Wygrana bitwa z "nudzi mi się" pod Kliczkowem

Wygrana bitwa z „nudzi mi się”  pod Kliczkowem 

Nasza 6-latka często „się nudzi,” my rodzice przeciwnie - chcielibyśmy się ponudzić, ale na tę przyjemność brakuje nam czasu. Nawet na urlopie towarzyszy nam pewien niepokój, że nie uda nam się wszystkiego zobaczyć i zwiedzić. Nasza wycieczka pokazała nam, jak wiele ciekawego oferuje Kliczków i okolice.  

 

Dzień pierwszy - Kliczków

Kliczków to był cel naszej jesiennej wyprawy. Wycieczka obyła się z zaprzyjaźnioną rodzinką z dziećmi. Dolnośląski Kliczków to niewielkie miasto z pięknym hotelem - zamkiem.

Kliczków - wizyta z dzieckiem w zamku

Zwiedzamy Zamek Kliczków

Zamek odrestaurowano w 2001 r., obecnie w całości funkcjonuje jako hotel. Możliwość zwiedzania zamku jest codziennie o godz. 11.00, 12.00 i 15.00. 

Weekendowy wypoczynek w Kliczkowie

Wnętrze Zamku Kliczków

W zamku mieliśmy przyjemność nocować. Nasza komnata była ogromna. Wieczorem korzystaliśmy z basenu, znajdującego się w starej ujeżdżalni koni. Posiłki serwowane były w zabytkowych salach zamkowych - w Sali Teatralnej i w Bibliotece. 

Czy zamek wygrał z nudą? - myślę, że tak. W chwilach, gdy rodzice odpoczywali, dziewczynki tańczyły poloneza po zamkowych korytarzach, odkrywały tajemne przejścia - kręte i strome schody, które były kiedyś korytarzami dla służby. W bardzo zadbanym parku wokół zamku sprawdzaliśmy wiek i grubość drzew, próbując je objąć i przytulić - do niektórych potrzebna była cała nasza siódemka. 

Spacerujemy po parku wokół Zamku w Kliczkowie

Bawimy się w Parku Zamkowym Kliczków

Na spacer z zamku udaliśmy się nad rzekę Kwisę, na której działają aż 3 elektrownie wodne. Obsługa hotelu była bardzo wyrozumiała dla naszych pociech - w czasie oczekiwania na posiłki dziewczynki śpiewały, recytowały, ćwiczyły balet na scenie zamkowego teatru.

Relaks z rodziną w Zamku Kliczków - Sala Teatralna

Zabawa księżniczek w Sali Teatralnej

Posiłki w restauracji były bardzo smaczne, dodatkowo kuchnia przygotowywała dania dziecięce. Hotel zapewnia też komnatę z zabawkami, stół do ping ponga.  

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Dzień drugi - Bolesławiec

Drugi dzień wypoczynku przeznaczyliśmy na zwiedzanie Bolesławca. Przywitały nas ronda ozdobione  ceramicznymi naczyniami i monumentalny wiadukt na rzece Bóbr

Udaliśmy się do "żywego muzeum ceramiki ", gdzie odbyły się warsztaty malowania naczyń. Na terenie Bolesławca działają 3 fabryki porcelany i każda z nich ma swoje oryginalne wzory. Proces powstawania naczyń poznaliśmy od podstaw.

Zwiedzanie Bolesławca z dzieckiem

Manufaktura Ceramiki Bolesławiec

Te przepiękne wzory na bolesławieckim naczyniu wymagają dużo pracy. Mamy w domu kubeczki z Bolesławca, ale dopiero teraz wiemy, że za każdym tym kubkiem kryje się czyjaś dbałość o detal, staranność i kontrola jakości. Każdy z nas mógł stworzyć własny wzór na naczyniu. Nie wiem - kto miał większą frajdę z tworzenia - czy dzieci, czy rodzice? Na naszych twarzach widać skupienie i radość.

Żywe Muzeum Ceramiki - wycieczka z rodziną do Bolesławca

Warsztaty z malowania ceramiki - Żywe Muzeum Ceramiki, Bolesławiec

Z niecierpliwością oczekujemy naszych dzieł, które mają zostać, po wypaleniu w piecu przesłane na nasz adres domowy. 

Bolesławiec oferuje też aktywny wypoczynek w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Wiadukt Plaza - czyli pumptrack, skate park, ścianki wspinaczkowe, park linowy. Trasy do jazdy na hulajnodze i rowerze podzielone są wg umiejętności.

Atrakcje dla dzieci w Bolesławcu

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Wiadukt Plaza - pumptrack

Dla rodziców w centrum zamontowano ławeczki. Październikową porą szukaliśmy słońca i znaleźliśmy je tutaj. Po przejazdach chętnie skorzystaliśmy z niewielkiego parku linowego - dzieciaki i dorośli poćwiczyli tutaj równowagę, odwagę i siłę swoich rąk.

Park Linowy w Bolesławcu - rozrywka dla dzieci

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Wiadukt Plaza - zabawa w parku linowym

Wg tablicy informacyjnej teren ma się w przyszłości rozwijać. 

 

Trzeci dzień - quest "Wędrówki z przyrodą w Borówkach"

W trzecim dniu wyprawy bawiliśmy się z aplikacją questy - wybraliśmy quest "Wędrówki z przyrodą w Borówkach" - godzinny spacer po wiosce Borówki.

Wieś położona jest w otulinie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Wita nas tu ścieżka sensoryczna
 i zaczarowany pomnik przyrody - stara Lipa Wróżka, która ma spełniać marzenia. Czekamy na spełnienie naszych ukrytych próśb. Quest ukończyliśmy - skarb znaleziony. Po drodze spotkaliśmy zwierzęta: owce czarnogłówki, kozy, konie.

Quest we wsi Borówki

Zagroda zwierząt - wieś Borówki

 

Ścieżka Zmysłów w okolicy Kliczkowa

Spacer sensoryczny na Ścieżce Zmysłów

Zaskoczeni turystami mieszkańcy wsi Borówki wyszli do nas z domów i pozwolili wejść na swoje podwórka - dzieciaki pogłaskały małe kotki, zobaczyły hodowlę papug. 

Czas szybko mija i wyprawa się kończy, ale żeby uniknąć: „Mamo, tato, nudzi mi się”, w podroży powrotnej z Kliczkowa zrobiliśmy sobie przerwę w Rodzinnym Parku Linowym w Lubinie, gdzie wszystkie atrakcje są bezpłatne. Piękny, leśny teren zachęca do spacerów, biwakowania, a mała gastronomia przy parku zaspokoi  głód. Na terenie parku dostępne są bezpłatne toalety. W środku parku urządzony jest ogromny plac zabaw dla dzieci w każdym wieku. Dziewczynki weszły w paszczę krokodyla i zjechały po jego grzbiecie.

Lublin - odwiedzamy Rodzinny Park Linowy z dzieckiem

Zabawa w Rodzinnym Parku Linowym w Lublinie

Czwórka najodważniejszych z nas udała się na trasę w drzewach, którą kończy zjazd stromą zjeżdżalnią.

Zabawa w Rodzinnym Parku Linowym w Lublinie

Rodzinny Park Linowy w Lublinie - spacerujemy w drzewach


W końcu - nasze „ Nudzi mi się” zasnęło w drodze powrotnej do domu... Zostały piękne wspomnienia i niedosyt, że byliśmy tam tylko trzy dni, a tak dużo jest jeszcze do zwiedzenia. 

 

Katarzyna Rak

autorka zdjęć i tekstu 
przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2022"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi