Z dziećmi szlakiem zamków i pałaców - w poszukiwaniu Białych Dam

Szlakami zamków i pałaców w poszukiwaniu białych dam i nie tylko


Z naszymi dziećmi Lidką (7 lat) i Kubą (9 lat) podróżujemy dużo i często. Szczególnie jednak upodobaliśmy sobie odkrywanie tajemnic polskich zamków i pałaców.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim należącym niegdyś do Marianny Orańskiej

Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim


Już z zewnątrz robi on niesamowite wrażenie. Wnętrza wymagają jeszcze wielu zabiegów remontowych, ale obecny właściciel robi wszystko, aby i one w niedługim czasie prezentowały się równie okazale. 

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu
Zwiedzanie z dziećmi

 

Niemodlin – mała miejscowość z zamkiem książęcym znajdującym się tuż za rynkiem. Wejścia do niego bronią jego aktualni gospodarze, okazałe daniele i pawie. Jakub Kolski nagrał w nim swój słynny film Jasminum.

Zwiedzamy zamek książęcy w Niemodlinie
Daniele na zamku w NiemodlinieTrzebieszowice - wybudowany w XVI wieku pałac zaprasza do swoich wnętrz i tych dużych i małych. Możemy tam obejrzeć piękne sale barokowe i neobarokowe, salon lustrzany, secesyjny, dziedziniec i zabytkowy park z rzadkimi gatunkami drzew. Ponoć pod zamkiem znajduje się również jaskinia, do której jednak nie udało nam się niestety dotrzeć. A może to tylko taka legenda?

W pałacu w Trzebieszowicach
Różowa Dama


Najbliższy naszemu sercu pałac Nowizna, który położony jest w pobliżu Dzierżoniowa. Jego starsza część wybudowana została w 1560 roku.

Obecny właściciel Rafał Maciejewski robi wszystko, by pałac odzyskał swój dawny blask. Z tą zabytkową budowlą związanych jest szereg tajemnic i legend o których właściciel chętnie opowiada dzieciom oraz osobom dorosłym. Zwiedzający, którzy zachowają ciszę mogą dosłyszeć głosy wydobywające się z ciemnych zamkowych lochów. Słychać jęki więźniów i szczęk łańcuchów.

W pałacu Nowizna
Dama w pałacu Nowizna
Dzieci
W pałacu Nowizna w Dzierżoniowie
Z dziećmi w pałacu Nowizna
W tajemniczym zamku
Czy znaleźliśmy damę?

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦Pałac w Kamieńcu znajduje się w samym sercu Kotliny Kłodzkiej i jest tak pięknie położony, że żal jest opuszczać taras widokowy, jeżeli już tam dotrzemy. Rozciągające się widoki stanowią prawdziwą ucztę dla oczu. Warto tam też zawieźć dzieci, które będą miały do dyspozycji rozległy i bezpieczny zieleniec.

Z dziećmi w pałacu w KamieńcuPałac Czartoryskich w Puławach to żywa lekcja historii. Tam również – podobnie jak w Niemodlinie, możemy podziwiać piękne pawie, od których nasze dzieci nie mogły oderwać wzroku.

Paw w pałacu Czartoryskich
Pałac Czartoryskich w Puławach

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin na Lubelszczyźnie<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦Duże wrażenie zrobiło na nas miasto Lublin. Będąc tam musieliśmy koniecznie zobaczyć zamek królewski i kaplicę Trójcy Świętej.

Zamek królewski w Lublinie
Z dziećmi w Lublinie

 

Zamek Czocha - piękny, ale posiadający wyjątkowo niechlubną tradycję, bowiem w czasie ostatniej wojny był siedzibą formacji niemieckiej SS, a co za tym idzie świadkiem wielu okrutnych zbrodni.

Na zamku Czocha
Zamek Czocha w Leśnej
Zamek Czocha w Górach Izerskich

 

Zamek Kórnik – czy tutaj w końcu udało nam się spotkać Białą Damę??? Odpowiedź brzmi TAK. Jeżeli i Wy chcecie się zaprzyjaźnić z tą panią, koniecznie odwiedźcie ten obiekt! Naprawdę warto!!!

Na zamku w Kórniku
Czy wreszcie spotkamy Białą Damę?
W Wielkopolsce warto odwiedzić zamek w KórnikuAgnieszka Szymańska

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.