Zakopane - atrakcje dla dzieci

Zakopane - atrakcje dla dzieci

Zakopane to malownicza miejscowość u podnóża Tatr. Letnia i zimowa stolica Polski, o której słyszał chyba każdy. Nie każdy jednak wie, jak wiele atrakcji dla dzieci skrywa.

Jeśli wydaje Wam się, że Zakopane to nie miejsce dla najmłodszych, prześledźcie poniższe zestawienie. Mamy nadzieję, że zmienicie zdanie!

Jeśli natomiast jesteście stałymi bywalcami Krupówek, wypróbujcie te miejsca dla dzieci, których jeszcze nie znacie, a które polecamy.

Będziecie miło zaskoczeni!

 

Atrakcje dla dzieci przy Krupówkach

Krupówki - to tu wczasowicze najczęściej kierują swoje pierwsze kroki. Przechadzka po reprezentacyjnej ulicy Zakopanego jest atrakcją samą w sobie, tym bardziej, że z deptaka łatwo przenieść się w wiele fantastycznych światów rozrywki, idealnych dla spragnionych wrażeń dzieciaków.

 

Letnia Zabawa

W centrum Zakopanego znajduje się Centrum Rozrywki Letnia Zabawa. Jeśli po spacerze po Krupówkach dzieciaki będą chciały trochę pohasać, znajdą tu mnóstwo możliwości do skakania, ślizgania, pływania, jeżdżenia i ścigania. W Letniej Zabawie czekają atrakcje dla całej rodziny. Najmłodsi wyszaleją się na kolorowych dmuchańcach lub w basenach z kulkami. Dla nich przygotowano też mini park linowy. Chętni mogą ruszyć w kosmos… dmuchaną rakietą albo rozpędzić się na torze pontonowym położonym na stoku Gubałówki. Frajdy zaznają również nieco starsi, którzy skacząc na eurobungee będą wykonywać zachwycające salta.

Centrum Rozrywki przypomina wesołe miasteczko rozłożone pod gołym niebem. Czy to opcja tylko na słoneczne dni? Raczej tak, ale w niepogodę można dać się zamknąć w wielkiej kuli i spróbować chodzić po wodzie. To wcale nie takie proste! Letnia Zabawa jest jedyną taką atrakcją dla dzieci i młodzieży na Krupówkach, dostępną od maja do września w godzinach 10-18.

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem - Letnia Zabawa

Źródło zdjęcia: https://www.letniazabawa.pl/

 

Więcej informacji: https://www.letniazabawa.pl/

 

MINI Club

Co robić z dziećmi w Zakopanem, gdy pada? Można wybrać się do Mini Clubu w Galerii Krupówki. To przestronna sala zabaw z klimatyczną kawiarenką z widokiem na Tatry. Rodzicom nic nie poprawi humoru lepiej niż kawa i ciastko, a dzieciom do pełni szczęścia wystarczy swobodna zabawa. W Mini Clubie jest babyland, bajkoland, kulkoland, mini salon gier i małpi gaj - te nazwy mówią same za siebie. Maluszki mogą korzystać z zabawek dostosowanych do wieku. Na starszaków czeka rozbudowana konstrukcja z torami przeszkód i zjeżdżalniami, z których ląduje się w morzu kulek. Po wyczerpującej zabawie możecie zaserwować smykom małe co nieco z kawiarenki lub zjeść obiad w jednej z tutejszych restauracji.

Jeśli bywacie w bawialniach, wiecie, że nie zawsze jest kolorowo. Salki zabaw nie zawsze są dobrze wyposażone ani tym bardziej bezpieczne. Tutaj nie ma takich problemów! Świetny projekt sali, bajkowy wystrój i bardzo pomocna obsługa. Nie będziemy kusić pysznym sernikiem i aromatyczną herbatą. Spróbujcie ich razem z pociechami! Mini Club zaprasza codziennie od 10 do 18.

Krupówki - Sala zabaw MINI Club

Źródło zdjęcia: https://www.miniclub.pl/zakopane/

Więcej informacji: https://www.miniclub.pl/zakopane/

 

Park Harnasia

Jeszcze jedną godną polecenia salą zabaw przy Krupówkach jest Park Harnasia. To nowoczesne centrum rozrywki o powierzchni 700m2, w którym Wasze starsze pociechy z pewnością nie zaznają nudy. Po pierwsze, mają do dyspozycji wielopoziomową konstrukcję wspinaczkową. Po drugie, mogą korzystać ze zjeżdżalni pontonowej. Po trzecie, po godzinach szaleństwa, odpoczną bawiąc się interaktywnymi tabletami lub innymi gadżetami.

W Parku Harnasia dobrze czują się także młodsze dzieciaczki. Z myślą o nich przygotowano salę dla malucha, zabawki edukacyjne i tablice manipulacyjne. Jest tu także kawiarenka, biblioteczka i wygodna strefa rodzica. Sala jest klimatyzowana, a o jej góralski klimat, troszczy się, już od progu, Harnaś-Maskotka, który wita wszystkich urlopowiczów codziennie od 10 do 18. Opiekun dziecka wchodzi gratis!

Park Harnasie na deszczową pogodę dla maluchów

Źródło zdjęcia: https://parkharnasia.com/

Więcej informacji: https://parkharnasia.com/

 

Be Happy Museum

Nieopodal Mostku na Krupówkach mieści się niesamowite miejsce. Be Happy Museum jest jedną z najlepiej ocenianych atrakcji dla dzieci i dorosłych w Zakopanem albo w ogóle w Polsce. Muzeum, jak żadne inne. Zamiast powagi i ściszonych głosów, będziecie tu zanosić się od śmiechu. Zamiast przyciemnionych sal, spodziewajcie się multikolorowych przestrzeni. Nie ma mowy o zakazie dotykania eksponatów, tu korzystacie z nich do woli, wykonując swoje najlepsze zdjęcia i filmy.

Be Happy to muzeum szczęścia i iluzji, raj dla miłośników social mediów i ciekawa alternatywa dla znudzonych turystów. Możecie zapozować w fantastycznie zaaranżowanych scenografiach i zrobić profesjonalną sesję zdjęciową jedyną w swoim rodzaju. Be Happy Museum - Wasze nastoletnie dzieci będą prosić, abyście znów odwiedzili to miejsce! Muzeum znajduje się w Centrum Handlowym Krupówki 40 (tam, gdzie Mini Club). Czynne codziennie od 10 do 20.

Urlop z atrakcjami - Be Happy Museum

Źródło zdjęcia: https://behappymuseum.com/

Więcej informacji: https://behappymuseum.com/

 

Retromaniak

Innym muzeum, które znajduje się przy Krupówkach jest Retromaniak. Być może domyślacie się, co to za miejsce - wehikuł czasu, który przeniesie Was do czasów dzieciństwa. Mieliście konsolę Commodore? A może graliście w Pegasusa? W Muzeum Zabawek i Gier Komputerowych opowiecie swoim dzieciom, jak spędzaliście wolny czas, będąc w ich wieku. Porównacie najstarsze klocki Lego z najnowszymi. Ponadto, podziwiając komputerowe zabytki, unaocznicie sobie skalę postępu cyfrowego, jaki przyniosły ostatnie dekady XX wieku. Wizyta w tym muzeum to dobra i bardzo ciekawa lekcja historii, zwłaszcza dla pasjonatów, czyli prawdziwych retromaniaków.

RetroManiak Muzeum - atrakcje na niepogodę dla dzieci

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/RetroManiakMuzeum/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/RetroManiakMuzeum/

 

Wystawa Figur woskowych Expo

Jeśli spodoba Wam się w Be Happy Museum, a do tego jesteście sentymentalni, wybierzcie się na Wystawę Figur Woskowych Expo. To atrakcja dla dzieci i rodziców, zlokalizowana w sercu Zakopanego. Galeria mieści się na rogu Krupówek i ul. Przerwy-Tetmajera. Figur woskowych nie jest dużo, ale są wykonane w proporcji 1:1 i wyglądają jak żywe.

Marzycie o zdjęciu z Adamem Małyszem? A może wasze dzieci to amatorzy sportu i chętnie sfotografują się z Kamilem Stochem lub Justyną Kowalczyk? Oprócz postaci olimpijczyków spotkacie tu także sławy ze świata nauki (Alberta Einsteina, Stephena Hawkinga) oraz popkultury (Marilyn Monroe, Jasia Fasolę, Ferdynanda Kiepskiego, Kapitana Sparrowa). Muzeum Figur Woskowych to właściwie mini centrum rozrywki z labiryntem luster i laserowym tunelem. Czynne przez cały tydzień w godzinach 10-22. Dzieci poniżej 110 cm wchodzą bezpłatnie, dostępne są również bilety rodzinne.

Wycieczka z dzieckiem na Krupówki - wystawa figur woskowych EXPO

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/FiguryWoskoweEXPOKrupowki/

Więcej informacji: https://www.facebook.com/FiguryWoskoweEXPOKrupowki/

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Lekcja przyrody w Zakopanem

Dziś, kiedy świat się skurczył, możemy w ciągu jednego dnia znaleźć się na innym kontynencie, ale też spotkać w jednym miejscu skarby zgromadzone z całego świata. Jeśli dobrze znacie Zakopane, poznajcie teraz jego egzotyczną stronę. Jest tu mnóstwo atrakcji dla dzieci, które odsłaniają tajemnice zwierząt, a obcowanie z nimi jest najlepszą lekcją empatii, odpowiedzialności i szacunku wobec świata.

 

Myszogród

Na miłośników bajki o Kopciuszku i tych, którzy lubią miękkie futerka i ogonki, czeka mysia norka, a w niej... miasto prześlicznych gryzoni z całego świata. Myszogród, czyli mysi park rozrywki, zachwyci Was i oczaruje. Spotkacie tu mysich alpinistów, saneczkarzy i turystów podróżujących pociągiem. Staniecie się kamratami, którzy wraz z dzielnymi gryzoniami-piratami przemierzają miniaturowym żaglowcem morza i oceany. W Myszogrodzie mieszka wielu uroczych pupilów z odległych krajów, a nawet z innej galaktyki.

To przestrzeń stworzona dla 1001 gryzoni przez 12 artystów o bardzo bujnej wyobraźni. Będąc na Krupówkach, możecie przenieść się do tego świata baśni od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19, a w weekendy 10-20. Myszogród to świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi, także najmłodszych, lecz niestety niedostosowana do wózków.

Myszogórd Zakopane - wakacje w Tatrach

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/MyszoGrod/reviews/?ref=page_internal

Więcej informacji: https://www.facebook.com/MyszoGrod/reviews/?ref=page_internal

 

Motylarnia

Zbaczając nieco z deptaka i idąc w kierunku Placu Niepodległości, staniecie przed drzwiami Motylarni (ul. Galicy). Po przekroczeniu jej progu zachwyci Was bogactwo przyrody i trzepot delikatnych skrzydeł w fantastycznych kolorach i kształtach. Poznacie kilkadziesiąt gatunków motyli z różnych stron świata. Rozwikłacie zagadkę skrywaną w kokonie, a najbardziej uważni obserwatorzy dostrzegą okaz mierzący 30 cm! Zapraszamy do egzotycznej krainy. Tak bliskie obcowanie z przyrodą uczy dzieci wrażliwości i empatii wobec świata. To najciekawsza lekcja biologii. Sekrety Motylarni możecie odkrywać codziennie od 10 do 20, maluchy do lat 3 mają wstęp wolny.

Ciekawe atrakcje w Zakopanem - Motylarnia

Źródło zdjęcia: https://www.dzieciochatki.pl/ciekawe-miejsca-na-wyprawy-z-dziecmi/zakopane-z-dzieckiem

Więcej informacji: https://www.dzieciochatki.pl/ciekawe-miejsca-na-wyprawy-z-dziecmi/zakopane-z-dzieckiem

 

Reptarium

Przy ulicy gen. Galicy, tam, gdzie znajduje się Motylarnia, jest jeszcze jedno miejsce pełne egzotycznych stworzeń. To Reptarium - Muzeum Zoologii, w którym spotkacie piękne kameleony, zwinne legwany, urocze żółwie i warany oraz potężne pytony. Czy ośmielicie się potrzymać jednego na rękach? Bez względu na to, jaka będzie odpowiedź, odwiedźcie to miejsce. Reptarium jest ciekawą atrakcją dla dzieci. Usłyszane tu opowieści z życia zwierząt zapadają w pamięci na długo, a zdjęcie z ogromnym wężem, to wspaniała pamiątka, którą trzeba się pochwalić.

Reptarium -zwiedzanie z dziećmi

Źródło zdjęcia: https://reptarium-zakopane.business.site/

Więcej informacji: https://reptarium-zakopane.business.site/

 

Królikarnia

Jeśli jesteście miłośnikami przyrody i lubicie odkrywać z dziećmi tajemnice świata zwierząt, z Motylarni przejdźcie się do Królikarni. To położone na Krupówkach wyjątkowe miejsce, pełne futrzastych słodziaków. Mieszkające tu króliczki można nie tylko obserwować, lecz również głaskać, przytulać i karmić. Zwierzątka są oswojone i przesympatyczne. Żyją w bardzo dobrych warunkach, biegają po wolnym wybiegu i są zadbane, co jest zasługą przemiłej obsługi. Wizyta w tym miejscu to rodzaj lagoterapii, po której będziecie rozczuleni i zrelaksowani, a Wasze dzieci zachwycone. Królikarnia jest czynna codziennie od 11 do 18. Dla dzieci do 2. roku życia oraz osób niepełnosprawnych wstęp bezpłatny.

Atrakcje dla maluchów w Zakopanem - Królikarnia

Źródło zdjęcia: http://krolikarnia.com/

Więcej informacji: http://krolikarnia.com/

 

Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Z dala od tętniących życiem Krupówek, przy Drodze do Olczy, znajduje się Papugarnia Egzotyczne Zakopane. To największa tego typu atrakcja w województwie małopolskim. Te mniejsze papugarnie, zlokalizowane w centrum, możecie sobie odpuścić. W polecanej tutaj spotkacie Wielkie Ary i papużki znacznie mniejsze. Wśród nich są tęczowe Lorysy Górskie, zielone Aleksandretty obrożne (bardzo hałaśliwe) oraz pięknie ubarwione Kontury słoneczne.

Naprawdę warto zobaczyć je wszystkie, a przy okazji pogadać z Kakadu i zrobić zdjęcie Trójbarwnej wiewiórce z Borneo. Papugarnia Egzotyczne Zakopane jest miejscem przyjaznym dla zwierząt i gościnnym dla turystów. Pamiętajcie jednak, aby przed wejściem zdjąć biżuterię. Papużki fruwają wolno i lubią błyskotki. Możecie odwiedzić je codziennie od 10 do 19.

Rozrywka dla rodziny w Zakopanem - Papugarnia

Źródło zdjęcia: https://egzotyczne-zakopane.pl/

Więcej informacji: https://egzotyczne-zakopane.pl/

 

Podwodny Świat

Zupełnie z drugiej strony Zakopanego, przy ul. Ubocz 3 mieści się Akwanarium, znane również jako Podwodny Świat. Jest to największe polskie zbiorowisko lokalnych ryb słodkowodnych oraz rzadkich gatunków ryb ze strefy Amazonii. Oprócz leszczy i piranii mieszkają tu wspaniałe jaszczurki i żółwie. Z jednym z nich - Tośkiem - możecie się nawet zaprzyjaźnić. Podwodny świat stoi przed Wami otworem codziennie od 10 do 16. Akwanarium honoruje Kartę Dużej Rodziny.

Podwodny Świat - weekend w górach z atrakcjami

Źródło zdjęcia: https://zakoatrakcje.pl/atrakcja/podwodny-swiat/?fbclid=IwAR25Mr0aH5a77vSJGuW-jCkRA8uw7GMaOI07WZuSaCsF93hkJxvWeXaCKGs

Więcej informacji: https://zakoatrakcje.pl/atrakcja/podwodny-swiat/?fbclid=IwAR25Mr0aH5a77vSJGuW-jCkRA8uw7GMaOI07WZuSaCsF93hkJxvWeXaCKGs

 

Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN

Teraz coś zupełnie nieegzotycznego, lecz swojskiego, podhalańskiego. Opowieść o Zakopanem możecie rozpocząć w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego przy ul. Chałubińskiego 42 a. To najnowocześniejszy tego typu obiekt na Podhalu, w którym z pewnością spodoba się dzieciom. Spacer po ośrodku zajmuje około godziny, w jego trakcie można eksploatować największą w Polsce makietę Tatr, na której jest wyświetlana prezentacja z komentarzami lektora. Następną atrakcją są bardzo realistyczne dioramy, obrazy w głębokim obrazowaniu przedstawiające m.in. wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy.

Uzupełnieniem ekspozycji są gry i zabawy oraz filmy krótkometrażowe wyświetlane w tutejszym kinie 4D - gwałtowne ruchy fotela i prawdziwe żywioły przyrody maluchy zapamiętają na długi czas. Podobnie jak wizytę w Sali Odkryć, gdzie można ćwiczyć się w nawigacji i próbować odgadywać odgłosy żyjących w Tatrach zwierząt. Czy uda Wam się rozpoznać wszystkie? Dajcie znać! Podzielcie się też opinią o Waszej wizycie w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Wstęp bezpłatny, zwiedzanie od wtorku do soboty w godzinach 8-15 (ostatnie wejście o godz. 14).

Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN - rodzinny urlop w Tatrach

Źródło zdjęcia: https://tpn.pl/poznaj/wystawy-1/poznaj/wystawy-14

Więcej informacji: https://tpn.pl/poznaj/wystawy-1/poznaj/wystawy-14

 

Lekcja historii w Zakopanem

Wakacje to czas nowych doświadczeń, ale i żywa lekcja historii. Zwłaszcza w miejscach takich jak Zakopane, które ma wiele do opowiedzenia. Co warto przekazać dzieciom?

 

Muzeum Tatrzańskie

Wspaniała muzealna atrakcja dla dzieci, pełna niesamowitych opowieści, znajduje się na Krupówkach. Muzeum Tatrzańskie nosi imię dra Tytusa Chałubińskiego, zasłużonego warszawskiego lekarza, wielkiego miłośnika gór i przyrody, współtwórcy Towarzystwa Tatrzańskiego i pioniera klimatolecznictwa. To za jego sprawą Zakopane pod koniec XIX wieku zasłynęło jako kurort leczniczy. Chałubiński troszczył się o poziom cywilizacyjny regionu i codzienne życie jego mieszkańców. Górale szanowali profesora i darzyli go zaufaniem. Bez Chałubińskiego nie byłoby Zakopanego, jakie znamy i jakie wpisuje się w naszą świadomość społeczną. Nie byłoby też tego najstarszego i jednego z największych muzeów regionalnych, które możecie zwiedzać wraz z dziećmi.

W Gmachu Głównym Muzeum Tatrzańskim czekają bardzo bogate zbiory z działu przyrodniczego, w tym słynny zielnik mchów i kolekcja skał dra Chałubińskiego. Jest tu także wystawa etnograficzna przedstawiająca kulturę ludową Podhala od połowy XIX wieku do dziś oraz dział sztuki, a w nim obrazy Rafała Malczewskiego, pastele Stanisława Ignacego Witkiewicza i karykatury Kazimierza Sichulskiego. Oprócz Gmachu Głównego przy deptaku (Krupówki 10) warto odwiedzić takie filie Muzeum Tatrzańskiego - m.in. Willę Koliba, w której pokażecie dzieciom styl zakopiański, i znajdującą się nieopodal Chałupę Gąsieniców Sobczaków, prezentująca korzenie stylu zakopiańskiego które wyrastają z budownictwa ludowego, czyli tradycyjnych XIX-wiecznych góralskich chałup. W każdą środę wstęp wolny.

Zakopane - Muzeum Tatrzańskie z dziećmi

Źródło zdjęcia: https://muzeumtatrzanskie.pl/

Więcej informacji: https://muzeumtatrzanskie.pl/

 

Willa Koliba i Galeria W. Hasiora

Powstała w 1893 roku. Znajduje się przy Kościeliskiej - jednej z najstarszych ulic Zakopanego. Willa Koliba jest pierwszym domem w stylu zakopiańskim według projektu Stanisława Witkiewicza. Warto przestąpić jej próg chociaż na chwilę i zachwycić się dziełem mistrza, dzięki któremu zamiast szwajcarskich, tyrolskich i staroniemieckich domów, mamy w Zakopanem charakterystyczne wille, łączące ludowe budownictwo i zdobnictwo podhalańskie z wyrafinowanymi potrzebami wygody i piękna domu, w dodatku domu otoczonego polskością.

Willa Koliba jest nie tylko reprezentacyjną budowlą stylu zakopiańskiego. To także dom przepełniony historią. Koliba powstała dla miłośnika góralszczyzny, Zygmunta Gnatowskiego, zamożnego ziemianina z Ukrainy, którego kolekcja etnograficzna trafiła do Muzeum Tatrzańskiego. Niestety Gnatowski nie wyznaczył spadkobierców, a kolejni właściciele Koliby nie przywiązywali wagi do jej unikatowego charakteru. Rozebrali zabytkowe piece kaflowe, a elementy stylu zakopiańskiego zamienili na art deco.

Przez stulecia Koliba pełniła funkcję domu wypoczynkowego, siedziby Hitlerjugend, a także domu dziecka. W 1993 roku stała się Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Pieczę nad nim sprawował Władysław Hasior - jeden z najwybitniejszych współczesnych artystów polskich, który silnie wpisał się w historię i kulturę Zakopanego. Polecamy zobaczenie galerii jego prac w Zakopanem. Metaforyczne kompozycje przestrzenne, stworzone z różnych materiałów i nieograniczonej wyobraźni Hasiora przyciągną uwagę także młodszych zwiedzających. Więcej o Galerii Władysława Hasiora przeczytacie na stronie: https://muzeumtatrzanskie.pl/filie/galeria-wladyslawa-hasiora/

Wycieczka do Galerii Hasiora z dziećmi

Natomiast Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba zwiedzicie za darmo w każdą środę. W pozostałe dni warto skorzystać z biletów łączonych (normalny 22, ulgowy 12 zł), które uprawniają do zwiedzania Koliby i Chałupy Gąsieniców Sobczaków, które tworzą dydaktyczną całość.

Willa Koliba - atrakcje na Podhalu

Źródło zdjęcia: https://muzeumtatrzanskie.pl/filie/willa-koliba-muzeum-stylu-zakopianskiego/

Więcej informacji: https://muzeumtatrzanskie.pl/filie/willa-koliba-muzeum-stylu-zakopianskiego/

 

Chałupa Gąsieniców Sobczaków

Chałupa położona w pobliżu willi Koliba jest jedną z najcenniejszych zabytkowych budowli ludowych Zakopanego. Powstała około 1830 roku i była domem rodziny Gąsieniców Sobczaków. To stara góralska chałupa z garnkiem, którą, jak pisał sam Witkiewicz, przepełnia artyzm, przezierający z każdego sprzętu, każdego szczegółu pospolitego użytku. Ta chałupa była skarbnicą kultury Podhala, którą udało się uratować. Zwiedzając ją, łatwiej zrozumieć inspiracje Stanisława Witkiewicza i źródła stylu zakopiańskiego, a przy okazji wyobrazić sobie XIX-wieczne życie rodzinne górali podhalańskich.

Weekend w Zakopanem z rodziną - Chałupa Gąsieniców Sobczaków

Źródło zdjęcia: https://muzeumtatrzanskie.pl/filie/chalupa-gasienicow-sobczakow/

Więcej informacji: https://muzeumtatrzanskie.pl/filie/chalupa-gasienicow-sobczakow/

 

Muzeum Makuszyńskiego

Muzeum Tatrzańskie tworzy 10 filii rozmieszczonych w Zakopanem. Jeszcze jedną, którą tu polecimy i które w 100% warto odwiedzić całą rodziną jest Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Willi Opolanka, przy ul. Tetmajera 15.

To drugie po Kasprowiczowskiej Harendzie muzeum biograficzno-literackie w Zakopanem. Czy zainteresuje dzieci? Szatan z siódmej klasy, Skrzydlaty chłopiec i Przygody Koziołka Matołka to lektury z kanonu rodziców i dziadków, ale przecież nawet książki z ich czasów mogą spodobać się dzieciom, trzeba je tylko odpowiednio zaprezentować. Literatura tak samo, jak muzyka łączy pokolenia, dlatego tym bardziej warto wspólnie odwiedzać miejsca takie jak to.

W zbiorach Muzeum znajduje się zaledwie cząstka dorobku pisarza - jego listy, pamiętniki, rękopisy, a także (co bardziej zainteresuje młodszych), ilustracje do książek Makuszyńskiego oraz mnóstwo rysunków związanych z jego twórczością. Sporą część wystawy zajmują meble, głównie w stylu biedermeier, i wyposażenie wnętrz, chińska porcelana, szkło polskie, dzieła sztuki, osobiste pamiątki, wypełniające dawne mieszkanie państwa Makuszyńskich. O ich ciekawym życiu opowie przewodnik, którego możecie posłuchać codziennie od poniedziałku
do piątku.

Odwiedzamy z dzieckiem Muzeum Makuszyńskiego

Źródło zdjęcia: https://muzeumtatrzanskie.pl/filie/muzeum-kornela-makuszynskiego/

Więcej informacji: https://muzeumtatrzanskie.pl/filie/muzeum-kornela-makuszynskiego/

 

Kaplica na Jaszczurówce

Poświęcona po raz pierwszy w 1907 roku kaplica na Jaszczurówce jest kolejnym zabytkiem zaprojektowanym przez Stanisława Witkiewicza. Urokliwy kościółek Najświętszego Serca Jezusowego jest pięknym przykładem stylu zakopiańskiego. Na wysokiej kamiennej podmurówce wznosi się całkowicie drewniana, zrębowa konstrukcja, która podobno powstała bez użycia ani jednego gwoździa. Zwieńcza ją dwuspadowy dach gontowy z wieżyczką, dzwonem i metalowym krzyżem.

Do kaplicy prowadzą schody. Od wejścia przykuwa uwagę okazały ołtarz główny, również autorstwa Witkiewicza. Stworzony z drzewa jesionowego i jaworowego kompozycyjnie przypomina góralską chatę. Otaczają go witraże z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej i Ostrobramskiej oraz herbami: polskim i litewskim. Świątynia zachwyca. Zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz. Stojąca na Terenie Tatrzańskiego Parku Krajobrazowego prezentuje się malowniczo i zachęca do refleksji, tym bardziej, że stanowi jeden z licznych obiektów małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej.

Do kaplicy dojedziecie samochodem lub busem, ale zdecydowanie zachęcamy do spaceru. Na Jaszczurówkę prowadzi zielony szlak pieszy zielony, łatwy do pokonania z dziećmi. Być może po zwiedzeniu kościółka zechcecie ruszyć dalej. Jaszczurówka jest przystankiem na drodze do Doliny Olczyskiej, a dla wytrwałych nawet na szczyt Nosal, choć zaznaczamy, że bynajmniej nie jest to trasa dla wózków ani maluszków.

Zakopane - wyprawa do kaplicy na Jaszczurówce

Źródło zdjęcia: https://www.cyrhla.wiara.org.pl/kaplica_w_jaszczurowce,i119.html

Więcej informacji: https://www.cyrhla.wiara.org.pl/kaplica_w_jaszczurowce,i119.html

 

Willa Harenda

Oprócz willi Koliba i innych obiektów Muzeum Tatrzańskiego, warto pokazać dzieciom także willę Harenda. To punkt obowiązkowy dla uczniów, którzy zdążyli już poznać twórczość Jana Kasprowicza - poety Młodej Polski, który przez trzy lata mieszkał na Harendzie, gdzie w 1923 roku zmarł. W mauzoleum na Harendzie znajdują się prochy artysty oraz jego żony Marii Kasprowiczowej.

Zwiedzanie Muzeum Jana Kasprowicza można potraktować jako element przygotowania do matury, a jeśli na to za wcześnie, po prostu zaznajomić pociechy z ważną częścią polskiej literatury i historii. Kasprowicz to poeta, dramaturg, publicysta, krytyk literacki, tłumacz, m.in. dzieł Szekspira, stawiany na równi z Mickiewiczem. Angażował się w działalność patriotyczną. Razem ze Stefanem Żeromskim stworzył Organizację Narodową i Rzeczpospolitą Zakopiańską - zalążek państwa polskiego będący zapowiedzią nadchodzącej niepodległości. 11 listopada 1918 roku Rzeczypospolita Zakopiańska została wcielona do II RP. Dwa lata później Kasprowicz brał udział w akcji plebiscytowej na Warmii i Mazurach, której celem było przyłączenie tych terenów do Polski. To ważne fakty burzliwej historii naszego kraju.

Przestąpienie progu Harendy może stać się pretekstem do opowiedzenia dzieciom o dziejach XIX- i XX-wiecznej Polski, dwóch wojnach światowych i międzywojniu, w którym Zakopanem pełniło funkcję narodowej i artystycznej Arkadii. Muzeum Jana Kasprowicza możecie odwiedzić od wtorku do niedzieli. Z centrum Zakopanego na Harendę dojeżdża autobus nr 14.

Willa Harenda - Muzeum Jana Kasprowicza z rodziną

Źródło zdjęcia: http://harenda.com.pl/

Więcej informacji: http://harenda.com.pl/

 

Zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku

Kontynuując lekcję historii dla przyszłych maturzystów, ale i nie tylko, wybierzcie się na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku przy ul. Kościeliskiej (jak wcześniej wspominaliśmy, jednej z najstarszych w Zakopanem). To pierwszy zakopiański cmentarz, którego bramę stworzył Stanisław Witkiewicz, a liczne nagrobki powstały z projektów m.in. Władysława Hasiora. Wykonane z kamienia, metalu drewna i ozdobione motywami podhalańskimi są swego rodzaju dziełami sztuki.

Nekropolia na Pęksowym Brzyzku powstała w 1851 roku i w odróżnieniu od cmentarza założonego w 1908 roku jest określana jako Cmentarz Stary. W jego obrzeżach znajduje się około 250 nagrobków Zasłużonych dla Zakopanego i całego Podhala. Spoczywają tu członkowie rodziny Gąsieniców i innych XIX-wiecznych rodów góralskich. Stary Cmentarz jest też miejscem pochówków Witkiewiczów, Tytusa Chałubińskiego, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Kornela Makuszyńskiego i innych wybitnych postaci międzywojnia. Cmentarz zwiedza się za symboliczną opłatą, która zasila środki na renowację zabytkowej nekropolii. Bilet normalny 3 zł, ulgowy 1,5 zł.

Odwiedzamy zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku

Źródło zdjęcia: https://zakopane-parafia.grobonet.com/

Więcej informacji: https://zakopane-parafia.grobonet.com/

 

Atrakcje dla dzieci na Gubałówce

Drugą po Krupówkach główną atrakcją Zakopanego jest Gubałówka. Jej niewysoki szczyt z pewnością nie jest szczytem marzeń zaprawionych miłośników Tatr, mimo to kusi rozległą panoramą Tatr, Pienin, Beskidy Żywieckiego i całego Zakopanego. Na górze czeka zapierający w piersiach widok, a ponadto mnóstwo okazji do świetnej zabawy. Z czego warto skorzystać?

 

Kolej linowo-terenowa Gubałówka

Gubałówka jest podłużnym wzniesieniem, niezbyt wysokim i stromym, ale też praktycznie bezleśnym. Brak drzew, zwłaszcza w upalne dni potrafi, to duża przeszkoda na szlaku, który pokonuje się z dziećmi. Dlatego szczególnie rodzinom z brzdącami polecamy wjazd na Gubałówkę kolejką linowo-terenową. To frajda sama w sobie, a maluchy do lat 4 jadą za darmo.

PKL sprzedaje bilety w obydwie strony - na szczyt wjeżdża się w 3 minuty, podobny czas zajmuje dojazd do Zakopanego. Jeśli to dla Was za krótko, możecie wykupić bilet łączony Gubałówka-Butorowy Wierch. Do czasu wycieczki doliczcie 40-minutowy spacer na Butorowy Wierch, skąd zjedziecie do Kościeliska. Bilety do zakupienia w kasie lub biletomacie są ważne przez cały dzień, więc nie musicie się spieszyć i skorzystać ze wszystkich interesujących atrakcji na Gubałówce.

Kolej linowo-terenowa - atrakcje na Gubałówce dla maluchów

Źródło zdjęcia: https://www.pkl.pl/gubalowka/kolej-linowo-terenowa-gubalowka.html

Więcej informacji: https://www.pkl.pl/gubalowka/kolej-linowo-terenowa-gubalowka.html

 

Zjeżdżalnia grawitacyjna

Jedną z najlepszych atrakcji na Gubałówce jest zjeżdżalnia grawitacyjna. Co to takiego? To serpentynowa trasa umieszczona na południowym stoku Gubałówki, którą mknie się 700 m na sam dół z prędkością max. 23 km/h. Ta ekstremalna podróż odbywa się w wagonikach, wyposażonych w dźwignie. W pewnym stopniu możecie więc samodzielnie regulować pęd, zwłaszcza, jeśli na pokład zabierzecie maluchy.

Dzieci do lat 4 jadą za darmo, ale koniecznie z dorosłym opiekunem, który musi wykupić pełny bilet (9 zł). Z rodzicem muszą jechać też starszaki do 8 r.ż., co wynika ze względów bezpieczeństwa. Z tego też powodu zjeżdżalnia grawitacyjna jest zamknięta w deszczowe dni oraz zimą. Jeśli jednak traficie na piękną pogodę w Zakopanem, zafundujcie sobie karnet 5 lub 10 przejazdów. To świetna rodzinna zabawa dla dużych i małych!

Ciekawe atrakcje na Gubałówce - zjeżdżalnia grawitacyjna

Źródło zdjęcia: https://www.pkl.pl/post/gubalowka/atrakcje/zjezdzalnia-grawitacyjna.html

Więcej informacji: https://www.pkl.pl/post/gubalowka/atrakcje/zjezdzalnia-grawitacyjna.html

 

Park linowy Złota Grań

60 metrów od głównej stacji PKL na Gubałówce znajduje się park linowy, jeden z największych w Polsce. W Złotej Grani udostępniono 7 tras o różnych poziomach trudności, a także kolejki tyrolskie, 16 metrowy pal i ścianka wspinaczkowa. To oferta dla trochę starszych i mierzących ciut więcej niż 110 cm smile. Ci, którym jeszcze trochę brakuje, mogą skorzystać z trasy dla najmłodszych. Bilety zaczynają się od 15 zł. Oprócz parku linowego Złota Grań oferuje także paintball oraz strzelnicę. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: http://park-linowy.com.pl/

Zabawa z dziećmi w parku linowym Złota Grań

Źródło zdjęcia: http://park-linowy.com.pl/

 

Adventure Park Przygody

Na samym szczycie Gubałówki, 50 m od górnej stacji krzesełkowej Szymoszkowa znajduje się kolejny park linowy z przepięknymi widokami na Tatry. Czekają tu na Was trzy trasy: Junior, Duża i Tyrolka XXL o długości 350 m. A ponadto kilka innych atrakcji. Skok z wieży mocy, czyli zawieszonej 14 m nad ziemią huśtawki. Czy ośmielicie się na nią wsiąść? A może wolicie wypróbować Zorbing i stoczyć się w wielkiej kuli po stromym zboczu? W Adventure Park możecie liczyć na dużą dawkę adrenaliny i maksymalny relaks - wypoczywając w leżaku na szczycie góry i sącząc orzeźwiającą lemoniadę. A dzieciaki? Niech próbują swoich sił na tutejszych atrakcjach!

Adventure Park Przygody - park linowy na Gubałówce

Źródło zdjęcia: https://www.park-przygody-gubalowka.pl/

Więcej informacji: https://www.park-przygody-gubalowka.pl/

 

Plaża na wysokości 1123 m n.p.m.

Jeśli kochacie i góry, i morze, uwielbiacie wypoczywać na stokach, ale też wygrzewać się na plaży, w Zakopanem zapomnicie o swoich dylematach. Plaża na Gubałówce ze strefą chillout jest czynna na przełomie lipca i sierpnia. W wybrane dni dla dzieci przygotowywane są animacje i pokazy. Słońce, piasek, piękne górskie widoki - relaks gwarantowany! Nawet jeśli zwiedziliście już całe wybrzeże, na takiej plaży jeszcze nie byliście.

Ciekawa atrakcje w Zakopanem - plaża na Gubałówce

Źródło zdjęcia: https://www.pkl.pl/post/gubalowka/atrakcje/plaza-gubalowka.html

Więcej informacji: https://www.pkl.pl/post/gubalowka/atrakcje/plaza-gubalowka.html

 

Summer Tubbing - dolna stacja Gubałówki

Na stokach Gubałówki znajduje się zjeżdżalnia grawitacyjna, a u jej podnóża - tubingowa. To kolejna tego typu atrakcja w Zakopanem, inna znajduje się przy Wielkiej Krokwi.

Aby z niej zjechać, nie potrzeba śniegu ani nawet zimy - zjeżdżalnia pontonowa działa także latem! Przejazd odbywa się na pontonach po specjalnie ułożonych płytach, polewanych wodą. Dla wszystkich spragnionych ekstremalnych wrażeń to po prostu must have. Atrakcja dla dzieci mierzących powyżej 120 cm!

Summer Tubbing na Gubałówce dla rodzin z dziećmi

Źródło zdjęcia: https://www.pkl.pl/post/gubalowka/atrakcje/plaza-gubalowka.html

Więcej informacji: https://www.pkl.pl/post/gubalowka/atrakcje/tubbing-dolna-stacja-gubalowka.html

 

Centrum rozrywki pod Gubałówką

Centrum rozrywki pod Gubałówką z pewnością nie umknie uwadze Waszych dzieci. To sporych rozmiarów wesołe miasteczko z karuzelami, strzelnicą, rzutnią, autodromem i oczywiście diabelskim kołem. Oprócz tego są tu bary i wydzielone strefy dla kibiców i nie tylko. To miejsce wytchnienia dla rodziców i szalonej zabawy dla dzieci, oczywiście tych trochę starszych. W centrum rozrywki raczej nie ma atrakcji dla maluszków, a przedszkolacy mogą wskoczyć na karuzelę, ale tylko pod okiem kogoś dorosłego.

Wczasy z atrakcjami w Tatrach - Centrum rozrywki pod Gubałówką

Źródło zdjęcia: http://nagubalowke.pl/

Więcej informacji: http://nagubalowke.pl/

 

Wodne atrakcje w Zakopanem

Wakacje w Zakopanem z dziećmi możecie spędzić nie tylko na stokach. W tej części Polski podobnie jak w wielu innych znajdziecie mnóstwo ciekawych rodzinnych atrakcji, także wodnych, idealnych na gorące letnie dni.

 

Aquapark w Zakopanem

Możecie spędzić tu cały dzień. Basen rekreacyjny z biczami wodnymi, kaskadami, rwącą rzeką, jacuzzi i 5 zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci z małą zjeżdżalnią, basen geotermalny zewnętrzny z widokiem na Tatry, strefa saun, grota solna, kręgielnia, a do tego mokry bar, kawiarnia i restauracja. To wszystko czeka na Was w Aqua Park Zakopane. Doszły nas słuchy, że mają tu pyszne naleśniki. Sprawdźcie sami.

Aquapark Zakopane - wypoczynek w górach z rodziną

Źródło zdjęcia: http://www.aquapark.zakopane.pl/pl/

Więcej informacji: http://www.aquapark.zakopane.pl/pl/

 

Kąpielisko geotermalne na Polanie Szymoszkowej

Dzień odpoczynku od górskich wycieczek możecie zaplanować również na Polanie Szymoszkowej. Znajduje się tam kąpielisko geotermalne z wodą o temperaturze 30 stopni C. Zjeżdżalnie dla dużych i małych, boisko do siatkówki, plaża, leżaki to sposób na udany, rodzinny wypoczynek. Na Polanie Szymoszkowej znajdują się również karczmy z regionalnym menu, więc wszystko, co potrzeba, znajduje się na miejscu! To świetna rodzinna atrakcja, ale dostępna tylko w letnie, pogodne dni - warto o tym pamiętać.

Kąpielisko geotermalna na Polanie Szymoszkowej - wakacje w Zakopanem z rodziną

Źródło zdjęcia: http://www.aquapark.zakopane.pl/pl/

Więcej informacji: https://szymoszkowa.pl/kapielisko-geotermalne/

 

Place zabaw w Zakopanem

Podczas każdego rodzinnego wyjazdu, którego uczestnikami są małe dzieci, przychodzi taki czas, że rodzice rozglądają się za miejskim placem zabaw. Chcecie zająć czymś szkraby w oczekiwaniu na zaplanowane atrakcje? A może potrzebujecie chwili wypoczynku wśród drzew bez ciągłego biegania za maluchami? Jeśli będziecie w pobliżu, odwiedźcie polecane przez nas place zabaw w Zakopanem. Wasze pociechy znajdą tam trochę frajdy, a dorośli ciut wytchnienia.

 

Plac zabaw w miejskim parku im. Józefa Piłsudskiego

Plac zabaw w miejskim parku im. Piłsudskiego zachęca do rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Położony pomiędzy Krupówkami i ul. Grunwaldzką daje się łatwo znaleźć, zwłaszcza że znajduje się tuż przy widocznym z daleka amfiteatrze. Placyk połączony jest ze skate parkiem, więc jeśli wśród członków Waszej rodziny są amatorzy jazdy na deskorolkach, rolkach czy hulajnogach, koniecznie odwiedźcie to miejsce!

Oprócz skate parku są tu również inne atrakcje dla dzieci - konstrukcje dla najmłodszych z tubą i mini ścianką wspinaczkową, dwa linaria, huśtawki, bujaki, karuzela, piaskownica.

Po zabawie przespacerujcie się po parku. Przepływa przez niego Czarny Potok, a wokół roztacza piękny widok na Tatry. Wydzielono strefę mimi alpinarium, którą porasta roślinność wysokogórska. Są tu także gabloty wystawiennicze i reprezentacyjny plac Niepodległości z pomnikiem Grunwaldzkim. Park przeszedł w 2013 roku gruntowną rewitalizację, a rok później otrzymał statuetkę “Polska Pięknieje”. Nagroda w 100% zasłużona.

 

Plac zabaw na Równi Krupowej

Drugim placem zabaw w Zakopanem, który chcemy Wam polecić, jest plac na Równi Krupowej, mieszczący się przy ul. Słonecznej. To dziecięce eldorado w podhalańskim stylu. Sporych rozmiarów drewniana konstrukcja z wieżyczkami, linami, rurową zjeżdżalnią, huśtawkami zachwyci każdego smyka. Dla najmłodszych jest piaskownica, dla starszych instalacje do wspinaczki, a dla rodziców darmowe leżaki i tatrzańska panorama. W pobliżu znajduje się restauracja oraz cukiernia. Rówień Krupowa jest warta odwiedzenia nie tylko ze względu na obecny tu plac zabaw. To piękna łąka, poprzecinana serpentynami alejek, zachęcającymi do rodzinnych spacerów! Dla informacji: plac zabaw na Równi Krupowej jest zamknięty w sezonie zimowym.

 

Zimowe atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Zakopane przyciąga tak latem, jak i zimą. Jeśli zechcecie spędzić ferie w tej części Podhala, na pewno nie zaznacie nudy. Oprócz zaplanowanych do pokonania tras, odwiedźcie wspomniane wyżej miejsca - muzea, galerie, bajeczne światy fauny i flory. Skorzystajcie też z zimowych szaleństw. W Zakopanem czeka kilka fantastycznych atrakcji.

 

Snowlandia

W Snowlandii doświadczycie zimowych szaleństw na wyższym poziomie. Zima to nie tylko jazda z górki na nartach czy sankach i śniegowe bitwy. To także szukanie wyjścia z ogromnego białego labiryntu, odkrywanie tajemnic góralskiej piramidy wykonanej w 100% ze śniegu i zwiedzenie igloo z rzeźbami - w 2020 roku były to postacie z bajek Disney’a. W snowlandii nie mogło zabraknąć też torów saneczkowych. 200 metrowy zjazd po stoku Wielkiej Krokwi to wielka atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Jest tu coś jeszcze, co czyni to miejsce absolutnie wyjątkowym. Tatrzański Park Edukacyjny, w którym opiekunowie Snowparku przybliżają gościom przyrodę Podhala. Chcielibyście zobaczyć z bliska jelenia szlachetnego, lisa polarnego lub świstaki i dowiedzieć się więcej o ich zwyczajach i życiu? Jeśli tak, rozszerzcie lekcję przyrody w zakopanem o Snowlandię. Adres: ul. Piłsudskiego 38, nieopodal Wielkiej Krokwi. Traficie bez problemu!

Snowlandia - Śnieżny Labirynt - ciekawe miejsce dla rodzin z dziećmi w Tatrach

Źródło zdjęcia: http://www.snowlandia.pl/

Więcej informacji: http://www.snowlandia.pl/

 

Snow Zabawa na Gubałówce

Marzycie czasem o przejażdżce skuterem śnieżnym? Możecie zapewnić sobie taką atrakcje w Zakopanem, na Gubałówce przy Butorowym Wierchu nad Kościeliskiem. Dostaniecie się tu kolejką lub własnym autem. Snow Zabawa oferuje zimowe atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz sporą dawkę adrenaliny. Udostępnia skutery Yamaha już dla 6-latków (zawsze w asyście rodzica) oraz poważniejsze ślizgacze dla dorosłych. W ofercie są kuligi saneczkowe za skuterem, a także zimowy banan. Ponadto standardowe atrakcje zimowe - snow tubing, snow rafting oraz zimowa rura. Szczegóły na stronie: https://www.snowzabawa.pl/

Podhale z dziećmi - Snow Zabawa na Gubałówce

Źródło zdjęcia: https://www.snowzabawa.pl/

 

Tafla - lodowisko w Zakopanem

W Zakopanem, jak na stolicę zimowych szaleństw, jest spore lodowisko z widokiem na Tatry. Na łyżwy zaprasza Tafla. Obiekt znajduje się przy ul. Nowatorskiej 27 obok Dolnej Równi Krupowej. Na miejscu jest wypożyczalnia łyżew (również figurówek sznurowanych) oraz bar, więc w czasie przerwy możecie zjeść pysznego gofra, napić się kawy lub gorącej czekolady. Kameralne lodowisko, brak ograniczeń czasowych na lodzie, zaplecze gastro, pomocna obsługa, rodzinna atmosfera - czego więcej trzeba w zimowe wieczory? Chyba tylko odpowiedniej pogody na łyżwy. I tego właśnie Wam życzymy!Jeśli chcecie poczytać więcej o atrakcjach Zakopanego oraz szlakach, na które warto pójść z dziećmi, zajrzyjcie do naszych artykułów:

Zakopane z dzieckiem - szlaki, atrakcje, noclegi przyjazne dzieciom

Tatry z dzieckiem - dlaczego warto? Jakie trasy będą dobre dla maluszka, a jakie dla starszaka?


Jeśli poszukujecie dobrych, przyjaznych rodzinom z dziećmi noclegów w Zakopanem i okolicy, zajrzyjcie tutaj:

Zakopane - noclegi z dziećmi

Zakopane - noclegi

Domki w Zakopanem przyjazne dzieciom

Tatry - noclegi z dziećmi


Jeśli chcecie poczytać opinie i relacje innych Rodziców z wakacji i ferii w Zakopanem oraz wędrówek po Tatrach z dziećmi, zapraszamy:

Rodzinne wakacje w Zakopanem

Zakopane z dziećmi

Szlaki w tatrach dla początkujących

W Tatry z czterolatkiem

Z dziećmi na szlakach Tatr

Czerwcowe Zakopane

Szlakiem tatrzańskich krokusów

Myszy na Giewoncie, czyli ferie w Zakopanem

Tatry zimą dla początkujących

Ferie z maluszkiem i brzuszkiem w Zakopanem

Zakopane zimą z małym dzieckiem


 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.