Karpacz - atrakcje dla dzieci

Karpacz - atrakcje dla dzieci

Urlop z dziećmi w Karpaczu, bez względu na porę roku - to świetna propozycja na aktywne i kreatywne spędzenie czasu z rodziną.

W mieście i jego okolicach nie brakuje atrakcji turystycznych. Znajdziecie tu sporo tras idealnych na pierwsze wyprawy z dziećmi w góry, pojeździcie na łyżwach, pozjeżdżacie na sankach i nartach, popływacie w basenach, sprawdzicie swoją kondycję na ścieżce zdrowia, odwiedzicie niezwykłe miejsca, takie jak np. Świątynia Wang czy Zapora na Łomnicy, a także ciekawe muzea i wystawy.

Karpacz i jego okolice tętnią życiem. Prócz licznych atrakcji, znajdziecie tu jednak wiele miejsc, w których można się wyciszyć, nacieszyć oczy pięknymi widokami i zespolić z naturą.

 

Centrum Rekreacji i Sportu "Kolorowa"

To tor saneczkowy, który dostarcza mnóstwa frajdy od rana do wieczora o każdej porze roku. Dwuosobowe saneczki, które pomieszczą dziecko i rodzica gwarantują szalony i pełen wrażeń zjazd na odcinku ponad km. Pasy zapewniają zjeżdżającym bezpieczeństwo, a odpowiedni profil torów uniemożliwia wypadnięcie saneczek z rynny.

Więcej informacji: www.kolorowa.pl

Rodzinne Centrum Rekreacji i Sportu "Kolorowa" w Karpaczu przyjazne dzieciom
Zabawa dla starszych dzieci na torze saneczkowym w Karkonoszach

Źródło zdjęć: www.kolorowa.pl

 

Karkonoskie Tajemnice

Podziemna multimedialna ekspozycja, która prezentuje Karkonoskie Tajemnice z wykorzystaniem światła, dźwięku i zapachu. Przedstawia Ducha Gór, korzeń mandragory, poszukiwaczy bogactw naturalnych oraz karkonoskich zielarzy. Zobaczycie tu również smoczą harfę z niewidzialnymi strunami, alchemiczną komnatę czterech żywiołów, czy hutników szkła. Tę niezwykłą lekcję magii, historii oraz techniki dzieci do lat 4 mogą odebrać za darmo.

Więcej informacji: www.karkonoskietajemnice.pl 

Karkonoskie Tajemnice w Sudetach dla rodzin
Multimedialna ekspozycja w Karpaczu dla dzieci i rodziców

Źródło zdjęć: www.karkonoskietajemnice.pl 

 

Miejskie Muzeum Zabawek

Jakimi zabawkami bawią się dzieci w różnych częściach świata, przekonacie się, odwiedzając Miejski Muzeum Zabawek, które zgromadziło ich ponad 2000. Prócz porcelanowych laleczek, pluszowych misiów i aniołów zobaczycie ludowe stroje, sceny z życia rozmaitych kultur, domki dla lalek, znane obiekty architektoniczne, a także eksponaty związane z kolejnictwem.

Dzieci do lat 7 mogą zwiedzać muzeum, nie ponosząc żadnych kosztów. Obiekt dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, co oznacza, że z poruszaniem się wózkiem dziecięcym nie powinniście mieć większych problemów.

Więcej informacji: www.muzeumzabawek.pl

Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu w Sudetach dla dzieci
Wycieczka z dziećmi w Miejskim Muzeum Zabawek w Karkonoszach

Źródło zdjęć: www.muzeumzabawek.pl

 

Park Bajek

Jeśli macie ochotę spędzić czas na świeżym powietrzu, Park Bajek to idealne miejsce. Spacerując leśnymi ścieżkami, spotkacie Śpiąca Królewnę, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Królową Śniegu, Śpiącą Królewnę, Jasia i Małgosię, Pinokia, Calineczkę, Roszpunkę, Kota w Butach i wielu innych baśniowych bohaterów.

Na terenie parku znajdują się również fantastyczny plac zabaw z miniaturową Śnieżką i obserwatorium meteorologicznym oraz letni tor pontonowy. Można zagrać w gry wodne, kupić pamiątki w sklepiku i posilić się w barze.

Z zakupu biletu zwolnione są dzieci do 2 roku życia.

Więcej informacji: www.parkbajek.pl 

Zwiedzanie z dziećmi Parku Bajek w Karpaczu na wakacjach
Atrakcje dla dzieci w Parku Bajek w górach

Źródło zdjęć: www.parkbajek.pl 

 

Kolejka turystyczna Karpacz Ekspress

Kolejka zawiezie Was w najciekawsze miejsca Karpacza. Trasa obejmuje punkty takie jak m.in.: Krucze Skały, Zapora na Łomnicy, Skocznia Orlinek, Kościół Wang, miejsce zaburzenia grawitacji i wiele innych. Jeżeli jakiś obiekt na trasie szczególnie Was zainteresuje, wycieczkę możecie przerwać na zwiedzanie, a następnie dokończyć ją w dowolnym miejscu.

Kolejka kursuje w wakacje. Dzieciom do lat 3 oferuje darmową wycieczkę.

Więcej informacji: www.karpacz-express.pl

Wycieczka Kolejka turystyczną Karpacz Express w Karkonoszach
Atrakcje dla rodzin w Karpaczu, czyli kolejka turystyczna

Źródło zdjęć:  www.karpacz-express.pl

 

Karkonoskie Drezyny Ręczne

Kilka lat temu XIX-wieczną linę kolejową ożywiły Karkonoskie Drezyny Ręczne, które w sezonie wakacyjnym zapraszają na niezapomniane przejażdżki górskimi szlakami kolejowymi.

Więcej informacji: ul. Kolejowa 3, Karpacz

 

Interaktywna wystawa z klocków LEGO

Rozwijają kreatywność, mają walory edukacyjne i dostarczają mnóstwo radości. Co? LEGO. Klockom znanym na całym świecie poświęcono wiele uwagi, tworząc niesamowitą interaktywną wystawę. Ekspozycja nie tylko przedstawia najbardziej znane modele serii LEGO, ale umożliwia interakcję i zachęca małych konstruktorów do tworzenia własnych autorskich budowli. Obok wielkich postaci Minionka i Świętego Mikołaja, Okrętów i Wyspy Piratów, Miasta Ninjago, kolekcji LEGO Friends czy City mogą więc stanąć unikalne modele autorstwa Waszych pociech.

Obiekt dysponuje podjazdem przyjaznym dla wózków dziecięcych i sklepem, w którym z pewnością wydacie pieniądze na nowy zestaw LEGO. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło – dzieci do lat 3 mogą zwiedzać wystawę za darmo.

Więcej informacji: www.wystawaklockow.karpacz.pl

Interaktywna wystawa z klocków LEGO w Karpaczu dla rodzin z dziećmi
Oglądanie całą rodziną wystawy z klocków LEGO w Karpaczu na urlopie

Źródło zdjęć: www.wystawaklockow.karpacz.pl

 

Prywatne Muzeum Techniki i Budowli Klocków LEGO

Lubicie LEGO, to, że pozwalają rozwijać kreatywność, dorosłych przenoszą w świat dzieciństwa, a u dzieci powodują uśmiech na twarzy? Największa ekspozycja tych lubianych klocków znajduje się w 9 tematycznych salach w Prywatnym Muzeum Techniki i Budowli Klocków LEGO w Karpaczu. Jeśli jesteście fanami, z łatwością rozpoznacie umieszczone w gablotach kolekcje Star Wars, Miners, Technic,City, czy Atlantis. Jeśli jednak temat jest Wam obcy, tabliczki informacyjne przy każdej gablocie wszystko Wam wyjaśnią. W ramach ekspozycji możecie nie tylko podziwiać niezwykłe konstrukcje, ale również niektóre z nich uruchomić. Co powiecie na sterowanie pociągiem albo maszyną budowlaną?

Pobudzoną tu kreatywność możecie wykorzystać, samodzielnie konstruując własne budowle. Jeśli jakiś zestaw Wam się spodoba, z pewnością znajdziecie go w tutejszym sklepiku, który oferuje atrakcyjne ceny.

Maluchy do lat 3 mogą zwiedzać ekspozycję za darmo.

Będąc w Muzeum LEGO, zajrzyjcie również do pierwszego w Polsce Muzeum Konsol Gier Video. Was Rodziców ekspozycja zabierze w podróż sentymentalną do czasów sprzed ery komputerów, dzieciom natomiast pokaże, jak spędzaliście czas w młodości. Wszyscy możecie się tu świetnie bawić, korzystając z aż 15 stanowisk do gry.

Więcej informacji: www.muzeumklockow.pl , www.muzeumgiervideo.pl

Odwiedziny rodziną w Prywatnym Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO

Źródło  zdjęć: www.muzeumklockow.pl 

Atrakcje dla dzieci w Prywatnym Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO w Karpaczu w Sudetach

Źródło zdjęć: www.muzeumgiervideo.pl

 

Świat kolejek

Świat kolejek to świat dziecięcej fantazji, który zaprasza do oglądania mini pociągów i wciąga do zabawy całe rodziny. Małymi mostkami i tunelami mkną małe pociągi. Przecinają miniaturowe rzeczki i zatrzymują się na miniaturowych stacjach w małych kolorowych miasteczkach. Wprawiając kolejową makietę w ruch, dostarczają nieproporcjonalnie dużo radości zarówno małym, jak i dużym. Poszczególne elementy makiety nawiązują m.in.: do Lodowej Krainy, Westernu, krainy Świętego Mikołaja czy bajki Tomek i Przyjaciele.

To jednak nie wszystko. W sali wirtualnej rzeczywistości możecie przejechać się kolejką górską, zagrać w gry edukacyjne i na symulatorach. Organizatorzy nie zapomnieli również o stworzeniu stanowisk do samodzielnego sterowania pociągami oraz sklepiku, w którym zaopatrzycie się w pamiątki i zabawki kolejarskie. Prócz tego na terenie obiektu działa punkt widokowy, z którego można podziwiać, prawdziwą – niewirtualną ani nieminiaturową panoramę Karpacza.

Więcej informacji: www.swiatkolejek.pl

Świat Kolejek dla rodzin z dziećmi w Karpaczu
Wspólne oglądanie wystawy w Świecie Kolejek w Karkonoszach z dziećmi

Źródło zdjęć: www.swiatkolejek.pl

 

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

1 godzina i 450 milionów lat historii. Niezłe streszczenie prawda? Multimedialne Muzeum Karkonoszy serwuje pigułkę wiedzy o najwyższym paśmie górskim Sudetów w bardzo przystępnej, lekkostrawnej i przede wszystkim ciekawej formie budzącej zainteresowanie nawet przedszkolaków.

Wirtualny przewodnik oprowadzi Was po 9 chronologicznie usystematyzowanych salach tematycznych, przybliżając zagadnienia związane z powstaniem kontynentów, erą gadów, epoką lodowcową oraz współczesnością.

Całości dodają smaczku dźwięki muzyki znane ze słynnych hollywoodzkich produkcji filmowych.

Więcej informacji: www.muzeumkarkonoszy.pl

 

Kościół Wang

W Polsce panuje przekonanie, że murowane domy są trwalsze od drewnianych. O tym, jak solidnym i wytrzymałym budulcem jest drewno, możecie się przekonać w czasie wycieczki do Górnego Karpacza. Stoi tam kościół Wang – jedna z najstarszych drewnianych świątyń w Polsce i jednocześnie jeden z najciekawszych architektonicznych zabytków Karpacza. Kościół ten datowany na przełom XII i XIII w. powstał z sosny norweskiej o niezwykłej trwałości, a nazwę swą zawdzięcza miejscowości Vang w południowej Norwegii. Do Karpacza sprowadziła go hrabina Fryderyka von Reyden, której poświęcono epitafium na przykościelnym cmentarzu. Każdy, kto tu przyjeżdża, uwzględnia go w swoim planie zwiedzania. Jeśli i Wy chcielibyście zobaczyć ten niezwykły sakralny obiekt, rozglądajcie się za drewnianymi, brązowymi drogowskazami. Mnóstwo ich w całym Karpaczu.

Więcej informacji: www.wang.com.pl

Karkonoski Kościół Wang
Wycieczka z dziećmi do Kościoła Wang w Sudetach

Źródło zdjęć: www.wang.com.pl

 

Papugarnia

Niezwykle kolorowe, towarzyskie i rozmowne papugi zapraszają do swojego egzotycznego świata pełnego barw i dźwięków. W ramach gościnności pozwolą się pogłaskać i nakarmić. Chętnie siadają na ramieniu i pozują do zdjęć. Jeśli więc chcielibyście uwiecznić to niecodzienne spotkanie, lepszej okazji nie będzie.

Więcej informacji: www.papugarnia.karpacz.pl

Zwiedzanie Papugarni w Karpaczu z dziećmi
Atrakcje dla małych dzieci w Papugarni w górach

Źródło zdjęć: www.papugarnia.karpacz.pl

 

Aquapark Sandra w Hotelu Sandra i Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewski

Sandra dysponuje kilkoma basenami, w tym basenem pływackim, sztuczną rzeką i sztuczną falą, basenem z wodospadem, a w sezonie letnim również basenem z podgrzewaną wodą. Waszym dzieciom z pewnością spodoba się w wodnej dżungli z zabawkami, na zjeżdżalni i w specjalnie dedykowanej im łaźni parowej.

Tropikana oddaje do dyspozycji miłośników wodnych zabaw basen rekreacyjny z falą, basen letnio-zimowy z hydromasażem, basen rzekę, basen z hydromasażem wodno-powietrznym, a w sezonie letnim również basen zewnętrzny z kaskadą wodną, taras z widokiem na góry, boisko do siatkówki i brodzik dla dzieci. Brodzik z ciepłą wodą i piaskownica znajdują się również wewnątrz kompleksu, a Wasze dzieci mogą z nich korzystać niezależnie od pory roku.

W obu parkach wodnych czekają na Was liczne propozycje w SPA. Oferta Sandry i Tropikany obejmuje darmowy wstęp dla Gości hotelowych i odpłatny dla Gości z zewnątrz.

Więcej informacji: www.sandra.karpacz.pl

Więcej informacji: www.golebiewski.pl

Aquapark Sandra przyjazny dzieciom
Basen rodzinny w Hotelu Sandra w Sudetach

Źródło zdjęć: www.sandra.karpacz.pl

 

Całoroczny Park Linowy Tarzan

Na dzieci, młodzież i dorosłych czeka tu aż 50 różnych atrakcji. Trasy podzielono ze względu na stopień trudności. Najmłodszym dedykowano trasę Baby Tarzan. Aby zabawa była udana i przede wszystkim bezpieczna każdy uczestnik przed wejściem na tor przeszkód podlega przeszkoleniu i otrzymuje odpowiedni sprzęt.

Więcej informacji: www.parklinowykarpacz.pl

Atrakcje dla rodzin w Całorocznym Parku Linowym Tarzan
Całoroczny Park Linowy Tarzan w Karpaczu przyjazny dzieciom

Źródło zdjęć: www.parklinowykarpacz.pl

 

Lodowisko

Zima minęła, a Wam się marzy jazda figurowa na lodzie? Nie trzeba dżina z lampy Aladyna, by stało się to, czego pragniecie. W Karpaczu funkcjonuje całoroczne lodowisko z syntetyczną taflą wielkości 600 m2. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy i naostrzyć płozy. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt możecie oddać się wspaniałej zabawie bez ryzyka zmoczenia ubrania (syntetyczny lód jest suchy). Z myślą o maluchach, dla których jeszcze za wcześnie na stawianie pierwszych kroków na lodzie powstała sala zabaw. Starsi mogą natomiast zagrać w cymbergaja, piłkarzyki, bilard albo lotki.

Więcej informacji: www.lodowiskokarpacz.pl

Lodowisko w Karpaczu dla rodziców z dziecmi
Zimowa atrakcja Karpacza

Źródło zdjęć: www.lodowiskokarpacz.pl

 

Stacja Narciarska Winterpol Karpacz Biały Jar

Całoroczna stacja narciarska Biały Jar z koleją linową znajduje się przy ul. Turystycznej w Karpaczu. Zimą służy narciarzom i snowboardzistom, poza sezonem białego szaleństwa swoje sześcioosobowe kanapy udostępnia natomiast rowerzystom, turystom wędrującym po górach i rodzinom z wózkami dziecięcymi.

Letni Winterpol to:

  • Winterpol Summer Park, czyli świat dmuchańców: dmuchańce ze zjeżdżalnią Winterka, dmuchany tor Winterkowy z przeszkodami, tor tubingowy, dmuchana trampolina,
  • wypożyczalnia trójkołowców,
  • Bike Planet – centrum rowerowe przygotowujące do kolarstwa górskiego z trasami i przeszkodami dla osób początkujących,
  • ścieżka dydaktyczna,
  • bary i restauracje.

Zimowy Winterpol to:

  • stok narciarski z 3 oświetlonymi i dośnieżanymi trasami o dł. 600 m, 800 m i 1 100 m,
  • przedszkole narciarskie z wyciągiem dywanowym o dł. 50 m,
  • wypożyczalnia nart i snowboardów z możliwością doboru odpowiedniego sprzętu,
  • szkoła narciarsko-snowboardowa z ofertą zajęć indywidualnych i grupowych,
  • coroczna impreza dla osób amatorsko uprawiających narciarstwo i snowboarding o nazwie "Puchar Białego Jaru".

Więcej informacji: www.winterpol.eu

Stacja Narciarska Winterpol Karpacz Biały Jar dla rodzin z dziećmi
Nauka jazdy na nartach w Winterpol Karpacz dla dzieci

Źródło zdjęć: www.winterpol.eu

 

Western City w Ściegnach niedaleko Karpacza

Kilka minut jazdy samochodem wystarczy, by z rzeczywistości górskiego kurortu przenieść się do świata prawdziwych kowbojów. W Ściegnach niedaleko Karpacza znajduje się Western City – kowbojskie miasteczko z zabudową typową dla westernowych produkcji filmowych. Jest tu saloon, sklep kolonialny, biuro szeryfa, bank i poczta. Po piaszczystych "ulicach" galopują konie z prawdziwymi kowbojami w siodle i przechadzają się damy w długich, falbaniastych sukniach. Strzeżcie się jednak facetów z bronią. To rewolwerowcy z bandy Morgana.

Pojedynki z ich udziałem i napady na bank są tu codziennością. (Warto uprzedzić młodsze dzieci, że to tylko takie teatralne przedstawienie). Obok kowbojów i wyjętych spod prawa żyją tu Indianie, którzy prezentują tańce plemienne, oferują przeprawę przez rzekę łodziami canoe, zapraszają na Dzień Indian – coroczną imprezę, dzięki której lepiej poznacie ich kulturę i obyczaje.

Co jeszcze można robić na Dzikim Zachodzie poza ujeżdżaniem koni i mechanicznego byka? Zajęć nie brakuje. Możecie potrenować rzuty nożem, włócznią i podkową do celu, strzelanie z wiatrówki i łuku, wspinanie się na pal, zarzucanie lassa, a także płukanie złota. W strefie Gold City dowiecie się jak to zrobić starą traperską metodą. Raz w roku odbywają się tu nawet Mistrzostwa w Płukaniu Złota. Zainteresowani mogą wybić monetę, wydoić krowę, pojeździć na koniu czy odwiedzić mini zoo, w którym mieszkają konie, kuce, osły, daniele, kozy, owce wrzosówki, krowy szkockie, jaki oraz bizony.

W westernowym miasteczku sporo się dzieje. Każdy znajdzie tu coś ciekawego i miło spędzi dzień.

Więcej informacji: www.western.com.pl

Western City w Ściegnach w górach z atrakcjami dla rodzin z dziećmi
Wycieczka do Western City niedaleko Karpacza

Źródło zdjęć: www.western.com.pl

 

Noclegi z dziećmi w Karpaczu i okolicy

Baza noclegowa Karpacza i okolicznych miejscowości zaskakuje wielkością i różnorodnością. Spośród czterech proponowanych przez nas ośrodków, w których warto zatrzymać się z dziećmi, dwa znajdują się w Karpaczu. Dwa pozostałe rozlokowane są w promieniu 10 i 11 km od miasta, w Marczycach i Borowicach.

Kompleks Wczasowy Sandra Spa – Karpacz

Marząc o urlopie z topowymi atrakcjami na wyciągnięcie ręki, najlepiej byłoby zamieszkać blisko nich. Ze świetną propozycję na realizację tego wakacyjnego planu przychodzi Kompleks Wczasowy Sandra SPA zlokalizowany w pięknie położonym Karpaczu. 

W ramach oferty Goście mają do wyboru pokoje i apartamenty, w których nawet 4-osobowa rodzina doskonale wypocznie i wyśpi się w wygodnych łóżkach. Obsługa zapewnia łóżeczko turystyczne wraz z pościelą dla maluszka, dostawkę dla starszaka, a także sprzęty łazienkowe. Na doskonałe śniadania i obiadokolacje wliczone w cenę pobytu hotel zaprasza do 2 przestronnych sal jadalnianych.

W obiekcie znajduje się rewelacyjny aquapark z basenami krytym, zewnętrznym i wodnym placem zabaw dla dzieci, sauna, siłownia, kort tenisowy, kręgielnia, sala gier, pole do mini golfa, a także boisko do koszykówki. Dzieci mogą spędzać czas na placu zabaw w ogrodzie, a także w 2 salach zabaw, z których większa w okresie ferii, wakacji i w długie weekendy oferuje udział w animacjach. 

Tuż obok hotelu szumi, pachnie i tętni życiem bujny las. Nieco dalej, jednak wciąż blisko, bo zaledwie 4 km od obiektu znajduje się Karkonoski Park Narodowy. Jego ścieżki możecie przemierzać na rowerach doposażonych w foteliki lub przyczepki do przewozu dzieci. W zimie natomiast nie odmawiajcie sobie przyjemności poszusowania na śniegu. Niezbędny sprzęt sportowy wypożyczycie na terenie kompleksu hotelowego.

Kompleks Wczasowy Sandra SPA - noclegi w Karpaczu
Wypoczynek w Karpaczu z dzieckiem - Sandra SPA
Rodzinny pobyt w Karpaczu - Hotel Sandra SPA

LINK do Kompleksu Wczasowego Sandra SPA: https://www.dzieciochatki.pl/miejsce-przyjazne-dzieciom/sandra-spa-karpacz

 

Pensjonat Sarnówka w Karpaczu

Widok na Śnieżkę, Karpatkę i Strzelca, kojąca zieleń lasu oraz szum rzeki Łomnicy to wymarzone miejsce na wakacje z dziećmi w górach. Choć usytuowana niedaleko miejskiego centrum Karpacza, jest oazą spokoju, którą uliczny gwar omija z daleka. Mowa o Sarnówce – pensjonacie, który z otwartymi ramionami czeka na rodziny z dziećmi. Latem dom pachnie polnymi kwiatami rozstawionymi w wazonach, zimą natomiast unosi się w nim zapach imbirowej herbaty.

Znajdziecie tu zakwaterowanie w 5 pokojach z łazienkami i balkonami, z których można podziwiać górską przyrodę. Do dyspozycji macie wspólną kuchnię, jadalnię, salę z kinem domowym i duży zielony ogród.
Z myślą o rodzicach małych dzieci przygotowano różne udogodnienia. Wystarczy zgłosić, że potrzebne Wam łóżeczko, wanienka, niania elektroniczna czy nocnik. Właściciele zadbali nawet o dostęp do fotelików rowerowych dla dzieci i nosideł turystycznych.

Latem Wasze bąble mogą bawić się na placu zabaw z największą w okolicy piaskownicą, korzystać z jeździków, zjeżdżalni, huśtawek, trampoliny, rowerków i brazylijskich hamaków. Starszakom mocnych wrażeń dostarczy zabawa w parku linowym wyposażonym m.in.: w slackline i tyrolkę. W niepogodę natomiast dzieci miło spędzą czas w sali zabaw, a w zimie, na górce saneczkowej.

Całej Waszej rodzinie rozrywki dostarczą m.in.: pobyt w ogrodzie, w którym można palić ognisko i grillować, Play Station, gry planszowe, dostęp do internetu, gra w piłkarzyki i darta oraz książki z tutejszej biblioteczki.

Noclegi w Pensjonacie Sarnówka w Karpaczu dla rodzin
Sala zabaw dla dzieci w Pensjonacie Sarnówka
Rodzinny plac zabaw przy Pensjonacie Sarnówka w Karpaczu

LINK do Pensjonatu Sarnówka: https://www.dzieciochatki.pl/miejsce-przyjazne-dzieciom/sarnowka

 

Dom Bliźniak U Kromki w Marczycach

W oddalonych o 10 km od Karpacza Marczycach wypoczniecie w Bliźniaku u Kromki. Obiekt proponuje wynajem dwóch apartamentów dla 6 i 10 osób, w których można korzystać m.in.: z salonu z kominkiem, 2 pokoi, kuchni, jadalni, łazienki i tarasu. W większym apartamencie przestrzeń dodatkową stanowią jeszcze jeden pokój i łazienka. Do każdego apartamentu możecie wypożyczyć udogodnienia dla dzieci.

Z myślą o najmłodszych w domu powstała sala zabaw z kolorowankami, puzzlami, tablicą, grami i różnego rodzaju zabawkami, a na dworze plac zabaw. Gdy jest ciepło, główną atrakcje stanowią zjeżdżalnia, huśtawki i piaskownica, zimą natomiast największą popularnością cieszy się górka, z której można zjeżdżać na sankach.

U Kromki to obiekt przyjazny rodzinom przez cały rok. Ogród sprzyja wypoczynkowi na zielonej trawie, grillowaniu i wspólnym biesiadom przy ognisku. Sama zaś lokalizacja stwarza idealne warunki dla wczasowiczów, którzy pragną odpocząć od turystycznych tłumów i zbliżyć się do przyrody. W okolicy biegnie wiele tras spacerowych, które można przemierzać z kijkami do nordic walkingu i szlaków górskich.

Jednym z nich dojdziecie np. na Śnieżkę, której szczyt widać z ośrodka. W dostępnych na miejscu przewodnikach znajdziecie informacje o okolicznych atrakcjach – Muzeum Zabawek, Świątyni Wang, Parku Linowym Tarzan i letnim torze saneczkowym w Karpaczu, Parku Miniatur i Sztolniach w Kowarach, czy Miasteczku Westernowym w Ściegnach.

Dom Bliźniak U Kromki w Marczycach w Sudetach
Plac zabaw z widokiem na góry w Domie U Kromki
Wypoczynek z rodziną w Sudetach w Domu U Kromki

LINK do Domu Bliźniaka U Kromki: https://www.dzieciochatki.pl/miejsce-przyjazne-dzieciom/apartament-u-kromki

 

Lapońska Wioska Kalevala w Borowicach

Lapońska Wioska Kalevala w miejscowości Borowice oddalonej od Karpacza o 11 km to fantastyczne miejsce, które oferuje wypoczynek w namiotach nawet wtedy, gdy na dworze ziąb i śnieg. Spokojnie, namioty nazywane Lavvu są ogrzewane. Zaopatrzono je w prąd, Wi-Fi i sprzęty kuchenne. Goście mogą korzystać ze wspólnych łazienek z natryskami, a posiłki zamawiać z odbiorem w budce zwanej Niliaitta.

Fińskie specjały mogą natomiast smakować w dużym namiocie – jadalni lub na terenie ogrodu. Wielbicieli książek Tove Jansson uraduje dodatkowo możliwość zamieszkania w Leikkimokki – charakterystycznym niebieskim Domku Muminków z sypialnią i pokojem zabaw dla dzieci. Prócz tego dzieci mają do dyspozycji huśtawki i górki saneczkowe w ogrodzie, a także klocki, gry planszowe i zabawki edukacyjne.

Dzięki udziałowi w rozmaitych festynach, warsztatach i seansach filmowych liźniecie fińskiej kultury i tradycji. Korzystając ze Spa z odkrytym basenem, saun (w tym sauny z grillem), beczki kąpielowej i hamaków rozwieszonych w ogrodzie poznacie fiński styl życia i na własnej skórze przekonacie się, czym jest słynne hygge.

Będziecie się świetnie bawić, uczestnicząc w zajęciach fińskiej szkoły, jeżdżąc psimi zaprzęgami i oglądając zorze polarne w specjalnych goglach z technologią VR. Pobyt urozmaicą Wam również spotkania z reniferami i Mikołajem, wycieczki rowerowe, biegi przełajowe i na orientację, a także spacery w pobliskim Karkonoskim Parku Narodowym i białe szaleństwo w stacji Karpacz Ski Arena.

Lapońska Wioska Kalevala w Borowicach przyjazna dzieciom
Noclegi rodzinne w namiotach w Lapońskiej Wiosce

Namioty w lapońskiej Wiosce Kalevala w Sudetach

LINK do Lapońskiej Wioski: https://www.dzieciochatki.pl/miejsce-przyjazne-dzieciom/laponska-wioska-kalevala

 

Karpacz to miejscowość dla tych, którzy tęskniąc za kontaktem z przyrodą, nie chcą jednocześnie rezygnować z atrakcji turystycznych, które wzbogacają rodzinny wypoczynek. Urlop w tym karkonoskim kurorcie to świetna propozycja na pierwsze wakacje z dziećmi w górach i okazja do pokazania im piękna Polski oraz walorów płynących z pieszych wycieczek po górskich szlakach.

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi