Magiczne Ogrody Trzcianki - atrakcje dla dzieci

Magiczne Ogrody Trzcianki

Ogrody pełne magii

Jeśli jesteście podróżującą rodziną, koniecznie odwiedźcie Magiczne Ogrody w Trzciankach (zwane też Magicznymi Ogrodami w Janowcu).

Spacerując wśród wodospadów, strumyków i drzew, które szelestem liści próbują podążać za rytmem szemrzącej wody, poczujecie się jak w równoległej rzeczywistości wypełnionej dziecięcym śmiechem, kolorami i zapachami. To niezwykłe miejsce poprzecinane malowniczymi alejkami i rozmaitymi atrakcjami pobudza wyobraźnię, stymuluje zmysły i gwarantuje świetną zabawę. Wśród kwiatów, drzew i krzewów mieszkają niezwykłe baśniowe postaci. Przed bramą wejściową przywitają Was Mordole - włochate stworzenia, które uwielbiają się przytulać, przybijać piątki i żółwiki. To jednak nie wystarczy, by rozpocząć dobrą zabawę. Poznajcie pewien sekret. Największym przysmakiem Mordoli są dynie. Na samą myśl o nich wielkie włochate stworzenia głaszczą się po brzuszkach. Widząc taki sam gest u Was, pomyślą, że również jesteście smakoszami dyń i z przyjemnością wpuszczą Was na teren parku.

Magiczne Ogrody Trzcianki
Zwiedzamy Magiczne Ogrody Trzcianki z dziećmi
Wróżka Tulii w Magicznych Ogrodach
Źródło zdjęć: www.magiczneogrody.com 

 

Wspaniałe baśniowe postaci i niezwykłe krainy

Za bramą spotkacie również innych mieszkańców Ogrodów, m.in.: Skrzata Kronikarza, nobliwego jegomościa, który opowie Wam historię Magicznych Ogrodów, Wróżki Smużki, które wierzą w potęgę przyjaźni i marzeń oraz Krasnoludy, które mówią o tym, że bycie odważnym to wielka rzecz. W ich Krasnoludzkim Grodzie czeka na Was mnóstwo atrakcji, m.in. zabawa na karuzeli, lot na łodziach, spacer po mostach i tunelach, a także szkolenie, po którym Wasze dzieci mogą zostać obrońcami Krasnoludzkiego Grodu. Spotkacie tu również Zielone Robanki, które uwielbiają towarzystwo dzieci i przytulasy, zobaczycie pole giganto-marchewek, odkryjecie sekrety Wioski Bulwiaków, pobawicie się w smoczym gnieździe, a jadąc kolorową kolejką, zwiedzicie Kwiatową Dolinę.

Gdzie nie spojrzeć, tam coś ciekawego. Tu klocki, które czekają na małych budowniczych, tam fontanna, którą można dyrygować. Tu plac zabaw z dmuchańcami, trampolinami i konstrukcjami do zjeżdżania, wspinania i huśtania, tam strefa chilloutu ukryta w Brzozowym Zagajniku. Rozkładając koc na trawie, można się tu oddać przyjemności rodzinnego piknikowania, nie zważając zupełnie na to, że za drzewami Kamienny Smok Zorana właśnie uciął sobie drzemkę. No właśnie kim jest Zoran? O co kiedyś walczył. I czy udało mu się zwyciężyć? Dowiecie się na miejscu. Jego tajemnice odkryjecie dzięki grze terenowej pełnej ciekawych zadań i wyzwań, które doprowadzą Was do celu.

Poznajemy z dziećmi ciekawe postacie
Odwiedzamy z dziećmi Magiczne Ogrody Trzcianki
Krasnoludzka Wieża Prób
Źródło zdjęć: www.magiczneogrody.com 

 

Wodne atrakcje

Skarbnicy zmysłowych doświadczeń dopełniają wodne atrakcje. Nie bez powodu Kamienny Smok wyleguje się przy wodospadzie. Szemrząca woda zaprasza do wypoczynku na trawie i przyjemnie kołysze do snu. Tu też znajduje się staw, na którym popływacie na tratwach. Strumień, który wije się między Różanką, Ogrodem Wróżek, Kuchnią Bulwiaków, Marchewkowym Polem i Drzewcami doprowadzi Was do Pergoli, Magicznej Fontanny i Wodnego Świata z kolejnym wodospadem i plażą. To miejsce relaksu, które cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie w upalne dni. Można tu powściągliwie pomoczyć stopy lub dać się ponieść emocjom i korzystać z wodnych atrakcji na całego, nie martwiąc się o mokre ubranie.

Wodne atrakcje dla dzieci w Magicznych Ogrodach
Źródło zdjęcia: www.magiczneogrody.com 

 

Ciemna strona Ogrodów

Magiczne Ogrody, ta piękna, kolorowa, pełna kwiatów, miłych stworzeń i brykających dzieci kraina ma jednak swój ciemny kąt zwany Mroczyskiem. Odwiedzają go tylko ci najodważniejsi. To najstraszniejsza część Magicznych Ogrodów, w której rządzi zło. Macie ochotę na dreszczyk emocji? Po krainie grozy oprowadzi Was tajemnicza zakapturzona postać.

Atrakcje dla dzieci w Magicznych Ogrodach Trzcianki - Mroczysko
Źródło zdjęcia: www.magiczneogrody.com 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Nietypowy park linowy

Jeżeli jednak jesteście podróżnikami o słabych nerwach i zamiast się bać, wolicie się śmiać, za Kwiatową Bramą kryje się jeszcze jedna atrakcja - jedyny w Polsce park linowy stworzony na dachu. Być może odwiedziliście już wiele parków linowych, ale ten jest zupełnie inny od wszystkich. Pomiędzy koronami drzew na dwóch poziomach rozciągają się mosty o łącznej długości 400 m. W pniach drzew wydrążono natomiast tunele, które dzieci z upodobaniem eksplorują. Całości dopełniają ścianki wspinaczkowe, wielkie krzesła, kule, lwie obręcze i zjeżdżalnie. Wszystko w połączeniu stanowi interesujący tor przeszkód, który można pokonywać na różne sposoby. Aby móc samodzielnie korzystać z tej niezwykłej sensorycznej ścieżki trzeba mieć 8 lat. Jednak pod opieką dorosłych zabawie mogą oddać się tu również czterolatki.

Park linowy W Drzewach to nie tylko miejsce szalonej zabawy. Z tarasu widokowego można podziwiać panoramę parku, a w kawiarni zjeść coś smacznego i porozmawiać. Stworzono tu 400 miejsc siedzących, które idealnie spełniają swoją funkcję podczas deszczu uniemożliwiającego zabawę na zewnątrz, a także licznych warsztatów dla dzieci i występów artystycznych, które się tu odbywają.

Magiczne Ogrody - niesamowity park linowy
Atrakcje dla dzieci - park linowy
Zabawa w parku linowym z dziećmi
Źródło zdjęć: www.magiczneogrody.com 

 

Pula doznań sensorycznych za cenę biletu

Poszczególne krainy w Magicznych Ogrodach to sensoryczne place zabaw wspomagające rozwój dziecięcych zmysłów. Poprzez dotyk, smak, zapach i doznania wizualne dzieci zdobywają szereg nowych doświadczeń i umiejętności. Wielozmysłowe bodźce stymulują ich wyobraźnię, uruchamiają proces myślowy, wpływają na motorykę i emocje. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że sami zainteresowani nie bardzo zdają sobie sprawę z wielkiej edukacyjnej mocy, jaką niesie zabawa. Korzystając z magicznych atrakcji, dzieci poznają świat, dowiadują się czegoś nowego o sobie i przede wszystkim miło spędzają czas wśród rówieśników. I to wszystko w cenie raz zakupionego biletu.

Magiczne Ogrody wyśmienicie łączą naturę z edukacją i zabawą na świeżym powietrzu. Umożliwiając dzieciom podejmowanie nowych wyzwań, jednocześnie dają im możliwość bliskiego kontaktu z rodzicami i wspólnego korzystania z atrakcji. Poza tym baśniowa sceneria osadzona w kontekście opowieści o walce dobra ze złem dodatkowo ułatwia rodzicom wyjaśnienie kluczowych wartości, którymi warto w życiu się kierować.

Magiczne Ogrody Trzcianki - doznania sensoryczne
Zabawa na sensorycznym placu zabaw
Atrakcja dla dzieci - plac zabaw
Źródło zdjęć: www.magiczneogrody.com 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin na Lubelszczyźnie<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Informacje praktyczne

Nawet najlepszą zabawę trzeba przerwać, kiedy natura upomni się o swoje. Głodne brzuchy napełnicie w kilku miejscach na terenie parku. Zjeść możecie już po przekroczeniu bramy w restauracji Smaki Janowca na dziedzińcu Domu Czarodzieja oraz w restauracji W Drzewach - na terenie parku linowego. W menu znajdziecie tradycyjne dania z forszmakiem lubelskim i zawijokami janowieckimi na czele, a także sałatki, lody, słodkie wypieki oraz ciepłe i zimne napoje.

W Zagajniku znajdującym się za strefą dmuchańców i trampolin, w Czerwonej Karczmie na tyłach Smoczego Gniazda oraz na polanie do grillowania w Grodzie Krasnoludów możecie zjeść przysmaki z grilla. W Zagajniku można grillować samodzielnie. Sprzęt dostępny jest na miejscu.

Gdy natura ponownie da o sobie znać, tym razem sygnalizując inną potrzebę, udajcie się ponownie do Domu Czarodzieja, gdzie znajdują się toalety i przewijaki dla niemowląt. To miejsce szczególnie przyjazne dla matki z dzieckiem, w którym dyskretnie i wygodnie można również nakarmić maluszka, podgrzać mleko w specjalnym podgrzewaczu do butelek lub posiłek w kuchence mikrofalowej.

Udajcie się tu również, gdy któryś z członków Waszej rodziny ucierpi podczas zabawy i będzie potrzebował pomocy medycznej oraz wtedy, gdy zgubicie jakąś rzecz lub znajdziecie coś, co zgubił inny Gość Ogrodów. Znajduje się tu Biuro Rzeczy Znalezionych, w którym klucze, telefony ulubione misie czekają na swoich właścicieli. Dzięki życzliwości innych uczestników zabawy niejeden już odzyskał swoją zgubę.

Toalety z przewijakami znajdziecie również w Grodzie Krasnoludów, przy Mroczysku i W Drzewach.

O utrudnienia związane z pobytem małego dziecka na terenie Magicznych Ogrodów nie musicie się specjalnie martwić. Ścieżki spacerowe są na tyle szerokie i równe, że można je śmiało przemierzać spacerówką czy wózkiem inwalidzkim. Z wielu atrakcji można korzystać wspólnie z dzieckiem i razem z nim odkrywać piękno kolorów, smaków, zapachów czy dźwięków. Poruszanie się po parku ułatwiają również podjazdy, a osobom niewidomym - tabliczki informacyjne w języku Braille'a.

Podczas pobytu w Ogrodach z pewnością przyda Wam się odzież na zmianę i ręcznik. Nawet jeśli nie planujecie korzystać z wodnych atrakcji, dzieci mogą mieć własny pomysł. Wodny świat kusi przyjemną bryzą, a woda tak wspaniale chłodzi, że trudno przejść nie zamoczywszy, chociażby stopy.

O pobycie w tym niezwykłym miejscu będą Wam przypominały pamiątki zakupione w sklepiku. Wśród asortymentu coś dla siebie znajdą zarówno małe wróżki, jak i mali wojownicy. Oprócz skrzydełek, różdżek, biżuterii, drewnianych tarcz, mieczy i tunik wojowników znajdziecie breloczki z herbami krasnoludzkich rodów, wachlarze, przybory plastyczne z recyklingu, puzzle, skakanki, zestawy do robienia baniek, kubki, magnesy i przede wszystkim pluszaki, z Mordolami na czele.

Kupujemy z dziećmi pamiątki z wycieczki
Źródło zdjęcia: www.magiczneogrody.com 

 

Bilety

Za korzystanie z atrakcji na terenie Magicznych Ogrodów zapłacicie tylko raz. Jeżeli jakaś atrakcja spodoba Wam się bardziej od innej, możecie z niej skorzystać ponownie bez ponoszenia dodatkowych opłat. Najmłodszych, czyli dzieci do 100 cm wzrostu zabawa wyniesie tylko 1 zł. Taniej wejdą również osoby niepełnosprawne i rodziny, które dysponują Kartą Dużej Rodziny. Bilet możecie kupić na miejscu w kasie lub przez internet, a na terenie Ogrodów dokonywać również transakcji bezgotówkowych (np. w restauracjach czy w sklepiku).

Magia Ogrodów udziela się tu każdemu niezależnie od wieku. Jeżeli po całym dniu zabawy nadal będziecie czuć niedosyt, a w głowie będziecie szukać kolejnego wolnego weekendu, by znów tu przyjechać, od razu kupcie bilet powrotny. Dzięki temu przy kolejnej wizycie zaoszczędzicie aż 20%. Przy zakupie musicie pokazać w kasie aktualny bilet, dzięki któremu korzystaliście dziś z atrakcji.

Mimo dużej popularności, jaką cieszą się Magiczne Ogrody zawsze znajdziecie miejsce do zaparkowania auta nie ponosząc dodatkowych opłat.

Więcej informacji: Magiczne Ogrody Trzcianki 

 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.