Pociąg do Gdańska - wycieczka z rocznym dzieckiem

Gdańsk 2022 z dzieckiem

Gdańsk 2022

W tym roku rodzice zabrali mnie nad Morze Bałtyckie, a dokładnie do Gdańska. Pojechaliśmy we wrześniu, ponieważ nie lubimy tłumów i upałów, tym bardziej, że to był pierwszy wyjazd z rodzicami. Chyba się tym strasznie stresowali. 

Jak spędziłam kilkugodzinną podróż pociągiem? Czy podobało mi się w Gdańsku? Wszystkiego zaraz się dowiecie.

Jedziemy do Gdańska pociągiem
Nasz kierunek

Naszą podróż rozpoczęliśmy w Bobowej o 21:36. Pociąg przyjechał na czas. Razem z rodzicami wsiadłam do pociągu jadącego docelowo do Gdyni. Wybrali przedział dla dzieci, ze względu na mój wiek, miałam wtedy przecież tylko roczek. Polecają to rozwiązanie, takie przedziały są nieco szersze, co pozwala na rozłożenie wózka, w którym spałam całą podróż. Rodzice się nie wyspali, ale to przecież było założone od początku. Muszę jedynie ostrzec, że korytarze w pociągach są na tyle wąskie, że tatuś musiał złożyć wózek i rozłożył go dopiero w naszym przedziale, ale zrobił to z uśmiechem. Rodzice zabrali w podróż dużo uśmiechu! 

Podziwiamy widoki podczas jazdy pociągiem

'Ciekawy świat za oknem'

Gdy nad ranem obudziłam się, zobaczyłam, że w naszym przedziale podróżuje jeszcze dwójka innych dzieci z rodzicami. Chłopczyk był w podobnym wieku, co ja i też spał w wózku. Pobawiliśmy się razem, ale bardzo krótko, bo około godziny 8 wysiedliśmy na stacji Gdańsk Główny i ruszyliśmy na miejsce noclegowe, aby zostawić tam nasze bagaże. Rodzice wybrali nocleg blisko centrum, ponieważ pchali mój wózek i korzystali z szybkiej kolei miejskiej SKM. Twierdzą, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. 

 

Sopot

Pierwszego dnia zaplanowali pokazać mi morze. W tym celu udaliśmy się do Sopotu i tam spędziliśmy cały dzień. Spacerowaliśmy po molo i łapaliśmy ciepłe promienie słońca. Bardzo spodobały mi się morskie fale.

Sopot - wycieczka z rocznym dzieckiem
Molo w Sopocie

 

Wakacje nad Bałtykiem z maluchem
Mama i ja

Następnie zabrali mnie do Aquaparku w Sopocie. Kocham kąpiel, więc byłam przeszczęśliwa! Trzygodzinny pobyt w wodzie był dla mnie wystarczający. Zmęczona podróżą i dniem zasnęłam w drodze na miejsce noclegowe. 

Rodzinny relaks nad morzem

Odpoczynek w hotelu

 

ZOO w Gdańsku

Kolejnego dnia rodzice postanowili zabrać mnie do Gdańskiego ZOO. Czy wiecie, że jest to największe ZOO w Polsce? Rano zapakowali mnie do wózka i udali się na Oliwę, gdzie zlokalizowany jest Ogród Zoologiczny. Po drodze zatrzymaliśmy się w ogromnym Parku Oliwskim. Jest piękny!

Wycieczka z rocznym dzieckiem do Gdańskiego ZOO
W drodze do ZOO

Zoo zajmuje powierzchnię niemal 124 ha, dlatego spędziliśmy tam dużo czasu, spacerując i oglądając ciekawe gatunki zwierząt. Najbardziej podobały mi się małpki, kotki pustynne i słoń, który machał trąbą. Wrażenie zrobiły na mnie duże koty: tygrysy, lamparty i lwy. Nigdy nie widziałam tylu zwierząt naraz.

ZOO w Gdańsku - warto odwiedzić
 Gdańskie ZOO

 

Wczasy z maluszkiem w Gdańsku

Niesamowite zwierzęta

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Zwiedzanie Gdańska

Kolejne dni spędziliśmy na zwiedzaniu Gdańska. Ulubioną ulicą mamy, jest ulica Długa. Mówi, że można tu podziwiać starą, piękną architekturę, zakupić pamiątki i napić się kawy, z pięknym widokiem.

Urlop z atrakcjami w Gdańsku
Gdańsk

 

Spacerujemy po Ulicy Długiej w Gdańsku
Ulica Długa

Można tam też zobaczyć zabytkową Fontannę Neptuna i przysiąść przy niej na chwilę. Próbowałam tam zrobić swoje pierwsze kroki bez pomocy mamy i taty. Trochę się bałam, ale udało mi się. Było mi bardzo wesoło. Widziałam też uśmiechy na twarzach moich rodziców, kiedy zdobyłam tą trudną umiejętność. 

Oglądamy Fontannę Neptuna
Fontanna Neptuna

 

Gdańsk - rodzinne wczasy
Moja kochana mama

Będąc na Ulicy Długiej, tata postanowił zabrać nas do Domu Uphagena. Mówił, że jest to bardzo stara, zabytkowa kamienica. Bardzo mi się podobało, byłam pod wrażeniem starego fortepianu, który stał w jednym z pomieszczeń. Może i ja kiedyś nauczę się grać na jakimś instrumencie. 

Zabytkowa kamienica w Gdańsku
Dom Uphagena

Później wybraliśmy się na długi spacer w kierunku Europejskiego Centrum Solidarności

Gdańsk z maluchem
Spacer po Gdańsku

 

Z dzieckiem nad Bałtykiem
Cudowne miasto

To była pora drzemki, więc zasnęłam, a rodzice w tym czasie spokojnie zwiedzali ECS. Znajduje się tam wystawa stała, poświęcona historii Solidarności. Na zwiedzanie trzeba poświęcić minimum trzy godziny. Postanowiłam dołączyć do rodziców i coś ciekawego zobaczyć, więc obudziłam się akurat w momencie, gdy udali się na taras z widokiem na tereny dawnej Stoczni Gdańskiej.

Rodzice polecają również Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Urlop z rocznym dzieckiem nad morzem

Widok z tarasu ECS

 

Plaża Brzeźno

Kolejnego dnia rodzice zabrali mnie nad morze, aby się z nim pożegnać. Pojechaliśmy tramwajem na plażę Brzeźno. To był piękny, ciepły dzień, więc mogliśmy zamoczyć nogi w wodzie. 

Spacerujemy po plaży
Pożegnanie z morzem

Plaża jest fantastyczna! To taka olbrzymia piaskownica! Mogłam na niej zbierać muszelki, a rodzice w tym czasie wypić kawę i odpocząć od pracy. 

Muszelki na plaży
Zbieram muszelki

Wróciliśmy na obiad na ulicę Długą w Gdańsku. Po napełnieniu brzuszka spacerowałam z rodzicami po Starym Mieście. Mama kupiła magnesy na pamiątkę. 

Wyprawa z rodziną do Gdańska
Obiad z rodzicami

 

Bałtyk - wakacje z maluszkiem
Odpoczynek w Gdańsku

 

Zwiedzanie Gdańska z małym dzieckiem
Ulica Długa

To był dzień wyjazdu, więc mama robiła bardzo dużo zdjęć. Będę tęsknić za Gdańskiem, ale najbardziej za morzem i zwierzątkami z ZOO.

Rodzinne wakacje nad polskim morzem
Moja rodzina

Wieczorem tata zabrał nas na stację Gdańsk Główny i tam czekaliśmy na nasz pociąg. Bardzo lubię oglądać pociągi, są bardzo ciekawe. 

Wracamy do domu pociągiem
To nasz pociąg

Podróż do domu również była fajna, czytałam książeczki, a w nocy spałam. Rodzice bardzo polecają ten środek komunikacji. Podróż pociągiem z rocznym dzieckiem, takim jak ja, może być naprawdę fajna!

 

Karolina Kmak

autorka zdjęć i tekstu 
przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2022"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi