Wrześniowy urlop z 3-latkiem w Bobolinie

Wakacje „Rzutem na taśmę”.

Wakacje w ostatnich dniach kalendarzowego lata, dodatkowo nad polskim morzem? Dlaczego nie?!

Pod opcją wrześniowego wypoczynku podpisuję się, a właściwie podpisujemy obiema rękami. Z premedytacją będę używała liczby mnogiej, ponieważ to relacja z wakacji trzech osób: moich, mojego męża oraz trzyletniego synka - Jasia.

Dobrze, może zacznijmy od tego dlaczego wybraliśmy się na urlop, w momencie kiedy wszyscy już dawno z niego wrócili? Powodów jest wiele od tak prozaicznych jak chęć odpoczynku w ciszy, uniknięcie tłumów, niższe ceny noclegów i wyżywienia, do tych kluczowych, jak choroba naszego trzyletniego Jasia który jest astmatykiem. Diagnoza oraz zalecenia jakie postawili przed nami lekarze były głównym powodem dla którego zdecydowaliśmy się na nadmorski kierunek wrześniowego wypoczynku.

Rodzinne Plażowanie w Bobolinie

Rodzinne plażowanie w Bobolinie


Pozostało tylko wybrać dokładne miejsce gdzie spędzimy razem nasze upragnione dwa tygodnie. Wybór padł na Bobolin, wieś położoną nieopodal Dąbek, określaną mianem jednej z najspokojniejszych nadmorskich baz wypoczynkowych. Faktycznie, coś w tym jest, przynajmniej kiedy piszemy o wrześniowym wypoczynku.

Proszę jednak nie kojarzyć określenia spokojna z określeniem nudna. Nic bardziej mylnego.

Bobolin ze względu na swoją lokalizację daje wiele możliwości aktywnego wypoczynku oraz zwiedzania, na czym nam zależało. Połączony jest z okolicznymi miejscowościami Dąbkami, Darłowem oraz Darłówkiem, świetnie przygotowanymi trasami rowerowymi. Jeżeli nie mamy możliwości przewożenia swojego sprzętu, śmiało możemy skorzystać lokalnych wypożyczalni rowerowych. Nasza trójka przemierzyła w ten sposób kilkadziesiąt kilometrów aby poznać okolice, a uwierzcie jest co zwiedzać.

Wycieczka Rowerowa z dzieciem

Wycieczka rowerowa

 

Wycieczka Rowerowa przystanek nad Jeciorem Bukowo
Wycieczka rowerowa, przystanek nad jeziorem Bukowo

Okoliczne plaże, lasy, jezioro. Jeżeli chcemy usłyszeć nieco więcej gwaru, zaopatrzyć się w prezenty dla rodziny albo zjeść coś na mieście, śmiało możemy wybrać się do jednej z wyżej wymienionych miejscowości. My tak robiliśmy. Trasę do Dąbek przemierzaliśmy nieraz pieszo. Nasz trzyletni synek dał radę! niejednokrotnie potrafił przejść nawet 7 km. Jesteśmy z niego dumni.

Plaża Dąbki

Plaża Dąbki


Bobolin i okoliczne miejscowości dały nam możliwość realizowania naszej pasji – wędkarstwa.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w Bobolinie? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Bobolinie<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Jezioro Bukowo to miejsce stworzone dla osób pasjonujących się rybołówstwem. Piaszczyste plaże, molo, a także możliwość wypożyczenia łodzi czy roweru wodnego to dodatkowy atut tego miejsca.

Jezioro Bukowno
Jezioro Bukowo
Wędkowanie nad Jeziorem Bukowo
Wędkowanie nad Jeziorem Bukowo

 

Młody Wędkarz- Jezioro Bukowo

Młody wędkarz - jezioro Bukowo


Dodatkowo nasza pasję mogliśmy rozwijać na terenie ośrodka w którym nocowaliśmy, znajdował się on nad rzeką Martwa Woda. Nazwa może nie zachęca, jednak miło było spędzić słoneczne dni nad jej nurtem w towarzystwie kaczek oraz łabędzi.


Rzeka Martwa Woda
Rzeka Martwa Woda

Wędkowanie nad Martwą Wodą

Wędkowanie nad Martwą Wodą


Pisząc tę relację, musimy dodać, że jesteśmy osobami aktywnymi, ciężko nam spędzać wolny czas w jednym miejscu. Nie jesteśmy stworzeni do wakacji „stacjonarnych”, a nawet zaryzykuję stwierdzenie - all insclusive. Kochamy się przemieszczać, nie lubimy być ograniczeni murami ośrodka, lub godzinami posiłków, zawsze tak było i tak pewnie pozostanie.

Dlatego będąc nad polskim wybrzeżem postanowiliśmy z niego skorzystać jak tylko mogliśmy. Często odwiedzaliśmy Darłówko, miejscowość piękną, zadbaną, typowo turystyczną, która posiada bogatą bazę noclegową, gastronomiczną, a co najważniejsze piękne zadbane plaże.

Plażowanie Darłówek

Plażowanie Darłówko

Plaża w Darłowie

Plaża w Darłówku


Będąc tam, skorzystaliśmy z możliwości wypłynięcia statkiem w głąb morza. Dla mnie i dla męża nie była to pierwsza tego typu wycieczka, jednak dla naszego synka tak. Był zachwycony, a jednocześnie bardzo smutny, że ta podróż nie będzie trwała wiecznie.

Rejs Statkiem Darłówek

Rejs statkiem - Darłówko


Będąc w Darłówku można skorzystać z wypraw wędkarskich na kutrach, oczywiście po wcześniejszym umówieniu terminu. Myślę, że jak najbardziej warto zmierzyć się z takim wyzwaniem, jest to zgoła cos innego niż wędkarstwo nad brzegiem jeziora.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Spędzając urlop w Bobolinie pokusiliśmy się o zwiedzenie Ustki. Oba miejsca dzieli odległość 40 km, którą jednak przemierza się bardzo sprawnie. Ustka przywitała nas piękną pogodą, pięknymi plażami. Oczywiście nie mogliśmy odmówić sobie wejścia na latanię morską, która może nie należy do najwyższych, jednak roztacza się z niej piękny widok, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Port Ustka

Port Ustka

 

Ustka-statek wycieczkowy

Ustka - statek wycieczkowy

 

Latarnia Ustka
Latarnia - Ustka

 

Widok z Latarnii w Ustce
Widok z Latarni w Ustce
 
Legenda o Usteckiej Syrence
Legenda o Usteckiej syrence


Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała kilku ciepłych słów o miejscu w którym nocowaliśmy, był to cudowny ośrodek „Tropicana Family”, składający się z 29 domków jednorodzinnych, każdy oznaczony został zwierzaczkiem, tak żeby nawet ci najmłodsi mogli trafić do właściwego.

Atrakcje dla maluszków, cudowne place zabaw, oraz wieczorne ogniska to coś czego nasze dziecko oczekiwało. Pewnie gdyby nie rodzice którzy musieli być ciągle w ruchu nasz malec spędzałby tam całe dnie.Ośrodek Tropicana Family

Ośrodek Tropicana Family 


O tegorocznych wakacjach mogłabym pisać w nieskończoność, uważam jednak, że każdy powinien na własne oczy zobaczyć co oferuje Bobolin.

My już postanowiliśmy, wrócimy tam za rok, chociażby na chwilę. Ciężko mi powiedzieć, że to nasze miejsce na ziemi, bo jest ich pewnie kilka, ale na pewno jest to miejsce dla osób kochających ruch, naturę, spokój, i piękne plaże.

Szczerze polecamy spędzanie urlopu we wrześniu nad polskim morzem, zaopatrzmy się zarówno w stroje plażowe jak i ciepłą kurtkę, weźmy ze sobą dobry humor i w drogę!

Polskie morze z dzieckiem
Polskie morze

 


Ewelina Milewska 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.