Kosmopark - Kraków, Wrocław, Bydgoszcz, Szczecin, Lublin

Kosmopark – nowoczesna interaktywna wystawa dla całych rodzin

Nowoczesne technologie zmieniają świat. To już nie jest marzenie ani pięknie brzmiąca pieśń przyszłości. To niezaprzeczalny fakt, rzeczywistość, która nie tylko dzieje się na naszych oczach. To rzeczywistość, która jest naszym udziałem. 

Kosmopark - opinie o ciekawej atrakcji
Nowoczesna wystawa dla rodzin z dziećmi - Kosmopark w Krakowie

Dzięki nowoczesnym technologiom możemy eksplorować przestrzenie, których poznanie byłoby dla nas trudne, a może nawet i niemożliwe. Możemy odkrywać to, co do tej pory było nam nieznane lub mało znane, np. kosmos. 

Oglądamy eksponaty w Kosmoparku w Krakowie
Interaktywna wystawa o kosmosie we Wrocławiu

Dobrodziejstwo nowoczesnych technologii wykorzystuje Interaktywna Wystawa Kosmopark, która zaprasza całe rodziny do udziału w niezwykłej przygodzie. Łącząc elementy zwiedzania z edukacją i zabawą oferuje jedyne w swoim rodzaju doświadczenia i moc niezapomnianych wrażeń. Obiecuje wyprawę, podczas której odkryjecie tajemnice kosmosu. 

Edukacja o kosmosie dla dzieci w Polsce
Komopark we Wrocławiu - ciekawa wystawa

Co kryje przestrzeń kosmiczna Kosmoparku

Podobno wszechświat nie jest nieskończony. Zaskakujące może Wam się wyda, że jednocześnie nie ma też granic. Czy oba te fakty wykluczają się, czy może można je jednak jakoś wytłumaczyć? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskacie, eksplorując przestrzeń wystawienniczą Kosmoparku. 

Choć zaaranżowana przestrzeń nie pozostawia wątpliwości co do tego, że jest skończona, to z pewnością daje nieograniczone możliwości poznania kosmosu. 

Nauka przez zabawę w Kosmoparku we Wrocławiu
Nauka o kosmosie w Kosmoparku w Bydgoszczy

Lekcję, która do tej pory była jedynie udziałem pracujący na stacjach kosmicznych astronautów, możecie odrobić i Wy. W podróż na ziemską orbitę, a nawet dalej wyruszycie z Wrocławia, Krakowa, Bydgoszczy, Szczecina i Lublina – miast, w których przez najbliższe miesiące gościć będzie wspaniała interaktywna wystawa Kosmopark. 

Interaktywna wystawa o kosmosie - warto zwiedzić z dziećmi
Opinia o Interaktywnej Wystawie Kosmopark

Na powierzchni 1000 m2 wypełnionej mnóstwem interaktywnego i multimedialnego sprzętu znalazło się m.in.:

 • 5 stref wirtualnej rzeczywistości, 
 • symulatory lotów kosmicznych,  
 • interaktywne eksponaty edukacyjne,
 • strefy warsztatów edukacyjnych,
 • kino kopułowe,

W sumie prawie 40 stref kosmicznych, które odkryją przed Wami tajemnice wszechświata.

Zwiedzamy z dziećmi interaktywną wystawę Kosmopark
Wycieczka z całą rodziną do Kosmoparku

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Doświadczenia z przestrzeni kosmicznej Kosmoparku

Wielu marzy o locie w kosmos. Może Wy też? W prawdziwym jednak świecie bilet, który umożliwi wizytę tam, gdzie wstęp mają tylko nieliczni, jest dla większości nierealny, niemal jak wygrana na loterii. W Kosmoparku kosmos dostępny jest zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Jest dla mamy, taty, babci i dziadka. Dla Waszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych. Dla każdego, kto marzy o niezwykłej pozaziemskiej przygodzie w przestworzach, w których czekają:  

 • wycieczki ISS, które pozwolą Wam się rozgościć w przestrzeni kosmicznej i poczuć jak mieszkańcy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej,
 • spotkania z prawdziwymi astronautami, którzy opowiedzą Wam o swoich kosmicznych misjach i odpowiedzą na wszystkie nurtujące Was pytania związane z kosmosem, np. na te, czy na innych planetach istnieje grawitacja i czy przestrzeń może zmieścić się w próbówce,
 • treningi na symulatorach lotów tych samych, na których uczą się również prawdziwi astronauci,
 • szkolenie na pilota oraz lot kosmiczną rakietą, dostępne w ofercie jedynej w swoim rodzaju Szkoły Lotników Kosmoparku,
 • multimedialna ekspedycja badawcza, podczas której zbadacie struktury Układu Słonecznego, a także badanie planet, asteroid i odkrywanie tajemnic wszechświata w specjalnej Sali Plazmowej,
 • seans filmowy w planetarium kopułowym, 
 • udział w ekscytujących warsztatach rozrywkowo-edukacyjnych, które poszerzą Wasze kosmiczne horyzonty wiedzy,
 • nauka i zabawa dzięki specjalnym interaktywnym eksponatom, 
 • niezwykłe doznania w strefach wirtualnej rzeczywistości.
Rodzinna wozyta w Kosmoparku w Bydgoszczy
Rodzinna wycieczka do Kosmoparku w Bydgoszczy

Poza tym:

 • dowiecie się, jak dużym wyzwaniem są naprawy w kosmosie. Wcielając się w rolę mechanika, spróbujecie naprawić kosmiczną awarię, używając do tego interaktywnego symulatora. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż jak przystało na członka ekipy kosmicznej będziecie mieć na sobie najprawdziwszy skafander, który ogranicza ruchy,
 • zobaczycie kosmiczne artefakty – pochodzące z kosmosu meteoryty, a także, te, które w kosmos poleciały, np. kombinezony astronautów czy gazety, jakie astronauci czytali, by umilić sobie czas poza Ziemią, 
 • dowiecie się, do czego służy żyroskop i w jaki sposób astronauci wykorzystują go podczas treningów przygotowujących do lotu w kosmos, 
 • zrobicie pamiątkowe zdjęcia w stroju kosmonauty, które będą Wam przypominać o niesamowitej pozaziemskiej rodzinnej wyprawie
Nasza opinia o Kosmoparku w Krakowie
Edukacja o kosmosie w Kosmoparku

I...

 • spotkacie przedstawicieli pozaziemskich form życia.
Spotkanie z kosmitami w Kosmoparku w Bydgoszczy
Kosmopark - opinia o wystawie

Kosmiczne wieści

Astronauci zwani w języku starogreckim „gwiezdnymi żeglarzami” odkryli wiele tajemnic kosmosu. Wiedzą, która dzięki nim i nowoczesnym technologiom dziś już nie jest tajemna, chętnie się z Wami podzielą na wystawie. 

Kosmopark - ciekawe wydarzenie w Polsce
Kosmopark - warto zwiedzić z dziećmi

Eksplorując wystawienniczą przestrzeń Kosmoparku, dowiecie się m.in., że: 

 • kosmiczne statki badające kosmos dotarły już do wszystkich planet naszego Układu Słonecznego, a jego największa gwiazda, czyli Słońce stanowi aż 99,8% całej jego masy,
 • w kosmicznej przestrzeni istnieje diamentowa planeta oraz olbrzymia chmura składająca się z wody,
 • w stanie nieważkości, jaki istnieje w kosmosie, ogień rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach jednocześnie,
 • orbita Jowisza ma swoich mieszkańców i nie są to wcale „obcy”, a doskonale znane wszystkim dzieciom figurki LEGO.

Zaskakujące? Na wystawie Kosmopark kosmicznych smaczków jest znacznie więcej. Przyjdźcie, by się o tym przekonać. 

Wystawa Kosmopark w Bydgoszczy - warto zobaczyć
Z dziećmi w Kosmoparku w Krakowie

Kto może „lecieć” w kosmos?

Kosmopark to wystawa, która zabierze w kosmiczną podróż pełną niezwykłych atrakcji zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

Maluchy (od 2 roku życia) oraz dzieci w wieku przedszkolnym (do lat 7) z pewnością zachwycą interaktywne eksponaty. Najmłodsi skorzystają też z licznych atrakcji oraz tematycznych warsztatów, podczas których odkryją tajemnice kosmosu.

Dla młodszych i starszych uczniów (w przedziale wiekowym między 7 a 18 rokiem życia) przygotowano atrakcyjny program zwiedzania wzbogacony o niesamowite doświadczenia w postaci kosmicznych treningów oraz zabaw w strefach rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. 

Młodzież powyżej 18 roku życia oraz dorośli, którzy w dzieciństwie marzyli o międzyplanetarnych podróżach, też się nie zawiodą. Interaktywne eksponaty, doświadczenia w strefach  wirtualnej, rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości oraz możliwość udziału w treningach na symulatorach lotów, z jakich korzystają astronauci, pozwalają poczuć to, co czują prawdziwi zdobywcy kosmicznej przestrzeni – dreszczyk emocji i fascynację nowymi odkryciami. 

Interaktywna zabawa dla całej rodziny w Kosmoparku
Atrakcje dla całej rodziny w Kosmoparku

No to kiedy i skąd ta kosmiczna wyprawa?

Wystawa Kosmopark odbyły się już we Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy i Szczecinie. Jeżeli nie zdążyliście zobaczyć jej w tych miastach, szansę na dobrą zabawę w kosmoklimatach stwarza jeszcze Lublin (od 14 września 2023 do 11 lutego 2024). Ekspozycja dostępna jest w Lublinie w galerii "Olimp" (Aleja Spółdzielczości Pracy 34, Poziom 1).

Odwiedzamy Kosmopark w Krakowie z dzieckiem

Kosmos można eksplorować codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00.

Bilety kupicie przed wejściem na wystawę lub przez internet na stronie:  www.kosmopark.pl. Obowiązują przez cały dzień niezależnie od tego, ile razy będziecie wchodzić i wychodzić. Choć nie kupicie ich w ramach Bonu Turystycznego, to przyznać trzeba, że organizator w kwestii wejściówek na wystawę jest jednak bardzo elastyczny. 

W dni powszednie bilety zarówno dla dzieci, jak i dorosłych kupicie taniej niż w weekendy, a za bilet w konfiguracji dorosły + dziecko, za Waszą pociechę zapłacicie tylko 50% ceny wyjściowej. Maluszki do lat 3 mogą natomiast korzystać z atrakcji zupełnie za darmo.

Jeżeli po zakupie biletu stwierdzicie, że z jakiegoś powodu nie będziecie mogli zwiedzić wystawy w planowanym terminie, wystarczy wysłać odpowiednie powiadomienie, a organizator zmieni datę na Waszym bilecie, umożliwiając tym samym skorzystanie z atrakcji w innym, dogodnym dla Was dniu. Jeżeli w ogóle nie będziecie mogli dotrzeć na wystawę, możecie się ubiegać o zwrot kosztów. W tym przypadku również wystarczy wysłać maila do organizatora. 

Wycieczka do Kosmoparku w Bydgoszczy

Kosmopark to wspaniała przestrzeń, która uczy, bawi, zaprasza do interakcji i nie tylko w dzieciach rozbudza zainteresowanie kosmosem. Poszerzycie tu swoją wiedzę o wszechświecie, poznacie nieznane Wam dotąd fakty, usłyszycie wiele ciekawostek. Z wypiekami na twarzy będziecie na pewno słuchać opowieści astronautów. Dowiecie się, jak wyglądają przygotowania do wyprawy w kosmos i choć trochę poczujecie się jak mieszkańcy przestrzeni kosmicznej. 

Kosmopark spełnia marzenia o locie w kosmos! Takie marzenia nie spełniają się przecież codziennie. A raz spełnione nigdy nie będą zapomniane. 

Opinia o wystawie Kosmopark w Krakowie
Podziwiamy eksponaty w Kosmoparku w Polsce

Więcej informacji: www.kosmopark.pl 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi