Nasze wycieczki z Katowic - wystarczy chcieć!

Mimo że ostatnie lata w związku z pandemią nie sprzyjały wielkim wojażom, to jednak staraliśmy się z dzieciakami coś robić, coś zwiedzać i dobrze się bawić. W niniejszej relacji skupię się bardziej na wypadach jednodniowych, niż dłuższych pobytach

 

Energylandia

Miejsce, o którym chyba słyszał każdy mały i duży! Cudowne miejsce do spędzenia czasu z rodziną czy w gronie znajomych. Fakt, bilety nie są tanie, ale uważam, że warte tej ceny. Miejsce, gdzie duży może być małym, a mały szaleje na maxa – zresztą duży też smile. Co roku nowe atrakcje, park wodny w lecie, dużo uzgodnień na miejscu, gastronomia, miła obsługa. Od dwóch lat Energylandia czynna jest również w listopadzie i grudniu. W tym czasie na pewno park będzie miał zupełnie inny urok, niż w lecie.

Odwiedzamy Energylandię z dziećmi

 

Krasiejów

Miejsce, o którym dowiedziałam się kilka lat temu, i do którego ciągle co jakiś czas z wielką chęcią wracamy. Park Ewolucji, Jura Park, Tunel Czasu, Prehistoryczne Oceanarium, Wykopaliska dinozaurów, Jurajska Plaża, Kino 5D, a na zakończenie wielki plac zabaw dla dzieci. Miejsce, które się nie nudzi, które pokazuje dzieciom ciekawostki z życia dinozaurów w bardzo ciekawy i niekonwencjonalny sposób. Pozwala im na chwilę stać się małymi archeologami, pozwala skorzystać z małego wesołego miasteczka, pozwala pobawić się na plaży. Bardzo różnorodne miejsce, warte odwiedzin. Warto kupić bilet łączony do Parku Ewolucji i Parku Dinozaurów oraz przeznaczyć cały dzień na świetną zabawę.

Jednodniowa wycieczka z Katowic - Park Dinozaurów Krasiejów

 

Kozia Góra 

Nie jesteśmy wielkimi piechurami, jeżeli chodzi o góry, ale Kozia Góra to miejsce, gdzie wczesną wiosną lub jesienią z chęcią wybieramy się na jednodniową wycieczkę. W tym roku wzięliśmy ze sobą naszego nowego członka rodziny Oziego, który również dzielnie poradził sobie ze wspinaczką wink. Góra nie wymagająca wielkiej kondycji, szlak prowadzi wśród drzew, więc nawet podczas upałów miło się idzie w cieniu. Na szczycie schronisko, gdzie można zjeść czy się czegoś napić, a dla dzieci nagroda za dzielną wspinaczkę – duży drewniany plac zabaw. Rodzice nawet z małymi dziećmi spokojnie mogą się wybrać na ten szlak. My byliśmy tam pierwszy raz, jak córka miała 3 latka. 

Weekendowy relaks - wejście na Kozią Górę

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Zamek w Ogrodzieńcu 

Z racji tego, że do Ogrodzieńca mamy około 50 km, więc niedaleko, to w ostatnim roku zrobiliśmy sobie dwie wycieczki na zamek – raz w lecie, a raz w porze jesiennej. W każdym czasie zamek ma swój urok, ale wygląda inaczej. Dzieciaki lubią tam jeździć, mogą pobiegać, mogą się powspinać, mogą na straganach znaleźć jakieś ciekawostki. Będąc w Ogrodzieńcu, warto wybrać się na spacer na pobliską Górę Birów, skąd rozpościerają się fajne widoki i gdzie można zobaczyć dużo ciekawych eksponatów.

Atrakcje dla rodzin niedaleko Katowic - Zamek w Ogrodzieńcu

 

Park Miejski w Sosnowcu 

Cudowne miejsce, w którym byliśmy w tym roku pierwszy raz, mimo tego, że mamy bardzo blisko. Na miejscu park linowy w bardzo przystępnych cenach. Park zlokalizowany wśród drzew, więc nawet w upalne dni super się spędza w nim czas. Obok wielki plac zabaw z mega różnorodnymi atrakcjami dla dużych i małych. Na terenie parku znajdziemy również skate park, drogi rowerowe oraz trasy rolkowe. Jest to miejsce, gdzie można spędzić cały dzień, świetnie się bawiąc. Można ze sobą zabrać prowiant lub zakupić coś w pobliskiej gastronomii

Ciekawe miejsce w Sosnowcu - Park Miejski

 

Ciekawe wydarzenia dla rodzin w okolicy Katowic 

Staram się zawsze wynajdywać jakieś wydarzenia, które będą ciekawe i dla mnie i dla dzieci. Z racji tego, że mieszkamy w Katowicach i w pobliżu mamy dużo innych miast, to często robimy krótkie wypady.  Spotkanie ze strażakami pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich, największy impreza militarna w Bytomiu, czyli Śląskie manewry, gdzie na żywo można było zobaczyć, jak czołgi z łatwością rozjeżdżają samochody, można było przymierzyć kaski, wziąć broń do ręki, wsiąść do wojskowych samochodów, spróbować wojskowej grochówki i skorzystać z wielu innych atrakcji. Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim, gdzie za darmo można było pobawić się na trampolinach, na dmuchańcach i innych atrakcjach. To tylko nieliczne z wydarzeń, z których mogliśmy skorzystać i dobrze się bawić.

Ciekawe atrakcje blisko Katowic

 

Wycieczki nad wodę - Paprocany, Pogoria, Stawiki, Bugla

Nie byłoby lata bez wody. Uwielbiamy w gorące dni spędzać czas nad wodą. Paprocany – miejsce gdzie można się ochłodzić, jednocześnie dzieciaki mogą skorzystać z dużego placu zabaw, można zjeść obiad czy pyszne lody lub po prostu pójść na długi spacer brzegiem jeziora. Pogoria – znane i lubiane kąpielisko w regionie, oferujące dużo atrakcji na miejscu. Place zabaw, wypożyczalnia sprzętu wodnego, duża plaża – cóż więcej potrzeba do szczęścia w letni upalny dzień? Stawiki - kąpielisko położone jest w otoczeniu Parku im. Leona Kruczkowskiego w Sosnowcu.  Kąpielisko w sezonie jest strzeżone, na miejscu duży plac zabaw i zaplecze gastronomiczne. Bugla – kompleks basenowy – kilka basenów od małych do dużych, jacuzzi, duży teren, zaplecze gastronomiczne, ceny wejścia bardzo przystępne.

Jednodniowe wizyty nad wodą

Reasumując – jeżeli się tylko chce, to naprawdę tanim kosztem można znaleźć fajne atrakcje czy miejsca warte zobaczenia i zwiedzenia z dziećmi. Wystarczy chcieć!

 

Małgorzata Elwicka
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2022"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi