Rodzinnie, aktywnie, w zgodzie z naturą

Rodzinnie, aktywnie, w zgodzie z naturą

Każdy lubi u siebie, więc zaczynam od siebie smile. Kozienice nieduże miasto położone na Mazowszu, za to niezwykle urokliwe, otoczone lasami Puszczy Kozienickiej. Tutaj warto się na chwilę zatrzymać, bo to co nam oferuje jest naprawdę imponujące. Poczynając od historii, tutaj narodził się Król Zygmunt Stary, co upamiętnia kolumna postawiona na terenie zespołu pałacowo-parkowego.

Mazowsze z dziećmi - Kozienice

Zespół Pałacowo-Parkowy w Kozienicach

Tutaj również znajduje się replika mostu łyżwowego, którym Władysław Jagiełło wraz z wojskiem przeprawił się przez rzekę, gdy szli na Grunwald.

Zaledwie kilka metrów dalej znajduję się najlepszy plac zabaw w okolicy – Ogródek Jordanowski.

Rodzinne wakacje na Mazowszu

Ogródek Jordanowski Kozienice

W tym miejscu i młodsi i starsi znajdą coś dla siebie. Mnóstwo placu do zabawy, domki, zjeżdżalnie, karuzele, boisko, siłownia pod chmurką, a nawet panie animatorki, które umilą czas naszym dzieciom. Stąd każdy wychodzi z uśmiechem na twarzy.

 

Jezioro Kozienickie, Garbatki - Letnisko, Czarnolas

Następny obowiązkowy punkt postojowy to Jezioro Kozienickie. Wydzielone strefy dla najmłodszych, możliwość wypożyczenia rowerków, a właściwie to łabędzi i samochodów czy kajaków. Na terenie Jeziora znajduje się amfiteatr, gdzie odbywają się różne koncerty, Dni Puszczy, Dzień Dziecka. Powstał także park linowy, który jest super atrakcją zarówno dla małych jak i dużych.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Kozienicach - Park Linowy

Park Linowy w Kozienicach

Dla miłośników jazdy konnej też coś jest. Stadnina koni pełnej krwi angielskiej, gdzie odbywają się zawody w skokach przez przeszkody, a 5 km od miasta znajduje się stajnia Kociołki, gdzie dzieci mogą podziwiać piękne kuce i konie, a także skorzystać z lekcji nauki jazdy.

Kozienice - odwiedzamy stadninę koni z maluchami

Stadnina Koni Kozienice

Zieleń, lasy to wszystko sprawia, że chcemy na piechotę, że chcemy rowerem. I właśnie rowerem my lubimy najbardziej. Mnóstwo tras rowerowych, przepiękna okolica sprawia, że siadamy, bierzemy przyczepki, bo jest nas pięcioro (2+3) i ruszamy do Garbatki – Letnisko (projekt alpaka, super miejsce, super zwierzęta), do Czarnolasu – tutaj znajduje się Muzeum Jana Kochanowskiego. Piękny teren, dużo zieleni. Zaledwie kilkanaście kilometrów dalej znajduje się Rezerwat Królewskie Źródła. Wspaniałe miejsce, w środku lasu, gdzie możemy spędzić świetnie czas spacerując, grillując czy robiąc ognisko.

Aktywny wypoczynek na Mazowszu

W drodze do Garbatki

Zwiedzamy Muzeum w Czarnolesie

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

Spacer z dziećmi po rezerwacie

Rezerwat Królewskie Źródła

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Roztocze - Zamość

A gdy chcemy trochę zmienić otoczenie to ruszamy w trasę. Roztocze, piękne miejsce, dużo zieleni, dużo ciekawych miejsc do zobaczenia. Zamość to numer jeden. Przepiękne, niezwykle klimatyczne miasto. Polecamy tu Hotel Artis&Spa.

Wycieczka do Zamościa

Zamość

Atrakcje dla rodzin z dziećmi w Zamościu

Hotel Artis Zamość

Przepyszne jedzenie, mnóstwo atrakcji dla dzieci, pokój zabaw, animacje, plac zabaw i to co chyba robi największe wrażenie na najmłodszych to ogromny mamut, który jest znakiem rozpoznawczym hotelu. Stąd już niedaleko do Zwierzyńca, gdzie w otoczeniu Roztoczańskiego Parku Narodowego zmierzamy do Echo Stawów.

Roztoczański Park Narodowy

Echo Stawy

Przyjemna trasa, którą bez problemu pokonamy z wózkiem. Znajduje się tu również barokowy „Kościół na wodzie”. Koniecznie trzeba się wybrać do Krasnobrodu na wieżę widokową skąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę i piękny zalew. Zapraszamy również do miejscowości Susiec na jedną z głównych atrakcji na Roztoczu - Szumy nad Tanwią, małe malownicze wodospady.

Echo Stawy - rodzinne wczasy na Roztoczu

Punkt widokowy Krasnobród

Roztocze - rodzinny urlop wśród natury

Szumy nad Tanwią - Susiec

 

Janów Podlaski

Natury nigdy za wiele, więc dalej ruszamy do Janowa Podlaskiego, który słynie ze stadniny koni arabskich. Tutaj zatrzymujemy się w Zamku Janów Podlaski. Niezwykłe miejsce, gdzie poczujemy się jak na prawdziwym dworze. Stylowo urządzone wnętrza, moc atrakcji dla dzieci i piękna okolica. Zaledwie kilka minut spacerem znajduje się Stadnina Koni.

Janowo Podlaskie - rodzinne wakacje

Stadnina Koni Janów Podlaski

Odwiedzamy Stadninę Koni z dziećmi

Stadnina Koni Janów Podlaski

Tutaj możemy zwiedzić cały teren stadniny i podziwiać piękne araby. A zaledwie 15 km dalej we wsi Gnojno możemy podziwiać malowniczy widok ze skarpy na zakole rzeki Bug.

Aktywne wakacje z maluchami

Punkt widokowy na zakole rzeki Bug

 

Góry Świętokrzyskie

Starachowice Hotel Europa. Świetny punk zaczepienia by zwiedzić Góry Świętokrzyskie. Stąd ruszamy dalej by dojechać do Sabatu Krajno.

Świętokrzyskie - wycieczka do parku miniatur

Park miniatur Sabat Krajno

Świetny park rozrywki, park miniatur. Fajnie tak w jednym miejscu znaleźć się pod francuską wieżą Eiffel i amerykańską statuą wolności. Warto również wybrać się na Łysą Górę na punkt widokowy na gołoborze oraz do Klasztoru położonego na Łysej Górze – Świętego Krzyża, a także zobaczyć ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe.

Spacer po ruinach zamku Krzyżtopór

Ruiny zamku Krzyżtopór

 

Dzielnica Filmowa Zalesie

A gdy dzieci chcą typowe dla siebie rozrywki to jedziemy np. do Zalesia Górnego, Dzielnicy Filmowej.

Atrakcje dla dzieci w Zalesiu - Dzielnica Filmowa

Dzielnica Filmowa

Każdy mały chłopiec będzie zachwycony, bo tutaj zobaczy samochód zygzaka mcqueena, czy roboty transformersów.

 

Jura Park Bałtów

A miłośników dinozaurów zachęcamy od odwiedzenia Jura Parku w Bałtowie.

Rodzinna wizyta w Jura Parku Bałtów

Jura Park Bałtów

Jednak jura park to nie tylko dinozaury to również park rozrywki, park miniatur oraz zwierzyniec Bałtowski.

 

Magiczne Ogrody

Magiczne Ogrody to kolejne miejsce, w którym każde dziecko chce być. Tutaj nie można się nudzić. Moc atrakcji oraz niezwykle emocjonujący spacer w koronach drzew.

Z dziećmi w Magicznych Ogrodach

Magiczne Ogrody

 

Inne podróże

Jak góry to Zakopane, jak morze to Karwia i Gdańsk, a Mazury to wszędzie wink.

Zakopane z dziećmi - Kasprowy Wierch

Wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch - rodzinnie w górach

Idziemy na Kasprowy Wierch

Wchodzimy na Morskie Oko

Droga na Morskie Oko

aktywny wypoczynek w Tatrach

Morskie Oko

Przyglądamy się naturze na szlaku

Wodogrzmoty Mickiewicza

Nad morzem z dziećmi - Karwia

Karwia

Rodzinne wakacje na Mazurach

Mazury - Jezioro Piasutno

Tych miejsc jest tak dużo, że naprawdę każdy jeśli tylko chce znajdzie coś dla siebie. Warto podróżować, warto pokazywać dzieciom, że Polska jest piękna. Do zobaczenia na trasie. Ahoj smile.

 

Marta Kalinka

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs

"Polska z dziećmi 2020"

 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.