Rodzinne Wakacje w Niechorzu

Wakacje z dziećmi - Niechorze
 
Rodzinne wakacje w Niechorzu – tak można podsumować nasz tegoroczny urlop. Czysta, szeroka, piaszczysta plaża przypadnie do gustu każdemu. Piękne widoki, latające mewy, szum morza, powiew świeżego powietrza i nic więcej nie jest potrzebne do pełni szczęścia.
 
Rodzinne wakacje w Niechorzy - pełnia szczęścia
 
Rodzinne wakacje w Niechorzu - widok na plażę z molo
 
Warto wspomnieć o zejściach na plażę, które są przystosowane do rodzin z dziećmi. Nie są to schody, raczej wybetonowany odcinek, którym zjazd wózkiem z dziećmi to sama przyjemność. Drzewa, krzewy, relaks.
 
Latarnia morska – na klifowym brzegu. Aby dotrzeć na platformę widokową, trzeba pokonać przeszło 200 schodów. Warto jednak zadać sobie ten trud, ponieważ widoki na Wybrzeże Rewalskie są naprawdę imponujące.
 
 Widok na latarnię morską w Niechorzu 
 
Latarnia morska w Niechorzu - wejście to wielka atrakcja dla dzieci na wakacjach
 
Widoki na wybrzeże Bałtyku i okolice Niechorza ze szczytu latarni morskiej
 
Tuż przy latarni można zwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich. W czasie spaceru w jednym miejscu możemy poznać miniatury całego polskiego wybrzeża, od Krynicy Morskiej aż do Świnoujścia, a tym samym dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tych urzekających budowli.
 
Motylarnię:
 
 Motylarnia przy latarni morskiej w Niechorzu - niesamowite miejsce dla małych miłośników przyrody.  
 
Wystawę Klocków Lego:
 
 Klocki lego - takimi wystawami dzieci zawsze są zainteresowane :)  
 
i Wystawę Figur Woskowych:
 
 Wystawa figur woskowych - dzieci szczególnie zainteresują postacie z bajek. 
 
co niewątpliwie jest ogromną atrakcją dla dzieci. 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

Poszukujesz dobrych, sprawdzonych noclegów w Niechorzu? Znajdziesz je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Niechorzu<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Kolejną atrakcją Niechorza jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego – miejsce, w którym prezentowane są przedmioty ukazujące specyfikę zawodu rybaka, gdzie można przenieść się na prawdziwą łódź rybacką.
 
 Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu  
 
Wyjątkową atrakcją dla dzieci i dorosłych jest oceanarium, gdzie znajdują się akwaria z morskimi rybami, ale i terraria z wężami i jaszczurkami:
 
  Oceanarium w Niechorzu - kolejna atrakcja dla dzieci na wakacjach.  
 
Rodzinna wizyta w oceanarium w Niechorzu
 
Będąc w Niechorzu warto wybrać się do sąsiedniego Rewala. Tutaj największą atrakcją morską dla dzieci jest Park Wieloryba. Główną atrakcją parku jest płetwal błękitny o długości 35 metrów oraz około 100 modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach.
 
 Wieloryb w skali 1:1, oczywiście z fontanną ;)  
 
Park Wieloryba w Rewalu - atrakcja dla dzieci
 
Atrakcje Parku Wieloryba
 
Park Wieloryba - rekin
 
Park Wieloryba - Rewal
 
Gigantyczna ośmiornica w Parku Wieloryba
 
Dzieciaki w Parku Wieloryba w Rewalu
 
W paszczy rekina - Park Wieloryba
 
Jeśli będziecie w Rewalu, musicie koniecznie zajrzeć również do Bajkowej Chaty, w której gości świat baśni, iluzji i strachu.
 
Niechorze to piękna nadmorska miejscowość, która jest świetnym miejscem na wakacyjny wyjazd z dziećmi w każdym wieku. Nie należy zapominać o innej możliwości spędzania czasu z dziećmi, o spacerach, poszukiwaniu bursztynów oraz rozstawianych na czas wakacji atrakcjach pod postacią zjeżdżalni, trampolin, zamków dmuchanych, karuzeli i tym podobnych urządzeń.
 
 
Niechorze polecam z własnego doświadczenia!
 
Marzena Klecha
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs 
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.