Wrocław w 3 dni - rodzinna wycieczka

Wrocław odkryliśmy z mężem jakieś 10 lat temu. Zakochaliśmy się w nim od pierwszego wejrzenia.

Myślę, że jest tam mnóstwo miejsc wartych obejrzenia. Opiszę Wam jednak Wrocław w pigułce, czyli jak poznać to miasto i zakochać się w nim w 3 dni.

 

Dzień pierwszy – zabytki Wrocławia

Po pierwsze Rynek, który ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce. Przyciąga turystów swym urokiem zabytkowych kamienic, żywiołowością i klimatem wyjątkowego centrum europejskiej metropolii.

Spacerujemy z dziećmi po wrocławskim Rynku
Wycieczka do Wrocławia z maluchami

Wrocław to miasto wielu kultur, wyznań, kolorów skóry, a do tego tolerancyjne, otwarte i szczere. Zawsze można tam na ulicy spotkać życzliwość. Można tu zobaczyć piękny Stary Ratusz, Ostrów Tumski i Most Tumski. Co mogą tam robić małe szkraby lat 1, 3 i 9 zapytacie? Z całą pewnością szukać figurek krasnali, których jest ponad 600, a ich liczba stale rośnie. Udaliśmy się do biura informacji turystycznej, gdzie nabyliśmy mapę krasnali i po kolei oglądaliśmy i "odhaczaliśmy" wszystkie znalezione po drodze, Dzieciaki były zachwycone. Widzimy to na zdjęciach z krasnalami.

Szukamy krasnali w mieście
Atrakcje dla maluchów we Wrocławiu
Zwiedzanie Wrocławia z dziećmi
Wyprawa na Dolny Śląsk z rodziną - Wrocław

Widzieliśmy też pomnik zwierząt rzeźnych, który bardzo spodobał się dzieciom.

Oglądamy pomnik zwierząt rzeźnych

Co na runku jest najpiękniejsze? Naszym zdaniem fontanna, pod którą 10 lat temu z mężem się zaręczyliśmy. Teraz, aby to uczcić zabraliśmy dzieci w to samo miejsce, tam, gdzie wszystko się zaczęło i nadal jest tak pięknie, uroczo jak dawniej.

Pod wrocławską fontanną
Wycieczka z rodziną do Wrocławia

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Dzień drugi – relaks i zabawa nad Odrą

Drugiego wybraliśmy się na wycieczkę kolejką gondolową, lub jak to nazwały dzieciaki "jajkolotem". Mieliśmy podróż nad Odrą i wręcz lataliśmy nad miastem, podziwiając jego atrakcje z lotu ptaka w zamkniętej szklanej kuli. Na dzieciach zrobiło to ogromne wrażenie.

Wycieczka kolejką gondolową
Podziwiamy widoki z kolejki gondolowej

Po takich podniebnych lotach postanowiliśmy wypocząć nad Odrą, spacerowaliśmy wzdłuż linii wody, bawiliśmy się w piasku, poszliśmy do kawiarni, zjedliśmy obiad, To był prawdziwy dzień pełen relaksu i zabawy.

Odpoczywamy nad Odrą

Ten dzień był dla nas czasem na regenerację.

 

Dzień trzeci – Wrocławskie ZOO i Aquapark

Trzeciego dnia wykupiliśmy bilet łączony do ZOO Afrykarium we Wrocławiu i do Aquaparku. Afrykarium to jedyna na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Zobaczyliśmy tam mnóstwo ryb i innych zwierząt wodnych, hipopotamy swobodnie pływające tuż obok nas za szklaną szybą, żyrafy, zebry, słonie, foki i wiele innych. Na dzieciach największe wrażenie zrobiło przejście pod tunelem z wodą i rybami oraz duże zwierzęta.

Wycieczka do ZOO Afrykarium we Wrocławiu
Odwiedzamy ZOO Afrykarium z dziećmi

Po takiej obfitej we wrażenia wycieczce udaliśmy się do Aquaparku we Wrocławiu. Woda, czyli coś, co moje dzieci lubią najbardziej. To miejsce, które pozwoliło nam na relaks i nabranie sił na dalszą podróż. Jest tam mnóstwo zjeżdżalni, basen z falami, halodarium i tepidarium, basen solankowy i saunowy. Dzieciaki szalały głownie w strefie zabawy, a my oddawaliśmy się wspólnej rozrywce.

Zabawa w Aquaparku we Wrocławiu
Atrakcja we Wrocławiu dla rodzin z dziećmi - Aquapark

Wrocław to z całą pewnością nasze ulubione miasto i na pewno wrócimy tu nie raz. Dzieci również pokochały to miasto, zwłaszcza 3 letnia córka.

3 dni we Wrocławiu z maluchami

To miasto dla wszystkich, ponadczasowe i ponad podziałami, przyjazne i otwarte oraz wesołe jak my.

 

Anna Kamińska

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs

"Polska z dziećmi 2020"

 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi