Weekend z dziećmi we Wrocławiu

Wycieczka do Wrocławia

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast Polski, ale również jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych.

Wybraliśmy się tam w maju br. Stolica Dolnego Śląska powitała nas w strugach deszczu, ale zaraz wyjrzało słońce. Zaczęliśmy od spaceru na Starym Mieście.

Weekend z dziećmi - spacer rynkiem we Wrocławiu

Zwiedzanie Starego Miasta

Wypad rodzinny do Wrocławia

Zielone ściany na Starym Mieście

 

Wrocławskie tradycje...

Wrocław zachwyca starymi kamienicami, przeplatanymi nowym budownictwem ze szkła i stali. Daje to naprawdę piękny efekt. Wszędzie można spotkać mosty i mosteczki oraz wszędobylskie krasnale.

Gdy nogi zaczęły odmawiać nam posłuszeństwa, zdecydowaliśmy się na przejażdżkę meleksem z przewodnikiem.

Wycieczka meleksem z dziećmi - co warto zwiedzić

Zwiedzanie meleksem 

Pani przewodnik w czasie jazdy bardzo ciekawie opowiadała nam o historii Wrocławia, mijanych budynkach, legendach oraz ciekawostkach. Moi chłopcy w trakcie jazdy prześcigali się w wyszukiwaniu krasnoludków, m.in. znajdowały się na latarniach, mostach, a także i pod nimi czy też na budynkach.

Rodzinne szukanie krasnali

Krasnale Opiłek i Ogorzałek

Szukamy krasnali z dziećmi we Wrocławiu

Krasnal Solidarność

Wrocławska tradycja - krasnale na rynku

Krasnal Klucznik

Znaleźliśmy nawet motocyklistę

Krasnal Motocyklista

Weekend we Wrocławiu z dziećmi

Chłopcy na tle kamienicy Jaś i Małgosia z Krasnalem Strażnikiem

 

Radości nie było końca.

Przewodnik zdradziła nam tajemnicę, że krasnala należy POGŁASKAĆ laughing - szczególnie tego pod bankiem smile (żeby było na kolejne podróże). Dodatkowo można pogłaskać Krasnala Podróżnika, aby zwiększyć szanse wink.

Krasnal podróżnik

Z Krasnalem Podróżnikiem

Kolejną ciekawą atrakcją Wrocławia jest niewidzialny kościół. Znajduje się od na Placu Uniwersyteckim, a odbija się w nowoczesnym budynku naprzeciw (ul. Kuźnicza).

CO warto zobaczyć we Wrocławiu

Niewidzialny kościół

Weszliśmy też na Mostek Pokutnic, z którego rozciąga się wspaniała panorama miasta. Na pieszo bez przewodnika najprawdopodobniej nie zwiedzilibyśmy połowy z tego i nie dowiedzielibyśmy się wielu ciekawych rzeczy. Dlatego polecam takie zwiedzanie miasta, szczególnie z dziećmi, które często bolą nogi wink

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Jeśli chodzi o stronę gastronomiczną, zostałam przegłosowana przez czterech moich mężczyzn. MUSIAŁY być burgery, a że najlepsze kasztany są na Placu Pigall, wobec tego najlepsze burgery są na Placu Solnym we Wrocławiu.

 

Wrocławski wieczór w Parku Szczytnickim

Wieczorem pojechaliśmy do Parku Szczytnickiego, aby obejrzeć pokaz fontann multimedialnych. Przepiękny spektakl wody, światła i muzyki w rytm utworu Beethovena - to cos niesamowitego. W parku znajduje się również Muzeum Czterech Kopuł, Hala Stulecia i słynna Iglica.

Fontanny we Wrocławiu - multimedialny pokaz dla dzieci

Fontanna multimedialna i Hala Stulecia

Wyjazd rodzinny do Wrocławia

Pod Pergolą z widokiem na fontannę

A do tego wieczorny spacer pod Pergolą.

Cała rodzina we Wrocławiu

Rodzinnie pod Pergolą

Park Szczytnicki jest wspaniałym miejscem, aby dzieciaki mogły się wyhasać. Żałujemy tylko, że nie zdążyliśmy zwiedzić Ogrodów Japońskich - może następnym razem wink

 

W świecie zwierząt i wody

Będąc we Wrocławiu z dziećmi nie sposób pominąć Zoo i miejscowe Afrykarium.

Afrykarium wrocławskie

Podwodny świat w Afrykarium

Zwiedzamy Zoo na wycieczce

Wrocławskie ZOO

Mała wskazówka dla rodzin – warto jechać tam w PONIEDZIAŁEK, ponieważ jest tam przygotowana specjalna oferta dla rodzin. My skorzystaliśmy z oferty biletów łączonych, które można nabyć w kasie Zoo (Zoo plus Hydropolis)- można zaoszczędzić trochę gotówki, a Hydropolis zwiedzić w innym terminie (ma się na to 30 dni).

Zaznaczam, że Zoo to atrakcja na cały dzień, bo jest ono ogromne.

Kolejny dzień to czas na zwiedzenie Hydropolis. Jest to multimedialna wystawa, na której można dowiedzieć się wszystkiego o wodzie.

Atrakcja skierowana jest bardziej do dzieciaków w wieku szkolnym i dorosłych. Nasi chłopcy mieli niesamowitą frajdę z podwodnego batyskafu, do którego można było wsiąść i wszystko wypróbować. Był też symulator śniegu czy też można było dotknąć "ognia" z pary wodnej.

Były też makiety wodociągów i miejskiej oczyszczalni ścieków. Znajduje się też tam makieta miasta - chłopcy spędzili tam sporo czasu, oznaczając punkty, które już zwiedziliśmy albo te, do których jeszcze nie dotarliśmy. Bardzo duże wrażanie zrobiła na nas drukarka wodna przy wejściu do Hydropolis.

Hydropolis - rodzinna atrakcja

Kacperek przy drukarce wodnej

 

Wrocław z góry!

Po Hydropolis przyszedł czas na najwyższą wieżę w Polsce, czyli Sky Tower.

Spacerem w stronę Sky Tower

W drodze na Sky Tower

Sky Tower - informacja dla odwiedzających

Informacja na Sky Tower

Podziwiamy widok na Wrocław ze Sky Tower

Widok z góry

Budynek Sky Tower robi ogromne wrażenie. My, dorośli mieliśmy ściśnięte żołądki ze strachu, a dzieciaki oczywiście totalny lajt. Widoki na miasto są niesamowite. Bilety polecam kupować wcześniej na konkretną godzinę przez Internet.

 

Ostatnie chwile na rynku

We Wrocławiu na rynku bardzo dużo się dzieje dla dzieciaków. Można tam spotkać osoby robiące banki mydlane, szczudlarzy, mimów itp.

Atrakcje na rynku dla rodzin z dziećmi

Mim na Starym Mieście

Odkrywamy co warto odwiedzić we Wrocławiu

Szczudlarz

Wrocław oferuje tak dużo atrakcji dla dużych i małych, że cztery dni w tym mieście to stanowczo za mało. Musimy tam wrócić.

Odnośnie noclegów, wybraliśmy ofertę firmy Apartamenty Wroc. Firma oferuje wygodne apartamenty dla rodzin w nowym budownictwie, dobrze wyposażone, z widokiem na Odrę, w bardzo dobrej lokalizacji (ul. Kurkowa). Całość noclegu opłaciliśmy Bonem Turystycznym.

Chwila na relaks podczas rodzinnego weekendu

Zaraz po przyjeździe czas na odpoczynek

Polecam!

Żegnamy z Wyspy Słodowej smile.

Ostatnie chwile na urlopie

Wyspa Słodowa na słodko

 

Beata Januszewska

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2021"
 
 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi