Nasze ulubione rodzinne miejsca na Śląsku, w górach, nad morzem i na Mazurach

Witam,

Chciałam się z Wami podzielić miejscami które zwiedzam z dzieciakami i które było nam dane zobaczyć i do których bardzo chętnie wracamy.

W załączeniu przesyłam tylko mały wycinek zdjęć z naszych wspólnych eskapad z dzieciakami do miejsc uwielbianych przez nas:

Energylandia

Park rozrywki Energylandia

Park rozrywki Energylandia

W tym roku byliśmy tam po raz pierwszy - ale na pewno nie ostatni - cudowne miejsce dla rozrywki dla całej rodziny, dla dzieciaków ogrom atrakcji, dla rodziców również. I co najważniejsze przynajmniej dla mnie - dorośli mogą jeździć na karuzelach dla dzieci ;-) Ja jestem za dużym cykorem żeby korzystać z tych wszystkich wielkich szybkich i szalonych atrakcji, więc pojeździłam sobie na mniejszych karuzelach i przy okazji przypomniałam sobie dzieciństwo.

Więcej: www.energylandia.pl 

Śląskie ZOO

Z dziećmi w śląskim zoo

Z dziećmi w śląskim zoo

które przez ostatnie lata przeszło metamorfozę - jak dla mnie na korzyść - gdzie dzieciaki mogą po obcować z różnymi mniej lub bardziej egzotycznymi zwierzakami. Dużo się tam dzieje ostatnio, przybywa nowych zwierząt, dużo wybiegów dla zwierząt przeszło remont więc tym bardziej przynajmniej raz w roku warto się tam wybrać.

Więcej: www.zoo.silesia.pl


Śląski Park linowy

Śląski Park Linowy

W Śląskim Parku Linowym

Gdzie moja córka uwielbia szaleć na trasach dla starszych dzieci, natomiast syn szaleje na trasie dla mniejszych dzieci. Oczywiście są i trasy dla dorosłych ale to już dla zdecydowanie odważniejszych niż ja ;-)

Więcej: www.parklinowysilesia.eu

Paprocany

Paprocany

Paprocany - nad jeziorem

Gdzie oprócz kąpieli w jeziorze można skorzystać z parku wodnego i super placu zabaw a przy tym zjeść pyszne lody czy zapiekanki czy wynająć rowerek wodny. Jadąc samochodem trzeba się nastawić na szukanie miejsca na parkingu ale na prawdę warto poświęcić te kilkanaście minut, żeby potem móc korzystać ze wszystkich uroków Paprocan.

Nakło-Chcechło

Nakło Chechło

Kąpielisko Nakło Chechło

Super kąpielisko gdzie można się wybrać na cały dzień czy nawet pod namioty lub wynająć domki i spędzić super weekend poza miastem.

Zalew Sosina w Jaworznie

Nad zalewem Sosina

Nad zalewem Sosina

gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny, popływać i dobrze wypocząć a to zaledwie pół godziny drogi z Katowic więc w upalne dni można tam wyskoczyć nawet po pracy. Wymienione kąpieliska to tylko nieliczne z kąpielisk które odwiedziliśmy w wakacje, bawiąc się od rana do wieczora i pływając na rowerkach wodnych.

Nibylandia

Nibylandia

Zabawa w Nibylandii

miejsce gdzie moje dzieci mogły by jeździć codziennie. Wielka sala zabaw dla dzieci z wieloma atrakcjami i dla tych mniejszych i dla większych , a dla rodziców kącik z pyszną kawą czy ciastem.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Muzeum PRL w Rudzie Śląskiej

Muzeum PRL w Rudzie Śląskiej

Muzeum PRL w Rudzie Śląskiej

przecudowne miejsce dla dużych i małych, gdzie ja uroniłam łezkę wspominając stare czasy które pamiętam a dziećmi które były zdziwione i zachwycone jednocześnie eksponatami które tam widziały, cudownymi opowieściami przewodnika oraz faktem że w tym muzeum wręcz trzeba wszystkiego dotykać; cudowne miejsce pokazujące dzieciom jak kiedyś żyli ich dziadkowie czy rodzice.

Więcej: www.muzeumprl-u.pl

Park Śląski

Park Śląski

W Parku Śląskim

gdzie mamy okazję bywać kilka razy w tygodniu - z racji tego że mieszkamy bardzo blisko - miejsce ogromne, zaskakujące non stop, z wielką ilością atrakcji, tras rowerowych i spacerowych, gdzie można się wyciszyć po dniu pracy czy szkoły.

Więcej: www.parkslaski.pl

Równica

Rownica

Quady na Równicy

Wyprawa w góry na Równicę gdzie oprócz pięknych, zapierających dech widoków, wspólnej wspinaczki po górach, zbieraniu jagód - dzieciaki mogły poszaleć na kładach.........

Sarbinowo i Mazury

I nasze tegoroczne wakacje - Sarbinowo i Mazury - to cudowna pogoda, cudowny ośrodek dla rodzin z dziećmi w Surbinowie nad morzem i na Mazurach.

Sarbinowo

Sarbinowo

Obiad w Sarbinowie

Sarbinowo - zabawa na plaży

Sarbinowo - zabawa na plaży

gdzie spędziliśmy tydzień - cudowna mała miejscowość gdzie na każdym kroku można było dobrze zjeść, plaża i promenada były cudowne a ceny dla "normalnych"ludzi.

I Mazury - gdzie spędziliśmy drugi tydzień -gdzie moje dzieci były pierwszy raz - cudowna kilkugodzinna wyprawa statkiem do Mikołajek

Panorama Mikołajek

Panorama Mikołajek

piękne widoki i super park dzikich zwierząt w Kadzidłowie

Park Kadzidłowo

Park Kadzidłowo

gdzie dzieci mogą zobaczyć dzikie zwierzęta, dowiedzieć się o ich zwyczajach i zachowaniach a niektóre nawet dotknąć. Wycieczka do pięknego Giżycka z pięknym molo które zapiera dech w piersiach. To tylko nieliczne miejsca które odwiedziliśmy podczas naszego pobytu.

Więcej: www.kadzidlowo.pl

Mazury to piękne jeziora, czyste powietrze a dookoła lasy, lasy i lasy i spokój ;-)

Gorąco polecam miejsca opisane przeze mnie - na temat każdego z nich mogłabym się dużo bardziej rozpisać ale chyba nie o to chodzi....

Chciałam trochę zaciekawić tych którzy jeszcze nie byli w tych miejscach i niech sami się przekonają czy warto było się tam wybrać!

Życzę udanej zabawy!  

Małgorzata Elwicka

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape

 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.