Nasza rodzinna wyprawa: "Polska z dziećmi 2017"

POLSKA Z DZIEĆMI 2017
 
Mam na imię Martyna, jestem Mamą Ani i Gabrysi. Z pewnych smutnych względów od 4 lat wychowuję sama moje córki. Nie jest to jednak przeszkodą, by wspaniale spędzać razem wakacyjny czas, nawet w odległych miejscach w Polsce...
 
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 16.07.2017 r.
 
Wycieczka na Święty Krzyż – szczyt o wysokości 594 m n. p. m. położony we wschodniej części pasma Łysogór w Nowej Słupi. Szlak niebieski odcinek Nowa Słupia – Święty Krzyż jest łatwy dla dzieci, w ciągu godziny już jest się na szczycie. 
 
  
Góry Świętokrzyskie
 
KRYNICA-ZDRÓJ 25.07.2017 r. - 28.07.2017 r.
 
Pobyt w Krynicy-Zdrój planowałam już odpowiednio wcześniej, by w dniu wyjazdu niczym się już niepotrzebnie nie stresować. Od nas do Krynicy Zdrój jest 293 km. Dla jednych to dużo, dla innych malutko.
 
Nie ma się co przejmować dużą ilością turystów w Krynicy-Zdrój, ponieważ na szlakach jest ich o wiele mniej niż w centrum. Oczywiście warto też wychodzić jak najwcześniej na szlak, ale to chyba wiedzą wszyscy, którzy to czytają ;)
 
W samym centrum Krynicy-Zdrój warto zobaczyć Muzeum Nikifora. Nikifor był polskim malarzem - przedstawicielem prymitywizmu. Nikifor żył samotnie i w nędzy, uważany za psychicznie chorego kalekę, został doceniony dopiero pod koniec życia.
 
  
Przełęcz Krzyżowa
 
Widok z Jaworzyny Krynickiej
 
Przed Muzeum Nikifora w Krynicy Zdrój
 
Nocleg w Krynicy Zdrój
 
STARGARD – SZCZECIN – MIĘDZYZDROJE  07.08.2017 r. - 11.08.2017 r.
 
 
Kolejny tegoroczny dłuższy wypad dla nas to wyprawa do naszych przyjaciół do Stargardu. Od nas do Stargardu to ponad 600 km. Tu zdecydowałam się na podróż pociągiem nocnym z miejscami do leżenia. Bardzo polecam, jedzie się bardzo komfortowo, Dzieci śpią całą drogę. Wskazówka: w okresie wakacyjnym na bilety trzeba „polować” - możliwość zakupienia takiego biletu pojawia się najwcześniej 30 dni przed wyjazdem. 
 
Podczas 5 dni zwiedzaliśmy Stargard, Szczecin i Międzyzdroje. Polecamy zobaczyć Jezioro Szmaragdowe na obszarze Parku Krajobrazowego Puszcza Bukowa.
 
Jezioro Szmaragdowe zawdzięcza swą nazwę charakterystycznemu zabarwieniu wody.
 
Do Szczecina warto pojechać podczas Tall Ships Races. Największe żaglowce świata kończą wyścig po Bałtyku właśnie w Szczecinie nad Odrą.
Wskazówka: podczas dłuższych wypadów polecam zarezerwować jeden cały dzień na „zwiedzanie” pobliskich placów zabaw. Moje dzieci najbardziej miło wspominają taki dzień smiley
 
 
  
Nasza podróż koleją z miejscami do leżenia
 
W Szczecinie
 
Jezioro Szmaragdowe
 
Międzyzdroje
 
Na placu zabaw w Stargardzie
 
Na placu zabaw w Szczecinie

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
SPŁYW KAJAKOWY PILICĄ 16.08.2017 r.
 
 
Na spływ kajakowy zaprosiliśmy do towarzystwa i do pomocy Dziadka Ani i Gabrysi. Wybraliśmy spływ kajakowy Pilicą, odcinek od Budek Michałowskich do Warki. Wiosłowało się tak przyjemnie, jak i na Mazurach, a odcinek rzeki jest bardzo bezpieczny dla najmłodszych. Dziewczynkom najbardziej podobało się zakończenie – płynięcie pod mostem, po którym jeżdżą pociągi do Warki. 
 
  
Nauka wiosłowania 
 
Spływ kajakowy Pilicą - Warka
 
OROŃSKO - CENTRUM RZEŹBY POLSKIEJ
 
Wiadomo, że blisko każdego z nas są takie miejsca, do których czujemy szczególny sentyment. Dla nas takim miejscem jest Orońsko (około 19 km od Radomia), gdzie możemy dojechać rowerami. Dla miłośników sztuki znajduje się tam piękny Park Rzeźby oraz ekspozycje w Muzeum Rzeźby Współczesnej. Dla miłośników dobrej kawy jest do dyspozycji kawiarnia CafeArt. Dla dzieci jest dużo przestrzeni i dużo ciekawych zakamarków. 
 
  
Nasza wyprawa rowerowa
 
Centrum Rzeźby Polskiej Orońsko
 
PAMIĄTKI I WSPOMNIENIA
 
Z każdej z tych wypraw mamy piękne wspomnienia i różne pamiątki. Staramy się, by pamiątki nie wiązały się z dużymi kosztami. Dziewczyny chętnie rysują piękne prace-widokówki z naszych wycieczek. Jesteśmy miłośnikami jazdy pociągami. Z pamiątkowych  biletów zrobiliśmy pudełka pełne wspomnień wink
 
  
Pamiątkowy rysunek Ani ze zlotu żaglowców
 
Ani rysunek mapy Polski
 
pamiątkowe pudełka z biletów
 
WSKAZÓWKI I DOBRE RADY 
 
Podczas wspólnych wypraw staram się pamiętać o:
 
1. zapewnieniu wygodnego dojazdu do miejsca docelowego;
2. wpajaniu zasad bezpiecznego poruszania się;
3. dostrzeganiu w każdym miejscu piękna przyrody;
4. zorganizowania czasu na dobrą zabawę;
5. zapewnieniu dobrego i odpowiednio długiego snu.
 
  
Wygodne i ciekawe przejazdy
 
Nauka zasad bezpieczenego poruszania
 
Dostrzeganie w każdej chwili piękna przyrody
 
Na placu zabaw
 
Organizacja czasu na zabawę 
 
Dobry sen na koniec smiley
 
Martyna Włoskowicz
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone)

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.
 

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.