; w pokojach hotelowych TV, czajnik bezprzewodowy; w łazience ręczniki, suszarka do włosów

Wy nie wiecie, a ja wiem, jak radośnie spędzić dzień.
W środku Parku Chojnowskiego, niewiele od miasta oddalonego,
jest wioseczka taka mała, dla wszystkich dzieci doskonała.
Cała masa zwierzaków, dużo terenu i wywrotka piachu.
Pióra, futra, słoma, jaja i zabawa doskonała.
Dla maluchów i starszaków, jest ukryty tu Skarb Skrzatów.
Jeśli nie chcesz ziewać z nudy do nas przyjedź na tydzień długi.

WIOSKA POD KOGUTEM

W Gospodarstwie Agroturystycznym "Pod Kogutem" mają Państwo możliwość spędzenia wolnego czasu na łonie natury, na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Do Państwa dyspozycji oddajemy obiekt, w którym oprócz bazy noclegowej i pełnej oferty gastronomicznej, mogą Państwo i Wasze Dzieci skorzystać z bardzo wielu atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy.

Część noclegowa agroturystyki to wygodnie wyposażone pokoje z możliwością dostawki. W każdym z pokoi łazienka, TV, pościel, ręczniki, suszarka do włosów, czajnik, (lodówka w apartamentach). Dla gości hotelowych bezpłatny dostęp do Internetu WiFi.

Do dyspozycji gości ponadto: sala konferencyjna, restauracja, parking strzeżony, boisko sportowe, świetlica, dostęp do komputera i internetu, sprzęt audio-video oraz DVD, gry planszowe, stały grill, zabezpieczone miejsce na ognisko, miejsce biwakowe, baseny dziecięce, staw z możliwością wędkowania, dużo zdrowego leśnego powietrza.

Jeśli macie Państwo małe dziecko, również znajdzie się coś dla niego. Obiekt jest całkowicie bezpieczny, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, a dodatkowo Wasza pociecha może skorzystać z placu zabaw jaki posiadamy, jak również poobcować ze zwierzętami gospodarskimi.

Mini ZOO

Na terenie Gospodarstwa posiadamy Mini ZOO, w którym Wy i Wasze pociechy możecie obcować ze zwierzętami gospodarskimi. W zagrodzie oprócz kur, kaczek i gęsi mogą Państwo zobaczyć także kuca, osiołka, lamę, owce, kozy, świnki i króliki. A wokół zagród krzątają się wszędobylskie pieski i koty. Zapraszamy maluchy na karmienie zwierzątek i inne zajęcia z naszymi ulubieńcami.
 
Co jadają króliki?
Czego szuka kura w ziemi?
Dlaczego koza zjada miotłę?
Po co osiołkowi tyle siana w żłobie?
Przyjedź do nas na zajęcia a odpowiemy Tobie.

Skansen maszyn i wytwarzanie masła

Atrakcję stanowi skansen maszyn rolniczych, który może się okazać świetną lekcją poglądową. W ramach poznawania dawnego sposobu gospodarowania, proponujemy naukę robienia masła tradycyjnym sposobem lub skubanie pierza na poduszki.
 
Plac zabaw

Najmłodsze dzieci zapraszamy do naszej ogromnej piaskownicy, na huśtawki, zjeżdżalnię oraz do gier i zabawek  przestrzennych  wykonanych na terenie naszego gospodarstwa.
 
Łąka zabaw

W mieście trawy coraz mniej, tu kosteczka, tam betonik, tu parkanik, a tam sklep. A Tobie marzy się sprawdzić, co w trawie piszczy i poszukać czterolistnej koniczyny. Zapraszamy na naszą  zieloną łąkę zabaw. Tutaj mrówka, a tam żuk, uważaj i nie stawiaj byle gdzie swych nóg!

Zielone boisko

Starsze dzieci mogą skorzystać z zielonego boiska do gry w piłkę , a może wraz z rodzicami rozegrają mecz. W słoneczną niedzielę zawsze znajdzie się obok inna rodzina chętna do wspólnej zabawy.

Boisko do gry w bulle

Nie trzeba być francuskim emerytem, aby sprawdzić się w tej konkurencji. Wystarczy trochę chęci bo kule do bulle mamy na miejscu. To jedyny moment, gdy można bezkarnie celować  w świnkę. Reszta naszych zwierząt pod ochroną!
 
Boisko do gry w krykieta

Gra polega na jak najszybszym przetoczeniu kuli przez bramkę za pomocą drewnianego młotka. Chcesz spróbować. Zapraszamy - sprzęt mamy.
 
Letnie baseny dla dzieci

Przez okres lata do dyspozycji dzieci - na terenie placu zabaw rozstawiamy baseny do kąpieli.
Zawsze weselej pochlapać się w towarzystwie innych dzieci.
 
Górka saneczkowo - wspinaczkowa dla dzieci

W zimie jazda z górki na pazurki, sanki, tacki, worki, na czym się da, a zabawa przednia ta. W lecie szczyt do zdobycia, stromą stroną  jak kozica. Na dole płaskowyż oślą zwany łąką  dla tych co się boją czy dla osiołka, który tam bryka gdy świeci słonko? Na wszystkie dzieci czeka górka saneczkowa przystosowana do ich potrzeb. Zimą też można u nas ciekawie spędzić czas.

Animacje dla dzieci

Prowadzimy również animacje dla dzieci. Podczas urodzinek, wycieczek lub na specjalne okazje.
Dzieci mają okazję na integrację przy wspólnych grach i zabawach - związanych ze zwierzętami, np. łapanie świnki, szukanie żabek, łowienie ryb czy szukanie kolorowych jajek.

 Klub Małego Ogrodnika

Twoje dziecko ma zacięcie ogrodnicze, lubi roślinki, grzebanie w ziemi, a każda znaleziona dżdżownica to ciekawy przypadek. Zapraszamy do klubu Małego Ogrodnika.

Klub Poszukiwaczy Przygód

Szukanie Skarbu Leśnych Skrzatów: gra terenowa poprzez pajęczyny w kurniku, leśne runo, zagadki i zadania tylko najodważniejsi dotrą do słodkiego Skarbu Skrzatów.
 
Malowanie buziek

Dla imprez dziecięcych dodatkową atrakcją jest malowanie buziek produktami przeznaczonymi dla dzieci.

Zajęcia integracyjne dla rodzin i dzieci

Wspólna zabawa, praca i posiłek, wzloty i upadki, sukcesy i porażki. Razem z rodzicami poszukacie skarbu leśnych plemion. Urządzimy wam wiejski pokaz mody (futra, skóra i pióra) lub kaczy festiwal śpiewu. Obiecujemy doskonałą zabawę.

Błotowisko

Dzieci mogą być czyste albo szczęśliwe. Zabawa tylko dla odważnych. Czyli sporty ekstremalne w wersji mini. Czynne tylko w sezonie letnim (do dyspozycji również sanitariaty, aby rodzice poznali, czy to ich dziecko)
 
Ogrodzony las ze starodrzewiem

Możesz spotkać u nas Pana Dzięcioła: odwiedzić go przy pracy, gdy stuka lub w domu, gdy do dziupli się chowa. Panią Mrówkę w jej królestwie, lub Wiewiórkę,  gdy orzechy zbiera.
Stary las skrywa swe tajemnice, małych mieszkańców zdradzić nie zamierza. Spaceruj po cichutku, a może spotkasz Pana Jeża.

Zarybiony staw i wędkowanie

Na naszym terenie znajduje się ogrodzony, zarybiony  staw, w którym można amatorsko powędkować. Godziny ustalamy indywidualnie, ponieważ o świcie bocian zbiera tam pokarm, rankiem gęsi przychodzą się wykąpać, a nieraz i czapla tutaj zagląda.

Jazdy na koniach lub kucyku oraz hipoterapia

Oprowadzanie to atrakcja rekreacyjna dla dzieci w celu bliższego  poznania  zwierzęcia. Polecana dla dzieci od 3 roku.
 
Naukę jazdy konnej ze starszymi dziećmi zaczynamy od sposobów czyszczenia konia, prawidłowego siodłania i poznania nazw całego osprzętu. Następnie jazdy na lonży, na ujeżdżalni, w terenie. 

Zajęcia hipoterapii (polecana m.in. dla dzieci z MPD, zespołem Downa, opóźnieniem psychoruchowym, zaburzeniami emocjonalnymi) obejmują lekcje 30 minutowe.
Zajęcia z końmi są prowadzone przez Panią Instruktor posiadającą licencję.

Kuligi

Gdy tylko ziemię pokryje śnieg,  ruszamy saniami i końmi w wesołe kuligi, trochę lasem , trochę wsią, zakręt na polanie. Pędzą sanie z dzwoneczkami a w uszy szczypie mróz. Jeszcze jedziemy czy masz dosyć już. Zapraszamy na kuligi z przyjaciółmi lub rodziną, a potem gorąca grochówka lub kiełbaska z ogniska.

Bryczka

Piękne konie, bryczka lub wóz, jazda leśnymi duktami. Trochę trzęsie, trochę skacze, ale cóż za zabawa! Konie rżą wesoło, bo dla nich taka jazda to też fajna sprawa.

Wycieczka po Chojnowskim Parku Krajobrazowym
 
Para koni, bryczka dla 5 osób lub wóz platforma dla 25 osób. Zapraszamy na jazdy!
 
Wieczory tematyczne

Zorganizujemy specjalnie dla Państwa wieczór z wybraną tematyką. Mamy w swojej historii wieczory afrykańskie, rosyjskie, Noc Kupały oraz indiańskie i kowbojskie noce.

Ognisko lub grill

Płonie ognisko i szumią knieje... Masz ochotę nazbierać chrustu w lesie, nadziać kiełbasę na patyk i usiąść przy ognisku… Dla nas to nic trudnego.
 
Sala Owczarnia

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy Przaśną Izbę Owczarnię. Można tu urządzić przyjęcie dla 60 osób lub schować się gdy deszcz nas zaskoczy w czasie zabawy.

Bar Pod Kogutem

Wiosną i latem czynny jest nasz Bar Pod Kogutem, możecie zjeść tu obiad lub tylko małą przekąskę, napić się gdy będziecie spragnieni. Zapraszamy.

Letni pawilon

Na terenie Agroturystyki w okresie wiosny, lata i jesieni rozstawiony jest duży namiot - pawilon. Tutaj często odbywają się szkolenia, kursy lub większe imprezy (max 100 os) jest on również  zabezpieczeniem dla imprez na świeżym powietrzu.

Altana Pogoda

Pod drewnianą Altaną można urządzić grilla, gdy pogoda uniemożliwia rozpalenie ogniska.

Stodoła

Drewniany budynek wypełniony słomą i sianem, doskonała zabawa dla dzieci. Można schować się przed ciekawskimi spojrzeniami i opowiadać tajemnice, urządzić konkurs skoków lub spędzić noc na sianie (tylko dla odważnych)

Kurnik i chlewik

Miejsca gdzie w zimie mieszkają nasze zwierzęta i ptaki ale można je również wykorzystać w klubie poszukiwaczy przygód bo nie jest łatwo poszukać wskazówki pomiędzy pajęczynami w kurniku.

Szopki dla zwierząt i woliery dla ptaków

Drewniane budynki w których w lecie mieszkają nasze zwierzęta. Duże klatki dla ptaków ozdobnych, które są dla nich schronieniem w nocy przed drapieżnikami

Węzeł sanitarny

Łazienki z prysznicami, umywalkami, WC i pralką do dyspozycii dla gości naszej Agroturystyki.

 

Okolica - przydatne linki i atrakcje dla dzieci i rodziców:

DLA DZIECI:

 • łóżeczko z pościelą odpłatnie,
 • wanienka,
 • przewijak,
 • podnóżek,
 • wysokie krzesełko do karmienia,
 • podgrzewacz do butelek,
 • plastikowe naczynia,
 • wózki spacerowe,
 • miejsce na wózki,
 • piłki,
 • książeczki,
 • gry planszowe,
 • plac zabaw,
 • huśtawki,
 • zjeżdżalnia,
 • domek,
 • ogromna piaskownica,
 • zabawki do piasku,
 • trampolina,
 • letnie baseny ogrodowe dla dzieci,
 • indiańskie namioty tipi,
 • rowerki,
 • „błotowisko”,
 • stodoła z sianem,
 • górka saneczkowo-wspinaczkowa,
 • sanki,
 • Mini-ZOO,
 • karmienie zwierząt,
 • jazda na koniach i kucykach,
 • hipoterapia,
 • możliwość opieki nad dzieckiem,
 • organizacja zajęć dla dzieci,
 • specjalne menu dla dzieci

 

ATRAKCJE DLA CAŁEJ RODZINY:

 • duży zielony teren,
 • łąka,
 • las,
 • staw z możliwością wędkowania,
 • boisko do piłki nożnej,
 • boisko i kule do gry w bulle,
 • boisko i sprzęt do gry w krykieta,
 • rowery odpłatnie,
 • biblioteczka,
 • skansen maszyn rolniczych,
 • przejazdy bryczką,
 • altana,
 • grill,
 • miejsce na ognisko,
 • jazda konna
 • na zamówienie grup zorganizowanych zorbing, park linowy i inne atrakcje

 

ISTOTNE INFORMACJE:

 • możliwość wyżywienia,
 • udogodnienia dla niepełnosprawnych,
 • zwierzęta akceptowane odpłatnie,
 • parking niestrzeżony,
 • internet bezprzewodowy,
 • restauracja,
 • bar,
 • świetlica,
 • sala konferencyjna,
 • dostęp do żelazka,
 • dostęp do pralki,
 • dostęp do sprzętu audio,
 • dostęp do DVD

 

POKOJE:

Część noclegowa agroturystyki to wygodnie wyposażone pokoje z możliwością dostawki. W każdym z pokoi:

 • łazienka,
 • TV,
 • pościel,
 • ręczniki,
 • suszarka do włosów,
 • czajnik

 

Odległości: sklep spożywczy - 500 m; apteka, ośrodek zdrowia - 5 km (Zalesie Górne); PKP - 5 km (Ustanówek)

IMPREZA MIKOŁAJKOWA DLA DZIECI 2018 W WIOSCE POD KOGUTEM
 
Pakiet Mikołajkowy krótki:
 
Czas trwania 3 godziny,
Pakiet do 25 dzieci Cena 750zł
Każde kolejne dziecko + 30zł
 
10.00 Przyjazd, Zwiedzanie małego zoo z przewodnikiem- Elfem karmienie zwierzaków siankiem i warzywami
10.30 przyjazd Świętego Mikołaja
Do 10.30 – 12.00 Spotkanie z dziećmi w dużej ciepłej Sali (rozdanie cukierków)
możliwość zrobienia zdjęcia, pochwalenia się talentem, Św Mikołaj w magicznej księdze zapisuje życzenia dzieci, Elf: przyjmuje listy pomaga je napisać i niszczy złe uczynki w Młynku
Pożegnanie św. Mikołaja
12.00 Poczęstunek: Ciasteczka i gorąca herbata z maliną
Czas wolny na świeżym powietrzu.
Animatorzy: Elf i św Mikołaj
 
Pakiet Mikołajkowy długi:
 
Minimalna liczba uczestników 25 dzieci czas trwania ok. 5 godzin
Zabawa w ogrzewanej Sali z wyjątkiem zwiedzania zoo
Cena: 1500zł do 25 dzieci, każde kolejne dziecko + 60zł
 
Program:
 
10.00 Zwiedzanie gospodarstwa i karmienie zwierząt (dla dzieci) ZOO
10.30 – 11.30 Kuchnia Pani Mikołajowej: Malowanie pierniczków
12.00 Poczęstunek: Zupa pomidorowa + kiełbaski z pieczywem i herbatą
13:00 – 15:00 Przyjazd Św. Mikołaja przywitanie z dziećmi, rozdanie cukierków dla dzieci .Chwila na zdjęcia z Mikołajem, Mikołaj zapisuje w magicznej księdze życzenia dzieci, przyjmuje listy od dzieci Niszczy w młynku złe uczynki dzieci
Warsztat Mikołajowy – robienie ozdób choinkowych i świątecznych (dzieci zabierają je ze sobą)
Animatorzy: Św Mikołaj i Pani Mikołajowa
 
Kadra na 10 dzieci 1 os bezpłatnie
Rodzice: Pakiet krótki +10 zł, Pakiet długi + 20 zł
 
 
SYLWESTER Z DZIEĆMI POD KOGUTEM
 
Oferta skierowana tylko i wyłącznie dla rodzin z dziećmi
 
29.12.2017
 
14.00 Zakwaterowanie
17.00 Obiado -kolacja w formie bufetu + napoje bezalkoholowe
19.00 W krainie wełny i filcu – warsztaty plastyczne: pranie i filcowanie wełny, robienie zwierzaków z filcu
 
30.12.2017
 
9.00 – Śniadanie w formie bufetu + napoje bezalkoholowe
12.00 Planowany Kulig z sankami ( w zależności od warunków atmosferycznych) lub jazda w siodle dla dzieci
14.00 Obiad + napoje bezalkoholowe Sala Kokoszka
16.00 Animacja dla dzieci – zwiedzanie małego zoo z przewodnikiem + zgadnij czyje to jajo i pióro
19.00 Kolacja ”Wieczór włoski – makaron i wino” w formie bufetu + napoje
31.1.2018
9.00 – śniadanie w formie bufetu + napoje bezalkoholowe
12.00 Animacja dla dzieci – Szukanie Skarbu
14.00 -obiad + napoje bezalkoholowe Sala Kokoszka
19.00 – 24.00 Bufet kolacyjno – sylwestrowy z tańcami przy muzyce mechanicznej (dla rodzin) Sala Owczarnia
17.00 -19.00 Animacja dla dzieci (5-12 lat)
 
Temat przewodni :
 
 • Piraci i Zaczarowane księżniczki
 • Dziecięcy Bal Przebierańców – nagrody za kreatywność
 • Gry i konkursy, zagadki  dla dzieci
 • Loteryjka ze słodkimi niespodziankami
 • Pochwal się talentem plastycznym i muzycznym
 • 22.00.Animacja : Gusła i wróżby noworoczne
 • 23.00 Uroczyste rozpalenie ogniska,
 • Ognisko na zewnątrz   ( kiełbaski z patyka)
 • 00.00 Przywitanie Nowego Roku Wino musujące  i zimne ognie, życzenia
 • 1.00 – Zakończenie imprezy sylwestrowej
 
1.1.2018
 
9.00  Śniadanie w formie bufetu + napoje(bezalkoholowe)
11.00 Warsztaty kulinarne: robienie masła maselnicach + degustacja, ogrzewanie białego sera
14.00 Obiad + napoje (bezalkoholowe)
 
Menu:
 
Sałatki
Półmiski wędlin
Półmiski serów
Galarety
Śledzie
Ryba po grecku
Pomidory z mozzarellą i bazylią
Ziemniaki pieczone w ziołach
Kaczka z jabłkami i żurawiną w kaszy
Schab z  pieczarkami
De Volaille
Pieczeń z suszonymi śliwkami
Ryba w cytrusach
Paella z kurczakiem
Beef Stroganoff
Bigos staropolski
Barszczyk z uszkami
Kiełbasa z patyka pieczona nad ogniskiem
Mięsiwa w galarecie i pasztety
Bufet dziecięcy:
Kurczak, warzywa, frytki, makaron
Ciasta i słodycze, suche przekąski,
 
Napoje:
 
kawa
herbata
soki
woda
cola
Szampan dziecięcy
 
Alkohol: 
 
Wino musujące  o 24.00 kieliszek
Wino białe lub czerwone 0,350l/os – w cenie
Pozostałe alkohole do zamówienia w barze – odpłatnie.
 
Cennik:
 
Pakiet Sylwestrowy 29.12.2017 do 1.01.2017  zawiera 3 noclegi, wyżywienie, oraz imprezę sylwestrową + animacje (dzieci do 2 lat bezpłatnie jeśli bez świadczeń hotelowych)
 
Dzieci od 2-12 lat cena wg pakietu, dzieci od 13lat cena jak za os dorosłą).
 
 • Pakiet  rodzinny 1os + 1dz lub 1os + 2dz (do 12 lat) : (pokój 2os z łazienka + dostawka) 1.400zł
 • Pakiet  rodzinny 2os + 1dz (do 12 lat): (pokój 2os z łazienką + dostawka) 1.500zł
 • Pakiet  rodzinny 2os +2dz lub 1os + 3dz (do 12lat): (pokój 3os z łazieką + dostawka) 1.600zł
 • Pakiet  rodzinny 2+2 i  2+3 MAX (do 12 l): (domek „Łowicki” 2 pok z łazienką 1.700zł
 • Pakiet  rodzinny 2+2 i 2+3 MAX (do 12 l): (pokój „Pasiasty” 5/6os z łazienką 1.900,00 zł
 • Pakiet  rodzinny  2+2 i 2+3 MAX (do 12 l): (apartament „Pasiasty” pok z łazienką) 2.100,00 zł
 • Dodatkowa osoba dorosła w pokoju do pakietu   + 300 zł  
 
 
WIELKANOC NA WSI 2018
 
30,31 Marzec,1,2 Kwiecień 2018
 
Oferta przygotowana dla rodzin, które chcą spędzić Święta Wielkanocne na zielono. Maluchy spędzą miłe chwile z mięciutkimi króliczkami, wesołymi kózkami i owieczkami a starsi wytężą wzrok w poszukiwaniu kolorowych jajek w trawie. Będą pisanki, ognisko i mokre szaleństwa. Zapraszamy.
 
Piatek 30.03.2017
 
od 14.00 Przyjazd i zakwaterowanie
17:00 – 19:00 Obiadokolacja + napoje ciepłe i zimne
 
Sobota 31.03.2017
 
9.00 śniadanie
12.00 jazdy na kucyku
14.00 Obiad + napoje
16.00 przygotowywanie gniazd ze słomy na słodkie niespodzianki od Zajączka oraz malowanie pisanek (sala Owczarnia)
19.00 Ognisko z kiełbaskami + grzane wino,
Niedziela Wielkanoc 1.04.2017
9.00 – 10.00 Śniadanie Wielkanocne + Święconka
Kuchnia Polska ( jajka ,szynki, mięsa, sałatki, warzywa, ciasta, napoje)
 
Atrakcje dla dzieci:
 
Od 12.00 wielkanocne królikogłaskanie i zwiedzanie małego Zoo (kucyki, konie, lama, osiołek, owieczki, kózki, króliki , kotki, pieski, kury i koguty, gęsi i kaczki oraz inne ptactwo)
Sprawdzanie gniazd z niespodziankami od Zajączka
14.00 – 15.00 Świąteczny obiad Obiad + ciasta i napoje ( sala Kokoszka)
 
Atrakcje rodzinne:
 
od 16.00 Szukanie kolorowych jajek na terenie Agroturystyki- konkurs rodzinny Zając znalazł jajko w lesie wziął je do koszyka i niesie wtem patrzy, a wśród zieleni następne się jakieś czerwieni…
19.00 Kolacja przy świecach z lampką wina + napoje
 
Poniedziałek Wielkanocny 2.04.2017
 
9.00 – 10.00 Śniadanie Świąteczne (jajka ,szynki, mięsa, sałatki, warzywa, ciasta, napoje)
 
Atrakcje:
 
11.00- 12.00 Mokre gry i konkursy na łące (Noszenie wody w dzbanach itp.)
14.00 Obiad Świąteczny
 
Wykwaterowanie
 
Cennik
 
 • Pakiet 2: dla 2 osób dorosłych: 1200 zł
 • Pakiet 1+1: 1os + 1dz do lat 12: 1000 zł
 • Pakiet 1+2: 1os + 2dz do lat 12: (pokój 2os z dostawką) 1200 zł
 • Pakiet 3: rodzinny 2os + 1dz do lat 12: (pokój 2os z dostawką) 1300 zł
 • Pakiet 4: rodzinny 2os + 2dz do lat 12: (pokój) 1400 zł
 • Pakiet 5: rodzinny 2os + 2dz lub 2os + 3dz: (domek „łowicki” 2pok z łazienką) 1500 zł
 • Pakiet 6: rodzinny 2os + 2dz lub 2os + 3dz: (pokój „Pasiasty” z łazienką) 1300 zł
 • Pakiet 7: rodzinny 2os + 2dz lub 2os + 3dz: (Apartament „Pasiasty” 2pok z łazienką) 1900 zł
 • Dodatkowa osoba w pokoju +300zł
 
 
MAJÓWKA 2018
 
Pakiet 1: 27.04.2018 – 1.05.2018
 
Dla wszystkich , którzy mają ochotę poczuć jak pachnie maj na wsi. Gdy wiosna wypuszcza z rękawa skowronki aby umilały wraz z kwitnącym światem czas spędzony u nas. Przyjedź aby radość z piękna przyrody zagościła i w Twoim sercu.
 
Piątek 27.04.2018
 
od 14.00 Przyjazd i zakwaterowanie
Obiadokolacja + napoje bezalkoholowe
 
Sobota 28.04.2017
 
9.00-10.00 „Śniadanie na trawie” ciepłe i zimne dania, owoce, napoje
 
Atrakcje:
 
12:00 – 13:00 Zwiedzanie gospodarstwa i mini zoo karmienie zwierząt, pokaz Pióro – jajo
14.00 – 15.00 Obiad + napoje + bufet
16:00 – 17:00 Pranie wełny w baliach i na tarach oraz filcowanie
19:00 – 20:00 Kolacja Wieczór Włoski „Makaron i wino” + napoje
 
Niedziela 29.04.2018
 
9.00 – 10.00 Śniadanie ciepłe i zimne dania, owoce, napoje, bufet
 
Atrakcje:
 
12.00 – 13.00 Zwiedzanie skansen maszyn, skansen masła
14.00 – 15.00 Obiad 2 dania + deser + napoje
19.00 – 20.00 Kolacja Wieczór Francuski „ Sery i winogrono”+ napoje zimne i gorące
 
Poniedziałek 30.04.2018
 
9.00 – 10.00  Śniadanie ciepłe i zimne dania, owoce, napoje
 
Atrakcje:
 
12.00 – 13.00 Robienie masła i ogrzewanie białego sera + degustacja
14.00 – 15.00 Obiad 2 dania + deser + napoje
19.00 –  20.00 Kolacja Wieczór Polski  w formie ogniska z kiełbaskami, pajdą chleba smalcem i ogórcem, napoje zimne i gorące.
bufet
 
Wtorek 1.05.2018
 
9.00 – 10.00 Śniadanie” na trawie” ciepłe i zimne dania, owoce, napoje bufet
 
Atrakcje:
 
od 12.00 Jazdy  na kucyku dla dzieci
14.00 – 15.00 Obiad 2 dania + deser
Wykwaterowanie
 
Cennik
 
 • Pakiet 2: dla  2 osób dorosłych 1400,00 zł
 • Pakiet 1os + 1dz do 12 lat: (pokój 2os) 1200zł
 • Pakiet 1os + 2dz do 12 lat: (pokój 2os + dostawka) 1400zł
 • Pakiet 3: rodzinny 2os + 1dz do 12 lat: (pokój 2os + dostawka) 1500zł
 • Pakiet 4: rodzinny 2os + 2dz do 12 lat: (pokój 3os + dostawka) 1600zł
 • Pakiet 5: rodzinny 2os + 2dz do 12 lat: (Domek łowicki 2 pokoje + łazienka) 1700zł
 • Pakiet 6: rodzinny 2os + 2dz do 12 lat: (Pokój „pasiasty” + łazienka) 1900zł
 • Pakiet 7: rodzinny 2os + 2dz lub 2os + 3dz do 12 lat: (Apartament „Pasiasty” 2 pokoje + łazienka) 2100zł
 • Dodatkowa osoba w pokoju +300zł
 
Pakiet 2: 02.05.2018 – 06.05.2018
 
Dla wszystkich , którzy mają ochotę poczuć jak pachnie maj na wsi. Gdy wiosna wypuszcza z rękawa skowronki aby umilały wraz z kwitnącym światem czas spędzony u nas. Przyjedź aby radość z piękna przyrody zagościła i w Twoim sercu.
 
Środa 2.05.2018
 
od 14.00 Przyjazd i zakwaterowanie
Obiadokolacja + napoje bezalkoholowe
 
Czwartek 03.05.2017
 
9.00-10.00 „Śniadanie na trawie” ciepłe i zimne dania, owoce, napoje
 
Atrakcje:
 
12:00 – 13:00 Zwiedzanie gospodarstwa i mini zoo karmienie zwierząt, pokaz Pióro – jajo
14.00 – 15.00 Obiad + napoje + bufet
16:00 – 17:00 Warsztaty: Zwijanie świec z wosku oraz tworzenie ozdób z filcu
19:00 – 20:00 Kolacja Wieczór Polski „Bigos i kiełbasy” + napoje
 
Piątek 04.05.2018
 
9.00 – 10.00 Śniadanie ciepłe i zimne dania, owoce, napoje, bufet
 
Atrakcje:
 
12.00 – 14.00 Animacje : gry zespołowe i zabawy prowadzone przez animatora
Bulle, szachy wikingów , strzelanie z łuku, itp
14.00 – 15.00 Obiad 2 dania + deser + napoje
19.00 – 20.00 Kolacja Wieczór Hiszpański „ Melony i szynka”+ napoje
 
Sobota 05.05.2018
 
9.00 – 10.00  Śniadanie ciepłe i zimne dania, owoce, napoje
 
Atrakcje:
 
12.00 – 14.00 Warsztaty: Tworzenie pióropuszy, malowanie twarzy, rysunki węglem
14.00 – 15.00 Obiad 2 dania + deser + napoje
19.00 –  20.00 Kolacja Wieczór Indiański w formie ogniska przy TIPI z kiełbaskami – bufet
bufet
 
Niedziela 06.05.2018
 
9.00 – 10.00 Śniadanie” na trawie” ciepłe i zimne dania, owoce, napoje bufet
 
Atrakcje:
 
od 11.00 Szukanie Skarbu – gra terenowa dla dzieci
14.00 – 15.00 Obiad 2 dania + deser
Wykwaterowanie
 
Cennik
 
 • Pakiet 2: dla  2 osób dorosłych 1400,00 zł
 • Pakiet 1os + 1dz do 12 lat: (pokój 2os) 1200zł
 • Pakiet 1os + 2dz do 12 lat: (pokój 2os + dostawka) 1400zł
 • Pakiet 3: rodzinny 2os + 1dz do 12 lat: (pokój 2os + dostawka) 1500zł
 • Pakiet 4: rodzinny 2os + 2dz do 12 lat: (pokój 3os + dostawka) 1600zł
 • Pakiet 5: rodzinny 2os + 2dz do 12 lat: (Domek łowicki 2 pokoje + łazienka) 1700zł
 • Pakiet 6: rodzinny 2os + 2dz do 12 lat: (Pokój „pasiasty” + łazienka) 1900zł
 • Pakiet 7: rodzinny 2os + 2dz lub 2os + 3dz do 12 lat: (Apartament „Pasiasty” 2 pokoje + łazienka) 2100zł
 • Dodatkowa osoba w pokoju +300zł
Pakiet 3: 18.05.2018 – 20.05.2018
 
Dla wszystkich , którzy mają ochotę poczuć jak pachnie maj na wsi. Gdy wiosna wypuszcza z rękawa skowronki aby umilały wraz z kwitnącym światem czas spędzony u nas. Przyjedź aby radość z piękna przyrody zagościła i w Twoim sercu.
 
Piatek 18.05.2018
 
od 14.00 Przyjazd i zakwaterowanie
18.00 – 19.00 Obiadokolacja Wieczór Włoski „Makaron i Wino” + napoje
19.00 – 20.00 Warsztaty: robienie masła w maselnicach i ogrzewanie sera
 
Sobota 19.05.2017
 
9.00-10.00 „Śniadanie na trawie” ciepłe i zimne dania, owoce, napoje
 
Atrakcje:
 
12:00 – 13:00 Zwiedzanie gospodarstwa i mini zoo karmienie zwierząt, Jazdy na kucyku dla dzieci 4-10l
14.00 – 15.00 Obiad + napoje + bufet
16:00 – 17:00 Warsztaty: Pranie wełny „Tary i Balie”  oraz  filcowanie
19:00 – 20:00 Kolacja Wieczór Polski  w formie ogniska z kiełbaskami + napoje
Niedziela 20.05.2018
9.00 – 10.00 „Śniadanie na trawie” ciepłe i zimne dania, owoce, napoje,
 
Atrakcje:
 
12.00 -14.00 Animacje : gry zespołowe i zabawy prowadzone przez animatora: Bulle, szachy wikingów , strzelanie z łuku, itp.
14.00 – 15.00 Obiad 2 dania + deser + napoje
Wykwaterowanie
 
Cennik
 
Pakiet 1os + 1dz do 12 lat: (pokój 2os) 700zł
Pakiet 1os + 2dz do 12 lat: (pokój 2os + dostawka) 800zł
Pakiet 3: rodzinny 2os + 1dz do 12 lat: (pokój 2os + dostawka) 900zł
Pakiet 4: rodzinny 2os + 2dz do 12 lat: (pokój 3os + dostawka) 1000zł
Pakiet 5: rodzinny 2os + 2dz do 12 lat: (Domek łowicki 2 pokoje + łazienka) 1100zł
Pakiet 6: rodzinny 2os + 2dz do 12 lat: (Pokój „pasiasty” + łazienka) 1300zł
Pakiet 7: rodzinny 2os + 2dz lub 2os + 3dz do 12 lat: (Apartament „Pasiasty” 2 pokoje + łazienka) 1500zł
Dodatkowa osoba w pokoju +200zł
 
 
BOŻE CIAŁO NA WSI 2018
 
30,31 Maja,1,2,3 Czerwca 2018
 
„Czerwiec temu się zieleni, kto do pracy się nie leni”.
A po pracy czas odpocząć, zrelaksować –   nie tylko nocą.
 
Dla wszystkich lubiących aktywny wypoczynek na łonie natury,
tęskniących za spokojnym wiejskim trybem życia,
szumem lasu i rechotem żab –  skierowana jest nasza propozycja gościny.
 
Środa 30.05.2017
 
od 14.00 Przyjazd i zakwaterowanie
Obiadokolacja + napoje bezalkoholowe
 
Czwartek 31.05.2017
 
9.00-10.00 „Śniadanie na trawie” ciepłe i zimne dania, owoce, napoje
 
Atrakcje:
 
12:00 – 13:00 Zwiedzanie gospodarstwa i mini zoo karmienie zwierząt, pokaz Pióro – jajo
14.00 – 15.00 Obiad + napoje + bufet
16:00 – 17:00 Pranie wełny w baliach i na tarach oraz filcowanie
19:00 – 20:00 Kolacja Wieczór Włoski „Makaron i wino” + napoje
 
Piatek 1.06.2017
 
9.00 – 10.00 Śniadanie ciepłe i zimne dania, owoce, napoje, bufet
 
Atrakcje:
 
12.00 – 13.00 Zwiedzanie skansen maszyn, skansen masła
14.00 – 15.00 Obiad 2 dania + deser + napoje
19.00 – 20.00 Kolacja Wieczór Francuski „ Sery i winogrono”+ napoje zimne i gorące
 
Sobota 2.06.2017
 
9.00 – 10.00 Śniadanie ciepłe i zimne dania, owoce, napoje
 
Atrakcje:
 
12.00 – 13.00 Robienie masła i ogrzewanie białego sera + degustacja
14.00 – 15.00 Obiad 2 dania + deser + napoje
19.00 – 20.00 Kolacja Wieczór Polski w formie ogniska z kiełbaskami pajdą chleba smalcem i ogórcem, napoje zimne i gorące, bufet
 
Niedziela 3.06.2017
 
9.00 – 10.00 Śniadanie” na trawie” ciepłe i zimne dania, owoce, napoje bufet
 
Atrakcje:
 
od 12.00 Jazdy  na kucyku dla dzieci
14.00 – 15.00 Obiad 2 dania + deser
Wykwaterowanie
 
Cennik
 
Pakiet 2: dla  2 osób dorosłych 1400,00 zł
Pakiet 1os + 1dz do 12 lat: (pokój 2os) 1200zł
Pakiet 1os + 2dz do 12 lat: (pokój 2os + dostawka) 1400zł
Pakiet 3: rodzinny 2os + 1dz do 12 lat: (pokój 2os + dostawka) 1500zł
Pakiet 4: rodzinny 2os + 2dz do 12 lat: (pokój 3os + dostawka) 1600zł
Pakiet 5: rodzinny 2os + 2dz do 12 lat: (Domek łowicki 2 pokoje + łazienka) 1700zł
Pakiet 6: rodzinny 2os + 2dz do 12 lat: (Pokój „pasiasty” + łazienka) 1900zł
Pakiet 7: rodzinny 2os + 2dz lub 2os + 3dz do 12 lat: (Apartament „Pasiasty” 2 pokoje + łazienka) 2100zł
Dodatkowa osoba w pokoju +300zł

W celu uzyskania szczegółowych informacji o cenach, prosimy o kontakt.

NOCLEGI:

Ceny posezonowe od 1 września 2013 do 31 grudnia 2013 :

 • Pokój 2os. - 99zł
 • Apartament 2os.- 125zł
 • Studio 5os. - 200zł
 • Domek 2 pokoje + łazienka dla 6-8 os. - 210zł
 • Nocleg dla firm: pokoje od 3 do 8 osób przy pobycie tygodniowym cena 35zł/os.

 

Ceny sezonowe

 • Pokój 2os. - 120zł
 • Apartament 2os.- 145zł
 • Studio 5os. - 250zł
 • Domek 2 pokoje + łazienka dla 6-8 os. - 200zł
 • Nocleg dla firm: pokoje od 3 do 8 osób przy pobycie tygodniowym cena 35zł/os.

 

Opcje dodatkowe:

 • Dostawka - 25zł
 • Pies - 20zł
 • Łóżeczko - 25zł

 

WYŻYWIENIE:

 • Śniadanie - 20zł/os
 • Obiad - 35zł/os
 • Kolacja - 20zł/os
 • Obiadokolacja - 35zł/os

 

ORGANIZUJEMY m.in.:

 • animacje dla dzieci i rodziców
 • urodzinki dla dzieci
 • Dzień Dziecka
 • imprezy rodzinne
 • imprezy firmowe
 • wycieczki dla przedszkoli
 • zielone szkoły
 • półkolonie i kolonie letnie

 

ANIMACJE

Prowadzimy animacje dla dzieci i dorosłych.

Podczas urodzinek, wycieczek lub na specjalne okazje.

Dzieci mają okazję na integrację przy wspólnych grach i zabawach – związanych ze zwierzętami np łapanie świnki, szukanie żabek, łowienie ryb czy szukanie kolorowych jajek.

Dorośli mogą sprawdzić swoje umiejętności w: strzelaniu do celu, piłowaniu kloców drewna, wbijaniu gwoździ, pisaniu gęsim piórem, ubijaniu masła itp.
KONTAKT
Chcesz zadać pytanie właścicielowi obiektu? Wypełnij formularz. Pola z gwiazdką są obowiązkowe.
Kontaktując się z obiektem, powołaj się na portal DziecioChatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

 

WIOSKA POD KOGUTEM

ul. Długa 8 ,

Krępa k. Zalesia Górnego

05-530 Góra Kalwaria

woj. mazowieckie

 

Strona WWW: Wioska Pod Kogutem

Powiedz: Miejsce znalazłem w serwisie DziecioChatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom


Telefon: xxx xxx xxx     Pokaż telefon