Rodzinne zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni

Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia z dziećmi

Ludzkość wystawia historii wiele pomników. Ten Pomnik Historii liczy blisko 800 lat, znajduje się głęboko pod ziemią, a swój kształt i unikalny charakter zawdzięcza dzielnym górnikom, którzy przez stulecia schodzili do wnętrza ziemi, by wydobywać białe złoto.

Mowa o najstarszej w Polsce Kopalni Soli Bochnia – miejscu o barwnej przeszłości i mikroklimacie o zdrowotnych właściwościach. Miejscu unikalnym pod względem przyrodniczym i geologicznym, tak wyjątkowym, że nie mogło go zabraknąć na prestiżowej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Choć działalność przemysłową kopalnia zakończyła w latach 90. XX w., jej korytarze nie opustoszały. Zamiast górników, spotkacie w nich turystów, którzy z fascynacją i nierzadko wypiekami na twarzy zwiedzają podziemne solne miasto, poznając jego fascynującą historię.

Dawne, bo sięgające aż średniowiecza, ale i współczesne dzieje kopalni prezentuje Trasa Turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną bogata we wspaniałe widoki oraz opowieści związane z rozwojem przemysłu solnego i pokrewnymi mu dziedzinami.

Wśród licznych propozycji dla zwiedzających znajdziecie oferty dla turystów indywidualnych, m.in. dla rodzin z dziećmi, a także z rozmachem przygotowane programy zwiedzania stworzone z myślą o grupach zorganizowanych, np. uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Wycieczka z rodziną do Kopalni Soli w Bochni


Atrakcje Kopalni Soli Bochnia


• Zjazd górniczą windą


Do wnętrza Ziemi, tam, gdzie przez setki lat górnicy wydobywali sól, dostaniecie się prawdziwą górniczą windą.

Do startu, gotowi… zjazd.

Odczucia podczas takiego zjazdu są niesamowite. Choć przypominają zjazd typową windą np. w bloku mieszkalnym czy biurowcu, świadomość niecodziennego otoczenia dodatkowo je potęguje. Chcąc powrócić na powierzchnię, ponownie wsiądziecie do windy, by jeszcze raz przeżyć dreszczyk emocji.

• Trasa Turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną

Podziemia miast kryją różne tajemnice. Bocheńskie podziemia tworzą system solnych labiryntów po dawnych kopalnianych wyrobiskach, które może zwiedzić każdy, nawet rodziny z małymi dziećmi, osoby niepełnosprawne czy wycieczki szkolne.

Podziemna Ekspozycja Multimedialna - ciekawa atrakcja w Bochni


Na dół, do wnętrza kopalni zawiezie Was winda górnicza. Co będziecie robić tam, gdzie przez setki lat górnicy wydobywali sól? No cóż, będziecie chodzić i to całkiem sporo, a do tego pokonacie aż 700 schodów. Możecie być jednak pewni, że będzie to przechadzka jedyna w swoim rodzaju.Część trasy możecie przejechać kolejką, a nawet przepłynąć łodzią, by dać nogom trochę odpocząć. Przewodnik pokaże Wam komory wykute w solnych skałach, kaplice, rzeźby, a także dawne górnicze narzędzia. W prowadzeniu niezwykłej lekcji historii, którą możecie odbyć tylko tu, w bocheńskiej kopalni soli pomagać będą przewodnikowi niecodzienne postaci – polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także mnich zakonu cysterskiego, któremu kopalnia zawdzięcza powstanie i początki swej działalności.

Trasa turystyczna w Kopalni w Bochni


Ważny element wycieczki stanowi Podziemna Ekspozycja Multimedialna. Przygotowana z rozmachem i dbałością o każdy szczegół, opowiada prawie 800-letnią historię bocheńskiej kopalni, cofając się aż do czasów króla Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi.

Dzięki ekspozycji dowiecie się, jak wyglądało górnictwo solne w Polsce, jak kształtował się rozwój przemysłu solnego i związanych z nim dziedzin. Poznacie trudy górniczej pracy oraz sposoby walki z żywiołami, które nawiedzały kopalnię.

Trwającą ok. 3 godziny wycieczkę zakończycie w komorze Ważyn z jedyną w swoim rodzaju solną plażą i solnym placem zabaw dla dzieci. Oferta dostępna jest dla osób indywidualnych podczas 3-godzinnego rekreacyjnego pobytu w komorze.

• Trasa turystyczna z Ekspozycją Multimedialną i przejazdem kolejką

Podziemia bocheńskiej kopalni przecinają tory, na których powstały 3 stacje osobowe. Część wyznaczonej trasy zwiedzania możecie zatem pokonać, siedząc z dziećmi wygodnie w górniczym wagoniku, który mknie z prędkością 2,5 m/s.

Rodzinnie w Kopalni w Bochni - przejazd kolejką


• Trasa turystyczna z Ekspozycją Multimedialną i przeprawą łodzią

Część podziemnej trasy możecie przepłynąć też łodzią. To dodatkowa atrakcja, jednak warta czasu, ceny i emocji, jakich Wam dostarczy. Możecie być pewni, że nigdzie na świecie nie znajdziecie takiej oferty.

Zasiadając w 12-osobowej łodzi, w towarzystwie dwóch flisaków przemierzycie 120-metrowy odcinek, przepływając przez komorę zalaną solanką. Trasa obfituje w niezwykłe widoki oraz równie ciekawe opowieści o tajemniczych zakamarkach bocheńskiej kopalni. Nic nie podrobi wrażeń z takiej wyprawy.

Podziemna przeprawa łodzią - atrakcje w Kopalni Soli

 

Mikroklimat Kopalni Soli Bochnia

W Kopalni Soli Bochnia panuje specyficzny mikroklimat charakterystyczny dla solnych wyrobisk. Wiedzcie, że ten kopalniany aerozol jest mikrobiologicznie czysty, co oznacza, że nie zawiera spor grzybów i pyłku roślinnego. Jego właściwości można porównać do właściwości nadmorskiego jodu. Nasycony mikroelementami, o wysokiej wilgotności, zbawiennie działa na drogi oddechowe, przynosząc ulgę alergikom, astmatykom i chorym na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.

Komora Mysiur - Kopalnia Soli Bochnia

 

Oferta Kopalni Soli Bochnia


• Warianty zwiedzania na Trasie Turystycznej


Trasę Turystyczną możecie zwiedzać w 3 wariantach. Do wyboru opcja podstawowa obejmująca Trasę Turystyczną z Podziemną Ekspozycją Multimedialną lub 2 wersje rozszerzone. Jedna uwzględnia przeprawę łodzią (wiek uczestników 3+), druga – przeprawę łodzią i przejście końską drogą (wiek uczestników 7+). Specjalny program wycieczki na Trasie Turystycznej przygotowano również dla grup szkolnych.


• Pobyty rekreacyjne w komorze Ważyn

248 m pod ziemią znajduje się największa spośród wszystkich kopalnianych komór – komora Ważyn. Przestrzeń komory stwarza wspaniałe warunki do relaksu i zabawy we wnęce wypełnionej kryształkami soli. Dzieci znajdą w niej drewniane zabawki na solnym placu zabaw, Wy możecie wypocząć na leżakach na jedynej w swoim rodzaju solnej plaży. Tylko weźcie zapasowe skarpety!

Komora Ważyn - wypoczywamy z dziećmi


Dla sportowców przygotowano boisko do gry w kosza, które wygląda jak większość sal gimnastycznych. Jest tylko jedna zasadnicza różnica. To boisko znajduje się głęboko pod ziemią i jest jednym z najgłębiej położonych tego typu obiektów na świecie!

Sportowe wyczyny możecie kontynuować w przestrzeni rekreacyjnej komory, gdzie znajduje się stół do gry w ping-ponga. Wasze pociechy w wieku między 3 a 6 rokiem życia znajdą w tym czasie zajęcie na wspaniałym placyku zabaw.

Na koniec bicia rekordów głębokościowych możecie odwiedzić restaurację Ważynek, która stwarza niepowtarzalną okazję do nakarmienia całej rodziny tak głęboko pod ziemią, jak pewnie nigdy wcześniej.


• Noc w kopalni

Jak można przespać wizytę w Kopalni Soli Bochnia? To tak wyjątkowe miejsce, że wstydem byłoby przyciąć sobie, chociażby komara. A jednak ludzie ucinają sobie tu nie tylko drzemki. Wielu śpi jak susły, jak niedźwiedzie w zimowej gawrze, jak świstaki, które za nic sobie mają Dzień Świstaka. Nocny wypoczynek 250 m pod ziemią w przestrzeni komory Ważyn nasiąkniętej jodem, wypełnionej ciszą i niesamowitą atmosferą oznacza głęboki, spokojny i wspaniale regenerujący sen.

Jeżeli ktoś z Waszych domowników ma astmę, alergię lub problemy z płucami, tym bardziej powinien spędzić tu noc, ponieważ unikalny mikroklimat panujący w kopalni zbawiennie działa na drogi oddechowe.

Oferta słodkich snów w kopalni prócz noclegu (w wyznaczonych terminach dla indywidualnych zwiedzających) obejmuje również zjazd górniczą windą, zwiedzanie w ramach Trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną, przejażdżkę kolejką oraz możliwość korzystania z atrakcji komory Ważyn.

Nocować możecie z małymi dziećmi, a na wszystkie powyższe przyjemności zarezerwujcie sobie od 13 do 15 godzin.

Specjalny program wycieczki z nocowaniem w komorze przygotowano również dla grup szkolnych.

 

Królestwo Skarbnika – atrakcja dla rodzin z dziećmi

Choć podczas zwiedzania najważniejsza jest historia Kopalni Soli Bochnia i tradycje z nią związane, ważne są również i dzieci. Z myślą o rodzinach z dziećmi powstał specjalny wariant zwiedzania. Oferta przypadnie do gustu w szczególności rodzinom, które pragną zaznajamiać swoje pociechy z historią i dziedzictwem narodowym już od wczesnych lat życia, które stawiają na rodzinny wypoczynek w zdrowym otoczeniu oraz tym, którym bliska jest idea edukacji poprzez zabawę. Z oferty zwiedzania mogą skorzystać również osoby dorosłe, bez dzieci, które marzą o spotkaniu z tajemniczym duchem kopalni.3-godzinna wyprawa przeniesie Was i Waszych małych odkrywców do niezwykłego świata opiekuna solnych podziemi zwanego Skarbnikiem. Podczas wycieczki, która obejmuje Trasę Turystyczną z Podziemną Ekspozycją Multimedialną, poznacie historię kopalni, przejedziecie się podziemną kolejką, spędzicie 30 minut w ciekawie zaprojektowanych przestrzeniach komory Ważyn i - co najważniejsze - spotkacie Skarbnika.

Specjalny program wycieczki na tej trasie przygotowano również dla grup szkolnych.

Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika w Bochni

 

Zwiedzanie w przypadku osób niepełnosprawnych

Zwiedzanie kopalni dla osób niepełnosprawnych odbywa się w ramach specjalnych tur dla osób niepełnosprawnych, indywidualnych w wyznaczonych dniach tygodnia i wskazanych godzinach. Szczegóły wycieczek warto śledzić na stronie www kopalni (tam znajdziecie aktualne godziny zwiedzania) lub dopytać o nie telefonicznie.

Zwiedzanie trasy turystycznej z wózkiem dziecięcym, inwalidzkim lub w przypadku osób z problemami w poruszaniu się jest możliwe właśnie w ramach tury dla osób niepełnosprawnych. Jednak w związku z pracami remontowymi, które kopalnia aktualnie prowadzi w Szybiku Ważyn, zwiedzanie odbywa się bez możliwości zejścia do komory Ważyn.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Najlepsze wycieczki szkolne

Kopalnia Soli Bochnia jako atrakcja o niezwykłych walorach nie tylko turystycznych, ale przede wszystkim edukacyjnych została wpisana do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Program ten rekomendowany jako ważny punkt w kształceniu dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych zaprasza na spotkania z historią w zjawiskowych wnętrzach kopalni o zdrowym mikroklimacie.

Wycieczki szkolne do Kopalni Soli Bochnia to doskonałe wycieczki dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Jak to możliwe, że zyskują tak szerokie uznanie?

Wycieczki szkolne, od dawna wykorzystywane jako narzędzie wychowawczo-edukacyjne, przez dzieci zwykle postrzegane są jako sposób na wspólną zabawę z rówieśnikami. Stanowią okazję do odkrywania świata i nauki czegoś nowego w sposób zupełnie inny niż proponują to codzienne szkolne lekcje. Dają możliwość poszerzenia horyzontów, pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Poza tym generują wspomnienia, które zostają na całe życie.

Dla nauczycieli takie szkolne wyjazdy to okazja do pracy dydaktycznej z uczniami w zupełnie nowym otoczeniu – kopalni, które zachęca do tego, by wręcz chłonąć wiedzę. Dzięki temu, że poszczególne trasy i programy w interesujący sposób łączą różne gałęzie wiedzy, uczniowie podczas zwiedzania odrabiają lekcje historii, przyrody, języka polskiego, geografii, a nawet wychowania fizycznego. W ferworze wspaniałej zabawy i pochłonięte przygodą, nawet nie zauważają, jak wiele się w tym czasie uczą.

Wam, drodzy Rodzice programy wycieczek zapewne też przypadną do gustu. Wiedząc, że Wasze pociechy mają okazję na wspaniałą przygodę pod opieką nauczycieli, będziecie spokojni o ich bezpieczeństwo, ale i o zdrowie. Typowy dla solnej kopalni mikroklimat pozwoli im oddychać pełną piersią i korzystnie wpłynie na samopoczucie. Towarzystwo rówieśników natomiast zachęci do wspólnego odkrywania tajemnic kopalni i poznawania jej historii.

Przejażdżka z dziećmi kolejką w Bochni


Uczniowie mogą skorzystać z oferty Trasy Turystycznej z Podziemną Ekspozycją Multimedialną, a także specjalnie przygotowanej oferty edukacyjnej dostosowanej do wieku uczestników i aktualnej podstawy programowej. Grupy szkolne obowiązuje jednak wcześniejsza rezerwacja programu wycieczki.

• Trasa Turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną dla grup szkolnych

Eksplorowanie tajemniczych solnych korytarzy głęboko ukrytych pod ziemią to nie jest propozycja na zwykłą wycieczkę. To wyprawa życia!

Najstarsza w Polsce Kopalnia Soli Bochnia oferuje uczniom jedyną w swoim rodzaju wyprawę po najpiękniejszych solnych wyrobiskach obejmującą poziomy August i Sienkiewicz połączoną z atrakcjami Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej.

Zwiedzamy z rodziną Kopalnię Soli


Podczas trwającej 3 godziny wycieczki Wasze dzieci będą uczyć się historii kopalni i górnictwa solnego. Dowiedzą się, kim byli książę Bolesław Wstydliwy i księżna Kinga oraz jaką rolę odegrali w działalności bocheńskiej kopalni. Zobaczą prawdziwe górnicze narzędzia, będą podziwiać niezwykłe kształty i układ geologiczny solnych skał, a solne rzeźby i kaplice pewnie nie raz je zachwycą.

Zwiedzamy Kaplicę Św. Kingi z dziećmi


Dzięki przestrzennemu słuchowisku, animacjom, interaktywnej prezentacji i spotkaniom z polskimi królami, żupnikami genueńskimi i duchem kopalni dzieci odbędą coś w rodzaju podróży w czasie, o której na pewno z wypiekami na twarzy jeszcze długo będą Wam opowiadać po powrocie z wycieczki.

Ekspozycja Multimedialna - zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia z rodziną

 

• Noclegi pod ziemią dla grup szkolnych

Pobyty nocne w Kopalni Soli w Bochni to nie to samo, co nocleg nawet w najbardziej luksusowym czy nietypowym hotelu. Taki nocleg nie zdarza się często. Tak na dobrą sprawę okazja może trafić się tylko raz w życiu, dlatego szkolna wycieczka połączona z noclegiem 250 m pod ziemią to nie lada gratka dla uczniów.

Choć kopalnia nie jest parkiem rozrywki, zapewnia atrakcje na najwyższym poziomie. Już samo zwiedzanie kopalni pieszo, przejażdżka kolejką górniczą i rejs łodzią po zalanej solanką komorze robią wrażenie. To jednak nie wszystko. Pobyt w dobrym dla zdrowia mikroklimacie oraz szansa na wspaniałą zabawę i integrację podczas gry w siatkówkę czy koszykówkę na boisku utworzonym 2,4 m poniżej Morza Bałtyckiego - to propozycje, które trudno porównywać do oferty nawet najlepszego lunaparku.

A wrażenia? No cóż, bezcenne i na zawsze zapisane w pamięci.

Najlepsze pobyty edukacyjne dla grup szkolnych

Pobyty edukacyjne obejmują aż 5 różnych programów realizowanych na podstawie scenariuszy uwzględniających spotkania z postaciami znanymi z historii oraz bocheńskich legend i podań.

Programy te, adresowane odpowiednio do uczniów klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także ich nauczycieli, stanowią część programu „Poznaj Polskę”. Rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki propagują praktyczne zdobywanie wiedzy, alternatywne dla szkolnego siedzenia w ławce. Oferują zwiedzającym niezwykłą podróż w czasie pełną historycznych faktów i ciekawostek obejmujących czasy od średniowiecza po współczesność.

Wspaniale wspierają rozwój motoryczny i sensoryczny młodszych dzieci, poza tym rozbudzają wyobraźnię, inspirują i uczą, wykorzystując do tego zabawę. Czas trwania wycieczki w ramach poszczególnych programów wynosi 4 godziny, a liczba uczestników powinna wynosić minimum 15 osób.• Program dla zerówki i uczniów klas I-III


„Zagadkowa Kopalnia”

Niezwykłą historię Kopalni Soli w Bochni dawno temu spisano w pewnej księdze – „Wielkiej Księdze Podziemnych Zagadek”. Jest w niej wszystko, co Wasze dzieci chciałyby wiedzieć o bocheńskiej kopalni. Kluczem do tej wiedzy, jak się pewnie domyślacie, są zagadki, a właściwie ich rozwiązania. Zabawa w zgaduj-zgadula jest tym bardziej ciekawa, że każda dobrze odgadnięta zagadka zamienia się w magiczny przedmiot.

Zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni


• Programy dla uczniów klas I-III


„Śladami pracy górnika”

Jakich narzędzi dawno temu używali górnicy, z jakimi trudami musieli się zmagać, jak wyglądała praca w kopalni? To pytania, które mogą nurtować małych odkrywców. Dziecięcy głód wiedzy zaspokoi jednak przewodnik wcielający się w postać średniowiecznego górnika, który przybliży im historię kopalni, zapozna z narzędziami górniczymi i urządzeniami, które służyły do urobku soli.

Warto odwiedzić z rodziną - Kopalnia w Bochni


Teoretyczną część wycieczki ubogaca część praktyczna, która zaprasza uczniów do udziału w zajęciach plastycznych oraz rekreacyjno-sportowych.


„Królestwo Skarbnika”

Kim jest Skarbnik? Oto jest pytanie. Wiadomo tylko, że to dobry duch kopalni, którego górnicy wielokrotnie wypatrywali w ciemnych solnych korytarzach. Niewielu jednak udało się go spotkać. Dziś rozglądają się za nim turyści. Dla tych, którzy zdecydują się wkroczyć na ścieżki Królestwa Skarbnika, duch robi wyjątek i wyłania się z ciemności. W ramach wycieczki dzieci z detektywistycznym zacięciem wyruszą na spotkanie z tajemniczą postacią. Nowa znajomość dostarczy im informacji o roli Skarbnika w kopalni i pozwoli odkryć tajemnicę bocheńskiego skarbu.


• Programy dla uczniów klas IV-VI


„Dar Księżnej Kingi”


Co takiego księżna Kinga podarowała mieszkańcom Bochni? Jak to się stało, że jej dar tak znacząco wpłynął nie tylko na rozwój miasta, ale całego królestwa? Quizy i zagadki, które w ramach wycieczki przygotowano dla dzieci, stanowią wspaniałą formę rozrywki, a przy okazji pozwalają sprawdzić, ile dzieci zapamiętały ze spotkania ze świętą Kingą. To świetna zabawa, która ucząc historii kopalni i jej związków ze świętą Kingą, wspaniale wplata ciekawe wątki o wielopokoleniowej tradycji górniczego fachu.

Kopalnia Soli w Bochni - pobyt edukacyjny„Królewska Kopalnia”

Tak jak dzisiejsze przedsiębiorstwa, tak Kopalnia Soli w Bochni ma swój regulamin. Dawno temu zasady jej funkcjonowania określał król. Tak się składa, że podczas podróży w czasie, jaką jest niewątpliwie zwiedzanie bocheńskich podziemi, dzieci mają niepowtarzalną okazję spotkać króla Kazimierza Wielkiego. To on decydował o tym, jakiemu prawu ma podlegać kopalnia i na jakich zasadach sprzedawana ma być sól. Wyznaczał nie tylko kierunek rozwoju przemysłu solnego, ale stanowił też prawo dla swych poddanych. Chętnie o tym opowie. To będzie niezwykłe spotkanie i lekcja łącząca historię, geografię i ekonomię.

 

Najlepsze pobyty integracyjne dla grup szkolnych

Celem pobytów integracyjnych jest integracja w grupie między dziećmi oraz dziećmi i nauczycielami. Proponowany przez kopalnię program sprzyja zacieśnianiu więzi poprzez wspólne działanie i wzajemne wspieranie się w rozwiązywaniu rozmaitych zadań. Rówieśnicy wspólnie podążają ścieżkami logicznego myślenia i analizowania sytuacji. Uczą się, na czym polega współpraca oraz gra oparta na zasadach fair play. Na naukę połączoną z zabawą mają ok. 3 godziny.

• Program dla uczniów klas IV-VI

„Przygoda w Solnych Górach”

Pewnie niejedno dziecko było z rodzicami w górach. Jednak przygoda w Solnych Górach to zupełnie coś nowego i odmiennego od dotychczasowych wypraw. Wyjątkowość polega nie tylko na tym, iż wspomniane góry, zamiast być wierzchołkiem świata, znajdują się głęboko pod ziemią. To góry solne, które przez wieki przemierzali nie alpiniści, a górnicy.

Wycieczka do Bochni z dziećmi

Dziś Wasze dzieci mają niepowtarzalną okazję wcielić się w rolę górników, biorąc udział w zabawie inspirowanej dawnym górniczym fachem. Pokonując wyznaczoną trasę, muszą wykazać się sprawnością, sprytem, ale też umiejętnością współpracy. Dzięki temu i wzajemnemu wsparciu zdobędą punkty, które gwarantują zwycięstwo w grze.

Świetnym uzupełnieniem wiedzy zdobytej podczas wycieczek szkolnych (ale również tych indywidualnych, które dzieci odbywają z rodzicami) są materiały edukacyjne związane z kopalnią, które można pobrać na jej stronie internetowej.

 

Kopalnia Soli Bochnia - naprawdę warto tu przyjechać!

Surowe, ale jakże autentyczne solne groty, korytarze przypominające tajemniczy labirynt i specyficzny mikroklimat Kopalni Soli Bochnia przeniosą Wasze dzieci setki lat w czasie. A wszystko po to, by zaprezentować im dziedzictwo kulturowe, z którego możemy być dumni nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

Z rodziną w Bochni


Więcej informacji o Kopalni Soli Bochnia znajdziecie tutaj: Kopalnia Soli Bochnia

 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi