Tylicz - atrakcje dla rodzin z dziećmi

Tylicz 

Tylicz leży na terenie Popradzkiego Parku Narodowego, gdzie potoki Kamienica i Mochnaczka spotykają się z rzeką Muszynką. Turystyczno-wypoczynkowy charakter miejscowości kusi wizytą na Tylickiej Golgocie, śnieżnymi zabawami na stokach narciarskich i wycieczką do miejsca, w którym „piekło oddycha” zwanego mofetą. Rodziny z dziećmi takie jak Wasza miło spędzą tu czas na torze gokartowym, grając w grę terenową, czy na Farmie Lama pełnej zwierząt i innych atrakcji. 

 

Tylicka Golgota i ścieżki różańcowe

Wznosi się na 25 m i przypomina biblijną Wieżę Babel. Tylicka Golgota zwieńczona figurami Ukrzyżowanego Jezusa, Matki Bożej i św. Jana jest jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc w okolicy Krynicy Zdroju. Stanowi miejsce pielgrzymek wiernych nie tylko z Polski, ale i spoza granic naszego kraju. Na jej różańcowych ścieżkach równie często można spotkać rodziny z dziećmi, które w ramach pobytu w Tyliczu czy pobliskiej Krynicy Zdroju postanowiły oderwać się od typowych wakacyjnych rozrywek i, zgodnie z napisem na bramie powitalnej wejść „ … na miejsce refleksyjno-modlitewno-patriotyczne dla każdego myślącego Polaka”.

Wizyta w Tyliczu - Golgota

Źródło zdjęcia: www.parafiatylicz.pl

Wzniesiona przy kościele parafialnym Golgota góruje nad ogrodem poprzecinanym ścieżkami różańcowymi i małą architekturą osadzoną w kontekście religijnym i symbolice narodowej. Ciekawostką jest fakt, iż materiałem wykorzystanym do budowy Golgoty są nie tylko kamienie wydobyte w Tyliczu, ale też 120 kamieni z całego świata przywiezione w darze od pielgrzymów.

Kamienie z całego świata na trasie Tylickiej Golgoty

Źródło zdjęcia: www.parafiatylicz.pl

Na ścieżkach zbudowano małe kapliczki różańcowe z figurami świętych, przy których możecie się pomodlić, pomedytować lub po prostu na chwilę się zatrzymać. Na wzgórzu nie brakuje też symboli narodowych nawiązujących do flagi Polski czy czasów Solidarności, a także postaci, które odegrały ważną rolę w życiu narodu polskiego. Są wśród nich m.in.: pomniki króla Kazimierza Wielkiego, Jana Pawła II, ks. kard. S. Wyszyńskiego z zapiskami więziennymi w ręce, bł. ks. Jerzego Popiełuszki z tablicą z napisem „Solidarność”, ks. bp. Piotra Tylickiego, a także rzeźbione portrety Mieszka I, św. Faustyny, św. Kingi, Władysława Reymonta, Juliusza Słowackiego, Henryka Sienkiewicza, Romualda Traugutta i wielu innych przedstawione na rozpostartych orlich skrzydłach.

Spacerujemy z dzieckiem po Tylickiej Golgocie

Źródło zdjęcia: www.parafiatylicz.pl

Dla urozmaicenia na trasie wiodącej przez wzgórze umieszczono tabliczki z cytatami i mądrościami ludowymi, które nie pozwalają przejść obojętnie. Czasem wprawią Was w zadumę, innym razem dadzą do myślenia, jeszcze innym zmotywują do kiwnięcia głową i przyznania racji autorowi przytoczonych słów. 

Tylicz z dziećmi - ciekawe miejsca

Źródło zdjęcia: www.parafiatylicz.pl

Czas pobytu na Tylickiej Golgocie zależy od Was i możliwości Waszych dzieci. Jeżeli spieszycie się do innej atrakcji, na przejście całego obiektu wystarczy Wam ok. 30 minut. Jeżeli jednak zależy Wam na refleksyjnym zwiedzaniu, podczas którego wyjaśnicie dzieciom, kim są prezentowane postaci i zagłębicie się w wątki religijne, a przy okazji oddacie krótkiej modlitwie, po prostu nie patrzcie na zegarek i chłońcie pełną duchowości atmosferę tego miejsca. 

Tylicka Golgota z dziećmi

Źródło zdjęcia: www.parafiatylicz.pl

Wizyta na Tylickiej Golgocie dystansuje od wyścigu, za co rusz to nową atrakcją. Zachęca do tego, by zwolnić i nawet podczas wakacji, które z założenia powinny być pełne radości i zabawy na chwilę uspokoić emocje i spojrzeć w głąb siebie, poczuć powagę tego miejsca oraz historii, którą opisuje. Pozwala zastanowić się nad życiem oraz jego wartością i docenić je samo w sobie. 

Tylicka Golgota - atrakcje dla rodzin

Źródło zdjęcia: www.parafiatylicz.pl

Więcej informacji: www.parafiatylicz.pl, współrzędne GPS 49.40028, 21.02236 


Mofeta w Tyliczu i… u sąsiadów

Natura jest fascynująca, jest zagadkowa, nieprzewidywalna i niesamowicie piękna. Jest tak zasłużona w tym, co robi, by ubogacić życie na Ziemi, że zasługuje na uznanie, które nawet słowami trudno wyrazić. Sama sobie zatem stawia pomniki. I to nie byle jakie. Tu „postawi” „Dęby Rogalińskie”, tam „Maczugę Herkulesa”, tu wyżłobi „Wąwóz Czarownic”, by gdzie indziej rzucić „Diabelski Kamień”. W Tyliczu natomiast uczciła swą wielkość Mofetą. Czymże jest mofeta?  – zapytacie. To otwór w ziemi, z którego wydobywają się wyziewy CO2 zwane ekshalacjami. Mówiąc bardziej obrazowo, w miejscu, w którym jest mofeta, unoszą się bąbelki gazu. Przypomina to bulgotanie wody. 

Czy warto wybrać się z dziećmi na wyprawę dla widoku takiego bajorka? Z pewnością. 

Tylicka mofeta jest jedną największych w Europie. Została ujęta w połączonych ze sobą 11 kręgach, które wyglądem przypominają bulgoczące kociołki. Co ciekawe woda z każdego z  nich smakuje inaczej. Choć mofetę udostępniono zwiedzającym ponad deadę temu, betonowe pierścienie powstały tu już w latach 60. XX w. Nikt wtedy jednak nie myślał o turystach. Wydobywający się z głębin ziemi dwutlenek węgla sprzyjał rozwojowi alg, które oficjalnie hodowano tu jako składnik paszy dla zwierząt. Wersja nieoficjalna mówi, że znajdował się tu tajny ośrodek badawczy, w którym suchą biomasę glonów analizowano pod kątem składników odżywczych. Glony miały bowiem stanowić dodatkowe źródło pokarmu dla astronautów odbywających loty w kosmos. Żadnych oficjalnych ani nieoficjalnych zdjęć czy dokumentów z tamtego czasu jednak nie ma. Dziś działalność tajnego ośrodka pozostaje wspomnieniem, a mofetę mogą podziwiać wszyscy zainteresowani. Również Wy. Znajdziecie ją w osadzie turystycznej „Domki w Lesie”. 


Mofeta w Tyliczu – współrzędne GPS: 94.390267, 21.005836

Mofeta u sąsiadów

Kilkanaście km dalej w gminie Muszyna między miejscowościami Jastrzębik i Złockie znajduje się druga mofeta. Nadano jej imię prof. Henryka Świdzińskiego, a powstała z potoku Złockiego. Wyziewy ujęte w kilkunastu kręgach również przypominają garnki z nieustannie gotującą się wodą w kolorze rdzawo-pomarańczowym. Barwę tę woda zawdzięcza związkom żelaza. Błotko, które jak pierścień okala mofetę, nazywane jest natomiast rdzawką lub ochrą.

Mofeta jest największą w Polsce i charakteryzuje się również największą zawartością dwutlenku węgla w wyziewach sięgającą ponad 90%. W niektórych miejscach bulgocze nieustannie za dnia i w nocy, choć bywa, że robi to z różną częstotliwością. Największy „bulgoczący kocioł” doczekał się nawet swojej nazwy. To Bulgotka. Pękające na powierzchni wody bąble nie tylko widać, ale i słychać. Innym „garnkiem”, w którym występuje zjawisko suchej ekshalacji, jest Dychawka. 

Dawno temu Łemkowie stwierdzili, że skoro bąbelki z mofet wydostają się z głębokich stref skorupy ziemskiej, to właśnie tak na nie inaczej musi oddychać piekło. Zważywszy na fakt, iż owady, małe gryzonie, gady i ptaki przebywające blisko wyziewu, przy którym nagromadziła się nadmierna ilość dwutlenku węgla, często przypłacają to życiem, w łemkowskiej opinii mogło być sporo prawdy. Mogło, bo dziś wiemy, że to żadne tajemne moce spod ziemi, a sama ziemia tak oddycha. Przyznacie, że oddech to zabójczy, prawda?

Mofeta u sąsiadów – współrzędne GPS: 49.387817, 20.902656


Farma Lama 

Farma Lama to gospodarstwo agroturystyczne, w którym, jeśli jesteście miłośnikami zwierząt, zabawicie dłużej. Gospodarstwo prowadzi mini zoo, do którego uwielbiają zaglądać zarówno dzieci, jak i dorośli. Zwierzęta można oczywiście obejrzeć w galerii fotografii, jednak nie ma to, jak usłyszeć rżenie konia i pianie koguta, poczuć pod palcami miękką wełnę owcy, zabawa z psem, czy karmienie gęsi, kur i kaczek.

Wakacje w Tyliczu z atrakcjami - Farma Lama
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

 

Spotkanie ze zwierzętami

Jeśli na co dzień mieszkacie w mieście, Wasze pociechy na pewno mają ograniczony kontakt ze zwierzętami. Tu mogą nadrobić te braki. W zagrodach czekają oswojone kozy, świnie i króliki. Obok ptactwa domowego, które reprezentują kaczki, gęsi, indyki i kury mieszkają odmiany dziko żyjące, a nawet egzotyczne, takie jak gołębie, bażanty, przepiórki, synogarlice, pawie i papużki. Na pastwiskach pasą się owce, których pilnie strzegą owczarki podhalańskie i konie, na których można pojeździć. 

Farma Lama - wizyta z dziećmi
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

 

Rodzinnie w Tyliczu - Farma Lama
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

 

Zwierzęta na Farmie Lama
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

 

Z rodziną w Tyliczu - Farma Lama
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

 

Hodowla psów

Dzieci mogą też pobawić się z wyżłami krótkowłosymi. Jeśli planujecie kupić psa, który w przyszłości mógłby stać się nie tylko członkiem Waszej rodziny, ale też towarzyszem górskich wypraw, Farma Lama to właściwy adres, by takiego psa nabyć i powiększyć Waszą wędrującą rodzinę. Gospodarstwo prowadzi hodowlę psów rasowych i oferuje sprzedaż owczarków katalońskich oraz jack russel psrsons terierrów.

Hodowla psów - odwiedzamy z dziećmi
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

 

Farma Lama - zwiedzanie z rodziną
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

 

Atrakcje dla dzieci w Tyliczu - Farma Lama
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

 

Jazda konna

Lekcje jazdy konnej stanowią  dodatkową atrakcję. Dla mniej wprawnych organizowane są w ujeżdżalni, dla tych, którzy nie pierwszy raz siedzą w siodle – w górskim terenie pięknego Beskidu Sądeckiego. Z myślą o miłośnikach koni Farma Lama przygotowała ofertę tygodniowych i dwutygodniowych obozów konnych, które pozwalają dłużej cieszyć się towarzystwem tych szlachetnych zwierząt. Jesienią natomiast można wybrać się na kilkudniowy rajd konny, który wiedzie przez łąki lasy i wsie, zarówno polskie, jak i słowackie, a nawet przez dawne łemkowskie osady. 

Farma Lama - jazda konna
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

Jeżeli rajd to dla Was zbyt wiele, spacer w siodle z wizytą w bacówce jest doskonałą alternatywą. Pozwoli na podziwianie okolicy, fotografowanie, odpoczynek na łonie natury i zaprzyjaźnienie się z koniem. 

Nauka jazdy na koniu
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

Najmłodsi mogą spędzić czas w klubiki jeździeckim, który dodatkowo prowadzi zajęcia z hipoterapii. By maluchom nie było smutno na widok starszego rodzeństwa w siodle,  Dive – mały kucyk i jego kuzyn Bambi – konik o spokojnym usposobieniu, służą swoim grzbietem. 

Przejażdżka na koniu dla najmłodszych
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

Rajdy, spacery, a także oprowadzenia na koniach i kucykach stanowią ofertę skierowaną przede wszystkim do grup. Farmę Lama odwiedza jednak tyle osób, że chętnych, by utworzyć grupę, na pewno nie zabraknie. Na jazdy indywidualne musicie umówić się wcześniej, bo zainteresowanych jest sporo.

Jeździmy konno z dziećmi
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

Podczas większych imprez (kto wie, być może na takiej wylądujecie) urozmaiceniem są przejażdżki bryczką, wozem konnym, a w zimie nawet szalone kuligi saniami zakończone prawdziwą ucztą na świeżym powietrzu. Rodzinne biesiadowaniem przy ognisku nie może się wtedy obejść bez tradycyjnych przysmaków, jakim są kiełbaski i pieczona baranina z gospodarskiej hodowli.

Farma Lama - przejażdżka bryczką
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

Farma Lama - zimowe atrakcje
Źródło zdjęcia: www.farma-lama.pl

Więcej informacji: www.farma-lama.pl, współrzędne GPS: 49.39633, 21.02931

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Tor gokartowy 

Jeśli lubicie czuć wiatr we włosach, to niestety, ale na torze kartingowym w Tyliczu go nie doświadczycie. Poczujecie za to, jak gokarty, które mogą rozwinąć prędkość nawet do 73 km/h mkną po torze, wbijając Was w fotel. Wszyscy kierowcy jeżdżą w kaskach ochronnych, muszą odbyć krótkie szkolenie i zobowiązani są do przestrzegania regulaminu w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników toru. 

Zabawa z dziećmi na torze gokartowym
Źródło zdjęcia: www.tortylicz.pl

Odwiedzamy tor gokartowy w Tyliczu
Źródło zdjęcia: www.tortylicz.pl

Na torze nie ma tłoku. Jednorazowo do jazdy dopuszczanych jest tylko 5 gokartów, a prędkość można oczywiście regulować, by nie była aż tak zawrotna. Za kierownicą mogą zasiąść już nawet 8-letni kierowcy, dla których przewidziano specjalne, mniejsze gokarty. 

Rodzinna wycieczka do Tylicza
Źródło zdjęcia: www.tortylicz.pl

Tor gokartowy w Tyliczu - warto odwiedzić
Źródło zdjęcia: www.tortylicz.pl

Jeżeli dziecko bardzo chciałby przejechać tor, ale nie jest gotowe na samodzielną jazdę, możecie wypożyczyć 2-osobowego gokarta i pojechać w duecie. Tor czynny jest przez całe wakacje, od początku lipca do końca sierpnia. Jeśli jednak złapiecie motoryzacyjnego bakcyla, możecie tu przyjść również poza sezonem – w maju i czerwcu oraz po sezonie – we wrześniu i październiku. W tych miesiącach trzeba jednak zadzwonić i umówić wizytę. I pamiętajcie, niezależnie od miesiąca zawsze włóżcie sportowe obuwie. Klapki i podobne luźne buty przekreślają Waszą jazdę gokartem. 

Beskid Sądecki z dzieckiem - tor gokartowy
Źródło zdjęcia: www.tortylicz.pl

Ciekawe miejsce koło Krynicy Zdroju - tor gokartowy
Źródło zdjęcia: www.tortylicz.pl

Więcej informacji: www.tortylicz.pl, współrzędne GPS: 49.39937, 21.02759


Questing w Tyliczu

Spodobał Wam się udział w krynickich questach? Tylicz ze swoją grą terenowa „Mofety i wodne skarby Tylicza” nie pozostaje w tyle. Wieś proponuje świetną grę idealną dla rodzin z dziećmi, która zaznajamia ze skarbami i dziedzictwem Beskidu Sądeckiego. 

Tematem przewodnim questu jest woda występująca na terenie Beskidu Sądeckiego i uznawana za jeden z największych skarbów tego regionu. Spodziewajcie się więc zagadek z mofetą, rzekami, potokami, wodami mineralnymi, a nawet wodospadami. 

Gra polega na poszukiwaniu liter. Utworzą one hasło będące rozwiązaniem, które doprowadzi Was do skarbu. Co nim będzie? To wiedzą tylko najwytrwalsi odkrywcy. Gdybyście jednak nie osiągnęli celu, sam proces dążenia do niego jest ciekawy. Podczas zabawy będziecie nie tylko rozwiązywać zagadki, ale też doświadczać. Usłyszycie oddech ziemi i bulgotanie oraz posmakujecie mineralnych wód Tylicza. 

Zabawa trwa ok. 75 minut. Jeżeli jesteście zainteresowani taką formą spędzenia czasu, musicie pobrać kartę uczestnictwa z internetu, a następnie zjawić się z nią na starcie questu. Gra rozpoczyna się na ul. Wolności 8 niedaleko Rozlewni Wody Kropla Beskidu w Tyliczu.

Grę pobierzecie ze strony: https://www.atrakcjekrynicy.pl/img/inne/Quest_Mofety_i_wodne_skarby_Tylicza.pdf, współrzędne GPS miejsca startu: 49.39126, 21.01340


Stacja Narciarska Tylicz Ski

Stacja Narciarska Tylicz Ski to wspaniałe miejsce na rodzinny urlop. Swoje miejsce na stoku znajdą tu zarówno ci, którzy potrafią jeździć na nartach i snowboardzie, jak i ci, którzy nie mają o tym bladego, zielonego ani żadnego pojęcia. 

Tylicz Ski - warto odwiedzić z dziećmi
Źródło zdjęcia: www.tylicz.ski

Aktywny urlop w górach - Tylicz Ski
Źródło zdjęcia: www.tylicz.ski

Stacja znajduje się 5 km od Krynicy Zdroju. Swoją działalność zaczynała w latach 80 XX w. z jednym wyciągiem orczykowym. Od tamtej pory sporo się zmieniło, a ośrodek bardzo się rozrósł. Obecnie oferuje fanom zimowych sportów doskonale ośnieżone stoki i 6 km tras zjazdowych. Te łatwiejsze na mapie prezentującej infrastrukturę ośrodka zaznaczono na niebiesko, te bardziej wymagające, dla wprawionych w szusowaniu – na czerwono.

Tylicz zimą - wizyta z dziećmi
Źródło zdjęcia: www.tylicz.ski

Atrakcje dla rodzin z dziećmi - Tylicz Ski
Źródło zdjęcia: www.tylicz.ski

 

Łatwiejsze trasy

Początkujący mogą bezpiecznie trenować na specjalnej Tylusiowej Polanie z wyciągiem taśmowym, który znajduje się pomiędzy dwoma wyciągami orczykowymi tuż obok Bawialni Leśna Chatka. To właśnie tutaj Wasze pociechy spędzą najprawdopodobniej najwięcej czasu. Gdyby jednak dzieci zgłodniały lub potrzebowały skorzystać z toalety, w zasięgu wzroku znajdują się punkt gastronomiczny „Gościniec” i toalety. W tej części ośrodka jest też jedna z serwisowni sprzętu.

Na stoku powyżej Gościńca dostępne są dwie łatwe trasy, z których jedna zaczyna się od trudniejszego poziomu, by przejść w łatwiejszy. Zważywszy na fakt, iż są oświetlone, możecie na nich doskonalić swoje umiejętności, nawet gdy na dworze już się ściemni. 

Tylicz Ski - łatwe trasy dla dzieci
Źródło zdjęcia: www.tylicz.ski

 

Trudniejsze trasy

Po drugiej stronie ośrodka jak ryba w wodzie poczują się osoby, które potrafią całkiem dobrze jeździć na nartach i snowboardzie. Jeżeli ten opis pasuje do Was, na szerokich trasach będziecie mieć sporo miejsca do jazdy. Do górnej stacji na szczycie góry Bradowiec (770 m n.p.m.) dostaniecie się, jadąc kolejką krzesełkową nr 1. Przy dolnej stacji możecie natomiast skorzystać z toalety, serwisowni sprzętu, bankomatu, a także dodatkowej, rodzinnej atrakcji.  Mowa o torze snowtubingowym, na którym śmiechy nie cichną. Zabawa polega na zjeżdżaniu na specjalnych oponach i lubią ją wszyscy niezależnie od wieku.

Beskidy zimą - Tylicz Ski
Źródło zdjęcia: www.tylicz.ski

Na stoku z dziećmi
Źródło zdjęcia: www.tylicz.ski

 

Nauka jazdy 

Jeżeli dla Waszych pociech to pierwszy taki wyjazd, warto zapoznać je z terminologią, by ledwo rozpocząwszy zimowe ferie, nie reagowały ze strachem w oczach, że znów przyjdzie im chodzić do przedszkola lub szkoły. 

Nauka jazdy na nartach - Tylicz Ski
Źródło zdjęcia: www.tylicz.ski

 

Przedszkole narciarskie

Przedszkole narciarskie w Tylicz Ski to takie miejsce, gdzie najmłodsi nauczą się jazdy na nartach. Jeżeli Wasze pociechy mają od 5 do 8 lat, możecie zapisać je do Akademii Kubusia, która w ramach przedszkola narciarskiego zaprasza na zajęcia grupowe z instruktorami. Każdego dnia Wasze dzieci nauczą się czegoś nowego oraz spędzą czas z rówieśnikami na zabawach i grach sportowych w Zimowym Miasteczku Kubusia.

Przedszkole narciarskie w ośrodku Tylicz Ski
Źródło zdjęcia: www.tylicz.ski

 

Szkółka narciarska

Do Szkółki Narciarskiej Pomarańcza możecie posłać dzieci w wieku między 8 a 12 rokiem życia, które uczyć się będą od mistrzów narciarstwa alpejskiego, biegowego oraz snowboardzistów. Lekcje z instruktorami urozmaica m.in. spotkanie z ratownikami GOPR, którzy podzielą się wiedzą związaną z zachowaniem w trudnych sytuacjach, a także zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy na stoku. Podobnie jak kurs dla przedszkolaków, ten również kończy się narciarskimi zawodami i wspaniałą zabawą.

Weekend z dziećmi w Tyliczu
Źródło zdjęcia: www.tylicz.ski

 

Bawialnia Leśna Chatka

Pytanie, co zrobić z maluszkami, gdy przedszkolaki i szkolniaki będą szaleć na stoku? Odpowiedzią jest Bawialnia Leśna Chatka, która przychodzi na ratunek. Szkraby, które jeszcze nie ukończyły 5 lat, ale obchodziły już 3 urodziny, znajdą w niej ciepłą, bezpieczna i przytulną przestrzeń i animatorów, którzy stwarzają świetne warunki do wspólnej zabawy. Czas szybko tu mija na oglądaniu filmów, przeglądaniu książeczek, graniu w gry planszowe, układaniu puzzli, klocków i zabawie. Bawialnia jest czynna od niedzieli do piątku w godzinach od 10 do 16. W tym czasie maluszki mogą skorzystać również z mini jadalni. 

 

Gastronomia

Jeżeli Wasze dzieci złapią śnieżnego bakcyla, jazda na nartach czy snowboardzie pewnie mogłaby trwać bez końca. Warto jednak zrobić przerwę na odpoczynek, by zregenerować mięśnie i posilić się przed dalszym szaleństwem na stoku. Zapach świeżo palonej kawy i domowego ciasta, którymi można delektować się przy kominku, na pewno skusi Was Rodziców, by zajechać do „Bistro Sztruks”, które działa na terenie Tylicz Ski. Pierogów domowej roboty, pysznych naleśników, grillowanego oscypka czy rozgrzewającej brzuszek zupki z pewnością nie odmówią sobie Wasze dzieci. Do wyboru macie jeszcze dwa inne miejsca. W „Gościńcu” wypijecie gorącą czekoladę, wpatrując się w ogień trzaskający w kominku. „Na Stoku” natomiast zjecie smacznie, tanio i w dodatku z widokiem na góry.

Odpoczynek w restauracji z widokiem na stok
Źródło zdjęcia: www.tylicz.ski

 

Lato w Tylicz Ski

Latem ośrodek zamienia się w centrum turystyczno-rekreacyjne, w którym wypożyczycie rowery elektryczne i kije do nordic walkingu. Możecie też skorzystać ze stepperów, rowerów stacjonarnych, a także symulatorów jazdy, które umożliwiają treningi narciarskie niezależnie od pory roku i naśnieżenia stoków.

Pobyt w Stacji Narciarskiej Tylicz Ski to obietnica dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć. Aktywność fizyczna na stoku dostarczy Wam nowej energii. Choć pewnie bez zmęczenia fizycznego się nie obejdzie, górskie powietrze i przyjemność z jazdy na śniegu z pewnością oczyszczą głowę i choć na chwilę uwolnią Was od codziennego stresu i wszystkiego, co z nim związane. Mimo że w portfelu Wam ubędzie (jak to na wakacjach), wyjedziecie stąd bogatsi o nowe, bezcenne wspomnienia, wrażenia i emocje.  

Więcej informacji: www.tylicz.ski/mapa-stacji, współrzędne GPS: 49.38606, 21.00430

 

Polecane przez Rodziców noclegi w Tyliczu, przyjazne rodzinom z dziećmi:

 

A tu przeczytacie relacje innych Rodziców z pobytów w Tyliczu i okolicy:

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<



Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi