Funzeum - Muzeum Światła i Koloru w Gliwicach

Funzeum 

Serwisu Prezentmarzeń oraz rodzinnego parku tematycznego Magiczne Ogrody z pewnością nie trzeba Wam przedstawiać. Jako rodzina podróżująca z dziećmi po Polsce, na pewno byliście już w Magicznych Ogrodach lub macie zamiar odwiedzić je w najbliższym czasie. Z bogatej oferty Prezentumarzeń być może też już korzystaliście. Wystarczy wybrać interesującą kategorię i podarować bliskiej osobie niezapomniane emocje w prezencie.

Jeżeli śledzicie nowinki wśród ofert turystycznych idealnych dla rodzin z dziećmi, pewnie słyszeliście już o Funzeum. To turystyczna świeżynka, o której z dnia na dzień będzie coraz głośniej.

Funzeum w Gliwicach - rodzinna wizyta

Funzeum to - mówiąc po rodzicielsku - wspólne dziecko Prezentumarzeń i Magicznych Ogrodów. Czy „wdało się w mamę i tatę”? Czy tak samo zaskakuje interesującą ofertą? Czy dostarcza niezapomnianych wrażeń?  Czy skradnie Wam serca? 

Przeczytajcie, a później najlepiej przekonajcie się sami. Obiekt mieści się w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach i stanowi wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi.

Atrakcja dla dzieci w Gliwicach - Funzeum

Funzeum – nie takie zwykłe muzeum

Funzeum łączy zabawę, o której informuje w pierwszym członie swojej nazwy (fun to z ang. zabawa, jak pewnie wszyscy wiedzą) z ekspozycją muzealną. Wszelkie muzealne zakazy typu nie dotykać, nie biegać, nie rozmawiać zbyt głośno, nie oddychać… zamienia w całą gamę możliwości i okazji do doświadczania wszystkimi zmysłami

Odwiedzamy z rodziną nietypowe Muzeum Światła i Koloru

Niepowtarzalny charakter Funzeum to przede wszystkim jego licząca prawie 4000 m2 powierzchnia, która tworzy największą w Polsce edukacyjno-rozrywkową przestrzeń dla miłośników wiedzy i kolekcjonerów wrażeń. Możecie z niej korzystać solo, z przyjaciółmi lub z rodziną. Tak jak lubicie. 

Na miejscu znajduje się ponad 50 interaktywnych, pobudzających wyobraźnię, niemal magicznych instalacji, które wprowadzą Was w nowy wymiar zwiedzania. Dzięki kolorystycznym i świetlnym efektom oraz koncepcji zakładającej swobodę zwiedzania na własnych zasadach, będziecie się bawić, nie zauważywszy, jak wiele się przy tym uczycie.

Odwiedzając Funzeum, zabierzecie dzieci do niezwykłej krainy pełnej barw i światła. Przeżyjecie niezapomnianą przygodę, która na zawsze pozostanie w pamięci Waszych pociech, tworząc piękne wspomnienia z dzieciństwa.

Zabawa z dzieckiem w Funzeum
Zabawa dla każdego członka rodziny

Funzeum – Muzeum światła, koloru i wspaniałej zabawy

Na miejscu czeka Was moc atrakcji, których dostarczą 2 stałe ekspozycje – wystawy „Koloru” i „Światła” oraz wspaniała zabawa w strefie Funzone z kawiarnią Funcafe. Z myślą o grupach powstała interesująca oferta edukacyjna, a dla tych, którzy lubią do domu wracać z pamiątkami z wakacji – świetnie zaopatrzony sklepik Funshop.

Wystawy w Funzeum

Wystawa „Kolor”

Wystawę „Koloru” tworzy 36 eksponatów poświęconych 7 kolorom tęczy. Rozmieszczone w 12 barwnych pokojach dedykowanych każdemu z kolorów, kreują aż 37 scenek idealnych jako tło do niebanalnych selfie z dzieciakami. 

Błękitne niebo z chmurami białymi jak baranki. Złote łany zboża, nakrapiane czerwienią maków, indygo bławatków i bielą rumianków. Zielona trawa, ziemistej barwy pola i złoto piaszczystych plaż. Dostrzegacie je na co dzień? Patrzycie, ale czy widzicie wszystkie te kolory? Może czasem tęczę łatwiej zauważyć, bo nie jest tak powszechnym zjawiskiem. Pojawia się na chwilę, rozbudza wyobrażenia o skrzyni z monetami na końcu barwnego łuku, by po chwili zniknąć tak, jak pryskają bańki mydlane.

Tymczasem szara rzeczywistość, jak o niej niektórzy mawiają, tak naprawdę pełna jest kolorów, choć paradoksalnie czasem trudno je zauważyć. 

Wystawa "Kolor" w Funzeum
Wizyta w niezwykłym muzeum w Gliwicach

Nad kolorem najczęściej zastanawiamy się, wybierając ubranie albo farbę do pomalowania ścian w pokoju. Gdy zależy nam na tym, by wnętrze było luksusowe i eleganckie, jego ściany malujemy na bordowo. Gdy chcemy mu nadać lekkości, sięgniemy po pastele. Dziecięce pokoje też często malujemy na różowo i niebiesko, adekwatnie do płci pociechy.

Gdy jest nam smutno, zakładamy czarne ubrania, które też świetnie nadają się na oficjalne okazje. Gdy chcemy wzbudzić zaufanie na rozmowie o pracę, idziemy w niebieskiej koszuli, a na romantyczną kolację z mężem panie przywdziewają małą czerwoną. Kolorem podkreślamy swój status, przynależność kulturową, nastrój czy styl. 

Funzeum - zwiedzanie z dziećmi
Gliwice - co warto odwiedzić z dziećmi

Wystawa „Kolor” opowie Wam, jak powstają kolory i uświadomi jaką funkcję pełnią w codziennym życiu. Swoją przygodę w kolorowej krainie rozpoczniecie od audiowizualnej „lekcji” na temat koloru, która wprowadzi Was w temat ekspozycji.

Następnie, pozostając w nurcie edukacyjnym, odkryjecie fascynujące prawa fizyki, dzięki którym powstaje niezwykłe zjawisko tęczy. Dzieci dowiedzą się, czym jest pryzmat i nauczą się go używać. Dzięki niemu odkryją też, że białe światło tylko z pozoru jest bezbarwne. Przepuszczając światło przez magiczną bryłę pryzmatu, zobaczą padające na jasnym tle widmo światła słonecznego. Wtedy ich oczom ukaże się tęcza, tak samo piękna i niezwykła jak tak, która powstaje po deszczu. 

Funzeum - Muzeum Koloru dla rodzin
Rodzinne zwiedzanie Muzeum w Gliwicach

Podążając dalej kolorystyczną ścieżką, będziecie przechodzić z jednego pokoju do drugiego. W każdym czeka Was barwna opowieść na temat poszczególnych kolorów tęczy. W czerwonym pokoju poleżycie na dywanie czerwonych kwiatów, w pomarańczowym ujarzmicie tygrysa, w żółtym zrobicie selfie na polu pełnym słoneczników, a w fioletowym przytulicie się do ściany pełnej pluszowych jednorożców.

Jakie niespodzianki przygotowały dla Was pozostałe pokoje? Czy w zielonym zzieleniejecie ze złości, w niebieskim będziecie myśleć o niebieskich migdałach, a w granatowym dostrzeżecie kojarzone z tym kolorem symbole inteligencji, autorytetu, profesjonalizmu i władzy? Przekonajcie się. Każdy stoi otworem i zaprasza do zwiedzania, pozowania do selfie i "funtastycznej" zabawy. 

Muzeum przyjazne dzieciom w Gliwicach
Rozrywka dla calej rodziny w Gliwicach
Muzeum Koloru w Gliwicach - Funzeum


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Wystawa „Światło”

Przypomnijcie sobie moment, w którym w Waszym domu zabrakło prądu, nagle, niespodziewanie. W ciągu dnia można sobie jeszcze jakoś z tym poradzić. Blackout wieczorową porą potrafi jednak zdecydowanie bardziej utrudnić funkcjonowanie. A teraz przypomnijcie sobie ulgę, którą poczuliście, znalazłszy po omacku latarkę, świeczkę czy chociaż zapalniczkę, której światło cieszyło bardziej niż bożonarodzeniowe lampki i sylwestrowe fajerwerki razem wzięte. Brak czegoś uświadamia nam, jak bardzo tego potrzebujemy. 

Oglądamy wystawę "Światło"

Światło również odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Jest źródłem kolorów, o czym przekonaliście się, eksperymentując z pryzmatem na wystawie „Kolor”. Tworzy zjawisko luminescencji, które będziecie mieli okazję zaobserwować na kolejnej stałej wystawie zatytułowanej „Światło”. 

Wystarczy, że włożycie specjalne okulary, a w strefie fluo stanie się światłość. Im dalej w bajkowy las fluo, tym ciekawiej. Co powiecie na fotki w 2 infinity roomach (z ang. pokoje nieskończoności)? W jednym tłem do pozowania stanie się szklany labirynt, wykorzystujący optyczną iluzję nieskończonej ilości luster, w drugim fluoryzujące wnętrze ze sztucznymi światłami UV, które tworzą niesamowity i niepowtarzalny klimat.

Niezapomniane emocje czekają Was również wewnątrz kalejdoskopu, w którym najdrobniejsza zmiana koloru i kąta padania światła pociąga za sobą całkowitą transformację dotychczasowego obrazu. 

Funzeum - ciekawe miejsce do odwiedzenia z dziećmi
Zwiedzamy nietypowe muzeum z dziećmi

Zwiedzając wystawę „Światło”, spędzicie ok. 60 minut w miejscu, które rzuca nowe światło na… światło. Funzeum do Waszej dyspozycji oddaje 10 wspaniale zaaranżowanych pokoi z 18 niezwykłymi eksponatami. Łącznie stwarzają one aż 25 scenek, które pozwolą Wam poczuć się, jak gwiazdy w świetle jupiterów. 

Rodzinnie w Funzeum w Gliwicach
Funzeum - atrakcje dla rodzin z dziećmi

Oferta edukacyjna

Funzeum można odwiedzić z rodziną, można z koleżankami i kolegami z klasy. Oferta edukacyjna obejmuje funmuzealne „lekcje”, które łącząc zagadnienia z fizyki, biologii, historii i sztuki niezwykle ciekawie opowiadają o świetle i kolorach.

Multisensoryczne eksponaty i instalacje uruchamiają wszystkie zmysły, pozwalając na naukę i zabawę z wykorzystaniem nie tylko wzroku i słuchu, ale także czucia. Sposób poznawania typowy dla kinestetyków nazywanych też czuciowcami, tak często pomijany w tradycyjnym modelu szkolnictwa. stoi tu na równi z poznawaniem za pomocą pozostałych zmysłów. Takie podejście gwarantuje wszechstronny rozwój ucznia, nie odmawiając mu jednocześnie wspaniałej zabawy z rówieśnikami.

Wrażeniom w modelu oko-ucho towarzyszą więc te dotykowe. Dzieci mogą dotykać przedmiotów, by poczuć ich kształt, fakturę, temperaturę, twardość, bez obaw, że za chwilę ktoś zwróci im uwagę na niestosowne zachowanie. Zwiedzanie gwarantuje im dużo swobody, zachęca do tego, by popuścić wodze wyobraźni i dać się ponieść "funtazji". A okazję do tego stwarzaj 54 eksponaty umieszczone w 22 pokojach stwarzających aż 62 wymarzone aranżacje do wspólnych zdjęć z kolegami.

Podczas tradycyjnej lekcji dzieciom czasem trudno wysiedzieć cicho w ławce przez 45 minut. Tu nawet nie zauważą, jak minęły im 3 godziny pełne rozmów, zachwytów, swobodnego eksplorowania przestrzeni wystawienniczej i odkrywania tajemnic światła i kolorów.

Funzeum - warto odwiedzić z rodziną

Funzone – strefa funtastycznej zabawy 

W strefie zabawy Funzone nurkowaniu nie będzie końca. Gdy Tylko Wasze dzieci zobaczą ogromny basen po brzegi wypełniony podświetlanymi na kolorowo piłeczkami, na pewno zanurkują w nim niczym w morskiej pianie. Możecie bawić się razem z nimi lub odpocząć tuż obok w Funcafe. Wypijecie tam aromatyczną kawę, siedząc na podświetlanych kubikowych krzesełkach.

Jeśli macie młodsze dzieci, możecie z nimi spędzić czas w specjalnej strefie dwulatka. Brykające samodzielnie starszaki będą bezpieczne i nie znudzą się ani na moment. Bo kto by się nudził, jeżeli w perspektywie ma jeszcze skakanie po podniebnym placu zabaw o gęsto tkanej siatkowej strukturze, tańce – wywijańce na świecącej podłodze czy wirtuozerską grę na 12-metrowym podłogowym pianinie?

Strefa zabawy - Funzone
Zabawa w basenie z kulkami
Funzone - atrakcje dla dzieci

Funshop – zabawne pamiątki z rodzinnej wycieczki

Po skończonej zabawie możecie wybrać się jeszcze do Funshopu. Magnesy na lodówkę, kubki, kolorowe skarpetki, T-shirty z logo Funzeum czy lampki led, które rozświetlą mroki nocy w dziecięcym pokoju to tylko część bogatego asortymentu sklepiku. Wybierzcie sobie coś, z czym wrócicie do domu. Będzie Wam przypominało o beztroskiej zabawie i chwilach miło spędzonych z rodziną. 


Funzeum to niezwykłe miejsce na gliwickiej mapie atrakcji turystycznych. Obiecuje niesamowitą przygodę, mnóstwo wiedzy i radości, która towarzyszy jej zdobywaniu. Poza tym bawi, tak małych, jak i dużych. Zachęca też do robienia zdjęć, które stanowią świetną pamiątkę oraz dowód na to, w jak kreatywny i aktywny sposób można spędzić rodzinne popołudnie w mieście. 

Weźcie z Funzeum wszystko, co najlepsze, w zamian pozostawiając po sobie aurę niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji, która od progu udzieli się innym rodzicom i dzieciom, by bawili się przynajmniej tak dobrze, jak Wy.


Strona www: FUNZEUM

Rodzinna wycieczka do FunzeumPrzeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi