Hotel Krasicki - opinia Mamy

Spotkanie z Krasickim na Warmii

Zafascynowani pobytem w hotelu Zamku Ryn, postanowiliśmy odwiedzić jeszcze jeden zamek, w którym możemy zamieszkać. A właściwie to nasz 4-latek wymyślił ten wyjazd.

Po przyjeździe z Rynu, kilkakrotnie pytał, czy jeszcze kiedyś będziemy mogli pomieszkać w prawdziwym zamku. Postanowiliśmy spełnić jego marzenie - przeszukując Internet natrafiliśmy na Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim.

Widok na Hotel Krasicki na Warmii

Hotel Krasicki

Zarezerwowaliśmy 4-dniowy pobyt, zapakowaliśmy całą rodzinę i ruszyliśmy w drogę. Był to strzał w dziesiątkę.

 

Zwiedzanie zamku

Podczas pobytu udało nam się zwiedzić przedzamcze z przewodnikiem. Poznaliśmy historię tego miejsca. Pobyt w zamku to podróż w czasie, śladami Biskupa Ignacego Krasickiego, Mikołaja Kopernika oraz wielu innych Polaków. W holu naprzeciwko basenu na ścianie znajdują się informacje dotyczące najważniejszych wydarzeń - bardzo oryginalny pomysł na przedstawienie historii. Gdyby nie Pani przewodnik, to nie zwrócilibyśmy z pewnością na to uwagi.

W hotelu bardzo dużo się dzieje - odbywają się różnego rodzaju wystawy, na ścianach wiszą obrazy różnych artystów, które możemy również zakupić.

Podziwiamy obrazy w Lidzbarku Warmińskim

Wystawa obrazów

 

Rodzinne atrakcje 

W hotelu znajduje się również biblioteka z czytelnią, możemy skorzystać z bogatego zbioru książek i napić się kawy. Wieczorami w bibliotece odbywa się czytanie bajek dla dzieci.

W soboty odbywają się w hotelu lekcje astronomii - spotkanie z astronomem. "Czy gwiazda polarna ma swoje stałe miejsce na niebie?" - orłami z astronomii nie byliśmy, nie wiedzieliśmy. Bardzo dużo ciekawostek, a wisienką na torcie po lekcji była obserwacja nieba nocą przez lunety z tarasu widokowego - niezapomniane przeżycia. Na taras widokowy obowiązkowo należy wybrać się zarówno w dzień jak i w nocy.

Bezpośrednio z hotelem Krasicki sąsiaduje Zamek Biskupów Warmińskich zwany Wawelem Północy. Zbudowany w XIV wieku, jest jednym z najlepiej zachowanych zamków w Polsce. W tym miejscu żyli i tworzyli między innymi Mikołaj Kopernik i Ignacy Krasicki. Z tarasu widokowego możemy zobaczyć zamek w pełnej okazałości.

Oglądamy z dziećmi zamek z tarasu widokowego

Zamek Biskupów Warmińskich, widok z tarasu widokowego

W hotelu byliśmy pod koniec lipca i trafiliśmy na urodziny Ignacego Krasickiego, które obchodzone były bardzo hucznie.

Rodzinne urodziny w Hotelu Krasickim

Zdjęcie z jubilatem 

Przebraliśmy się w epokowe stroje.

Mała lekcja historii przyjazna dzieciom

Cała rodzina w innej epoce

Atrakcje dla rodzin - Lidzbark Warmiński

Gotowi na świętowanie 

Uroczystym orszakiem ruszyliśmy do siedziby biskupa, uczyliśmy się dworskich tańców

Taniec dworski w Hotelu Krasicki

Dworski taniec

Nauka przez zabawę z dziećmi na Warmii

Uczymy się dworskiego tańca

Wysłuchaliśmy barokowego koncertu.

Przyjazny dzieciom barokowy koncert

Barokowy koncert 

 

Mały powrót do szkoły 

Uczyliśmy się również posługiwać piórami i stworzyliśmy zakładki do książek.

Uczymy się pisać ponownie

Nauka pisania piórem 

Nasze rękodzieła

Pierwsza wykonana zakładka do książki

 

Co jeszcze w Hotelu Krasicki?

Codziennie rano podczas śniadania otrzymywaliśmy rozpiskę, co odbywa się w danym dniu w hotelu - koncerty, animacje, zwiedzanie przedzamcza i wiele innych - nie mieliśmy czasu na nudę. W hotelu znajduje się mini klub i basen, z którego regularnie korzystała cała nasza rodzina.

Basen w Hotelu Krasickim dla rodzin z dziećmi

Rodzinnie na basenie 

W okresie wakacyjnym jest również przygotowywany specjalny program dla dzieci.

Przed hotelem znajdują się gondole, którymi możemy się przepłynąć. My jednak nie zdążyliśmy skorzystać z tej atrakcji, ale na pewno w przyszłości to jeszcze nadrobimy. Zarówno dorośli, jak i dzieci w każdym wieku znajdą tutaj coś dla siebie.

 
Zuzanna Szybis-Kunkowska
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2021"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi