Wrocław - atrakcje dla dzieci

Wrocław z dzieckiem - najciekawsze atrakcje dla najmłodszych i ich rodziców

Wrocław to miejsce pełne atrakcji dla rodzin z dziećmi. Interaktywne muzea, parki rozrywki, oraz wycieczki dedykowane najmłodszym – w stolicy Dolnego Śląska trudno o nudę.

W dobie pandemii koronawirusa coraz większą popularnością cieszą się podróże po Polsce, a jednym z najczęściej odwiedzanych miast jest Wrocław. Różnorodność atrakcji w Stolicy Dolnego Śląska sprzyja zarówno indywidualnym podróżnikom, jak i rodzinom z dziećmi. Wybór atrakcji jest bardzo duży, dlatego postaraliśmy się stworzyć dla was kompleksową listę ciekawych miejsc i aktywności, z których możecie skorzystać, przyjeżdżając do Wrocławia.

 

Śladami wrocławskich krasnali

Wrocław bywa nazywany różnie. Jedni mawiają o nim “Europejska Stolica Kultury” (ze względu na tytuł, które miasto otrzymało w 2016 roku), inni zaś nazywają go “Miastem stu mostów”. Każde dziecko jednak wie, że tak naprawdę Wrocław to stolica krainy krasnali. Wejście do ich podziemnego miasta znajduje się tuż koło słynnych kamieniczek Jaś i Małgosia. Na szczęście jednak niziołki żyją w zgodzie z resztą mieszkańców i często pokazują się publicznie.

Wycieczka śladami wrocławskich krasnali to zdecydowanie najpopularniejsza atrakcja rodzin z dziećmi, które przyjeżdżają do Wrocławia. Jest to też doskonała okazja, żeby zobaczyć wszystkie kluczowe części miasta. Figurki tych niewielkich ludzików rozrzucone są bowiem po całym Wrocławiu, zapewniając szukającym długie godziny zabawy.

Krasnoludki we Wrocławiu

Każdy z posążków przedstawia innego krasnala. Posiadają one swoje imiona i często pełnią charakter edukacyjny, stanowiąc upamiętnienie ważnego wydarzenia albo informując o historycznym przeznaczeniu miejsca, w którym stoją. Oficjalnie we Wrocławiu zarejestrowanych jest ponad 250 krasnali i co roku ich społeczność się powiększa.

Żeby je odnaleźć, wystarczy zgłosić się do dowolnego punktu informacji turystycznej. Tam otrzymacie mapę z naklejkami, na której zaznaczone są kryjówki większości z nich. Położenie pozostałych można sprawdzić na oficjalnym internetowym serwisie turystycznym Wrocławia.

Dotarcie do wszystkich liliputów na piechotę może być dość czasochłonne i wymagające, dlatego warto skorzystać np. z elektrycznych hulajnóg, które można wypożyczyć praktycznie w każdej części miasta. Innym sposobem jest wykupienie udziału w zorganizowanej wycieczce wieloosobowym pojazdem elektrycznym. Koszt takiej wycieczki w zależności od wielkości grupy waha się między czterdzieści a sześćdziesiąt złotych od osoby. Podczas przejazdu kierowca pełni także rolę przewodnika. Nie tylko wskaże wam mijane po drodze krasnale, ale także opowie o historii i legendach miejskich związanych z Wrocławiem.

Wrocławski krasnal

A jak właściwie krasnale znalazły się we Wrocławiu? Pierwsze niziołki pojawiły się we Wrocławiu w latach osiemdziesiątych. Działacze antykomunistyczni umieszczali je w formie murali w miejscach, w których władze PRL-u zamalowały hasła antysocjalistyczne. Był to jeden z happeningów wchodzących w skład tzw. „pomarańczowej alternatywy”. Krasnalom często towarzyszył szyderczy tekst uwypuklający przywary totalitarnej władzy, a ich pomarańczowe czapeczki miały być drwiną z czerwonej flagi Związku Radzieckiego.

Natomiast według miejskiej legendy niziołki zamieszkiwały tereny Dolnego Śląska jeszcze dawno przed przybyciem ludzi. Później, kiedy Wrocław był jeszcze małą wioską, znane ze swojej życzliwości krasnoludki pomagały w pracach w polu i w gospodarstwach. Łatały dziury, ostrzyły narzędzia, a także chętnie spędzały czas w towarzystwie ludzi.

O dobre relacje z mieszkańcami Wrocławia dbał nie kto inny jak Papa Krasnal, który do dziś pełni najwyższy urząd w radzie krasnoludków (znajdziecie go niedaleko przejścia podziemnego przy skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Świdnickiej). Wdzięczni za pomoc ludzie z czasem nazywali kolejne dzielnice od imion niektórych niziołków. I tak na przykład Sępolno nazwano od Sępika, a Oporów od krasnala o imieniu Opornik.

 

Magiczny biskupin

Kierując się na wschód od placu Grunwaldzkiego, dotrzecie do Biskupina – najlepiej zachowanej poniemieckiej dzielnicy Wrocławia. Przed wojną rejon ten słynął z pięknych willowych domów i rozległych, zadbanych parków. Była także centrum kultury i rozrywki dla najznamienitszych mieszkańców miasta.

Choć dziś niektóre ze stojących tam domów mogą być zaniedbane, to wciąż jest to najlepiej zachowana po wojnie część Wrocławia i spełnia bardzo podobne funkcje co kiedyś. Znajdziemy tam między innymi ogromny Park Szczytnicki, Ogród Zoologiczny, Halę Stulecia, Muzeum Współczesne, a także świetnie zachowany XIX wieczny Most Zwierzyniecki.

 

Wrocławskie ZOO

Wrocławskie Zoo to może nie największy, ale na pewno najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. To także jedna z najnowocześniejszych takich placówek w Polsce. Z roku na rok klasyfikuje się w czołówce najpopularniejszych zwierzyńców w Europie. Jeśli planujecie weekendowy wyjazd do Wrocławia z dziećmi, to miejsce to pozycja obowiązkowa.

Ogród Zoologiczny ma ponad 33 hektary wielkości, a za jego murami mieszka ponad dziesięć tysięcy zwierząt. Największą atrakcją wrocławskiego ZOO jest Afrykarium – stworzony w 2014 roku ogromny kompleks pełny ogromnych akwariów, basenów i terrariów o łącznej powierzchni ponad 4,5 tys. m². To jedyne na świecie miejsce poświęcone tylko i wyłącznie faunie Afryki. Wejście na teren Afrykarium jest wliczone w cenę biletu do ZOO.

Zwiedzanie wrocławskiego ZOO z dziećmi

Źródło zdjęcia: http://zoo.wroclaw.pl/pl/

Wnętrze kompleksu podzielone jest na sześć części ze względu na poszczególne ekosystemy. W strefie Morza Czerwonego zobaczycie więc rafę koralową i żyjące na plażach żółwie pustynne. W części reprezentującej Wielkie Jeziora Afrykańskie żyje prawie pięćdziesiąt gatunków ryb. Za to w zewnętrzne baseny Afrykarium są domem dla pingwinów tońców i kotików południowoafrykańskich, które zamieszkują wybrzeże Namibii. Największym zainteresowaniem cieszą się zwykle jednak Afryka Wschodnia, Dżungla nad rzeką Kongo i Kanał Mozambicki. W tych strefach będziecie mogli zobaczyć krokodyle, płaszczki, rekiny, a także hipopotamy nilowe.

Warto skorzystać z dostępnej na terenie ZOO rozpiski, na której zaznaczono godziny karmienia poszczególnych zwierząt. Cena za wstęp dla osoby dorosłej to 55 zł, natomiast bilet ulgowy to koszt 45 zł. Natomiast podobnie jak w Kolejkowie dzieci do lat trzech wejdą do ZOO za darmo. Dokładny cennik oraz informacje o godzinach otwarcia znajdziecie tutaj.

 

Hala Stulecia i Fontanna Multimedialna

W bezpośrednim sąsiedztwie ZOO znajduje się Hala Stulecia – budynek zaprojektowany przez słynnego architekta Maxa Berga na setną rocznicę zwycięstwa pod Lipskiem. W 2006 roku hala została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i słynie ze swojej niezwykłej konstrukcji, a także z niepowtarzalnej akustyki. Do dziś odbywają się w niej koncerty, spektakle i ceremonie.

Na plac przed Halą Stulecia znajduje się słynna wrocławska fontanną multimedialna otoczona porośniętą bluszczem pergolą. Wodne show odbywają się co godzinę i są darmowe. Najlepiej wybrać się tam, gdy zapadnie już zmrok. Wieczorne widowiska urozmaicone jest pokazami pirotechnicznymi i laserowymi, a w niektórych przypadkach na strumieniu wody wyświetlane są także hologramy.

Wrocław - atrakcje dla dzieci - Fontanna Multimedialna

 

Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim

W oczekiwaniu na pokaz warto zwiedzić Park Szczytnicki, na którego terenie znajduje się Hala Stulecia i Pergola. W jednej z alejek znajdziecie na przykład drewniany ponad 500-letni kościół św. Jana Nepomucena. Zabytkowy budynek przywieziono ze Starego Koźla w częściach na początku XX wieku.

Nie zapomnijcie też zajrzeć do Ogrodu Japońskiego. Ta namiastka Kraju Kwitnącej Wiśni powstała na początku dwudziestego wieku, ale swój ostateczny kształt zawdzięcza pracy polskich i japońskich specjalistów. Bilety wstępu są niedrogie. Dorośli za wejściówki zapłacą 8 zł, a dzieci zaledwie 5 zł. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Wrocław - wycieczka do Ogrodu Japońskiego z maluchem

Źródło zdjęcia: https://ogrod-japonski.wroclaw.pl/

 

Bulwar Politechniki i Polinka

W drodze powrotnej do centrum, tuż za mostem Zwierzynieckim natkniecie się na rozległy teren kampusu Politechniki Wrocławskiej. W tym miejscu warto nadrobić drogi i ruszyć wzdłuż brzegu rzeki Bulwarem Politechniki. To tam najczęściej spotykają się studenci po zajęciach, żeby wypić piwo i pograć w siatkówkę.

Jeszcze zanim dotrzecie do Mostu Grunwaldzkiego, zatrzymajcie się przy “Serowcu” – nowoczesnym budynku uczelni (C13), który zawdzięcza swoją nazwę chaotycznie rozrzuconym, okrągłym oknom. To tam znajduje się jedna ze stacji Polinki – kolejki linowej przewożącej studentów na drugą stronę rzeki. Jeśli przymierzacie Wrocław piechotą, warto z niej skorzystać – to ciekawa atrakcja dla dzieci, a ze stacji po drugiej stronie bardzo szybko dotrzecie do muzeum wody, Hydropolis. Bilety na przejazd można kupić w automatach znajdujących się na obu stacjach, a ich koszt to 3,4 zł dla dorosłych i 1,7 zł dla dzieci.

 

Wycieczka po Odrze

Jeśli decydujesz się na zwiedzanie Wrocławia z dziećmi, powinieneś myśleć nieszablonowo. Jednym z przyjemniejszych i bardziej oryginalnych sposobów jest wycieczka po Odrze – jednej z największych rzek w Polsce.

 

Rejs statkiem wycieczkowym

Wygodne i przystosowane do podziwiania panoramy miasta statki wycieczkowe rozlokowane są blisko najważniejszych turystycznych punktów we Wrocławiu. Do wyboru jest pięć przystani: Kardynalską, Zwierzyniecką, ZOO, Cypel, oraz przystań Hala Targowa. Do wyboru jest aż siedem statków pływających po różnych trasach. Podczas wyprawy zobaczycie panoramę Ostrowa Tumskiego, a także części miasta, do których trudno dotrzeć na pieszo.

Rejsy trwają od czterdziestu minut do półtorej godziny. Najdłuższą wycieczkę oferuje statek Wratislavia, który dopływa aż do Wyspy Opatowickiej. Na jego pokładzie możecie też udać się na nieco krótszy, nocny rejs.

Wycieczki statkami wycieczkowymi odbywają się co godzinę. Warto wcześniej zarezerwować na nie bilety, ponieważ miejsca na pokładzie są ograniczone. Dokładny rozkład oraz cennik biletów wstępu na poszczególne statki znajdziecie tutaj.

Rejs statkiem wycieczkowym z dzieckiem

Źródło zdjęcia: http://wroclawnadodra.pl/

 

Wycieczka kajakiem

Alternatywnym sposobem na wycieczkę Odrą jest wypożyczenie kajaku lub roweru wodnego. Taki sprzęt znajdziecie w jednej z przystani znajdujących się w kluczowych częściach miasta. Zatoka Gondoli znajduje się na końcu Bulwaru Dunikowskiego. Za to Przystań Zwierzyniecka ulokowana jest tuż obok wrocławskiego ZOO.

Podczas wyprawy rowerem wodnym możecie zatrzymać się na jednej z plaż miejskich, gdzie oprócz zimnych napojów oferowane są także ciepłe posiłki i lody. Najpopularniejsze beach-bary nad Odrą to ZaZoo Bar, Forma Płynna, oraz Odra-Pany.

Za godzinną wycieczkę czteroosobowym rowerem wodnym trzeba zapłacić 40 zł, wypożyczenie kajaku kosztuje 20 zł. Natomiast jeżeli zdecydujecie się na skorzystanie z tej usługi w niepogodny, deszczowy dzień przystanie oferują nawet 50% zniżki na wypożyczenie sprzętu wodnego. Dokładne informacje znajdziecie pod tymi adresami: zatokagondoli.pl i statekpasazerski.pl

Odra - spływ kajakowy z rodziną

Źródło zdjęcia: https://zatokagondoli.pl/

 

Stolica kultury

W 2016 roku Wrocław został wybrany Europejską Stolicą Kultury. Nic zresztą dziwnego. Miasto słynie z doskonałych teatrów, galerii sztuki i innych ośrodków kultury. Przedstawiamy pięć takich miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi.

 

Teatr Lalek

Znajdujący się blisko centrum Teatr Lalek to emanująca neobarokową elegancją budowla z XIX wieku. Dawniej miejsce spotkań i kulturalne centrum elity kupieckiej, dziś teatr kukiełkowy przygotowujący sztuki dla dzieci i dorosłych. W repertuarze znajdują się zarówno klasyczne historie oparte na znanych baśniach (np. Calineczka), jak i nowoczesne sztuki stworzone specjalnie na potrzeby teatru. Repertuar oraz cennik znajdziecie tutaj.

Odwiedzamy wrocławski Teatr Lalek

Źródło zdjęcia: https://www.teatrlalek.wroclaw.pl/pl/

 

Narodowe Forum Muzyki

Górujący nad Placem Wolności ogromny gmach to wrocławski NFM – nowoczesny kompleks sal koncertowych, w którym odbywają się najważniejsze wydarzenia muzyczne. Dla rodziców z dziećmi Narodowe Forum Muzyki przygotowało specjalny program pod nazwą Filharmonia Familijna. Te wyjątkowe koncerty, połączone z krótką prelekcją odbywają się raz w miesiącu, za każdym razem zmieniając nieco swój repertuar. Ceny biletów i aktualne wydarzenia znajdziecie na oficjalnej stronie NFM-u.

Weekend we Wrocławiu - Narodowe Forum Muzyki

Źródło zdjęcia: https://www.nfm.wroclaw.pl/

W oczekiwaniu na koncert warto skorzystać z przylegającego do budynku placu. To ulubione miejsce rolkarzy i deskorolkarzy, ale to także doskonała lokalizacja do nauki jazdy na elektrycznej hulajnodze. Nie zapomnijcie też poszukać krasnali. Od strony fosy znajdziecie ich aż kilkanaście.

 

Teatr Muzyczny Capitol - spektakle dla dzieci

Budynek Teatru Muzycznego Capitol to jedna z najsłynniejszych modernistycznych budowli we Wrocławiu, w którym przed wojną działało kino i teatr. Działania wojenne w znacznym stopniu uszkodziły budynek, który swoją świetność odzyskał dopiero w ostatniej dekadzie. Dziś jest to miejsce, w którym wystawia się jedne największych spektakli muzycznych i operetkowych w Polsce.

Oprócz dużych widowisk takich jak Mistrz i Małgorzata, Capitol proponuje też nieco bardziej kameralne wydarzenia przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Te niestety przez wzgląd na pandemię chwilo zostały zawieszone, więc trzeba uważnie obserwować internetowy repertuar placówki.

Teatr Muzyczny Capitol - ciekawe miejsce dla dzieci

Źródło zdjęcia: https://www.teatr-capitol.pl/

 

Wrocenter

Wro Art Center to instytucja promująca wrocławską sztukę. Odbywają się tam wystawy, seanse filmowe, koncerty, a także wykłady.

Dla najmłodszych w niedzielne poranki organizowane są specjalne warsztaty, podczas których prezentowane są filmy animowane oraz słuchowiska intermedialne stworzone na podstawie literatury dziecięcej. Poranki przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Godziny otwarcia, a także informacje na temat wydarzeń znajdziecie na ich oficjalnej stronie.

Wrocenter - atrakcja dla rodzin z dziećmi

Źródło zdjęcia: https://wrocenter.pl/pl/

 

Galeria Neonów

Na koniec propozycja na wieczorny spacer. Na podwórku przy ul. Ruskiej 46 można obejrzeć niezwykłą Galerię Neonów. Na ścianach budynków rozwieszonych zostało dwadzieścia dwa różnokolorowe szyldy. W galerii jarzą się m.in. neony nieistniejących już wrocławskich kin, a także ogromnych reklam i szyldów hoteli i firm usługowych.

Zaprezentowane tam neony są własnością fundacji Neon Side Wrocław, której celem jest uratowanie wrocławskich reliktów dawnej epoki.

 

Wrocławskie Muzea

Jeśli lubicie zwiedzać muzea, we Wrocławiu nie będziecie się nudzić, ponieważ w stolicy Dolnego Śląska jest ich kilkanaście. Postaraliśmy się wybrać dla was te, które dzięki swojej interaktywnej formie spodobają się także dzieciom.

 

Hydropolis – interaktywne muzeum wody

Hydropolis to najbardziej oryginalne muzeum we Wrocławiu i jedno z najciekawszych w Europie. Poprzez zabawę z pomysłowo skonstruowanymi interaktywnymi eksponatami zwiedzający dowiadują się o funkcjonowaniu mórz, oceanów i rzek. W Hydropolis poznasz też najdziwniejsze stworzenia żyjące w głębinach wód na całym świecie.

Instalacja poprzez zabawę uczy też o zjawiskach fizycznych takich jak chmury, tornada, czy burze. Wśród eksponatów znajdziecie tam m.in. wodną drukarkę, projekcje kuli ziemskiej w 3D, dziesiątki gier interaktywnych, a także zobaczycie narzędzia starożytnych cywilizacji takie jak zegar wodny czy turbiny Herona.

Ceny i godziny otwarcia znajdziecie na oficjalnej stronie muzeum.

Oglądamy z dziećmi wystawę w muzeum wody Hydropolis

Źródło zdjęcia: https://hydropolis.pl/

 

Centrum Historii Zajezdnia

Muzeum, które stworzono na terenie starej zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, wyróżnia się na tle nudnych i konwencjonalnych placówek. Tutaj historia powojennego wrocławia, życia codziennego PRL-u, a takżę walk o przeciwko komunistycznej władzy przedstawiona jest wręcz namacalna. Stare zabawki, zrekonstruowany pociąg, budki telefoniczne i wiele przedmiotów, które dziś można już tylko wspominać – wizyta w Centrum Historii Zajezdnia to interaktywna podróż w czasie. Nie ma tu tak surowych zasad jak w innych muzeach – większość eksponatów można nawet dotykać.

Taka forma przekazu sprawia, że to miejsce podoba się w równym stopniu dorosłym, jak i dzieciom. To niepowtarzalna okazja dla rodziców, żeby uświadomić swoim pociechom, jak wyglądało życie w ich młodości – np. zasiadając wspólnie w doskonale zrekonstruowanej szkolnej klasie z drewnianymi ławkami.

Na zwiedzanie muzeum warto zarezerwować sobie przynajmniej półtorej godziny. Aktualne godziny otwarcia oraz cennik można znaleźć na tutaj.

Centrum Historii Zajezdnia - podziwiamy wystawę z dzieckiem

Źródło zdjęcia: https://www.zajezdnia.org/

 

Muzeum Pana Tadeusza

Rękopis Pana Tadeusza i Misja: Polska to dwie części wystawy stałej prezentowanej w Muzeum Pana Tadeusza. Pierwsza przybliża zwiedzającym epokę romantyzmu – najważniejsze dzieła pisarzy, ale także ówczesne stroje i zwyczaje. Druga natomiast to historie Polaków, którzy urodzili się już po zaborach, ale ich młodość przypadła na kolejną światową wojnę i czasy powojenne.

Choć tematyka wydaje się nie sprzyjać najmłodszym, narracja i interaktywne eksponaty sprawiają, że w Muzeum Pana Tadeusza edukacja przeplata się zabawą. Treść prezentowana jest nie tylko na planszach i w szklanych gablotach, ale także za pomocą filmów, czy trójwymiarowych projekcji wyświetlanych na specjalnej mgle. Nie brakuje też gier i zajęć dla najmłodszych, mających za zadanie utrwalanie wiedzy poprzez rozrywkę.

Muzeum znajdziecie pod adresem Kamienica Pod Złotym Słońcem Rynek 6, a aktualnych godzin otwarcia oraz cen należy szukać na oficjalnej stronie internetowej placówki.

Atrakcje we Wrocławiu - Muzeum Pana Tadeusza

Źródło zdjęcia: https://muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl/

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Kolejkowo

Miniaturowe krainy mają w sobie niepowtarzalną magię. Dobrze wiedzą o tym twórcy kreskówek, komiksów i animacji dla dzieci, którzy często sięgają po ten motyw. Najwyraźniej zdawali sobie z tego sprawę także twórcy Kolejkowa – muzeum słynącego z największej makiety kolejowej w Polsce. Znajduje się tam 240 budynków, a także 27 nowoczesnych i zabytkowych pociągów, które przemierzają zarówno tereny miejskie, jak i wieś i góry po ponad pół kilometrowym torowisku.

Kolejkowo to miejsce nie tylko dla miłośników kolei. W mikro-miasteczku znajdziecie też cyrk, sklepy i hotele. Setki miniaturowych ludzików wiedzie w nim swoje codzienne życie. Podczas wizyty z dziećmi możecie obserwować, jak wyruszają rano do pracy, a popołudniami robią zakupy i bawią się ze znajomymi w popularnych wśród wrocławian pubach, restauracjach i kawiarniach. Turyści opalają się na miejskiej plaży, a w górach odbywa się akcja ratownicza.

Doba w stworzonej przez modelarzy krainie trwa zaledwie 13 minut, a więc podczas jednej wizyty z łatwością zobaczycie Kolejkowo zarówno w nocnej, jak i dziennej scenerii. Gdy zapada zmierzch, miasto rozjarza się setkami ulicznych latarni, neonów i samochodowych reflektorów.
Chociaż oficjalnie Kolejkowo to zupełnie fikcyjny świat – trudno nie zauważyć w nim podobieństw do Wrocławia i popularnych wśród turystów okolic Dolnego Śląska. Znajdują się tam pomniejszone kopie m.in. : kamieniczek z wrocławskiego rynku, Dworca Świebodzkiego, a także obserwatorium meteorologicznego na Śnieżce. W tym roku Kolejkowo wzbogaciło się też o słynny hotel Monopol i kolorowe centrum handlowe Solpol. Makieta jest do tego stopnia szczegółowa, że można nawet odczytać tablice rejestracyjne przemierzających miasto samochodów. Co ciekawe, są to prawdziwe numery, których użyczyli polscy kierowcy, żeby odnaleźć później swój pojazd w Kolejkowie.

Makieta pozwala też na interaktywną zabawę. Dzieci mogą nie tylko się przyglądać, ale także brać czynny udział w życiu tego mikroświata. Rozmieszczone wzdłuż makiety przyciski pozwalają np. ożywić niektóre postacie, zapalić światło w oknie kamienicy albo włączyć telewizor w pokoju hotelowym.

Muzeum znajduje się na terenie Dworca Świebodzkiego pod adresem Plac Orląt Lwowskich 20B. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 39 zł, a bilet ulgowy to koszt 32 zł. Natomiast najmłodsze dzieci (do 3 roku życia) mogą zobaczyć Kolejkowo za darmo. Aktualne informacje na temat godzin otwarcia i internetowej sprzedaży biletów należy szukać tutaj.

Odwiedzamy z dziećmi Kolejkowo we Wrocławiu

Źródło zdjęcia: https://kolejkowo.pl/wroclaw

 

Movie Gate

To jedyne takie muzeum w Europie. W jego wnętrzu znajduje się ekspozycja zawierająca oryginalne kostiumy i rekwizyty filmowe. Jest tam między innymi fragment modelu „Gwiazdy Śmierci” z serii Star Wars, strój legionisty z „Gladiatora” oraz maska Astona Martina należącego do filmowego Jamesa Bonda.

Okazuje się jednak, że Movie Gate to nie tylko zwykłe muzeum. Dla najmłodszych przewidziano również „Laboratorium Iluzji” oraz edukacyjny „Pokaz Szalonego Doktora”, podczas którego dzieci będą mogły na własne oczy zobaczyć przemiany chemiczne z udziałem metanu oraz ciekłego azotu (najzimniejszej i najgorętszej substancji na świecie).

W Movie Gate bilet rodzinny dla dwóch dorosłych i dwójki dzieci kosztuje 60 zł. Za „Pokaz Szalonego Doktora” trzeba jednak dopłacić 10 zł od osoby. Natomiast dzieci poniżej siódmego roku życia odwiedzą muzeum za darmo. Dokładną ofertę muzeum możecie zobaczyć tutaj.

Movie Gate - ciekawe miejsce w dolnośląskim

Źródło zdjęcia: https://moviegate.pl/

 

Manufaktura Lizaków i Cukierków

Większość dzieci uwielbia słodycze, nic więc dziwnego, że "Słodkie Czary Mary" to miejsce ukochane przez najmłodszych. Lizaki i cukierki tworzone w są ręcznie na terenie manufaktury. Mają dziesiątki smaków, kształtów i kolorów, dlatego przechodząc przez próg tej niezwykłej cukierni ciężko zapanować nad apetytem, a jeszcze ciężej dokonać wyboru.

Na dodatek specjalnie dla rodziców z dziećmi odbywają się tam bezpłatne pokazy, podczas których powstają słodkości. Natomiast za dodatkową opłatą ( od 15zł do 24 zł w zależności od wielkości) dzieci mogą spróbować zrobić swojego własnego lizaka.

Słodkie Czary Mary znajdziecie pod adresem Rynek Ratusz 27, a aktualny cennik i godziny otwarcia znajdziecie tutaj.

Słodkie Czary Mary - Manufaktura Lizaków i Cukierków

Źródło zdjęcia: http://www.slodkieczarymary.pl/pl/

 

Papugarnia

Podczas gdy w ogrodzie zoologicznym zwierzętom możecie przyglądać się jedynie przez szybę albo kraty, to we wrocławskiej Papugarni kolorowe ptaki są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Żyje tam ponad pięćdziesiąt papug. Amazonki, Kakadu, Lorysy, a nawet potężne ary – wizyta w tym miejscu to niepowtarzalna okazja, żeby przyjrzeć się z bliska prawie dwudziestu różnym gatunkom tych ptaków. Zwierzęta przyzwycza jone są do wizyt ludzi i chętnie biorą udział w zabawie, dlatego bez przeszkód możecie zabrać tam dzieci.

Podczas wizyty należy jednak ściśle przestrzegać wskazówek personelu i uczulić swoje pociechy, żeby delikatnie obchodziły się z papugami. Oczywiście możliwe jest dotykanie i karmienie papug, ale tylko według ściśle określonych zasad i za pomocą specjalnego pokarmu.

Przed odwiedzinami w papugarni pamiętajcie o odpowiednim ubiorze. Warto ubrać koszulkę z długim rękawem, ponieważ gdy ptaki zaczną siadać wam na ramionach, uścisk ich małych pazurów może być nieprzyjemny. Zrezygnujcie też z biżuterii, która na pewno stałaby się atrakcyjnym celem kradzieży dla tych niewielkich stworzeń.

Papugarnia znajduje się na ulicy Ruskiej i czynna jest w godzinach 10.00 - 18.00 (w tygodniu) oraz 10.00 - 19.00 (w weekendy). Rodzinny bilet wstępu dla dwóch dorosłych i dziecka to koszt 49 zł. Aktualności na temat Papugarni możecie znaleźć tutaj.

Oglądamy z dziećmi papugi w Papugarni we Wrocławiu

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/papugarniadw/

 

Wrocław z lotu ptaka

Tarasy widokowe pozwalają przyjrzeć się miejscu z zupełnie innej perspektywy, dlatego też postanowiliśmy wybrać dla was trzy najciekawsze punkty obserwacyjne we Wrocławiu.

 

Sky Tower

Najwyższy budynek Wrocławia i jeden z najwyższych w Polsce. Choć wśród mieszkańców wzbudzał kontrowersje, nie da się zaprzeczyć, że ten ponad 200-metrowy wieżowiec jest dziś nieodłączną częścią panoramy wrocławia. Wyróżnia się na tle przeważnie niskiej wrocławskiej zabudowy, a jego szklaną sylwetkę widać nawet z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Na wyższych piętrach znajdują się apartamenty i przestrzenie biurowe. Według miejskich plotek mieszkanie chciał kupić tam nawet Bruce Willis.

Niższe partie Sky Towera to część komercyjno usługowa. Oprócz sklepów odzieżowych i kawiarni znajdziecie tam m.in. salon bilardowy, czy kręgielnie. Natomiast zimą w holu rozkładane jest sztuczne lodowisko. Jednak atrakcją, dla której warto przyjechać do Sky Towera, jest znajdujący się tam punkt widokowy. Zlokalizowany na 49 piętrze taras pozwala zobaczyć panoramę z wysokości niemal 200m! Przy sprzyjających warunkach zobaczycie nie tylko panoramę miasta, ale także leżącą pod miastem Ślęzę, a nawet oddaloną o ponad sto kilometrów Śnieżkę.

Informacji na temat cen i godzin otwarcia szukajcie tutaj.

Sky Tower - Wrocław z lotu ptaka

Źródło zdjęcia: https://galeria.skytower.pl/

 

Archikatedra na Ostrowie Tumskim

Ten słynny wrocławski kościół znajduje się w centralnym punkcie Ostrowa Tumskiego – najstarszej i najpiękniejszej części miasta. Ta gotycka budowla w środku pełna wyszukanych barokowych akcentów, a w czasie mszy rozbrzmiewają tam największe organy w Polsce, które przed wojną były największymi na świecie. Zwiedzanie katedry jest dziś możliwe dzięki tytanicznej pracy wrocławskich architektów i konserwatorów. W trakcie oblężenia Wrocławia w 1945 r. została zniszczona w siedemdziesięciu procentach.

Kościół ten posiada dwie wieże o wysokości 97 m. Na jedną z nich dostać się można za pomocą windy. Na szczycie znajduje się galeryjka otaczająca hełm wieży. Dziś to jeden z najlepszych punktów widokowych we Wrocławiu. Rozciąga się z niego widok na całe Stare Miasto, całe wybrzeże Odry, a także najdalsze zakątki miasta.

Cały dochód z kasy biletowej przeznaczany jest na dalszy remont archikatedry. Dokładny cennik i informację na temat godzin otwarcia znajdziecie tutaj.

Rodzinny weekend we Wrocławiu - Archikatedra na Ostrowie Tumskim

Źródło zdjęcia: http://www.katedra.archidiecezja.wroc.pl/

 

Bazylika Św. Elżbiety

Dla osób, którym nie straszna jest wspinaczka po schodach, proponujemy udanie się na wieżę Kościoła Garnizonowego, czyli Bazyliki Św. Elżbiety. Choć ten punkt widokowy położony jest dużo niżej niż wcześniej wymienione, oferuje najpiękniejszą panoramę. Zerkając w dół zobaczycie wrocławski rynek, a także pięknie oświetloną… Katedrę. Taras widokowy dostępny jest codziennie od godziny 10 do 19, a bilet wstępu to jedyne 5 zł

Bazylika Św. Elżbiety - punkt widokowy

Sam kościół zresztą ma bardzo ciekawą historię. Wcześniej katolicka bazylika, w 1525 roku przekazana została protestantom. Według legendy mistrz krzyżowców Erhard Scultetus przegrał budynek podczas gry w kości, W rezultacie kościół miał stać się własnością Heinricha von Rybischa, który przekazał go ewangelikom. Bazylika wróciła w ręce katolików dopiero czterysta lat później, po II Wojnie Światowej.

Więcej informacji: http://www.elzbieta.archidiecezja.wroc.pl/

 

Najciekawsze parki i place zabaw

Podczas każdej wycieczki przychodzi taki moment, gdy dzieci chcą się po prostu bawić, a rodzice odpocząć na świeżym powietrzu. W poszukiwaniu takich niekomercyjnych atrakcji, postanowiliśmy przedstawić wam najciekawsze parki i place zabaw we Wrocławiu.

 

Wyspa Bielarska

Na wrocławskim odcinku Odry znajduje się ponad dwadzieścia wysp. Najsłynniejsze z nich odnajdziecie w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta i Ostrowa Tumskiego. Tuż obok wyspy Słodowej – popularnego miejsca spotkań i mekki wrocławskich studentów – znajduje się nieco mniejsza, wyspa Bielarska. Tamtejszy plac zabaw to jeden z najciekawszych takich obiektów we Wrocławiu. Podzielono go na kilka stref wiekowych, a tamtejsze atrakcje mają imitować na wpół zatopione pirackie statki.

 

Ogród Botaniczny

Natomiast szukając cienia i kontaktu z naturą lepiej udać się do XIX-wiecznego Ogrodu Botanicznego znajdującego się na Ostrowie Tumskim. Zobaczyć tam można prawie 12 tys. roślin, w tym także tych, które w Polsce nie występują (np.tropikalnych). To popularne miejscem wypoczynku mieszkańców. Odbywa się tam wiele imprez, m.in. Majówki Tumskie i Festiwal Dyń. W sezonie letnim można tam także natrafić na koncerty i imprezy plenerowe dla dzieci.

Ogród otwarty jest codziennie, nawet w święta w godzinach: 9.00-19.00. Koszt biletów to 15 zł za osobę dorosłą i 10 zł za dziecko.

Więcej informacji: http://www.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl/

Ogród Botaniczny - wycieczka z dziećmi

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/OgrodBotanicznyUWr/

Park Południowy

Wyjazd do parku Południowego to okazja do ucieczki od miejskiego zgiełku. W odróżnieniu od np. parku Szczytnickiego nie został on przekształcony z terenów leśnych, a zaprojektowany przez miejskich architektów w XIX wieku. Park poprzecinany jest szerokimi, zadbanymi alejkami, między którymi rozpościerają się szerokie trawiaste polany. W jego centrum znajduje się duży staw z fontanną, otoczony łagodnymi zejściami i tarasami widokowymi. Sielankowy klimat dopełniają obwoźni sprzedawcy oferujący watę cukrową, popcorn i kolorowe balony z helem. Kiedy natomiast znudzą się wam spacery, możecie skorzystać ze znajdującego się w parku placu zabaw. Na piaszczystym podłożu stoją tam duże domki połączone miostkami i równoważniami. Jest też kilka zjeżdżalni, karuzeli i elementów służących do wspinaczki. Teren ten został ogrodzony, co sprzyja bezpieczeństwu dzieci podczas zabawy.

 

Park Staromiejski

W centrum miasta, tuż za Teatrem Lalek odnajdziecie niewielki, ale niezwykle zadbany park Staromiejski. Równo przycięta, symetryczna roślinność zorganizowana jest tam na wzór ogrodów francuskich. W kluczowych częściach parku znajdziecie też kameralny plac zabaw, bogato zdobioną, elektryczną karuzelę, a także niewielką ptaszarnię z gołębiami. Na głównym placu naprzeciwko niewielkiej fontanny ulokowaną za to letnią scenę Teatru Lalek, gdzie w sezonie można załapać się na bezpłatny spektakl. Do parku możecie się wybrać codziennie między godziną 9 a 22. Wstęp jest darmowy.

 

Park Mamuta

Ślężański Mamut na wrocławskim Oporowie to niezwykły projekt zrealizowany w ramach miejskiego budżetu obywatelskiego. Centralną część tego nowatorskiego placu zabaw stanowi konstrukcja w kształcie ogromnego, sześciometrowego mamuta. Wnętrze drewnianego zwierzęcia to labirynt przeszkód z linami i ściankami wspinaczkowymi. Natomiast metalowe kły pełnią funkcje zjeżdżalni. Swoją nazwę park zawdzięcza szczątkom prehistorycznego zwierzęcia, które znaleziono właśnie w tej okolicy.

Więcej informacji: http://www.parkmamuta.pl/

Park Mamuta - atrakcja dla maluchów we Wrocławiu

Źródło zdjęcia: http://www.parkmamuta.pl/

 

Park Staszica

Park Staszica to najstarszy park modernistyczny we Wrocławiu, który na początku XX-wieku miał za zadanie promować zdrowy styl życia. Dziś to szczególne miejsce w sercu wrocławskiego Nadodrza – dzielnicy kontrastów, gdzie piękne, choć zniszczone poniemieckie kamienice sąsiadują z nowoczesnymi, szklanymi biurowcami. W parku znajdują się fontanna, tereny sportowo-rekreacyjne i nowoczesny plac zabaw, a to wszystko w bezpośrednim sąsiedztwie pięknego, ceglanego budynku Wydziału Architektury Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Wrocławskie Parki Linowe

Jeśli planujecie wyjazd do Wrocławia, ale chcecie też spędzić trochę czasu na wolnym powietrzu, powinniście zastanowić się nad wyprawą do jednego z parków linowych. Spacer po kładkach zawieszonych tuż pod koronami drzew to idealny sposób spędzania czasu dla rodzin, które lubią aktywność fizyczną.

 

Park linowy na wyspie Opatowickiej

Znajdujący się na Wyspie Opatowickiej park linowy oferuje trasy zróżnicowane pod względem poziomu trudności, a także przewidywanego czasu ich pokonania. Dla najmłodszych wspinaczy przygotowano specjalne, niewymagające szlaki. „Myszka” dostępna jest już nawet dla trzylatków – zbudowano ją tuż nad ziemią, a przed upadkiem oprócz uprzęży chronią także specjalne siatki asekuracyjne. Podobnym poziomem trudności cechuje się także 175-metrowa trasa „Małpka”.

Dla nieco starszych amatorów wspinaczki przeznaczone są za to „Świstak”, „Wiewiórka” i „Dzięcioł”. Na tych szlakach niektóre przeszkody zawieszone są nawet dziewięć metrów nad ziemią. Natomiast „Goryla” i „Panterę” to już z kolei atrakcja dla najstarszych, bo niektóre kładki wiszą nawet 15 m nad ziemią.

Ceny biletów podzielono na trzy grupy. W ramach biletu dziecięcego najmłodsi mogą skorzystać tylko z dwóch tras: „Myszka” i „ Małpka”. Jego koszt to 25 zł w tygodniu i 35 zł w weekndy. Natomiast bilety ulgowe i normalne pozwalają na korzystanie z całego parku, a ich koszt waha się od 40 do 60 zł. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Park Linowy na Wyspie Opatowickiej z dzieckiem

Źródło zdjęcia: https://pl-pl.facebook.com/Opatowicka/

 

Adrenalina Park

Znajdujący się w Kątach Wrocławskich Adrenalina Park to ogromny teren położony w dolinie rzeki Strzegomki. Od innych tego typu kompleksów wyróżnia się różnorodnością atrakcji. Oprócz parku linowego, jest tam też tor wyścigowy do jazdy na quadach, eurobungee, minirafting, a także możliwość rozegrania meczu w paintballa lub spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku.

Szczególną atrakcją są za to zjazdy tyrolkami – dwie z nich to najdłuższe komercyjne trasy zjazdowe w Polsce. Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę “Kraina dzieci”, zawierającą plac zabaw, mini park linowy, a także ogromną piaskownicę.

Dojazd do Adrenalina Parku z Wrocławia trwa ok. 40 min. Aktualne informacje na temat cen atrakcji i godzin otwarcia znajdziecie tutaj.

Adrenalina Park - zabawa z dziećmi w parku linowym

Źródło zdjęcia: https://pl-pl.facebook.com/Adrenalina.Park.12.ha.Przygody/

 

ZOOlandia

Zwiedzanie wrocławskiego ZOO może zająć długie godziny, dlatego Mini park linowy ZOOlandia to okazja dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom dobrą zabawę, ale jednocześnie złapać trochę oddechu. Park znajduje się na terenie ogrodu zoologicznego, a wstęp do niego jest wliczony w cenę biletu.

Dla najmłodszych przygotowano tam takie atrakcje jak zjeżdżalnie tunele, kacze łapy, siatki do wspinaczki, a także kładki, czy zjazdy tyrolką. Rodzice mogą napić się kawy w klimatyzowanym pomieszczeniu, korzystając z pomocy animatorów lub samodzielnie bawić się z dziećmi na terenie konstrukcji wspinaczkowej, pod warunkiem, że ich waga mieści się w limicie 90 kg.

Więcej informacji: http://parkizoolandia.pl/wroclaw-zoo.html

Mini park linowy ZOOlandia

Źródło zdjęcia: http://parkizoolandia.pl/wroclaw-zoo.html

 

Park linowy Partynice

W odróżnieniu od Adrenalina Parku i parku linowego na Wyspie Opatowickiej, partynicka atrakcja została stworzona głównie z myślą o najmłodszych. Do tego kompleks znajduje się niedaleko parku Południowego, dlatego można odwiedzić te miejsca tego samego dnia.

Park linowy podzielono na dwa sektory. Pierwsza to system kładek i przeszkód zawieszonych nad ziemią, które zaopatrzono w ciągły system asekuracji. Natomiast strefa zabawy to miejsce dla młodszych. Tor przeszkód wypełniony jest poplątanymi linami, równoważniami i ogromnymi gumowymi piłkami.

Wstęp do parku to koszt ok. 30 zł. Dokładne ceny i godziny otwarcia sprawdzicie na oficjalnej stronie parku.

Park linowy Partynice - wrocławskie atrakcje dla dzieci

Źródło zdjęcia: http://parklinowypartynice.pl/

 

Wrocławskie Kąpieliska

Upalne, letnie dni potrafią dać w kość nawet najbardziej zmotywowanym podróżnikom. Jednak, zamiast tracić czas w hotelu, w ramach przerwy warto zdecydować się na aktywną formę wypoczynku nad wodą.

 

Aquapark

Ten ogromny kompleks to jeden z najchętniej odwiedzanych tego typu obiektów w Polsce i Europie. W parku wodnym znajdziecie aż siedem różnych zjeżdżalni, w tym dwie przeznaczone dla najmłodszych dzieci i ich rodziców. Na szczególną uwagę zasługuje także 100-metrowa zjeżdżalnia multimedialna – wyjątkowa pod względem doznań wizualnych i dźwiękowych, które oferuje podczas zjazdu.

W Aquaparku możecie skorzystać też z czterech jacuzzi i sześciu basenów. W jednym z nich wytwarzana jest sztuczna fala, inny zaś to leniwa rzeka przystosowana dla dzieci w każdym wieku. Dla najmłodszych stworzono też specjalną strefę z brodzikiem oraz statkiem pirackim.

Dla rodziców, którzy podczas urlopu potrzebują chwili samotności, park wodny oferuje zorganizowane zajęcia dla dzieci w formie półkolonii. W cieplejsze dni będziecie mogli też skorzystać z największego w Polsce ogrodu saunowego, w którym znajdują się basen z zimną wodą, leżaki i dwie wolnostojące sauny fińskie.

Bilet rodzinny kosztuje od 95 zł (za dwie godziny) do 135 zł (za cały dzień). Dokładniejszych informacji należy szukać tutaj.

Odpoczynek z dziećmi w Aquaparku we Wrocławiu

Źródło zdjęcia: https://aquapark.wroc.pl/

 

Bezpłatne kąpieliska

W ostatnich latach na terenie miasta stworzono kilka bezpłatnych miejsc, w których można wypocząć nad wodą.. Są to kąpielisko Królewiecka przy ul. Królewieckiej na Maślicach, kąpielisko Harcerska przy ul. Harcerskiej na Oporowie i kąpielisko Jeziorowa przy ul. Jeziorowej i Sasankowej w Pawłowicach.

Każde z nich oferuje niewielki, ale czysty teren, strzeżony przez ratowników i wyposażony w toalety. Na ich terenie możemy bez obaw rozpalić grilla i zjeść obiad na świeżym powietrzu. Jedynym warunkiem jest oczywiście zachowanie czystości. Na szczególną uwagę zasługuje kąpielisko na Oporowie, które dzięki swojej piaszczystej plaży najbardziej przypomina naturalny zbiornik wodny.

 

Morskie Oko

Morskie Oko to najstarsze kąpielisko we Wrocławiu – w tym roku obchodzi swoje 110 urodziny! Przeznaczony do pływania zbiornik ma pięć hektarów, a rozciągający się wokół teren rekreacyjny jest dwa razy większy. Kompleks znany jest ze swojej nieco przestarzałej, ale bardzo rozbudowanej infrastruktury. Są tam zjeżdżalnie, boiska do siatkówki, oraz brodziki i place zabaw najmłodszych. Wspólnie z rodziną możecie skorzystać tam z kortów tenisowych, a także wypożyczyć kajaki.

Bilety ulgowe kosztują 8 zł, natomiast dorośli skorzystają z kąpieliska za 10 zł. Informacji o aktualnych warunkach najlepiej za to szukać na oficjalnym portalu turystycznym Wrocławia.

Kąpielisko Morskie Oko we Wrocławiu

Źródło zdjęcia: https://visitwroclaw.eu/miejsce/morskie-oko-kapielisko-mosir

 

Parki Trampolin i parki rozrywki

Jeśli wasze dziecko rozpiera energia, miejsca pełne trampolin i dmuchanych atrakcji mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. Wszystkie strefy w parkach trampolin znajdują się pod stałym nadzorem wykwalifikowanej kadry pracowników, więc nie musicie obawiać się o bezpieczeństwo podopiecznych.

 

Jump Hall Park

Przy ulicy szybowcowej znajdziecie Jump Hall Park – park trampolin o powierzchni 1500m2. Kompleks składa się z sześciu stref wyposażonych w ponad 50 trampolin. Do największych atrakcji parku należą 200-metrowy park linowy oraz strefa do gry w dodgeball – odmianę zbijaka rozgrywającego się na boisku wyłożonym trampolinami poziomymi i bocznymi.

Jump Hall Park - zabawa w parku trampolin

Źródło zdjęcia: https://jumphall.pl/

 

Arena Gigantów

Dmuchany lunapark znajdziecie także w Arena Gigantów – kompleksie otwartym przed dwoma laty na terenie Stadionu Wrocław. Tamtejsze atrakcje to nie tylko tradycyjne powietrzne zamki, ale także dmuchana dżungla z ogromnym dmuchanym tygrysem, czy farma wypełniona kolorowymi zwierzętami. Są tam też baseny z kolorowymi kulkami, tory przeszkód, a także zjeżdżalnie i place zabaw.

Arena Gigantów - dmuchany lunapark

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/arenagigantow

 

JumpWorld

JumpWorld to nieco bardziej kameralny, lecz równie nowoczesny park trampolin co GoJump. Oprócz trampolin znajdziecie tam ogromne baseny z piankami oraz boiska do dodgeball i koszykówki. Natomiast atrakcją wyróżniającą park jest boisko do siatkówki – na którym niewielki wzrost nie ma znaczenia. Kompleks znajdziecie przy ulicy Otmuchowskiej 15 na osiedlu Tarnogaj.

JumpWorld - weekend z atrakcjami we Wrocławiu

Źródło zdjęcia: https://www.jumpworld.pl/pl/wroclaw

 

Loopy’s World

Loopy’s World to z kolei gigantyczny plac zabaw o największym spektrum atrakcji. Dzieci mogą skorzystać tam z torów przeszkód, tuneli, ścianek wspinaczkowych, toru saneczkowego, a nawet rodzinnej zjeżdżalni, z której mogą korzystać też dorośli. Na terenie parku rozstawione zostały też armatki na sprężone powietrze, z których najmłodsi mogą bezpiecznie do siebie postrzelać. Poza tym dostępny jest też szereg dodatkowo płatnych atrakcji takich jak m.in. gokarty czy studio malowanych tatuaży. Loopy’s World znajduje się przy ul. Czekoladowej na Bielanach Wrocławskich, tuż przy największym kompleksie handlowym w okolicach Wrocławia.

Za godzinę zabawy na trampolinach i na dmuchanych dzieci zapłacą ok. 25 zł, a dorośli od 29 zł do 35 zł. Indywidualne zajęcia z trenerem to koszt od 50 do 120 zł. Natomiast opiekunowie dzieci, które nie skończyły jeszcze siedmiu lat, mogą wejść na teren parków za darmo, pod warunkiem, że nie będą korzystali z atrakcji.

Loopy's World - gigantyczny plac zabaw dla dzieci

Źródło zdjęcia: https://loopys.pl/wroclaw/

 

Kryte lodowiska

Wrocław warto odwiedzić także zimą. Pokryte śniegową kołdrą Ostrów Tumski, Park Staromiejski czy Pergola ukazują swój magiczny urok jeszcze wyraźniej podczas tej pory roku. Rzecz jasna niektóre atrakcje takie jak parki linowe są wtedy niedostępne. Jednak nic straconego, ponieważ zimą w mieście funkcjonuje kilka lodowisk.

Najsłynniejsze z nich znajduje się w Hali Orbita. Dawniej całoroczne, dziś otwarte tylko w sezonie. Na tafli lodu może ślizgać się tam na raz siedemdziesiąt osób. Oprócz jazdy rekreacyjnej dostępna są tam też szkolenia dla dzieci z instruktorem. Dużą popularnością cieszy się też lodowisko przy ul. Spiskiej. To największe taki obiekt we Wrocławiu – może pomieścić na raz aż 200 łyżwiarzy. Na obu lodowiskach w zależności od dnia tygodnia godzina jazdy kosztuje od 10 zł do 18 zł. W ofercie są też bilety rodzinne w cenie 13-16 zł.

Hala Orbita - kryte lodowisko

Źródło zdjęcia: https://halaorbita.spartan.wroc.pl/lodowisko

Natomiast szukając oszczędności i nieco bardziej kameralnej atmosfery należy się wybrać na szkolne lodowisko przy ul. Brücknera. Na raz może bawić się tam jedynie czterdzieści osób. Przed przyjazdem lepiej jednak upewnić się, że lodowisko jest czynne w danych godzinach, ponieważ zorganizowane grupy mają tam pierwszeństwo. Cennik lodowiska jest niezależny od dnia tygodnia. Za bilet ulgowy zapłacicie tam tylko 7 zł, a za normalny 10 zł.

Zabawa z dziećmi na krytym lodowisku

Źródło zdjęcia: https://lo14.wroc.pl/lodowisko,74,pl

W zależności od pogody w sezonie zimowy otwierają się także otwarte lodowiska. Do najciekawszych należą tor łyżwiarski przy Hali Stulecia i na wrocławskim Rynku. Jeśli pogoda dopisuje, naprawdę warto z nich skorzystać. Jazda na łyżwach w otoczeniu zamarzniętej fontanny lub kolorowych kamieniczek dodaje tym miejscom wiele uroku. Sprzyjające są także ceny. Za bilet wstępu na lodowisko przy Pergoli dzieci zapłacą 5 zł, a dorośli 8 zł.

 

Indiańska wioska Tipi Town

Gdy zmęczycie się już miejskim zgiełkiem, możecie pomyśleć o wycieczce do indiańskiej wioski Tipi Town w Kamieńcu Wrocławskim. Razem z dziećmi będziecie mogli wcielić się w mieszkańców indiańskiej wioski. Nauczycie się strzelać z łuku, poznacie indiańskie zwyczaje, a także weźmiecie udział w warsztatach, podczas których stworzycie własną indiańską biżuterię.

Przy wcześniejszej rezerwacji możecie liczyć także na specjalny posiłek. W menu znajdują się takie pozycje jak „owocowy pióropusz wodza, gorący kojot ukryty w bułce czy plemienny naszyjnik Tańczącej Pumy.

Do Indiańskiej wioski trzeba przyjechać w weekend, ponieważ w tygodniu miejsce to jest zarezerwowane dla zorganizowanych grup. Udział w zabawie w Tipi Town kosztuje 5 zł w przypadku dzieci i 10 zł za bilet dla osoby dorosłej.

Odwiedzamy z dziećmi indiańską wioskę Tupi Town

Źródło zdjęcia: http://tipitown.pl/

 

Zanim wyruszysz

Pod względem turystycznym Wrocław to bardzo uniwersalne miasto. Mnogość i różnorodność atrakcji sprawia, że trudno tu o nudę zarówno dla zupełnie małych, jak i starszych dzieci. Niektóre z atrakcji to doskonała okazja na wspólne spędzanie czasu, inne zaś pozwolą dorosłym na chwile odpoczynku, gdy ich dzieci będą się bawić pod nadzorem wykwalifikowanego personelu.

Przed wyjazdem pamiętajcie jednak, żeby dobrze zaplanować swój pobyt, dopasowując atrakcje do wieku, a także temperamentu podopiecznych. Pamiętajcie też, żeby ze względu na pandemię koronawirusa rozsądnie korzystać z atrakcji i dostosowywać się do wymogów stawianych przez personel. Zdrowie przecież jest najważniejsze smile.

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi