Olsztyn atrakcje dla dzieci

Olsztyn – atrakcje dla dzieci

Tak jak Szczecin nie leży nad morzem, tak Olsztyn to jeszcze nie Mazury. Choć sąsiaduje z Krainą 1000 Jezior i jest stolicą Warmińsko-Mazurskiego, leży na Warmii.

Bez wątpienia.

Nie brakuje tu miejsc, w których dzieci dosłownie wyskaczą się, powspinają, stawią czoła rozmaitym przeszkodom. Park Bartbo, Leśny Park Linowy, Park Przygody Sniper, Tor Kartingowy Kormoran, Aquasfera, Warmiolandia, Wspintegracja czy Sensoryroom nakarmią Wasze pociechy adrenaliną, emocjami i nowymi doświadczeniami. Dostarczą im wiedzy i rozrywki, wspomogą rozwój i zapewnią niezapomniane wspomnienia z wakacji na Warmii.

I choć bogactwo propozycji na spędzenie czasu z rodziną to niewątpliwy atut Olsztyna, to ilość i różnorodność dostępnych opcji może przebodźcować dzieci. Jak się jednak okazuje miasto i na to znalazło sposób.

Olsztyn - miasto pełne atrakcji dla dzieci

Źródło zdjęcia: https://planetarium.olsztyn.pl/zaplanuj-wizyte/planetarium 

Naturalne położenie Olsztyna wśród jezior i terenów zielonych czyni je miejscem atrakcyjnym z punktu widzenia rodzin z dziećmi, które potrzebują przerw i oddechu pomiędzy zwiedzaniem zabytków i korzystaniem z lokalnych atrakcji.

Pobyt nad jeziorami czy w miejskich parkach, w których można odpocząć na łonie natury, pojeździć na rowerze, a nawet popływać kajakiem wyreguluje nagromadzone emocje i doda sił do dalszego zwiedzania i zabawy. A możliwości w Olsztynie naprawdę nie brakuje.

 

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Pięćsetną rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika Olsztyn uczcił w najlepszy możliwy sposób. Otwierając Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, oddał hołd wielkiemu uczonemu, a rodzinom takim, jak Wasza stworzył wspaniałą okazję, by poznać jego biografię i przede wszystkim naukowe dokonania, które okazały się przełomowe w skali całego świata.

Planetarium Olsztyn - atrakcja dla dzieci

Źródło zdjęcia: https://planetarium.olsztyn.pl/zaplanuj-wizyte/planetarium 

 

Planetarium

Planetarium olsztyńskie jest drugim co do wielkości obiektem tego typu w naszym kraju. Jego integralną część stanowi Obserwatorium Astronomiczne.

Najmłodszych pasjonatów podniebnych przygód Planetarium zaprasza na seans „Cosmix”, w którym odpowiada na pytania, jak wyglądają życie i praca astronautów w kosmosie oraz wyjaśnia, jak spać, przygotowywać posiłki, a nawet korzystać z toalety w niecodziennych, kosmicznych okolicznościach.

Olsztyn Planetarium - wizyta z dzieckiem

Źródło zdjęcia: https://planetarium.olsztyn.pl/zaplanuj-wizyte/planetarium 

Planetarium - ciekawa atrakcja

Źródło zdjęcia: https://planetarium.olsztyn.pl/zaplanuj-wizyte/planetarium 

Zasiadając wygodnie w fotelach, maluchy odbędą kosmiczną podróż pt. „Myszki i księżyc”, w której razem z myszkami rozwiążą zagadkę dotyczącą tego, kto zjada wielki Księżycowy Ser. W trzeciej, ostatniej propozycji dla trzylatków, w której bohaterami są m.in. gnomy, świetlny zajączek i tajemniczy jegomość Wasze pociechy poznają odpowiedź na pytanie, „Co się stało z kalendarzem?”

Nieco starszym przedszkolakom dedykowane są kosmiczne pokazy „Polaris”, „Ziemia, księżyc i słońce”, „Zaczarowany globus”, czy „Łucja, zagadka spadających gwiazd”. Nie brakuje też filmów dla starszej grupy wiekowej.

Przyjazne dzieciom pokazy

Źródło zdjęcia: https://planetarium.olsztyn.pl/zaplanuj-wizyte/planetarium 

 

Odwiedzając olsztyńskie Planetarium, zrozumiecie, co Kopernik widział, wpatrując się w gwiazdy. Dowiecie się jaka gwiazda jest ziemskim źródłem energii, jaką wiedzą o wszechświecie dysponowali starożytni astronomowie – Majowie oraz, jak to się dzieje, że na Ziemi zmieniają się pory roku. Poza tym wyruszycie w odległe światy, by dowiedzieć się, czy poza Ziemią panują warunki odpowiednie do rozwoju inteligentnych form życia i zobaczycie, jak z kosmosu wyglądają Ziemia, Mars i Saturn.

Więcej informacji: www.planetarium.olsztyn.pl

Współrzędne GPS: 53.77542, 20.49122

Podziwiamy zasoby Planetarium

Źródło zdjęcia: https://planetarium.olsztyn.pl/zaplanuj-wizyte/planetarium 

 

 

Obserwatorium Astronomiczne

Po wizycie w Planetarium czas na odrobinę praktyki w Obserwatorium Astronomicznym znajdującym się w XIX- wiecznej wieży ciśnień. Wzniesiona na najwyższym wzgórzu dawnego Olsztyna pozwala na obserwację miejskiej panoramy, jak i rozgwieżdżonego nieba.

Jednak zanim wejdziecie na szczyt zwieńczony tarasem widokowym, czeka Was przeprawa przez 5 pięter prezentujących przyrządy wykorzystywane do badań astronomicznych.

Obserwatorium Astronomiczne Olsztyn

Źródło zdjęcia: https://planetarium.olsztyn.pl/zaplanuj-wizyte/planetarium 

W świat ukochanej dziedziny Mikołaja Kopernika wprowadzą Was m.in. zegary – słoneczny i najbardziej precyzyjny w historii zegar mechaniczny Shortta. Temat kontynuują meteoryty, które są zapisem genezy Układu Słonecznego oraz okruchy skał księżycowych, które na Ziemię sprowadziła załoga legendarnego Apollo 11.

Okazy kosmicznych skał różne od tych, które znamy z Ziemi, są prawdziwą skarbnicą wiedzy o tym, jak kształtowała się kosmiczna materia.

Podziwiamy wystawy w Obserwatorium

Źródło zdjęcia: https://planetarium.olsztyn.pl/zaplanuj-wizyte/planetarium 

Na kolejnych piętrach dowiecie się, jak może wyglądać tor przelotu subatomowych cząstek promieniowania kosmicznego, jak optyka wykorzystuje promieniowanie elektromagnetyczne do obserwacji szczegółów związanych z ukształtowaniem ciał niebieskich i jakie procesy zachodzą na Słońcu.

Atrakcja dla dzieci - warsztaty w Olsztynie

Źródło zdjęcia: https://planetarium.olsztyn.pl/zaplanuj-wizyte/planetarium 

Po przejściu prawie 150 stopni możecie nabrać powietrza w płuca i spojrzeć tak w niebo, jak i na miasto położone u stóp wieży. Dostępna na miejscu luneta pozwoli Wam dostrzec to, co duża odległość ukrywa przed ludzkim wzrokiem.

W pogodne wieczory możecie skorzystać z jeszcze jednej atrakcji, jaką oferuje Obserwatorium i zabrać dzieci na jedyną w swoim rodzaju „wędrówkę” po nocnym niebie. Przewodnik zaprosi Was na spacer wśród gwiazd, wśród których spacerowali starożytni. Nauczycie się je rozpoznawać, nazywać i grupować w gwiazdozbiory. Poznacie plejadę gwiazd firmamentu. Odwiedzicie Oriona, Herkulesa, Andromedę i Kasjopeję i możecie być pewni, że odwiedziny te na długo zapadną w Waszej pamięci. Tak jak cała wyprawa – pełna emocji, niezwykłych przeżyć i naukowych ciekawostek.

Współrzędne GPS: 53.77264, 20.48874

Olsztyn - Obserwatorium gwiazd

Źródło zdjęcia: https://planetarium.olsztyn.pl/zaplanuj-wizyte/planetarium 

 

Leśny Park Linowy

Leśny Park Linowy wyrasta w koronach drzew 100-letniego Lasu Miejskiego Olsztyna. Rozpięte między drzewami liny, siatki, mostki, zjazd tyrolski i inne przeszkody tworzą łącznie 4 trasy o różnym stopniu trudności.

Ciekawe miejsce na zabawę z dziećmi

Źródło zdjęcia: www.lesnyparklinowyolsztyn.pl

Trasa łatwa idealnie nadaje się dla dzieci. Przeszkody, a jest ich 18, dostosowane zostały do umiejętności najmłodszych uczestników zabawy. Młodzieży, dedykowano trasę średnią, a dorosłym – trudną.

Jest jeszcze trasa ekstremum – to opcja dla największych śmiałków. Niezaprzeczalnym atutem tego parku jest jednak zjazd tyrolski i to nie w byle jakim miejscu, bo nad stadionem lekkoatletycznym – najstarszym tego typu obiektem sportowym w Polsce.

Leśny Park Linowy - atrakcja w Olsztynie

Źródło zdjęcia: www.lesnyparklinowyolsztyn.pl

Co robić w Olsztynie na urlopie?

Źródło zdjęcia: www.lesnyparklinowyolsztyn.pl

Wyposażeni w odpowiednie uprzęże alpinistyczne, ze wsparciem profesjonalnych instruktorów będziecie się tu na pewno świetnie bawić. A ptaki poukrywane w koronach drzew będą Wam świergotały, zachęcając do dalszej zabawy.

Więcej informacji: www.lesnyparklinowyolsztyn.pl

Współrzędne GPS: 53.79657, 20.47446

Leśny Park Linowy dla każdego - Olsztyn

Źródło zdjęcia: www.lesnyparklinowyolsztyn.pl

 

Wystawa Lego w Olsztynie

Ile może kosztować figurka LEGO? Ta, którą zobaczycie w Olsztynie, czyli chromowany złotem Mr. Gold, warta jest ok. 10 000 zł i jest najdroższą seryjną figurką świata.

Olsztyn - wystawa klocków LEGO dla dzieci

Jednak efektów WOW na wystawie, którą możecie obejrzeć na ul. Prostej 23, niedaleko olsztyńskiej starówki, jest znacznie więcej.

Kilka milionów klocków, a każdy ważny, potrzebny i ułożony zgodnie z instrukcją, by tworzyć budowle rozpoznawalne pod każdą szerokością geograficzną. Wśród eksponatów znalazło się m.in. miejsce dla rzadkiej kolejki z lat 70. XX w. sterowanej gwizdkiem, statków Star Wars z największym Sokołem Millenium, zamku elfów i potężnej warowni Helmowy Jar z „Władcy Pierścieni”, Budowli Ninjago, ogromnego Hulkbustera, Banku Gringotta z Harrego Pottera, Stadionu Camp Nou, Domku Belville, zamku Duplo i pokaźnej kolekcji, liczącej ponad 850 egzemplarzy zwierząt LEGO (to największy tego typu zbiór na świecie).

Atrakcje dla Rodziców i dzieci w Olsztynie - wystawa LEGO

Jeśli oglądając te wszystkie cuda z klocków, nabierzecie ochoty, by stworzyć własne dzieło, na miejscu kupicie zarówno figurki, jak i zestawy, dzięki którym odkryjecie nieograniczone możliwości budowania.

Wystawa LEGO - świat klocków w Olsztynie

Więcej informacji: www.ebilet.pl/biznes/wystawa/muzeum-lego-olsztyn

Adres: ul. Prosta 23, Olsztyn

Wystawa jest czynna od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 20.00.


Papugarnia i Ptaszarnia

Kontynuując ptasi wątek zajrzyjcie koniecznie do dwóch barwnych, choć nieco hałaśliwych miejsc. Jednym z nich jest:

 

Papugarnia

To miejsce, w którym mieszkają kolorowe papugi z różnych stron świata. Jak mawiają o nich gospodarze, to niezłe złodziejaszki i pieszczoszki zarazem, które lubią relaksować się przy dźwiękach bębnów Handpan (Słuchaliście? Koniecznie posłuchajcie. Tylko uwaga, łatwo się w ich dźwiękach zakochać.) i nawet zakupy w sklepie internetowym zrobią, jak trzeba. Uwielbiają też święta – Boże Narodzenie, Dzień Niepodległości, Dzień chłopaka. Zawsze znajdą okazję do celebrowania i zjedzenia czegoś pysznego.

Papugarnia - odwiedziny u papug z dziećmi

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/Papugarnia-Olsztyn-727474004107011 

Przyjdźcie z dziećmi do olsztyńskiej Papugarni. Zobaczcie, jak papugi wykonują prace na wysokościach, poruszając się po siatkach i prace ogrodnicze przekopując grządki z zieleniną. Ary, Żako, Aleksandretty – wszystkie są piękne, jak egzotyczne kwiaty, towarzyskie i uwielbiają się miziać. Na pewno je polubicie i to z wzajemnością.

Współrzędne GPS: 53.78642, 20.51470

Drugim ze wspomnianych miejsc jest:

 

Ptaszarnia

Wśród kilkudziesięciu skrzydlatych mieszkańców Ptaszarni zwanej też Parkiem Ptaków Ozdobnych jest ptactwo wodne, drób ozdobny i papugi. Obejrzycie tu przybyłe z Syberii bernikle rdzawoszyje, kapodzioby, które na co dzień mieszkają w Australii, a także olbrzymie kury Brahma o indyjskim rodowodzie i bażanty złociste z Chin.

Gdy już poznacie wszystkich skrzydlatych przedstawicieli Europy, Afryki, Azji, Japonii i obu Ameryk możecie wybrać się z dziećmi na plac zabaw, który uzupełnia ofertę parkowych atrakcji.

Współrzędne GPS: 53.81184, 20.50293

Atrakcja przyjazna dzieciom - Olsztyn

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/Papugarnia-Olsztyn-727474004107011 

 

Muzeum Przyrody

Co w trawie piszczy? Kto w koronach drzew śpiewa (bo na pewno nie papugi)? Kogo można spotkać w warmińskich lasach? Odpowiedzi poszukajcie w olsztyńskim Muzeum Przyrody będącym oddziałem Muzeum Warmii i Mazur.

Olsztyńskie Muzeum Przyrody

Źródło zdjęcia: https://przyroda.muzeum.olsztyn.pl/ 

Ekspozycja stała poświęcona zwierzętom Warmii i Mazur prezentuje ponad 250 gatunków. To sporo i adekwatnie do opinii o tym, że obszar, który zamieszkują, jest najbogatszym w faunę na terenie całego kraju.

Obfitość ssaków, ptaków, gadów, płazów i owadów zapewnia, że przed Wami sporo spotkań z (jak o nich mawiał św. Franciszek) braćmi mniejszymi. Ryjówki, bobry, wilki, orły, ogromny prawie 2-metrowy sum, błękitnoskrzydłe kraski, błotne żółwie, król puszczy – żubr, to tylko garstka przedstawicieli zamieszkujących lasy województwa.

Muzeum Przyrody - wystawy dla rodzin z dziećmi

Źródło zdjęcia: https://przyroda.muzeum.olsztyn.pl/ 

Więcej zarówno tych pospolicie występujących, jak i zagrożonych wyginięciem stworzeń poznacie podczas zwiedzania muzeum. Wiedzę o nich wspaniale uzupełnia prezentacja siedlisk, czyli naturalnego środowiska występowania poszczególnych zwierząt.

Więcej informacji: https://przyroda.muzeum.olsztyn.pl/ 

Współrzędne GPS: 53.76116, 20.49423

Muzeum Przyrody Olsztyn - ciekawe miejsce do zwiedzania

Źródło zdjęcia: https://przyroda.muzeum.olsztyn.pl/ 

 

Warmiolandia

Warmiolandia to kolorowa przestrzeń stworzona dla rodzin z myślą o beztroskiej zabawie. Dzieci mogą się w niej spodziewać szalonej zabawy na 3 zjeżdżalniach, spośród których jedna ma 3 tory, druga – konstrukcję tubową, a trzecia kończy się zanurkowaniem z suchym basenie z piłeczkami. Frajdę zapewnią również 3- poziomowa konstrukcja ze ścieżkami i kładkami do pokonania, trampoliny, pneumatyczne armatki i karuzela z kokosami.

Pełne atrakcji miejsce zabaw dla dzieci w Olsztynie

Źródło zdjęcia: www.warmiolandia.pl

Interakcję między rodzeństwem, ale też między dziećmi i rodzicami gwarantuje multimedialna podłoga zachęcająca do aktywności ruchowej i wspólnych gier. Po zdrową dawkę ruchu, choć tym razem przed ekranem zaprasza również kącik z wyposażony Xbox Kinect.

Warmiolandia Olsztyn

Źródło zdjęcia: www.warmiolandia.pl

Podczas gdy starsze dzieci będą grać na komputerze, maluszki do 3 roku życia możecie zabrać do specjalnej strefy, w której mogą się wspinać, układać miękkie klocki i bawić w kolejnym kulkowym basenie.

Więcej informacji: www.warmiolandia.pl

Współrzędne GPS: 53.74980, 20.46085

Wycieczka z dziećmi do centrum zabaw dla dzieci

Źródło zdjęcia: www.warmiolandia.pl

 

Aquasfera

Aquasfera to duży kompleks basenowo-rekreacyjny z dwoma strefami – sportową i rekreacyjną.

W pierwszej z nich trenują zawodnicy przygotowujący się do zawodów. W mniejszym basenie natomiast dzieci i dorośli uczą się pływać. Jeśli odwiedzicie aquapark w weekend, dzieci będą mogły tu pobawić się na wodnym placu zabaw i torze przeszkód.

W obiekcie znajduje się również część rekreacyjna, która obiecuje wspaniały wypoczynek. I tu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na bogatą ofertę atrakcji skierowanych do najmłodszych. Basen dla dzieci z wodą o temperaturze 32 oC uzupełniono o wodną kaskadę, bicze wodne, leżanki z masażem wodnym, 2 zjeżdżalnie o spiralnym kształcie, 3 jacuzzi i sztuczną rzekę.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Zabawę w wodzie dzieci mogą urozmaicić sobie, korzystając z piankowych materacy, dmuchanych kół, sensorycznych i gimnastycznych piłek, a także rozmaitych pływających zabawek. Starszakom na pewno dodatkowo spodoba się gra w wodną siatkówkę lub koszykówkę.

W celu zapewnienia maksimum komfortu rodzinom z dziećmi Aquasfera utworzyła rodzinne szatnie z placykiem zabaw, na którym mogą pobawić się Wasze dzieciaczki. Jeżeli jesteście rodzicami niemowlaka, ucieszy Was wiadomość o specjalnym pokoju dla rodzica i dziecka. Kompleksowo wyposażony znajduje się w okolicy dziecięcego brodzika. Możecie w nim nakarmić dziecko, przewinąć je, wykąpać i wysuszyć mu włosy.

Dodatkowym powodem do radości jest możliwość nieodpłatnego korzystania z basenowych atrakcji w przypadku dzieci do 4 roku życia, a także dostęp do sauny mokrej, suchej, infrared i lodowej studni w ramach zakupionego biletu.

Więcej informacji: www.osir.olsztyn.pl/pl/aquasfera

Współrzędne GPS: 53.77238, 20.50585

 

Olsztyńskie jeziora

Przytulona do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich Warmia co prawda nie ma tylu jezior, ile występuje po wschodniej stronie województwa warmińsko-mazurskiego jednak wody i miejsc do pływania, uprawiania sportów wodnych, plażowania i wędkowania może zaoferować całkiem sporo. W obrębie samego Olsztyna można naliczyć kilkanaście jezior.

Największym, najgłębszym i najbardziej znanym jest jezioro Ukiel zwane też Krzywym, o którym więcej pisaliśmy. Drugim w rankingu wielkości jest Jezioro Kortowskie. Z przyjemności wodnych kąpieli i zabaw na plaży skorzystacie również, jadąc nad jeziora Skanda i Tyrsko. Kąpać się można również w Jeziorze Redykajny, jednak plaża jest niestrzeżona i brakuje na niej infrastruktury.

Jeśli lubicie spacery, to wizyta nad Jeziorem Długim dostarczy Wam do tego okazji, a jeśli jesteście smakoszami rybki, zwłaszcza tej samodzielnie złowionej, owocnych połowów możecie się spodziewać nad jeziorem Sukiel.

 

Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna – to w ostatnich latach określenie, które dość często pojawia się w kontekście prawidłowego rozwoju dziecka. Dziś już większość rodziców wie, co ono oznacza i podąża ścieżką wspierającą rozwój dziecka poprzez zachęcanie go do zabaw umożliwiających poznawanie świata wszystkimi zmysłami.

Jeśli jednak chcielibyście zaproponować dzieciom coś innego niż faktury, dźwięki, konsystencje, zapachy i obrazy, którymi na co dzień stykają się w domu, zabierzcie je do Sensoryroom lub Wspintegracji.

SENSORYROOM - ciekawe miejsce dla Rodziców

Źródło zdjęcia: www.sensoryroom.pl

 

Sensoryroom

Dzieci mają tu do dyspozycji kilka dobrze przemyślanych Sensostref. Sensogóry to nie tylko wspinaczka po ściance. To również uciekanie przed lawą na podłodze, budowanie igloo i przeciskanie się przez wałki maglownicy.

Olsztyn - stolica Warmii

Źródło zdjęcia: www.sensoryroom.pl

Sensomiasto natomiast wspiera rozwój wyobraźni poprzez zabawy w kuchni, warsztacie majsterkowicza i na straganie. Poza tym dzieci zobaczą tu, jak zmienia im się twarz w zależności od zwierciadła, w które spojrzą, dowiedzą się, na czym polega efekt domina i pobawią się zabawkami manipulacyjnymi.

Ciekawe zabawy dla maluszka

Źródło zdjęcia: www.sensoryroom.pl

Z Sensomiasta mogą uciec do Sensolasu, w którym odetchną, posłuchają śpiewu ptaków i schowają się w tęczowej kryjówce po tym, jak już przejdą labirynt i małymi paluszkami rozpoznają rozmaite kształty.

Kraina zabaw dla malucha idealna na weekend

Źródło zdjęcia: www.sensoryroom.pl

To tylko część atrakcji, które wspierają rozwój dzieci, pobudzają ciekawość i rozwijają wyobraźnię. Więcej propozycji odkryjecie na miejscu.

Więcej informacji: www.sensoryroom.pl

Współrzędne GPS: 53.74092, 20.49321

Miejsce pełne zabaw dla małych dzieci

Źródło zdjęcia: www.sensoryroom.pl

 

Wspintegracja

Bodźce wspierające prawidłowy rozwój dziecka zapewnia również Wspintegracja, która w wachlarzu swoich propozycji ma zajęcia sensoplastyczne, sensomotoryczne i umuzykalniające. Poza tym, jak sama nazwa sugeruje dzieci (w wieku 4+) mogą się tu powspinać.

Do dyspozycji mają kolorowe ścianki wspinaczkowe, z których mogą korzystać z pomocą mamy, taty lub instruktora, a także plac zabaw i tajemniczą jaskinię, która niezmiennie cieszy się zainteresowaniem tak młodszych, jak i starszych dzieci.

Więcej informacji: www.wspintegracja.pl

Współrzędne GPS: 53.77127, 20.48324

 

Park Bartbo

Na wizytę w Parku Bartbo zarezerwujcie sobie najlepiej cały dzień. Różnorodność atrakcji prawdopodobnie sprawi, że Wasze pociechy będą chciały skorzystać z większości z nich, o ile nie ze wszystkich.

Wyskokowe emocje oferują euro bungee, które łączy specyfikę zabawy na bungee i trampolinie oraz ludzka trampolina, która oferują jednoczesne skakanie i latanie. Jest jeszcze jedna atrakcja, dzięki której Wasze pociechy wzbiją się w powietrze. To karuzela łańcuchowa z huśtawkami przeznaczona dla prawdziwych śmiałków. Młodsze dzieci, które chciałyby skorzystać z zabawy na karuzeli, nie będą się jednak czuły poszkodowane. Z myślą o nich powstała karuzela ze zwierzątkami i pojazdami obracającymi się na platformie.

Atrakcyjne miejsce dla rodzin z dziećmi

Źródło zdjęcia: www.park-bartbo.pl 

Jeśli macie w domu miłośników piłki to w Parku Bartbo dostępne są dwie atrakcje dostarczające piłkarskich emocji. Bramka celnościowa pomoże Waszym dzieciom usprawnić technikę kopania, piłkobilard odpowie natomiast na potrzeby tych, którzy nie do końca mogą się zdecydować, czy wolą piłkę, czy bilard.

Wspaniałych wrażeń dostarczają również pneumatyczny bieg przełajowy na dmuchanym torze przeszkód, rywalizacja na bungee run oraz zjazdy na zjeżdżalniach pneumatycznych potocznie zwanych dmuchańcami.

Basen z piłeczkami - Olsztyn

Źródło zdjęcia: www.park-bartbo.pl 

Na terenie parku znajdują się również: park linowy, eko labirynt z poplątanymi alejkami z wierzby energetycznej oraz atrakcja zapewniająca wodne ślizgi. Poza tym dzieci mogą pobawić się w gladiatorów, pojeździć mini jeepem, potrenować celność na strzelnicy i równowagę dosiadając byka na rodeo.

Więcej informacji: www.park-bartbo.pl

Współrzędne GPS: 53.59934, 20.57696

Park Bartbo - strefa relaksu dla rodzin

Źródło zdjęcia: www.park-bartbo.pl 

 

Park Przygody Sniper

Jeśli Wasze dzieci marzą o domku na drzewie, a Wy z różnych powodów marzenia tego spełnić nie możecie, Park Przygody Sniper (wcześniej Makumba) przychodzi na ratunek. Na miejscu znajduje się Wioska Domków na Drzewie, a to oznacza, że Wasze pociechy będą miały nie 1, ale aż 18 drewnianych domków do wyboru. Do każdego z nich dostaną się, pokonując tunele sprawnościowe zabezpieczone siatkami i zawieszone ok. 3 m nad ziemią. Frajdę z odwiedzania domków mają właściwie wszyscy, jednak największą radość zabawa sprawia chyba najmłodszym.

Wątek zabaw na wysokości kontynuuje park linowy. 17 przeszkód zawieszonych na trasie Niebieskiej na wysokości od 1 do 2,5 m pozwoli Wam stale asekurować dziecko i towarzyszyć mu w pokonywaniu trasy. Nieco wyżej, bo na wysokości od 2 do 4 m znajdują się przeszkody ulokowane na trasie Pomarańczowej. Jeśli mieliście już doświadczenie we wspinaczce, z sukcesem pokonacie każdą z nich. Pierwszą trasę utworzono z myślą o dzieciach o wzroście min. 125 cm, drugą dedykowano dzieciom i dorosłym o min. wzroście 145 cm.

Park Przygody Sniper

Źródło zdjęcia: www.makumbapark.pl 

Wspinaczkę, ale w nieco innym stylu zakończoną zjazdem, choć nie tyrolskim można uprawiać również na zjeżdżalniach pneumatycznych. Dla maluchów przeznaczono dmuchańce z autami, dla starszaków natomiast w stylu safari.

Podczas gdy starsze dzieci mogą jeździć na segwayach, grać w mini golfa i strzelać z łuku, młodsze z pewnością miło spędzą czas w strefie malucha wyposażonej w jeździki, bujaki, zjeżdżalnię i basen kulkowy lub w piaskownicy archeo z ukrytymi szkieletami dinozaurów.

Więcej informacji: www.makumbapark.pl

Współrzędne GPS: 53.74967, 20.48496

Atrakcje dla nastolatków - Olsztyn

Źródło zdjęcia: www.makumbapark.pl 

 

Tor kartingowy Kormoran

Jeśli podróżujecie ze starszymi dziećmi, które w dodatku nie stronią od adrenaliny, wizyta na profesjonalnym Torze Kartingowym Kormoran na pewno przypadnie im do gustu.

Licząca 300 m asfaltowa pętla gwarantuje długie przejazdy, a obecna na miejscu obsługa bezpieczeństwo zabawy. Obiekt dysponuje różnymi gokartami. Na powyższej trasie pojeździcie modelami jednoosobowymi, dwuosobowymi oraz takim, z którego może korzystać już 4- letni mały kierowca. Na torze driftingowm przesiądziecie się do innego modelu, bo i sama trasa ma zupełnie inny charakter.

Tor kartingowy Olsztyn

Źródło zdjęcia: www.olsztyn.torkormoran.pl

Niezwykłe emocje za kierownicą oferuje również „przejażdżka” symulatorem. Zaawansowana grafika wiernie odwzorowuje rozmaite tory, z których możecie wybrać ten, który najbardziej Wam się podoba.

Symulator jazdy Olsztyn

Źródło zdjęcia: www.olsztyn.torkormoran.pl

Pozostaje jeszcze wybrać model wirtualnego auta spośród kilkudziesięciu dostępnych modeli, zasiąść za kierownicą, zapiąć pasy i pojechać po zwycięstwo.

Więcej informacji: www.olsztyn.torkormoran.pl

Współrzędne GPS: 53.77557, 20.53046

Rozrywka dla każdego w Olsztynie

Źródło zdjęcia: www.olsztyn.torkormoran.pl

 

Fox Games

Fox Games to centrum rozrywki, w którym łatwo stracić rachubę czasu. Znajduje się w Galerii Warmińskiej i nawet w niedzielę handlową możecie skorzystać z jego oferty. A ta jest bogata, kolorowa i pełna różnorodnych dźwięków, co chwilę przerywanych radosnymi okrzykami wygranych i czasem zawodzeniem tych, którzy przegrali.

Wygrana? Przegrana? Liczy się przecież dobra zabawa, a Wy na pewno jesteście specami od dobrej zabawy. Prawda?

Miejsce z zabawami dla malucha

Źródło zdjęcia: www.facebook.com/profile.php?id=100029115141089

Kto powiedział, że w koszykówkę można grać tylko na boisku, a w kręgle na profesjonalnym torze? W Fox games przekonacie się, że wirtualna gra daje równie dużo przyjemności niezależnie od liczby zdobytych punktów. Pacman, cymbergaj, bilard, symulatory jazdy, mnóstwo gier zręcznościowych … grajcie, zgarniajcie nagrody i przede wszystkim dobrze się bawcie.

Więcej informacji: www.facebook.com/profile.php?id=100029115141089

Współrzędne GPS: 53.75412, 20.48484

 

Wakacje z dziećmi w Olsztynie mogą być niezapomnianą przygodą. Pobyt w stolicy Warmińsko-Mazurskiego udowadnia, że nauka może iść w parze z rozrywką. Przyroda może przenikać miejskie przestrzenie, oferując pobyt wśród zieleni i nie utrudniając zwiedzania zabytków.

A atrakcje przeznaczone dla dzieci mogą wspierać ich rozwój i integrować we wspólnej zabawie całą rodzinę.

I choć kampania reklamowa województwa warmińsko-mazurskiego mówi „Mazury cud natury”, to Warmia ze stolicą w Olsztynie zasługują co najmniej na miano miejsca przyjaznego rodzinie, atrakcyjnego pod względem zarówno przyrodniczym, jak i oferty naukowo-sportowo-rozrywkowej dla dzieci w każdym wieku.

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi