Krótki urlop na Kaszubach z 2-latkiem

Lasy, jeziora, mini-golf? To muszą być Kaszuby

Tego lata nasza Rodzinka (mama, tata i dwulatek Julek) śladami Pucia odwiedziła Kaszuby.

Na Kaszubach z 2-latkiem

Bez większego planu postanowiliśmy zwiedzić to, na co pozwoli nam pogoda, krótki urlop w pracy, a przede wszystkim nasz Synek, który jest bardzo wymagającym małym turystą smile.

Naszą bazą wypadową były okolice Sulęczyna, oddalonego od pięknego jeziora Raduńskiego o niecałe 15 kilometrów. Piękne krajobrazy Kaszub zachwycały już zza okien auta, a każdy zakręt przynosił nowe widoki.

Wakacje z maluchem na Kaszubach
Krótkie wakacje z małym dzieckiem

Pierwszą naszą atrakcją był spacer w lesie połączony z krótką wspinaczką na popularną Wieżycę, czyli najwyższy punkt moreny czołowej, o wysokości 328 m n.p.m.

Droga na Wieżycę

Znajduje się ona na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, a jej dodatkową atrakcją jest wybudowana opodal wieża widokowa. W piękny, słoneczny dzień widok z wieży rozciąga się na wiele kilometrów. Również nam trafił się całkiem ładny widok.

Podziwiamy widok z Wieżycy
Wieżyca - warto zwiedzić z dzieckiem

Zachwytom nie było końca... smile

Gdy wracaliśmy z Wieżycy, czekała nas kolejna przygoda. Na szlaku spotkaliśmy prawdziwego Kaszuba, który opowiadał nam o okolicznych lasach, atrakcjach Kaszub i ziołolecznictwie – żywo kultywowanym w tym regionie.

Spotkanie z Kaszubem


Musieliśmy dobrze przysłuchiwać się Jego opowiadaniom, gdyż używał języka kaszubskiego i czasem trudno było nam się zorientować, o czym opowiada – Julkowi bardzo spodobał się ten inny język smile.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Kolejny dzień także spędzaliśmy aktywnie. Odwiedziliśmy Park Rozrywki z mini zoo i mini golfem. Wszyscy, łącznie z Julkiem, przeszliśmy krótki kurs uderzania kijem do dołków i rozpoczęliśmy rywalizację.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi na Kaszubach - Park Rozrywki
Gramy w mini golfa

Przy każdym dołku czekały na nas także dodatkowe zadania związane z kulturą kaszubską oraz spotkania z przeróżnymi zwierzakami zamieszkującymi to gospodarstwo. Były szczeniaki, koziołki, kurczaczki, kotki, kuce i wiele innych.

Wczasy z 2-latkiem na Kaszubach
Kozy w mini zoo
Park Rozrywki z mini zoo - warto odwiedzić z dzieckiem

Na koniec rywalizacji karmiliśmy króliki i szukaliśmy wyjścia z kukurydzianego labiryntu. Przemili właściciele i sielska atmosfera tego miejsca skradły nasze serca smile.

Krótki wypad na Kaszuby z maluchem

Ostatniego dnia naszego intensywnego wyjazdu wcale nie zamierzaliśmy odpoczywać smile. Ponieważ jesteśmy wielkimi fanami Morza Bałtyckiego, nie mogliśmy wrócić do domu bez, pewnie ostatniego w tym roku, spojrzenia w jego fale. Będąc tylko 70 kilometrów od Łeby, postanowiliśmy zobaczyć na własne oczy Wydmę Łącką.

Spacerując czerwonym szlakiem pięknego lasu Słowińskiego Parku Narodowego, dotarliśmy na miejsce i naszym oczom ukazały się Ruchome Wydmy. Zrobiły na nas ogromne wrażenie i poczuliśmy się, jak na prawdziwej pustyni! Trudy wędrówki wynagrodziła nam piękna pogoda na plaży, wspaniałe widoki i szum fal smile.

Urlop mad morzem z 2-latkiem
Słowiński Park Narodowy - wydmy
Wydma Łęcka
Wycieczka z maluchem do Słowińskiego Parku Narodowego

Tych kilka dni na Kaszubach utwierdziły nas w przekonaniu, że to piękny region, który możemy polecić każdemu. Sami na pewno jeszcze tu wrócimy...

 

Weronika Szafrańska

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2021"
 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl

 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi