Weekend w Międzybrodziu Bialskim

W końcu, gdy w maju można było się ruszyć poza swój dom, ogródek działkowy i las w pobliżu domu, zdecydowaliśmy się na weekend w Beskidach, a konkretnie wypad nad Jezioro Międzybrodzkie w miejscowości Międzybrodzie Bialskie.

Udało nam się znaleźć ośrodek Relaks, tuż nad samym jeziorem. Z dwójką dzieci (Nadia 3 latka i Eliza 9 lat) na wakacje szukamy zwykle apartamentów, żeby mieć do dyspozycji dwa pomieszczenia.

Sam apartament był bardzo przestronny, lokalizacja miejsca i widoki z tarasu piękne.

Międzybrodzie Bialskie - piękne widoki z tarasu

Po drugiej stronie znajduje się jeden ze słynniejszych szczytów Beskidu Małego – Góra Żar.

Z uwag - jednak sama plaża poza obiektem była dość zaniedbana: wysoka trawa, a nawet szkło, więc trzeba było szukać czegoś wokół i udało się znaleźć kawałek bezpiecznego wejścia wink.

Nad Jeziorem Międzybrodzkim
Beskid Żywiecki - Jezioro Międzybrodzkie

Ja również nie odmówiłem sobie kąpieli – woda w maju była przyjemnie zimna smile.

Kąpiel w Jeziorze Międzybrodzkim

W obiekcie na plus mały plac zabaw, ale nie nadający się dla młodszych dzieci.

Beskidy z dziećmi - plac zabaw

Sama miejscowość nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale jest świetną bazą na wypady w góry. Z atrakcji: po drodze na zakupy można pokarmić trawą zwierzęta.

Atrakcje dla maluchów w Beskidzie Żywieckim - karmienie zwierząt

I tak nam minęło pierwsze popołudnie po przyjeździe.

Ranek rozpoczęliśmy królewskim śniadaniem na tarasie i wyprawą na Górę Żar – 10 minut jazdy od obiektu. Istnieje możliwość wjazdu kolejką, ale w maju była ona nieczynna. Niemniej bardzo lubimy chodzić smile. Samo wejście z parkingu wzdłuż torów kolejki zajmuje około godziny.

Śniadanie z widokiem na góry
Międzybrodzie Bialskie z dziećmi
Wyprawa na Górę Żar

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Informacyjnie - sam szlak jest ponoć dużo ciekawszy z drugiej strony, od zapory w Porąbce – planujemy to sprawdzić następnym razem smile.
Zapora na rzece Soła w Porąbce to był plan na niedzielę smile. Po wejściu na szczyt można podziwiać widoki oraz paralotniarzy i coś zjeść.

Góra Żar - z rodziną na szczyt

Niemniej - ponieważ było dość tłoczno - zdecydowaliśmy się zejść nad jezioro. Ponieważ był to jeden z pierwszych ciepłych weekendów, udało nam się znaleźć fajne miejsce na plażowanie po zejściu z góry. Plaża "Karaiby na niby", na której można było wypożyczyć kajak i rowerek wodny. Sama plaża zadbana, trawiasta, z placem zabaw.

Pływamy rowerkiem wodnym
Rejs po jeziorze z dziećmi
Na plaży "Karaiby na niby"

Na Górze Żar jest stety-niestety sporo standardowych punktów z pamiątkami, więc warto albo ominąć, albo mieć gotówkę wink. Dziewczyny upolowały gwizdki imitujące ptaki i wieczorem dały koncert na tarasie. I tak zakończyła się sobota.

Testujemy pamiątki ze szczytu Góry Żar

W niedzielę ruszyliśmy z samego rana w drugą stronę i szlakiem czerwonym poszliśmy na Chrobaczą Łąkę. Nie polecam szlaku żółtego, bo to ruchliwa droga. Natomiast czerwony, poza dość mocnym początkiem, to bardzo przyjemny pusty szlak. Nawet można się zdrzemnąć smile.

Szlakiem na Chrobaczą Łąkę
Wejście na Chrobaczą Łąkę
W góry z maluchami - Chrobacza Łąka
Schronisko na Chrobaczej Łące

Schronisko też, jak na okres pandemii, dobrze zaopatrzone. Po zejściu - szybkie zdjęcie na zaporze.

Przy zaporze

Później jeszcze raz rowerek, kąpiel i powrót do domu.

Rowerkiem wodnym po Jeziorze Międzybrodzkim
Międzybrodzie Bialskie - wypoczynek nad jeziorem

 

Dawid Liput

autor zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs

"Polska z dziećmi 2020"

 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi