Niechorze z małymi dziećmi - szlakiem morskich atrakcji

SZLAKIEM MORSKICH ATRAKCJI

Każda rodzina ma swoją historię. Najpiękniejsze jest to,

że te historie są nakreślone na piasku, nie wykute w granicie.

To cudowne – ponieważ możemy je zmieniać.

Możemy uwolnić się od kłamstw i spojrzeć w oczy prawdzie. I żyć dalej.

Diane Chamberlain


Jesteśmy czteroosobową rodzinką: szaleni rodzice z dwójką cudownych dzieci- Zuzią (3,5l) i Mikołajem (2l). Uwielbiamy spędzać razem czas. Nie lubimy się nudzić, więc jak tylko mamy okazję jeździmy na rowerach, chodzimy na spacery czy gramy w piłkę. Odkąd na świecie pojawiły się nasze dzieci marzyliśmy o tym, żeby pojechać nad polskie morze. Tak więc, odczekaliśmy aż dzieci podrosną, by również mogły cieszyć się morzem jak my z mężem i latem tego roku nasze małe marzenie się spełniło.

Nasze, rodzinne zdjęcie

Nasze, rodzinne zdjęcie

Dość długo zastanawialiśmy się do jakiej miejscowości pojechać. Ostatecznie wybraliśmy Niechorze-spokojną miejscowość, gdzie nie bywa dużo turystów i można się beztrosko relaksować. Dodatkowo w pobliżu znajduje się wiele ciekawych atrakcji.

Widok z latarni morskiej w Niechorzu

Widok z latarni morskiej w Niechorzu

W pierwszy dzień naszego pobytu nad morzem obowiązkowo udaliśmy się na plażę, by przywitać morze. Dzieci były zachwycone-tarzały się w piachu, wbiegały do morza, zbierały muszelki i piszczały z radości. My sami z mężem napawaliśmy się widokiem morza, którego nie widzieliśmy dobrych parę lat.

Na plaży w Niechorzu
Na plaży w Niechorzu

Na plaży w Niechorzu

Po krótkich szaleństwach na plaży udaliśmy się na pyszne lody, a zaraz potem zrobiliśmy sobie krótką pieszą wycieczkę do parku miniatur latarni morskich. Warto odwiedzić to urocze miejsce, ponieważ znajdują się tam niemal wszystkie latarnie z pobliskich morskich miejscowości. Dodatkowo można tam zobaczyć imitację kolejki wąskotorowej, na której punkcie z kolei oszalał nasz syn, który jest prawdziwym pasjonatem pociągów.

Park Miniatur Latarni Morskich
Park Miniatur Latarni Morskich
Park Miniatur Latarni Morskich
Park Miniatur Latarni Morskich
Park Miniatur Latarni Morskich

Park Miniatur Latarni Morskich

Z tej racji, że do wieczora mieliśmy jeszcze trochę czasu udaliśmy się do latarni morskiej, która znajduje się niedaleko parku miniatur latarni morskich. Trzeba było pokonać trochę schodów, ale daliśmy radę. Widoki z latarni były przepiękne.

Widok z latarni morskiej w Niechorzu
Na latarni morskiej w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu

Tuż obok latarni morskiej znajdowała się motylarnia, choć tam już niestety nie udało nam się dotrzeć. Jednak na pewno warto się tam wybrać z dziećmi, ponieważ można tam zobaczyć wiele pięknych okazy motyli.

Kolejnym etapem naszej morskiej podróży była przejażdżka kolejką wąskotorową do Trzęsacza. Bardzo fajna atrakcja dla dzieci, można było jechać nietypowymi wagonami i podziwiać dookoła piękną naturę tamtejszych miejscowości. Na miejscu udaliśmy się do labiryntu luster oraz byliśmy przy ruinach starego Kościoła. W labiryncie luster nasze dzieci miały dużo frajdy, mogły przeglądać się w lustrach, szukać właściwej drogi, a niekiedy jak pomyliły sobie drogę to było małe bum :P

Przejażdżka kolejką wąskotorową
Przejażdżka kolejką wąskotorową

Przejażdżka kolejką wąskotorową

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

Poszukujesz dobrych, sprawdzonych noclegów w Niechorzu? Znajdziesz je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Niechorzu<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Następnego dnia odwiedziliśmy Kołobrzeg. Z Niechorza to niecałe 50 min jazdy samochodem, a zawsze są to dodatkowe atrakcje dla dzieci. Najpierw, pomimo choroby morskiej męża (co się nie robi nie dla dzieci :D) zaplanowaliśmy rejs statkiem. Płynęliśmy statkiem „Santa Maria” około 30-45min.

Troszkę bujało, ale to wcale nie przeszkadzało dzieciom. Patrzyły jak fale rozbijają się o statek.

Rejs statkiem w Kołobrzegu

Rejs statkiem w Kołobrzegu
Rejs statkiem w Kołobrzegu

Rejs statkiem w Kołobrzegu

Po rejsie statkiem poszliśmy odwiedzić „Miasto Myszy”. Polecamy z całego serca. Córka do dziś pyta kiedy znów tam pojedziemy. Miasto bajecznie urządzone. Można zobaczyć myszy w kosmosie, w wesołym miasteczku, myszy jeżdżące pociągiem czy przebywające w hotelu lub dżungli. Jeśli Wasze pociechy lubią takie małe zwierzątka to koniecznie się tam wybierzcie.

Miasto Myszy w Kołobrzegu
Miasto Myszy w Kołobrzegu
Miasto Myszy w Kołobrzegu

Miasto Myszy w Kołobrzegu


Ostatnią miejscowością przez nas odwiedzoną były Międzyzdroje. Tam z kolei udaliśmy się na molo oraz do oceanarium. Oceanarium było rozmieszczone na 3 piętrach. Niektóre akwaria były ogromne i naprawdę robiły wrażenie. Można było tam zobaczyć m.in. mureny i rekiny oraz wiele różnorodnych okazów ryb. Na ostatnim piętrze znajdowało się oceanarium w 3D. Tam można było pograć na ekranach dotykowych, oraz zobaczyć sztuczne, groźne gatunki ryb morskich.

Oceanarium w Międzyzdrojach
Oceanarium w Międzyzdrojach
Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach

Oczywiście między wycieczkami dużo czasu spędzaliśmy na plaży. Nie zabrakło kąpieli w morzu, czy chodzenia na zachody słońca. Dzieci zbierały muszelki, budowały z piasku, a nawet spotkały Maszę i Niedźwiedzia oraz Marshalla i Sky z Psiego Patrolu. Ja natomiast, pomimo tego, że nie potrafię pływać odważyłam się popłynąć „bananem”. Bałam się cały ten czas, ale adrenalina i wrażenia były niesamowite. Polecam wypróbować i samemu ocenić :D 

Na plaży w Niechorzu

Na plaży w Niechorzu

Masza i Niedźwiedź spotkani na plaży

Masza i Niedźwiedź spotkani na plaży

Zabawa z dziećmi na plaży

Zabawa z dziećmi na plaży

Kąpiemy się w morzu

Kąpiemy się w morzu

Zabawa na plaży

Zabawa na plaży

niechorze_z_malymi_dziecmi-29.jpg

Zachód słońca na plaży w Niechorzu

Kiedy tylko znów nadarzy się ku temu okazja, po raz kolejny cała rodzinką wyruszymy w niezapomnianą podróż.

Kto wie, może następnym razem będą to góry?

Czas pokaże!

Jolanta Kubies

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape

 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi