Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Legendia

Jeszcze kilka lat temu mówiono o nim Śląskie Wesołe Miasteczko, co jasno określało lokalizację na terenie Polski. Dziś znane jest jako Legendia. Choć zmieniło nazwę, pozostało na swoim miejscu, w Chorzowie, w tamtejszym Parku Śląskim. Legendia to najstarszy lunapark w kraju, w którym albo już byliście i planujecie kolejną wizytę, albo dopiero o nim słyszeliście (bo kto nie słyszał?) i właśnie macie zamiar się wybrać, by zweryfikować, czy to legendarne wesołe miasteczko rzeczywiście zasługuje na miano atrakcji nr 1 na Śląsku. 

Rodzinnie w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie

 

Chorzów - odwiedzamy Legendię z dziećmi

 

Atrakcje

Legendia może się poszczycić ponad 60-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozrywki. I choć frazesem będzie stwierdzenie, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie, to z prawdą trudno się mijać. Na ogromnym, bo aż 26 hektarowym terenie znajduje się ponad 40 atrakcji, które dla łatwiejszego nawigowania podzielonych na 5 stref tematycznych – Magical Mountains, Valley of Dreams, Magical Forest, Adventures Valley i Magical Village. Jako rodzina z dziećmi najpewniej większość czasu spędzicie w strefach dla dzieci i rodzin. Nie zapomnijcie jednak o części parku z atrakcjami dla łowców mocniejszych wrażeń. Tam też można nieźle zaszaleć.  

Huśtawki dla dzieci w Wesołym Miasteczku w Chorzowie

  • Karuzele i atrakcje dla najmłodszych

Większość dzieci uwielbia jazdę na karuzeli dlatego też trudno wyobrazić sobie plac zabaw, a tym bardziej wesołe miasteczko bez sprzętu, oferującego zabawę w zakręconym stylu. Na terenie Legendii wspomniane karuzele występują w kilku odsłonach. Tea Cups to znane z disneyowskich produkcji filiżanki wirujące na platformie i obracające się dodatkowo wokół własnej osi. 

Wycieczka z dziećmi do Śląskiego Wesołego Miasteczka

Carousel of Love to natomiast klasyczna wiedeńska karuzela. Taka, na wzór której projektuje się pozytywki dla dzieci. 24 rumaki oferują 3-minutową, spokojną przejażdżkę w rytm muzyki. Możecie być jednak pewni, że na 3 minutach Wasze najmłodsze pociechy nie poprzestaną. Music Box wymienia wierzchowce (choć reprezentant też się znajdzie) na autka, karetę, kaczuszkę i królika. I jeśli jakimś cudem na pierwszej karuzeli dzieci bawiły się krótko, tu z pewnością nadrobią stratę. Dziecięcej radości, przede wszystkim starszym latoroślom i dorosłym dostarczy też Sweet Dreams, znane, lubiane i wręcz doskonałe połączenie karuzeli z huśtawkami.

Legendia w Chorzowie - warto odwiedzić z dziećmi

 

Rozrywka dla rodzin z dziećmi w Chorzowie - Legendia

Maluchom spodoba się na pewno jazda w Magical Postal Service – samochodzikami w stylu retro, w których zmieści się 4-osobowa rodzina, a także przejażdżka Circus Train. Podróż kolorową kolejką przeniesie Was do świata cyrkowców, magików i akrobatów. Mało? Wskakujcie do wagonika Electric Ring i popłyńcie na fali dobrych emocji.

Park rozrywki w Chorzowie dla rodzin z dziećmi

  • Podniebne loty

W Legendii nie brakuje okazji do tego, by pobujać w obłokach. W tęczowych balonach Air Baloons, w których można poczuć się jak w prawdziwych balonach koszykowych czy Legendia Flower – diabelskim młynie z widokiem na park rozrywki nazywanym tu najpiękniejszym Kwiatem Legendii jest niemal tak wspaniale, jak w piosence Muminków. Do balonu wsiądą 4 osoby, więc jeżeli Wasza rodzina to klasyczne 2 + 2, wspólnie możecie skorzystać z atrakcji. Legendia Flower wzniesie was znacznie wyżej, bo aż na 40 m w górę ukazując panoramę parku.

Wizyta w Legendii - Air Balloons

 

Przejażdżka diabelskim młynem Legendia Flowers

Podobne wrażenia oferuje atrakcja o nazwie Podniebni Łowcy, która na pokład swoich 6 latających pojazdów zaprasza zarówno dzieci, jak i dorosłych. Tak jak każdy, niezależnie od wieku może tu spełnić swoje marzenia o pilotowaniu stalowego ptaka, tak każdy, kto wybierze się na latające łodzie Sailor Academy, poczuje się jak prawdziwy marynarz.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

  • Wodne atrakcje

Legendia oferuje moc atrakcji dla miłośników zabawy w powietrzu, na lądzie, ale również i w wodzie. Wśród wodnych atrakcji czekają na Was Magical Lake Taxi, czyli po prostu łódki, na których można wspaniale zrelaksować się na środku jeziora oraz Fish ‘n’ Wish, które dla odmiany nie pozwolą Wam odpocząć. Woda tryska tu z każdej strony – z ogromnej ryby, stylizowanych łodzi i obrotowych pistoletów na wodę. Wszystko oczywiście ku uciesze uczestników zabawy. 

Fish 'n' Wish - interesująca wodna atrakcja

W upalny dzień warto wybrać się do Diamond River, gdzie krasnale w pocie czoła kują skały górskich kopalni w celu wydobycia diamentów. Orzeźwienie małym górnikom, ale i Wam samym zapewnią zjazdy łodzią z 8- i 12-metrowych zjeżdżalni. Będziecie tak zadowoleni, że nawet zmoczone wodą ubrania nie będą Wam przeszkadzać. Oczywiście możecie je wysuszyć, korzystając ze specjalnych suszarek, by czym prędzej ruszyć na podbój nowych atrakcji. 

Wodne atrakcje w Legendii

Wspaniałym dopełnieniem wodnych przygód w Legendii jest jedna z jej najnowszych atrakcji zwana Doliną Jagi, która powstała w inspiracji Babą Jagą. Macie ochotę lepiej poznać słynną czarownicę i tajemnice samej Legendii? Wskakujcie do łódki stylizowanej na miedziany kociołek, w którym pływała Jaga. No, chyba że boicie się spływu rwącą rzeką? 

Spływ Doliną Jagi z dziećmi

 

Rodzinne atrakcje w Chorzowie - Dolina Jagi

 

  • Atrakcje ekstremalne i roller coastery

Jeśli do tej pory było miło i zabawnie, czas podnieść poziom adrenaliny. W tej dziedzinie niezawodne są wszelkiego rodzaju wahadła, karuzele i kolejki. 

Te pierwsze reprezentują: wahadłowo-obrotowy Dragon Temple, ogromna gondola Magical Lake Expedition imitująca rejs łodzią po wzburzonych falach i Gigant Water Plump, który bujając się na boki, obraca się jednocześnie wokół własnej osi. Mocno w głowie zawróci Wam również Phoenix, który nie raz odwróci Was w locie do góry nogami i Sky Flyer – dwa wahadła z kilkunastoosobowymi gondolami, które zataczają pętlę 360o, sprawiając, że świat wydaje się stać na głowie.  

Legendia - Magical Lake Expedition

Jeśli macie starsze dzieci być może wcześniej wymienione karuzele wcale Was nie zainteresują. Dlatego od razu możecie skorzystać z poniższych propozycji. Podczas gdy karuzela o jednoznacznie kojarzącej się nazwie Apollo zabierze Was z sinusoidalny lot w przestworza, siedząc w gondolach Royal Ballroom, zawirujecie jak falbany balowej sukni.  Na szaloną podniebną przygodę możecie liczyć też w samolotach Dream Flight Airlines.

Atrakcje Legendii - Royal Ballroom

Największy skok adrenaliny gwarantują roller coastery. W Legendii jest ich kilka. Diabelska Pętla jako pierwsza w Polsce zaproponowała miłośnikom mocniejszych wrażeń tor w kształcie pętli. Ma też charakterystyczną cechę czyniąca ją zupełnie wyjątkową. To ostatnie miejsca ustawione w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Macie ochotę na podwójne doznania? Zostańcie w tyle i cieszcie się przejażdżką. 

Diabelska Pętka - ekstremalna atrakcje w Wesołym Miasteczku w Chorzowie

Prędkością i emocjami Pętli dorównuje jedna z najbardziej docenianych kolejek w Europie – Lech Coaster, a także wielopoziomowy Dream Hunters Society i różowe samochodziki Scary Toys Factory, które nic sobie nie robią z prędkości i mkną to w górę, to w dół. Roller coastery to strefy największych krzykaczy, ale i największych emocji. Jeśli macie ochotę się wykrzyczeć, to lepszego miejsca nie znajdziecie.

Lech Coaster - Śląskie Wesołe Miasteczko z dziećmi

 

Wizyta w Śląskim Wesołym Miasteczku Legendia

 

  • Inne atrakcje

Centralnie zlokalizowany staw Legendii otacza mnóstwo dodatkowych atrakcji, z których chętnie korzystają rodziny z dziećmi takie, jak Wasza. Tu jest trochę śmiesznie, tam trochę strasznie. Tu czeka Was beztroska zabawa, tam sportowa rywalizacja. Których emocji chcecie doświadczyć w pierwszej kolejności?

 

  • Śmiesznie

W Boruta’s Tricks uśmiejecie się do rozpuku. Gruby i grubszy albo chudy i chudszy to całkiem normalny widok w tym Gabinecie Krzywych Zwierciadeł. Zanim jednak do niego przywykniecie, zdziwicie się, zmarszczycie brwi, a na pewno szeroko uśmiechniecie.


  • Strasznie

Hitem ostatnich lat jest Bazyliszek. To pierwsza w Polsce Interactive Dark Ride, czyli taka interaktywna przejażdżka w ciemnościach. 6-osobowe wagoniki zabiorą Was w magiczną podróż przez 7 scen z fabułą i postaciami. Odwiedzicie m.in. starą wieś, osnute mrokiem jaskinie, lasy i ruiny, a po drodze spotkacie, kogóż by innego, jeśli nie potwory? Nie ma się jednak czego bać. Wyposażeni w specjalną broń strzelającą wiązkami laserowymi na pewno dzielnie stawicie im czoła. 

Owiedzamy Legendię - Jama Bazyliszka

 

  • Beztrosko

Z myślą o dzieciach w Legendii powstało jeszcze kilka miejsc, w których Wasze pociechy mogą pobrykać, np. strefa Trampolin, w której cała Wasza rodzina wyskacze pozytywną energię i tunel Wonder Garden, w którym również stracicie grunt pod nogami, choć trochę inaczej niż w przypadku trampolin. Ogromną przestrzeń zajmuje największy w Polsce, a drugi na świecie Gaj Urwisów z labiryntem, suchym basenem i zjeżdżalniami, obok którego znajdziecie Air Castle. To dmuchany zamek, w którym możecie kontynuować podskoki, fikanie koziołków i wyśmienitą zabawę.

Ciekawa atrakcja dla dzieci - Wonder Garden

 

Gaj Urwisów w Legendii dla najmłodszych

 

Atrakcje dla dzieci w parku rozrywki - Air Castle

 

  • Rywalizacja

Far Games i Game Room przyciągną natomiast miłośników rywalizacji i gier zręcznościowych, którzy lubią ukoronować swoje zwycięstwo jakąś nagrodą. Lubicie rozrywkę w postaci flipperów, piłkarzyków czy wyścigów samochodowych? W Game Room nagracie się do woli. 

Legendia - zabawa z dziećmi w Game Room

Kto pierwszy ten lepszy? Bicie rekordów Was nakręca? Cyclodrome zaprasza do bicia rekordu w pedałowaniu na rowerze (niestety tylko osoby powyżej 170 cm wzrostu), a Super Ślizg do szalonej jazdy na 12-metrowej zjeżdżalni dla całej rodziny.

Super Ślizg - zjeżdżalnia dla całej rodziny

 

  • i …

Chwili wytchnienia od zabawy możecie poszukać na wystawie Korona Ziemi. Ekspozycja prezentuje makiety najwyższych szczytów górskich wchodzących w skład Korony Ziemi. Być może właśnie tu wrażenia oglądanych szczytów przerodzą się w marzenie o prawdziwej górskiej wyprawie?


Wycieczka do Legendii

Wizytę w Legendii warto wcześniej zaplanować. Wchodząc na stronę www parku rozrywki, poznacie harmonogram działania poszczególnych atrakcji oraz warunki korzystania z nich.

Opis każdej atrakcji opatrzony został informacją o minimalnym wzroście, będącym przepustką do zabawy. Wzrost dziecka można również zweryfikować na miejscu. Przy każdej atrakcji znajduje się miarka. Wystarczy jej użyć, by mieć pewność, że dziecko może skorzystać (również samodzielnie) z danej atrakcji.

Na stronie www parku rozrywki sprawdzicie również ceny biletów, dowiecie się, gdzie zaparkować, zjeść i kupić pamiątki. 

Atrakcje dla maluchów w Śląskim Wesołym Miasteczku

Więcej informacji: www.legendia.pl

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.