Magiczne Ogrody Trzcianki - atrakcje dla dzieci

Magiczne Ogrody

Uznanie Polskiej Organizacji Turystycznej i Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego 2015 r. to ważne wyróżnienie dla Magicznych Ogrodów.

Mimo iż od tamtej pory minęło aż 8 lat, prestiżowy tytuł w ogóle nie stracił na znaczeniu, a niezwykły park tematyczny w Trzciankach koło Janowca cieszy się nieustającym powodzeniem wśród rodzin z dziećmi.

Magiczne Ogrody Trzcianki - atrakcje dla całej rodziny

 

Co decyduje o wyjątkowym charakterze tego miejsca? 

Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce park tematyczny, który powstał na podstawie baśni zwanej Baśnikiem Magicznych Ogrodów. To autorska opowieść w nowoczesnym wydaniu, w której nie brakuje jednak odwołań do klasyki.

Przeczytacie w niej o dwóch magach – Zoranie i Aragu, którzy będąc w dzieciństwie przyjaciółmi, w dorosłym żuciu nie mogli dojść do porozumienia. 

Krasnoludy - świat Magicznych Ogrodów

 

Do czego doprowadził rozłam w ich relacji? 

Zanim rzucicie się w wir dobrej zabawy, zajrzyjcie do Baśnika. Szybciej zrozumiecie koncepcję Magicznych Ogrodów.

Dzięki tej krótkiej lekturze wyprawa nabierze jeszcze większego sensu, a Wy bez problemu zrozumiecie, dlaczego w baśniowej krainie obok dobra zagościło zło, przyjaźń musi mierzyć się z gniewem, a na ogromnym terenie prócz miejsc przyjaznych, jasnych i kolorowych znajdują się też mroczne zakątki. 

Bajowe miejsce - Lubelszczyzna

 

Atrakcje Magicznych Ogrodów

Po przekroczeniu kamiennej bramy parku przywitają Was Mordole. To przyjazne włochate stwory, z którymi Wasze pociechy mogą przybić piątkę, przytulić się, zrobić pamiątkowe zdjęcie, a nawet  zatańczyć taniec radości. 

O dobrą zabawę dbają też animatorzy, żonglerzy, klauni i baśniowi bohaterowie, których wielokrotnie spotkacie podczas Waszego pobytu w Magicznych Ogrodach.

Magiczne Ogrody w Trzciankach

Prócz niezwykłych towarzyszy zabaw w Magicznych Ogrodach czekają Was też wspaniałe atrakcje.

 • Zamek Wróżek – to siedziba skrzydlatych wróżek, które zapraszają do zabawy na zjeżdżalniach i wypoczynku w swoim ogrodzie.
Zamek Wróżek - atrakcja dla dzieci

 

 • Tratwy – tratwy to … tratwy. Najprawdziwsze w świecie drewniane platformy do pływania po wodzie. 

 

 • Zagajnik – normalnie powiedzielibyśmy, że po drugiej stronie płotu znajduje się Brzozowy Zagajnik, w którym można odpocząć, wylegując się na kocyku. Normalnie. A że Magiczne Ogrody to kraina wyjęta z wyobraźni, „płotem” oddzielającym Tratwy od Zagajnika jest ogromny kamienny smok Zorana, który śpi kamiennym snem, dopóki dzieci dobrze się bawią, dokazują i śmieją. Za jego plecami faktycznie jest strefa odpoczynku.
Bajkowe atrakcje dla dzieci

 

 • Wodny Świat – to plaża z jeziorkiem wśród bujnej zieleni ogrodu. W upalne dni wodne igraszki nie mają tu końca. Ci, którzy jednak nie chcę się zmoczyć, mogą budować zamki z piasku lub opalać się na leżaku.

 

 • Kraina Bulwiaków – w tej części parku ciuchcia zabierze najmłodszych na przejażdżkę, a Kwiatowa Dolina pełna kolorów i zapachów zachwyci nawet alergików. 
Przejażdżka dla całej rodziny

 

 • Pole turniejowe – tańce, hulańce i swawole odbywają się nie tylko na dziedzińcu i na Wydarzeniowisku. Na Polu Turniejowymzobaczycie potyczki dzielnych Krasnoludów, które tuż obok pola mają swoją siedzibę. 

 

 • Gród Krasnoludów – Krasnoludy to dopiero goście. Potrafią budować i świetnie się bawić. Ich plac zabaw zachęca do „pływania” krasnoludzkimi łodziami, zjazdów na zjeżdżalni z wieży prób, strzelania z kuszy, przejażdżek na karuzeli oraz zabawy w tunelach i na smoczych torach.
Gród Krasnoludów - Magiczne Ogrody Trzcianki

 

 • Place zabaw – rozsiane po całym terenie parku tunele, mosty w koronach drzew, poduchy do skakania i inne konstrukcje gwarantują, że miejsca do figli migli żadnemu dziecku nie zabraknie.
Atrakcje dla dzieci w koronach drzew

 

 • Mroczysko – to najodleglejszy zakątek Magicznych Ogrodów i siedziba Araga. Słychać w nim złowrogie pomruki, które nawet nieustraszonych mogą wystraszyć. 

 

Atrakcji w Magicznych Ogrodach nie brakuje. Gdzie nie spojrzeć, tam coś ciekawego. Tu Marchewkowe Pole z ogromnymi królikami i marchewkami, tam równie wielkie Robaki, którym dzieci z upodobaniem wkładają palce do oczu.

Magiczne Ogrody Trzcianki - idealne na wycieczkę

W Smoczym Gnieździe zobaczycie jaja i wykluwające się z nich smoczusie, a w okolicy Drzewców, niczym mistrz batuty, podyrygujecie Fontanną. Zatrzymując się przy Drzewie Skrzata, poznacie Kronikarza, opowiadającego dzieje Magicznych Ogrodów, a dalej Gąsienicę Helenkę, która pozdrawia przechodniów. 

Drewniane koniki w Ogrodach w Trzciankach

 

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi

Prócz wspaniałych atrakcji i możliwości spędzenia czasu z rodziną w otoczeniu kwiatów, drzew i krzewów, Magiczne Ogrody oferują wiele udogodnień, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach rodziców

Magiczne Ogrody Trzcianki przyjazne dzieciom

 

 • Wypożyczalnia wózków

Jako mama i tata maluszka możecie zabrać spacerówkę lub wypożyczyć na miejscu specjalny wózek transportowy. Zmęczony starszak pewnie też chętnie się w nim przejedzie, a i koc z prowiantem piknikowym się zmieszczą. 

 

 • Miejsca do piknikowania

Szerokie alejki przystosowane do jazdy wózkami przecinają połacie zielonej trawy, która aż zachęca do rodzinnej uczty na kocu lub w strefie do grillowania, gdzie znajdują się specjalnie przygotowane ławy i grille. Pamiętajcie tylko o zabraniu własnego sprzętu – węgla, przekąsek, sztućców i koca.

Marchewkowe Pole

 

 • Gastronomia

Jedzenie możecie mieć swoje lub kupić je na miejscu. Restauracje i punkty gastronomiczne z przekąskami serwują dania mięsne i wegetariańskie, gotowe zestawy obiadowe i potrawy komponowane ze składników kupowanych na wagę. Smakoszy słodyczy zadowolą na pewno gofry, wata cukrowa i lody, a miłośników kawy – czarny, aromatyczny trunek w wielu różnych wariantach.

W restauracjach możecie dodatkowo skorzystać z kuchenki mikrofalowej, by podgrzać pokarm dla maluszka i krzesełka do karmienia, by dziecko mogło uczestniczyć w posiłku z rodziną.  

Cały dzień w Magicznych Ogrodach

 

 • Bezpłatne toalety

Na terenie parku można skorzystać z bezpłatnych toalet. Są przestronne i utrzymane w czystości. Możecie w nich przewinąć niemowlaka, korzystając z dostępnych przewijaków oraz przebrać dzieci po błotno-wodnych zabawach na plaży.

Co robić z dziećmi blisko Kazimierza Dolnego?

 

Warto pamiętać

 • Ubrania na zmianę

Zarówno dzieci pływające na tratwach, jak i te bawiące się na plaży mogą zmoczyć ubrania. 

Warto więc pamiętać o zabraniu dodatkowego zestawu ubrań oraz ręcznika.

Weekend z atrakcjami koło Kazimierza Dolnego

 

 • Aparat 

Magiczne Ogrody niemal eksplodują pozytywną energią. Wasze dzieci przeżyją tu chwile, które warto zapamiętać. Ich roześmiane buzie, rozwichrzone włosy, pochlapane wodą czy błotem ubrania to widok, którego Wy, rodzice prawdopodobnie nie zapomnicie.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Wasze pociechy, które być może w dniu zabawy będą jeszcze zbyt małe, by pamiętać dzień spędzony w magicznej krainie, w przyszłości na pewno chętnie spojrzą na zdjęcia, by przypomnieć sobie, że kiedyś były z rodzicami w niezwykłym świecie księżniczek, wielkich robali i włochatych Mordoli.

Naładujcie więc telefony, weźcie aparaty i nie wahajcie się ich użyć. Zdjęcia będą wspaniałą pamiątką z rodzinnej wyprawy.  

Karuzela - sesja zdjęciowa

 

Sklepy z pamiątkami

O wspaniałej przygodzie w Magicznych Ogrodach przypominać mogą również pamiątki. Z bogatej oferty upominków dzieci mogą wybrać breloczek, pluszaka, puzzle, gry czy przybory do pisania.

Nowy magnes będzie świetnie wyglądał na lodówce, a herbata z magicznego kubka na pewno będzie jeszcze lepsza niż zwykle. Być może Waszym dzieciom do gustu przypadną również kostiumy wróżek i krasnoludków.

Ciekawe miejsce dla Rodziców

 

Bilety i opłaty

Niezwykły świat Magicznych Ogrodów stoi otworem dla wszystkich, którzy pragną zanurzyć się w baśniowej kranie pełnej fantastycznych bohaterów.

Odwiedziny z dziećmi w Magicznych Ogrodach

Bilet warto kupić przez internet, by nie czekać w kolejce do kasy. Poza tym, że  zaoszczędzicie sporo czasu, bilet kupiony online nie traci ważności przez cały sezon. A wejść z nim na teren parku tematycznego możecie w dowolnym dniu.

Ważne tylko, byście dowód zakupu mieli ze sobą  na urządzeniu mobilnym, np. telefonie. Jeśli jesteście rodziną wielodzietną, możecie skorzystać z dodatkowej zniżki w wysokości 10%, jaką oferuje Karta Dużej Rodziny.

Gdzie kupić bilety na wszystkie atrakcje?

To nie koniec rabatów.

Bilet dla dzieci o wzroście nieprzekraczającym 100 cm kosztuje jedynie 15 zł i obejmuje możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji.

Osoby niepełnosprawne muszą zapłacić jedynie 15 zł, by wraz z opiekunami, którym również przysługuje zniżka na zakup biletu, odkrywać piękno Ogrodów i doświadczać wszystkich wspaniałości, które oferują.

Atrakcje dla małych i dużych

Osoby, które mają urodziny, otrzymują prezent, jakim jest możliwość zakupu biletu w cenie 20 zł. Bilet ten ważny jest nie tylko w dniu święta, ale także 5 dni przed i 5 dni po urodzinach i przysługuje jubilatowi niezależnie od wieku.

To oznacza, że macie aż 11 dni, spośród których możecie wybrać ten, w którym będziecie celebrować urodziny.

Magiczne Ogrody Trzcianki - rozrywka na całego

Jeśli atrakcje Magicznych Ogrodów spodobają Wam się na tyle, by stwierdzić, że dzień zabawy to zdecydowanie za mało, ta informacja o zniżce może okazać się strzałem w 10. Co powiecie na bilet powrotny?

Można go kupić w kasie biletowej i wykorzystać już następnego dnia. Wystarczy, że przed opuszczeniem Magicznych Ogrodów pokażecie aktualny bilet, a otrzymacie aż 20% zniżki na zakup identycznego biletu powrotnego. 

 

Magiczne Ogrody to ogromny tematyczny park rozrywki, edukacji i rekreacji na świeżym powietrzu. Zaprasza do baśniowej krainy każdego, kto poszukuje przygód, niezwykłych doznań i nowych doświadczeń. Wszystkie zakątki Magicznych Ogrodów możecie eksplorować razem z dziećmi, poznając wartości i reguły, jakie rządzą światem.

Ciekawe miejsce do odwiedzenia z dzieckiem

Estetyka przestrzeni, moc sensorycznych wrażeń, wspaniałe atrakcje, które uczą dokonywania wyborów, pobudzają wyobraźnię, pomagają rozpoznawać emocje, wspierają budowanie pewności siebie i przede wszystkim bawią, to obietnica naprawdę udanego dnia z rodziną.

Bilet do Magicznych Ogrodów to świetna inwestycja w budowanie rodzinnych więzi, nowe wrażenia oraz bezcenne wspomnienia. 

Karuzela dla dzieci


Więcej informacji: https://magiczneogrody.com/ 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi