Wakacje w Jastrzębiej Górze w Willi Aisza

Wakacje w Jastrzębiej Górze z dziećmi w wieku 1,5 i 3,5 roku

Wakacje w Polsce? Przyznam, że w tym roku dopiero po raz pierwszy odkąd mamy dzieci zdecydowaliśmy się na to, by spędzić urlop w naszym kraju. I muszę przyznać, że był on dla mnie ogromnym zaskoczeniem!

Okazało się, że można w bardzo przystępnej cenie spędzić czas w miejscu, które jest wprost rajem dla dzieci i ich rodziców! I to w środku sezonu, bo Jastrzębią Górę odwiedziliśmy w lipcu.

 

Willa Aisza - świetny wybór dla rodzin z dziećmi!

Decydując się na wakacje z maluchami w wieku 1,5 oraz 3,5 roku, oczywiście ważne było dla mnie, aby obiekt, w którym się zatrzymamy, był przyjazny rodzinom z dziećmi.

Dzieciochatki - robicie naprawdę świetną robotę! Bo to właśnie dzięki Dzieciochatkom znaleźliśmy Willę Aisza, na którą się zdecydowaliśmy.

Byliśmy bardzo zaskoczeni atrakcyjną ceną, a niezwykle miła (i cierpliwa w odpowiadaniu na wszelkie wątpliwości) obsługa podczas rezerwacji utwierdziła nas w przekonaniu, że to będzie dobry wybór.

Przeczucie nas nie myliło, ale prawda jest taka, że rzeczywistość znacznie przerosła wszelkie nasze oczekiwania!

Plac zabaw w ośrodku wypoczynkowym nie jest niczym niezwykłym, ale takiego placu zabaw, jak tutaj, to jeszcze nie widziałam!

Hamak, domki, wielka trampolina, zjeżdżalnie, huśtawki i przede wszystkim chyba z kilkadziesiąt różnych pojazdów typu rowerki, traktorki, koparki, gokarty, autka, w których dzieci mogą się bawić do woli!

Oczywiście wszystko dostępne bez żadnych dodatkowych opłat. Wystarczy, że wypuścisz dzieciaki, a masz co najmniej z 2 godziny spokoju. A czego więcej może pragnąć rodzic podczas wakacji? wink

Wczasy w Willi Aisza z placem zabaw dla dzieci
Willa Aisza - hotel w jastrzębiej Górze przyjazny dzieciom

Plac zabaw

Ale to nie wszystko! Jeśli akurat trafi się kiepska pogoda, to są jeszcze dwie wewnętrzne sale zabaw. I to nie byle jakie! Co ważne - cały kompleks Willi Aisza składa się tylko z kilkunastu pokoi i 8 apartamentów. Nie ma więc tłoku, a dzieci mają dużą przestrzeń do zabawy i nie muszą bić się o atrakcje wink.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Oprócz tego są jeszcze kąciki z zabawkami, książkami i grami.

Sala zabaw dla maluchów nad polskim morzem

Sala zabaw

Zabawki dla dzieci

Kącik zabaw

Wciąż nie mogę wyjść z podziwu, jak właściciele Willi Aisza zadbali o wszelkie możliwe potrzeby rodziców z dziećmi. Można tutaj bezpłatnie wypożyczyć łóżeczko turystyczne, przewijak, nosidło lub chustę do noszenia dzieci, nocnik, nakładkę na sedes, podnóżek, wanienkę czy nawet elektroniczną baby nianię!

W bardzo przystępnych cenach można skorzystać również z wypożyczenia wózka czy nawet rikszy dla dwójki dzieci. Nie bez znaczenia dla wielu rodziców jest także możliwość skorzystania z pralki.

Dla nas bardzo ważna była dostępność krzesełka do karmienia malucha. I w tym miejscu muszę się jeszcze raz zachwycić jedną z sal zabaw, która jest zaraz przy kuchni z jadalnią. Co za świetne rozwiązanie, że dziecko może świetnie się bawić na widoku, podczas gdy rodzic gotuje obiad. Doskonały pomysł!

Wakacje z maluchami w Willi Aisza

Jadalnia

 

Jastrzębia Góra i okolice - tutaj nie można się nudzić

W ośrodku jest więc zdecydowanie co robić. Dzieciaki wręcz nie chciały opuszczać tego miejsca. Ale również w okolicach nie brakuje atrakcji. Najważniejszą jest oczywiście piękna plaża i morze.

Możemy tam dotrzeć poprzez wąwóz o nazwie „Lisi Jar”, który jest naprawdę przepiękny, zdjęcia tego zupełnie nie oddają. Z maluchami jednak trzeba uważać i koniecznie trzymać je za rękę (lub w wózku), no i najlepiej nie od strony wąwozu, tylko od tej bezpieczniejszej.

Spacer z  dziećmi w Jastrzębiej Górze wąwozem Lisi Jar

Lisi Jar

Zejście to jednak nie jest tak naprawdę najwygodniejsze, jeśli masz ze sobą wózek, choć jak najbardziej da się z nim tam przechodzić, a schodów jest niewiele. Możesz jednak wybrać kolejne zejście (oddalone o ok. 10-15 min piechotą od Willi Aisza), gdzie schodów co prawda jest bardzo dużo, jednak zrobiono przy nich podjazdy do prowadzenia wózków.

Jeśli natomiast nie masz ochoty na wspinanie się po schodach, to jest również rozwiązanie dla wygodnych.

Wystarczy, że podjedziesz samochodem do Ostrowa (co zajmie dosłownie 5 minut), a znajdziesz tam bardzo wygodne zejście na plażę bez jakichkolwiek schodów.

Zejście na plażę\

Ostrowo

Plaża jest naprawdę piękna, szeroka i piaszczysta, a woda w Bałtyku wcale nie tak strasznie zimna, jak się spodziewałam smile.

Rodzinne wakacje nad morzem

Plaża

Dla mnie ważne było również, że w okolicy jest mnóstwo przyjemnych ścieżek do spacerowania.

Można np. przejść się laskiem do „Gwiazdy Północy”, będącej wyznacznikiem najdalej na północ wysuniętego miejsca Polski. Nie brakuje również placów zabaw dla dzieciaków.

Na spacerze z maluchami

Spacer

Zabawa z dziećmi na placu zabaw

Plac zabaw w okolicy

W samej Jastrzębiej Górze można oprócz tego zwiedzić latarnię morską oraz domek do góry nogami.

Jest również sporo miejsc, gdzie naprawdę w bardzo przystępnej cenie można zjeść pyszny obiad. Spodziewaliśmy się, że w takiej nadmorskiej miejscowości będzie znacznie drożej. Bardzo miłe zaskoczenie!

Przy samej promenadzie w lokalu posiadającym mały plac zabaw zapłaciliśmy za 1 obiad z rybą zaledwie kilkanaście złotych w trakcie tzw. happy hours.

Zwiedzamy latarnię w Jastrzębiej Górze

Latarnia

Chwila odpoczynku przy obiedzie nad morzem

Obiad

Ze swojej strony polecamy również wycieczki poza Jastrzębią Górę. Można np. wybrać się do Władysławowa czy na Hel.

W tych okolicach jest naprawdę całe mnóstwo atrakcji. Nie będę tutaj ich wszystkich opisywać, bo na ten temat znajdziecie bardzo wyczerpujące informacje w tym artykule: https://www.dzieciochatki.pl/ciekawe-miejsca-na-wyprawy-z-dziecmi/wladyslawowo-atrakcje-dla-dzieci.

Natomiast napiszę o jednej, która jest dosyć mało znana.

Jeśli jesteście we Władysławowie, koniecznie odszukajcie wystawę multimedialną "Praca Rybaka: jak, gdzie, czym?" w MERK Centrum Promocji i Edukacji.

Trochę ciężko tam trafić, ze względu na słabe oznaczenia, ale GPS na pewno pomoże. Wstęp jest bardzo tani, a w środku są naprawdę ciekawe atrakcje (zwłaszcza dla starszych dzieciaków, ale i mój 3,5-latek był bardzo zaciekawiony). Można np. popływać symulatorem kutra rybackiego w różnych warunkach pogodowych czy też pograć w gry edukacyjne.

Edukacyjna wystawa dla dzieci

Wystawa, symulator

Nietypowa atrakcja Władysławowa

Wystawa, gra

Zwiedzamy edukacyjna wystawę z dziećmi nad Bałtykiem

Wystawa, ryba

Dniem, który najbardziej zapadł mi w pamięć, była nasza kilkudziesięciokilometrowa wyprawa rowerowa. Bardzo polecam taką formę aktywnego wypoczynku w tych okolicach!

Rowery wypożyczyliśmy w Willi Aisza w cenie znacznie niższej od tych, które widzieliśmy na mieście. Na dodatek gratis można wypożyczyć fotelik dla dziecka lub przyczepkę.

My zdecydowaliśmy się na przyczepkę i zarówno dla dzieciaków, jak i dla nas, była to wspaniała przygoda.

Cała rodzina na wycieczce

Rowery

Aktywne wakacje nad polskim morzem

Rower w trasie

 

Kilka słów podsumowania

Te wakacje były dla nas naprawdę wyjątkowe. Wcześniej nie sądziłam, że można w Polsce w tak przystępnej cenie spędzić wakacje w miejscu, gdzie będzie tak wiele atrakcji dla dzieciaków. A co za tym idzie - tak wiele spokoju i relaksu dla rodziców smile.

A to przecież najważniejsze!

Mamy zasadę, której do tej pory się trzymaliśmy, że nigdy nie jeździmy 2 razy w to samo miejsce.

Ale muszę przyznać, że po raz pierwszy rozważamy złamanie tej zasady. Nie będę już więc pisać nic więcej - niech to przemówi samo przez siebie smile.

Wakacje w Jastrzębiej Górze

Widok na morze

 

Izabela Trojak

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2021"
 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi